Poletim pristi rok s China Southern Airlines z PRG do AMS (tento segment zajistuje CSA), nasledne z AMS do CAN a odtud do BKK (navrat stejny, akorat prilet do VIE). Nevite, zda lze u "Web Checkinu" (zrejme 24 hod. pred odletem) provest take "seating"? Mam letenky zakoupene a u dvou segmentu "seating" sel provest jiz pri objednavce - bude platny, kdyz u ostatnich to psalo, ze to neni mozne? Slo to provest u segmentu z CAN do BKK (cesta tam) a z CAN do AMS (cesta zpet). Trochu me zarazi, proc to u tech dvou vubec slo, proto to radeji zkusim opet u toho "Web Checkinu" - pokud to vubec u China Southern tedy lze. .

China Southern Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

21 reakcí

Poletim pristi rok s China Southern Airlines z PRG do AMS (tento segment zajistuje CSA), nasledne z AMS do CAN a odtud do BKK (navrat stejny, akorat prilet do VIE). Nevite, zda lze u "Web Checkinu" (zrejme 24 hod. pred odletem) provest take "seating"? Mam letenky zakoupene a u dvou segmentu "seating" sel provest jiz pri objednavce - bude platny, kdyz u ostatnich to psalo, ze to neni mozne? Slo to provest u segmentu z CAN do BKK (cesta tam) a z CAN do AMS (cesta zpet). Trochu me zarazi, proc to u tech dvou vubec slo, proto to radeji zkusim opet u toho "Web Checkinu" - pokud to vubec u China Southern tedy lze.

0

Nikdo nedelal Web Checkin u China Southern? Zajima me ten seating smiley

0 Citovat

Zdravím, letěla jsem s China Southern Arlines z Prahy přes AMS (operováno ČSA), pak do Guangzhou (CZ) a pak do Taipei (CZ). Zpátky totožně s návratem z AMS do MUC (operováno KLM). Web checkin jsem nedělala. Na této stránce je seznam měst, u kterých CZ umožňuje online check-in:http://airport.csair.com/cki/online-available
Přesně jak jsi psal, bylo při nákupu letenky možné zabukovat seating jen u části letu, ale fungovalo to naprosto v pohodě. Podrobnosti o letu:
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 7309 sedadla: - Praha
24.9.2013 07:00 Amsterdam
24.9.2013 08:40 Airbus A319 1:40
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 308 sedadla: - Amsterdam
24.9.2013 13:20 Guangzhou - Baiyun
25.9.2013 06:50 Airbus A330-200 11:30
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 3097 sedadla: 51A Guangzhou - Baiyun
25.9.2013 11:30 Taipei
25.9.2013 13:30 Boeing 777-200 2:00
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 3098 sedadla: 51A Taipei
9.10.2013 14:30 Guangzhou - Baiyun
9.10.2013 16:35 Boeing 777-200 2:05
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 307 sedadla: 46A Guangzhou - Baiyun
9.10.2013 23:55 Amsterdam
10.10.2013 06:45 Airbus A330-200 12:50
CHINA SOUTHERN AIRLINES
CZ 7939 sedadla: - Amsterdam
10.10.2013 09:30 Mnichov
10.10.2013 10:55 Boeing 737 1:25


Šťastný let.

0 Citovat

Diky za info smiley

0 Citovat

Ahoj,

mám podobný dotaz. Koupili jsme letenky přes Letušku.cz a při objednání jsme nikde neviděli možnost zarezervovat si sedadla alespoň u nějakého letu. Letíme 13.11. PRG -> AMS (operováno ČSA), AMS -> CAN, CAN -> KUL a zpátky 5.12. : BKK -> CAN, CAN -> CDG (operováno Air France) a CDG -> VIE (operováno Air France).

Když jsme zkoušeli dělat Online seating na stránkách csair, tak nám to píše, že to nezná číslo E-ticketu. Máte někdo podobnou zkušenost nebo hlavně spíše radu, co a jak? A zda lze si ty sedadla nějak dopředu vybrat, nebo ne? U ČSA a AirFrance to vypadá, že to půjde při online check-inu den před odletem, ale u China Southern?!

Díky moc! smiley

0 Citovat

Kdyz jsme s kamosem v unoru leteli s China Southern, neslo to (alespon se mi to nijak nepovedlo). Na zpatecni ceste jsme "nafasovali" dve prostredni sedadla ve "ctverce", byla to utrapa tech cca 13 hod. z CAN do AMS smiley

0 Citovat

Tomu bychom se fakt chtěli vyvarovat, proto raději zjišťuji už teď, co máme udělat, abychom tak nedopadli smiley

0 Citovat

Doby den,
s přítelkyní se v únoru chystame na cestu prg-ams-can-sin a zpět bkk-can-fra. Rad bych se zeptal, jestli mate někdo s China Southern zkušenost a jestli by jste nam je doporucili a čeho se popřípadě vyvarovat.
Děkuji za každou odpověď.

0 Citovat

China Southern jsou vcelku normalni aerolinky, letela jsem Chengdu - Nanning a i jidlo bylo. Jen to vypada, ze ten online check-in u nich nejde. Jediny, s cim je treba pocitat, je spousta cinanu, co musi byt v letadle i ven z letadla vsude co nejdriv, takze pouzivaji docela lokty a tak.. smiley

0 Citovat

Webcheckin nám opravdu nešlo udělat, let s nima byl docela v pohodě. Jen se připravte, že úsek AMS->CAN je docela dálka a trefit sedadla uprostřed "čtverky" (jako jsme měli my na 13-ti hod. letu mezi CAN->AMS) je pro větší lidi docela utrpení.

0 Citovat

Možná se CZ dočkáme v Praze smiley tak nám je tu moc nepomlouvejte..
http://ekonomika.idnes.cz/prima-linka-z ... oprava_nio

0 Citovat

Ahoj, nekde jsem vycetl a nasledne uspesne vyzkousel upravit seating. Letime 20.2.15 trasu Praha-Amstr-Kanton-Manila, zpět 14.3.15 Manila-Peking-Amstr-Mnichov a na oba dlouhe lety mame sedadla u exitu 48A,C smiley. Zkuste tedy napsat mail s požadavkem na reservation@csair.nl ( je to zřejmě jediná varinata s možností úspěchu, odpověď přišla do dvou dnů, potvrzeno na checkmytrip.com ). Kdo letí s námi, tak to zkuste nekde vedle nas smiley.

0 Citovat

ahoj, rozumím tomu tedy správně tak, že jsi na netu žadný online check in nedělal a rovnou jsi jim napsal mail ohledně check in a vyberu sedacek? Letime za 10dni PRG - Pariz - CAN - MAN a mám 2m manžela, takže uprostřed na čtyřce bychom se opravdu asi zbláznili:/ Moc díky za odpověď.

0 Citovat

Psal jsem mail s žádostí pouze o provedení výběru sedaček. Odepsali druhy den.
Jinak samotny check-in nelze delat dopredu ( až 30h před odletem online nebo potom na letišti ).
Já pochopil, že když nám to změnili, tak máme ty sedačky již zarezervované a bude stačit příjit na přepážku na letišti.
Informace se mění - původně se šlo odbavit pouze do Amsterdamu a tam se muselo znovu. Aktuální info je že bágly odbaví až do cílové destinace. Odbavit se prý lze dokonce online na stránkách csa den dopředu ( 1. let operovaný čsa ).
No každopádně bych zkusil hlavně napsat mail pro změnu sedaček a pak už by mělo všechno dobře dopadnout ....
Koukni se třeba ještě na stránku www.seatguru.com kde si vyhledáš společnost China southern airlines a zadáš číslo letu nebo typ letadla.

0 Citovat

Ahojky, se vším ti poradí přímo na přepážce, teď jsem odtamtud přiletěla smiley
Dostaneš vízum 72 h, které bys dostal i kdybys letiště neopouštěl. V Pekingu byla teď neuvěřitelná zima, takže ven moc nedoporučuji. Zajištěný transfer na hotel je. Z hotelu zpět na lešitě se domluvíš na hotelu, mají dané časy odjezdů. Hotel je na dost dobré úrovni a vzhledem k tomu, že na Pekingském letišti není co dělat, určitě doporučuji využít!
Jinak doporučuji si ponechat časový prostor, my jsme tam docela bloudili a nikdo nám nebyl schopný nic říct.

0 Citovat

Pro radoparic napis na email vokmil@centrum.cz.Jinak ja mela trasu Amstrodsm-Peking-Xiamen-Manila,Manila-Kanton-Pariz. Musim rict,ze z Pekingskeho letiste jsme byli trochu zpruzeli,jelikoz nam to tam prislo trochu zmatene,ale letiste v Kantonu uz je na jine urovni.Cokoliv budes potrebovat pisni!

0 Citovat

Podařilo se někomu někdy prosím zkontaktovat China Southern Airlines? Psala jsem na csnib@csair.com a na flychinasouthern@csair.com a vždy se mi mail vrátil jako nedoručitelná zpráva.

0 Citovat

z mojich skusenosti je najlepsie na aerolinky zavolat priamo, vacsine reakcia trva viacero dni, prip. vobec...volania napr. cez skype su skoro zadarmo a reakcia je okamzita
http://www.csair.com/en/contactus/call/

0 Citovat

Ahoj,

má někdo zkušenosti s China Southern Airlines?

Let Praha - Amsterdam - Shanghai - Taipei a zpět Taipei - Canton - Amsterdam - Praha.

Společný let KLM a CZ (Praha - Amsterdam - Shanghai a pak Amsterdam - Praha).

Lze se odbavit přes web? Odbaví kufr až do finální destinace nebo se musí vyzvednout na letišti v Šanghaji?

Přestup v Šanghaji - jak to funguje?

Jiné zkušenosti - uvítám.

Děkuji

0 Citovat

Kufr letí do cílové destinace, přestup v Šanghaji je jako na každém jiném letišti :) Procházíš jen transitní zónou.

Odbavení nemusí fungovat na všechny lety.

0 Citovat

Přestup na letišti Shanghai Pudong mezi terminály 1 a 2:

nutno vstoupit do Číny a požádat o 24-hodinový tranzit na imigrační přepážce. Nutno vyplnit arrival card a mít letenku + palubní vstupenku pro další let z Šanghaje.

Vyzvednout kufr (ačkoliv byl odbaven do konečné destinace). Přejít pešky do druhého terminálu a nechat znovu odbavit kufr.

Projít pasovou kontrolou (s vyplněným departure card) a bezpečnostní kontrolou.

Klasický tranzit údajně pouze v rámci stejného terminálu (přílet a odlet na stejný terminál).

0 Citovat

Ahoj,


Mám koupenou letenku Soul - Frankfurt. Je možný nějak dokoupit zavazadlo? Koupeno přímo u aerolinky. V záložce Pre-paid Baggage zadam své jméno, kód rezervace a přesměruje mě to na stránku s Pearl club, kde to chce po mě přihlášení. Ačkoliv jsem tu registraci asi prováděl při koupi, tak mi do emailu nic nepřišlo ohledně přihlašovacích údajů, pokud neberu v potaz verifikacni email. Pak už nic, takže nevím sky pearl number. Koupený to mám už asi čtyři dny. 


Děkuji 

0
21 reakcí