Ahoj, plánuju cestu s přítelkyní na víkend do Londýna, na termínu nezáleží, říjen - prosinec. Může to být klidně čtvrtek - neděle. Odlet Praha, Brno, Ostrava. Poradíte mi s letenkami a ubytováním? Letenky jsem našel za 1050 pro jednoho z Brna (ryanair), ale s ubytováním je trochu problém. Kolik např. stojí víkendová jízdenka na metro, existuje to? Kolik stojí vstupy na památky v Londýně? Děkuji za ochotu  .

Letenky do Londýna + ubytování + tipy, kam vyrazit

Založil ve fóru Hledám letenku

10 reakcí

Ahoj, plánuju cestu s přítelkyní na víkend do Londýna, na termínu nezáleží, říjen - prosinec. Může to být klidně čtvrtek - neděle. Odlet Praha, Brno, Ostrava. Poradíte mi s letenkami a ubytováním? Letenky jsem našel za 1050 pro jednoho z Brna (ryanair), ale s ubytováním je trochu problém. Kolik např. stojí víkendová jízdenka na metro, existuje to? Kolik stojí vstupy na památky v Londýně? Děkuji za ochotu smiley

0

Ahoj. Nejprve se podívej na wizzair, Letenky se dají nakombinovat levněji, ale ne přímo na víkend, létají myslím PO-ST-PA.. Wizz létá na Luton, Ryanair na Stansted. Z Lutonu se dá do Londýna dostat levněji. Tak nebo tak, nekupuj dopravu z a na letiště až na místě ale už teď. Já mám nejlepší zkušenost z easybus.co.uk (především z lutonu na earsl court je to mnohdy za dvě libry jednosměrné).

Ubytování je těžké doporučit. Vyhněte se čtvrti Soho a Straford, Leyton a okolí, jinak booking.com a pročítat recenze smiley. Památky jsou pak těžká rána do peněženky. Především teda London eye, muzeum vosk.figurín, vodní svět. Dají se koupit dopředu na netu. Vyjdou pak o 10% levněji než na místě. Prodávají se i balíčky ale jestli si to dobře pamatuji tak 40 liber osoba.. My jsme nakonec zvolili jen London eye, který za to fakt stojí. Připláceli jsme si přednostní vstup a pokud nehodláte stát 2 hodiny fronty tak doporučuji smiley. Zadarmo jsou pak muzeum moderního umění, levný byl vstup do Tower Bridge, samotný Tower nevím :/. Ostatní se dá projít pěšky a zadarmo: (parky, náměstí, palác, big ben apod).. V sobotu je super trh na portobelo road v nothing hill, přesně jak ve filmu smiley

Největší chybu, kterou jsme v Londýně udělali bylo, že jsme málo používali metro a vše se snažili obejít. Jsou to hrozné vzdálenosti a strašně nás boleli nohy smiley. Teď už něco takového nikdy. Nejlepší je si pořídit travelcard do MHD který platí jak pro autobusy tak metro a stojí 8liber/osoba. Nemusíte pořizovat žádnou oysterku apod.

Snad vyčerpávající smiley
Jak to popisuji, hned bych letěl znovu.

0 Citovat

Doufám Micky, že sleduješ hlavní stránku a nepromarnil si šanci http://cestujlevne.com/londyn-z-ostravy-778/ smiley

0 Citovat

Také bych spíš doporučil Wizz z Brna, který létá na Luton, což je dle mého názoru uživatelsky vlídnější letiště než ta hrůza na Stanstedu nebo ještě lépe letět s easyjetem z Prahy na Gatwick odkud je excelentní a cenově přijatelné spojení vlakem přímo do centra Londýna, popřípadě to nakombinovat.
Ale pokud jsi masochista, tak směle na palubu Ryanairu... smiley

Ubytování je v Lodnýně obvykle problém, ale při troše ochoty ke kompromisům lze najít i cenově přijatelné ubytko na periferiích Londýna jako je např. Croydon odkud je bezproblémové a rychlé spojení do centra. Doporučuji sledovat stránky http://www.travelodge.co.uk a výrazně kvalitnější http://www.premierinn.com/

0 Citovat

Petr: díky za vyčerpávající odpověď, nemá to chybu smiley Klidně bych letěl wizzem, ale jelikož nejsem WDC, tak by to vyšlo o dost dráž než s Ryanairem.
Dave: samozřejmě sleduju, ale je trochu problém s termínama, ještě to pořeším smiley

0 Citovat

Zdravím, mám dotaz ohledně MHD v Londýně a možných slev. Kamarád co se právě vrátil z Londýna mi řekl, že když si zakoupili celodenní jízdenku na tamější MHD (za asi 8 liber), tak si poté mohli vzít nějaký kupon a po jeho předložení pak měli ten den všechny památky v akci 1+1 zdarma. Naopak kamarádka co žije v Londýně o ničem takovém neví... Tak se chci zeptat jak to teda je

0 Citovat

Recyklujem toto vlákno - zajtra ideme na otočku do Londýna (Ryanair voucher za zrušený let). Príchod na Victoria bus station o 10tej, odchod z Liverpool st. Po štvrtej. O tretej rezervovaný Sky Garden. Žiaľ počasie má byť zajtra také londýnske a tak rozmýšľam, kde sa pomotať. Plán je zatiaľ Buckingham, St.James park, Picadilly circus,okolie parlamentu, Westminster a pomaly okolo Temže k Liverpool st. Viem, že múzea sú zdarma, ale ak by ste mali nejaký fajn indoor tip, sem s ním:)

0 Citovat

Tak za mě indoor tip=nacpaný břuch a pinta v ruce.

Když nebudeš vědět coby, tak se projeďte metrem na Farringdon, projděte si street market na Leather Lane ( přes týden je to ulice plná streetfoodu ), zalijte to v Craftbeer co. Clerkenwell a pak se běžte dorazit do Pieminister. Tam si rozhodně dejte mothership a na zapití třeba punk IPU.

Na trávení doporučuji procházku na Camden market, no a když na tebe pak přijde žízeň tak třeba Brewdog Camden.

0 Citovat

diky jakob to neznie zle:)

Inak tip pre CL - robit navody pre autistov (a millenials) tak ako to ma britsky parlament:)) Myslim, ze by sa forum trosku precistilo :D

http://www.parliament.uk/visitin...th-autism/

0 Citovat

tonic, hádam Ti nedochádza trpezlivosť s držiteľkou rána :) :D ? Vysvetlenie pre millenials napr. tu: http://zlatyfond.sme.sk/dielo/20...sty-III/16

0 Citovat

ale kdeze :)

inak davam ponuku ... kto by chcel ist zajtra na SkyGarden o 15:00, dajte mi vediet. Kamoska nejde, tak mozem zmenit jedno meno.

0
10 reakcí