China Southern Airlines

Napsal Bear 2013-10-07T14:43:33+02:00 ve fóru Letecké společnosti
23 odpovědí

Poletim pristi rok s China Southern Airlines z PRG do AMS (tento segment zajistuje CSA), nasledne z AMS do CAN a odtud do BKK (navrat stejny, akorat prilet do VIE). Nevite, zda lze u "Web Checkinu" (zrejme 24 hod. pred odletem) provest take "seating"? Mam letenky zakoupene a u dvou segmentu "seating" sel provest jiz pri objednavce - bude platny, kdyz u ostatnich to psalo, ze to neni mozne? Slo to provest u segmentu z CAN do BKK (cesta tam) a z CAN do AMS (cesta zpet). Trochu me zarazi, proc to u tech dvou vubec slo, proto to radeji zkusim opet u toho "Web Checkinu" - pokud to vubec u China Southern tedy lze.

Nikdo nedelal Web Checkin u China Southern? Zajima me ten seating smiley

Zdravím, letěla jsem s China Southern Arlines z Prahy přes AMS (operováno ČSA), pak do Guangzhou (CZ) a pak do Taipei (CZ). Zpátky totožně s návratem z AMS do MUC (operováno KLM). Web checkin jsem nedělala. Na této stránce je seznam měst, u kterých CZ umožňuje online check-in:http://airport.csair.com/cki/online-available
Přesně jak jsi psal, bylo při nákupu letenky možné zabukovat seating jen u části letu, ale fungovalo to naprosto v pohodě. Podrobnosti o letu:
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 7309 sedadla: - Praha
24.9.2013 07:00 Amsterdam
24.9.2013 08:40 Airbus A319 1:40
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 308 sedadla: - Amsterdam
24.9.2013 13:20 Guangzhou - Baiyun
25.9.2013 06:50 Airbus A330-200 11:30
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 3097 sedadla: 51A Guangzhou - Baiyun
25.9.2013 11:30 Taipei
25.9.2013 13:30 Boeing 777-200 2:00
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 3098 sedadla: 51A Taipei
9.10.2013 14:30 Guangzhou - Baiyun
9.10.2013 16:35 Boeing 777-200 2:05
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 307 sedadla: 46A Guangzhou - Baiyun
9.10.2013 23:55 Amsterdam
10.10.2013 06:45 Airbus A330-200 12:50
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 7939 sedadla: - Amsterdam
10.10.2013 09:30 Mnichov
10.10.2013 10:55 Boeing 737 1:25

Šťastný let.

Diky za info smiley

Ahoj,

mám podobný dotaz. Koupili jsme letenky přes Letušku.cz a při objednání jsme nikde neviděli možnost zarezervovat si sedadla alespoň u nějakého letu. Letíme 13.11. PRG -> AMS (operováno ČSA), AMS -> CAN, CAN -> KUL a zpátky 5.12. : BKK -> CAN, CAN -> CDG (operováno Air France) a CDG -> VIE (operováno Air France).

Když jsme zkoušeli dělat Online seating na stránkách csair, tak nám to píše, že to nezná číslo E-ticketu. Máte někdo podobnou zkušenost nebo hlavně spíše radu, co a jak? A zda lze si ty sedadla nějak dopředu vybrat, nebo ne? U ČSA a AirFrance to vypadá, že to půjde při online check-inu den před odletem, ale u China Southern?!

Díky moc! smiley

Kdyz jsme s kamosem v unoru leteli s China Southern, neslo to (alespon se mi to nijak nepovedlo). Na zpatecni ceste jsme "nafasovali" dve prostredni sedadla ve "ctverce", byla to utrapa tech cca 13 hod. z CAN do AMS smiley

Tomu bychom se fakt chtěli vyvarovat, proto raději zjišťuji už teď, co máme udělat, abychom tak nedopadli smiley

Doby den,
s přítelkyní se v únoru chystame na cestu prg-ams-can-sin a zpět bkk-can-fra. Rad bych se zeptal, jestli mate někdo s China Southern zkušenost a jestli by jste nam je doporucili a čeho se popřípadě vyvarovat.
Děkuji za každou odpověď.

China Southern jsou vcelku normalni aerolinky, letela jsem Chengdu - Nanning a i jidlo bylo. Jen to vypada, ze ten online check-in u nich nejde. Jediny, s cim je treba pocitat, je spousta cinanu, co musi byt v letadle i ven z letadla vsude co nejdriv, takze pouzivaji docela lokty a tak.. smiley

Webcheckin nám opravdu nešlo udělat, let s nima byl docela v pohodě. Jen se připravte, že úsek AMS->CAN je docela dálka a trefit sedadla uprostřed "čtverky" (jako jsme měli my na 13-ti hod. letu mezi CAN->AMS) je pro větší lidi docela utrpení.

Možná se CZ dočkáme v Praze smiley tak nám je tu moc nepomlouvejte..
http://ekonomika.idnes.cz/prima-linka-z ... oprava_nio

Ahoj, nekde jsem vycetl a nasledne uspesne vyzkousel upravit seating. Letime 20.2.15 trasu Praha-Amstr-Kanton-Manila, zpět 14.3.15 Manila-Peking-Amstr-Mnichov a na oba dlouhe lety mame sedadla u exitu 48A,C smiley. Zkuste tedy napsat mail s požadavkem na reservation@csair.nl ( je to zřejmě jediná varinata s možností úspěchu, odpověď přišla do dvou dnů, potvrzeno na checkmytrip.com ). Kdo letí s námi, tak to zkuste nekde vedle nas smiley.

ahoj, rozumím tomu tedy správně tak, že jsi na netu žadný online check in nedělal a rovnou jsi jim napsal mail ohledně check in a vyberu sedacek? Letime za 10dni PRG - Pariz - CAN - MAN a mám 2m manžela, takže uprostřed na čtyřce bychom se opravdu asi zbláznili:/ Moc díky za odpověď.

Psal jsem mail s žádostí pouze o provedení výběru sedaček. Odepsali druhy den.
Jinak samotny check-in nelze delat dopredu ( až 30h před odletem online nebo potom na letišti ).
Já pochopil, že když nám to změnili, tak máme ty sedačky již zarezervované a bude stačit příjit na přepážku na letišti.
Informace se mění - původně se šlo odbavit pouze do Amsterdamu a tam se muselo znovu. Aktuální info je že bágly odbaví až do cílové destinace. Odbavit se prý lze dokonce online na stránkách csa den dopředu ( 1. let operovaný čsa ).
No každopádně bych zkusil hlavně napsat mail pro změnu sedaček a pak už by mělo všechno dobře dopadnout ....
Koukni se třeba ještě na stránku www.seatguru.com kde si vyhledáš společnost China southern airlines a zadáš číslo letu nebo typ letadla.

Ahoj,letím 20.ledna PRG-AMS-PEK-MANILA. China Southern Airlines.V Pekingu máme 9 h overstop.Na emailový dotaz do China Southern Airlines mi bylo řečeno že mám nárok na hotel v Pekingu,pokud bude volná kapacita.To se dozvím až v Pekingu na přepážce.Nevíte někdo jak to tam dále funguje? zda i transfer na hotel zajistí let.společnost? atd popř.zda musíme jít na emigrační pro transfer vízum když budeme mít hotel.Do města se mi moc nechce,protože při těch jejich zácpách to může být tak tak..Děkuji Robert

Ahojky, se vším ti poradí přímo na přepážce, teď jsem odtamtud přiletěla smiley
Dostaneš vízum 72 h, které bys dostal i kdybys letiště neopouštěl. V Pekingu byla teď neuvěřitelná zima, takže ven moc nedoporučuji. Zajištěný transfer na hotel je. Z hotelu zpět na lešitě se domluvíš na hotelu, mají dané časy odjezdů. Hotel je na dost dobré úrovni a vzhledem k tomu, že na Pekingském letišti není co dělat, určitě doporučuji využít!
Jinak doporučuji si ponechat časový prostor, my jsme tam docela bloudili a nikdo nám nebyl schopný nic říct.

Pro radoparic napis na email vokmil@centrum.cz.Jinak ja mela trasu Amstrodsm-Peking-Xiamen-Manila,Manila-Kanton-Pariz. Musim rict,ze z Pekingskeho letiste jsme byli trochu zpruzeli,jelikoz nam to tam prislo trochu zmatene,ale letiste v Kantonu uz je na jine urovni.Cokoliv budes potrebovat pisni!

Mili..předpokládám ,že myslíš bloudění na letišti..ne z hotelu na letiště, odkud je zajištěn transfer..Děkuji

Podařilo se někomu někdy prosím zkontaktovat China Southern Airlines? Psala jsem na csnib@csair.com a na flychinasouthern@csair.com a vždy se mi mail vrátil jako nedoručitelná zpráva.

z mojich skusenosti je najlepsie na aerolinky zavolat priamo, vacsine reakcia trva viacero dni, prip. vobec...volania napr. cez skype su skoro zadarmo a reakcia je okamzita
http://www.csair.com/en/contactus/call/

Ahoj,

má někdo zkušenosti s China Southern Airlines?

Let Praha - Amsterdam - Shanghai - Taipei a zpět Taipei - Canton - Amsterdam - Praha.

Společný let KLM a CZ (Praha - Amsterdam - Shanghai a pak Amsterdam - Praha).

Lze se odbavit přes web? Odbaví kufr až do finální destinace nebo se musí vyzvednout na letišti v Šanghaji?

Přestup v Šanghaji - jak to funguje?

Jiné zkušenosti - uvítám.

Děkuji

Kufr letí do cílové destinace, přestup v Šanghaji je jako na každém jiném letišti :) Procházíš jen transitní zónou.

Odbavení nemusí fungovat na všechny lety.

Přestup na letišti Shanghai Pudong mezi terminály 1 a 2:

nutno vstoupit do Číny a požádat o 24-hodinový tranzit na imigrační přepážce. Nutno vyplnit arrival card a mít letenku + palubní vstupenku pro další let z Šanghaje.

Vyzvednout kufr (ačkoliv byl odbaven do konečné destinace). Přejít pešky do druhého terminálu a nechat znovu odbavit kufr.

Projít pasovou kontrolou (s vyplněným departure card) a bezpečnostní kontrolou.

Klasický tranzit údajně pouze v rámci stejného terminálu (přílet a odlet na stejný terminál).

Ahoj,

Mám koupenou letenku Soul - Frankfurt. Je možný nějak dokoupit zavazadlo? Koupeno přímo u aerolinky. V záložce Pre-paid Baggage zadam své jméno, kód rezervace a přesměruje mě to na stránku s Pearl club, kde to chce po mě přihlášení. Ačkoliv jsem tu registraci asi prováděl při koupi, tak mi do emailu nic nepřišlo ohledně přihlašovacích údajů, pokud neberu v potaz verifikacni email. Pak už nic, takže nevím sky pearl number. Koupený to mám už asi čtyři dny. 

Děkuji 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!