Ahoj, na skyscanner.cz se dají vhlydat lety na východ i o 1500 kč levnější než na pelikánovi či letušce. Většinou jsou to slevy od rezervačních spol. typu Gotogate, airtikets nebo mytrip či tripair. Máte někdo s tím zkušenosti ? Proč jsou ty ceny vždy tak nížké oproti těm ostatním, marže ? .

jaké máte zkušenosti se skyscanner.cz

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

I složitější itineráře s natvrdo navolenými layovery se dají najít přes multi-stop vyhledávání i u nás. Nezřídka je třeba cestu rozdělit i na 4-5 segmentů, byť je to ve výsledku jen zpáteční letenka. Někdy stačí napsat přímo nějakému letenkáři u SA, Letušky, oni ti někdy najdou i to, na co jsi sám nenarazil. Dáš jim požadavky, že chceš stop tam a tam a oni podle použitého tarifu sestaví jakoukoli letenku.

Zrovna s Flugladen mám ty nejhorší zkušenosti - NEVER MORE!

0 Citovat

Kupuji uz cca 4roky temer dve letenky tydne. Problem jsem nemela nikdy a usetrenych penez nespocet. Stale tu nekdo omila 200kc, ale je to daleko vice! Problem jsem mela, jen kdyz jsem letenku potrebovala stornovat, tak to je samozrejme tezsi dovolavat se gotogate ci kam nez promo czechair. ( jen priklad ). Pouzivam ho stale a beru to nejlevnejsi. Za me doporujuji...

0 Citovat

Pokud něco nejde najít, stačí obvykle zadat preferenci aerolinek a výsledků vyskáče mnohem víc.

0 Citovat

Já jsem teda zatím 6x "nuceně" kupoval přes „pochybný“ prodejce (2x vráceny peníze kvůli neuznání chybného tarifu) a musím zaklepat, zatím všechno bez problémů (až na poplatek za platbu kartou).

Flugladen.de byl NY z Budapešti za 200 EUR, vše ok

eDream.com (de) BKK z Berlína za 170 EUR, vše ok

mytrip.com letenky Zanzibar z LUX, kdy už můj požadovaný termín Letuška/pelikán/SA nenabízeli za dobrou cenu, tak jsem to risknul a do poslední chvíle jsem byl celkem nervózní, zda je všechno ok. Několikrát mi změnili let, ale naštěstí jen v rámci hodin a nikdy ne tak, že bych třeba nestíhal další segment letu a musel řešit s mytrip přerezervaci. Takhle mi vždycky bylo jen oznámeno, že let byl zrušen, ať se přizpůsobím. No měl jsem štěstí, ale to už příště být nemusí. Jinak vše ok

mytrip.com Vratislav- Tel Aviv za necelých 1000kč, vše ok

rumbo.com Berlín-L.A. za 160 EUR – peníze vráceny do 2 dnů

travelgenio.com Mnichov-Tokio (business) 468 EUR+ 23,1 EUR poplatek za platbu kartou. Peníze vráceny poměrně rychle a bez problémů. Poplatek za platbu kartou nevrácen a po milionech emailech ho odmítali vrátit. Placeno kreditkou, zašel jsem na ČSOB, vyreklamoval poplatek a peníze byly vráceny asi do měsíce. (Mimochodem lidi co si to koupili hned na druhý/třetí den, tak odletěli v business a zpátky v economy)

Všechny ostatní věci hlavně přes SA/Pelikán/Letušku/atd. Na druhou stranu když si člověk spočítá, že se mu to stále vyplatí koupit přes pochybného prodejce, popřípadě je to jediná možnost kde to koupit, tak bych to koupil i tam. Co je celkem problém, tak je to poplatek za platbu kartou, se kterou bych nikdy nesouhlasil u chybového tarifu, pokud by se ovšem nejednalo třeba o business za výhodnou cenu a podobně.

Jediný co jsem nepochopil je to, že někdy Pelikán chce poplatek za platbu kartou a někdy ne…nevím moc na čem to zavisí.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Jediný co jsem nepochopil je to, že někdy Pelikán chce poplatek za platbu kartou a někdy ne…nevím moc na čem to zavisí.

Pelikán mě takhle jednou napálil a ochudil o pětistovku, samozřejmě se k tomu nechtěli znát a řešit to. Ten poplatek se tam nejdřív neobjevil, pak se různě zvyšoval/mizel podle toho, kam jsem kliknul (nepamatuju si přesnou položku formuláře, která takhle blbnula), takže bych si mohl myslet a) že to mají trošku rozbité nebo b) že tak trošku okrádají zákazníky.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Pelikán mě takhle jednou napálil a ochudil o pětistovku, samozřejmě se k tomu nechtěli znát a řešit to. Ten poplatek se tam nejdřív neobjevil, pak se různě zvyšoval/mizel podle toho, kam jsem kliknul (nepamatuju si přesnou položku formuláře, která takhle blbnula), takže bych si mohl myslet a) že to mají trošku rozbité nebo b) že tak trošku okrádají zákazníky.

U rezervace přes Pelikána je hlavně potřeba použít promokód (je běžně uveden na ostatních webech o cestování), který sníží cenu o vyšší částku než je poplatek za kartu.

Sleva na promokód i polatek za kartu se dost liší (počet osob, výše objednávky, akce, ad.).

Mnohdy je levnější zakoupit letenky pro každou osobu zvlášť.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Pelikán mě takhle jednou napálil a ochudil o pětistovku, samozřejmě se k tomu nechtěli znát a řešit to. Ten poplatek se tam nejdřív neobjevil, pak se různě zvyšoval/mizel podle toho, kam jsem kliknul (nepamatuju si přesnou položku formuláře, která takhle blbnula), takže bych si mohl myslet a) že to mají trošku rozbité nebo b) že tak trošku okrádají zákazníky.

No mě takhle napálil (nevím, zda se tomu tak dá říkat, prostě moje blbost že jsem si toho nevšiml) a u jedné letenky byl poplatek asi 101,- kč a díky promokódu jsem ušetřil 100,-Kč, takže jsem přišel v podstatě jen o 1 korunu. Při další rezervaci i přes promokód jsem přišel asi o 172,-kč a to mě pěkně nakrklo, že jsem si toho nevšiml.

Na druhou stranu jsem to přes momondo (přesměrování na pelikan.cz) našel levněji, než když jsem to zadal přímo na stránkách Pelikána.

0 Citovat

Takže, například dneska te samý let nalezený na skyscanner.cz z Prahy do Jakarty od Pelikána stojí 14 488 kč (platba pouze MasterCard Debit) a na samostatném Pelikánovi je za 14 887 Kč, ale lze uplatnit promo kód a platí se jak MSC i VISA. Rozdíl po uplatnění promo kodu je 200 Kč/letenka. Přiznám se ještě jednou, že sem mlíčňák. Ceny konečné. Takže opravdu ušetřím těch 200 Kč nebo tam ještě visí nějaký poplatek?

0 Citovat

beru zpět. Je tam poplatek u Pelikána a u toho Pelikána přes skyscanner není.

0 Citovat

a ještě jednou beru zpět. Poplatky jsou všude a už je mi to jasný.

0 Citovat

Poplatky za platby kartou už nesmí být samostatně účtovány (pokud jsou, tak již musí být zahrnuty do ceny).

Platí pro celou EU - prodejce přes Skyscanner i např. Pelikána.

0 Citovat

Jenže Pelikan minimalne v poledne ještě poplatky účtoval


pelikan1-17643.jpg

0 Citovat

Se skyscanner mám dobré zkušenosti, nedávno jsem si tam kupoval lístky do Petrohradu, je sice pravda, že nejdříve jsem si chtěl koupit lístky do Finska (cena cca 3000), abych potom dojel autobusem do Petrohradu. Takže jse si chtěl pořídit tyto lístky, na skyscanner byla nejlevnější společnost airbaltic, tudíž jsem chtěl zvolit ji, akorát, že při přejití na stránky airbaltic, vyplnění všech důležitých informací, mi airbaltic pověděl, že tyto letenky již nejsou k dispozici a že si musím koupit dražší letenky... Takhle to bylo 2x. Nevím jestli to byla chyba airbaltic nebo skyscaner, ale vím, že při pořizování letenek se společnosti Aeroflot za použití skyscaner nebyli žádné problémy

0 Citovat

Existuje nejaky vyhladavac kde viem zadat odlet z konkretneho mesta v urcitom case a prilet kamkolvek ? nieco ako ryanir cheap fligts

0 Citovat

trolofon napsal(a):

Existuje nejaky vyhladavac kde viem zadat odlet z konkretneho mesta v urcitom case a prilet kamkolvek ? nieco ako ryanir cheap fligts

 Pelikán má akce srovnané podle cen a pak AZair (ale jen pro lowcosty) kde můžeš dát zadání jen podle ceny.
0 Citovat

Skyscanner pouzivam hlavne pro takovy orientacni prehled , v poslednich letech litam stejne jen po Evrope , takze letenky nakupuju primo u nizkonakladovky s kterou letim , ale Skyscanner se me libi cekem pro prehlednost , Azair v posledni dobe pokulhava v presnosti , orientacne mrknu , ale pak jdu primo na Ryanair Mozna by nebylo na skodu zverejnit seznam vyhledavacu letenek od nejlepsiho po nejhorsi a kde treba rozhodne nekupovat

0 Citovat

To je ale subjektivní - vyhledávač, který vyhovuje jednomu, může nevyhovovat druhému a obráceně. A možná si vyhledávače pleteš s OTA - ohledně toho kde určitě nekupovat :)

0 Citovat

Tak mas pravdu nejak to nerozlisuju , asi tim jak se stejne vetrou ruzne reklamy , s vyhledavacem je pravda , ze to muze byt subjektivni , ale asi kazdemu jde o to ,aby to sve nasel rychle a prehledne , ja treba mam system , ze zadam ,napred opacny smer jednosmerku a kamkoliv a vidim ,, kam to z mista kam chci ,lita a podle toho se da alespon trosku usoudit, kde to bude opacne cenove asi lepsi , urcite by tam taky mela byt funkce pridani dalsiho letu , ale z vyhladavanim mam zkusenost hlavne po Evrope , mozna ze v tom jsem lepsi nez Azair -)) pravda krkolomne prestupy to pak jisti -)) Mimo Evropu uz to je horsi ...

0 Citovat

Mohu se zeptat na zkusenosti s tripair?  Snad me tu neukamenujete, nicmene rozdil na 3k letence je skoro petina, letime ve 2, uspora pro nas jiz docela velka. Uctuje si napr. Tripair poplatky za nejake karty? nikde to nemohu najit.. 

0 Citovat

Platil jsem MC credit a žádné poplatky nebyly. Koupil letenky, proletěl, ok. Jen víš jak, nesmíš po nic pak nic chtít... Jakákoliv změna, pokud se podaří je min. 30 eur atd.

0 Citovat

jsem odkojeny na lowcostech, takze z me strany nikdy zadne zmeny nepozaduji. Jedine, co by me nastvalo, by byl napr. fakt, ze ve vyuctovani by byla nesmyslny castka za platbu kartou napr. Pokud cena sedi, letenky mi prijdou a pujde to proletet, za me dobry.

0 Citovat

Tam už nejsou poplatky za platby kartou, ale naopak sleva za použití konkrétní karty - zjistíš před placením.

 V praxi je to stejné. Pokud máš dost času, můžeš si peníze převést na účet s tou správnou kartou. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

jsem odkojeny na lowcostech, takze z me strany nikdy zadne zmeny nepozaduji.


Změna může být i ze strany aerolinek. A následná komunikace s OTA nemusí být pak  bez problémů.
0 Citovat

...a aerolinka tě pošle doháje, ať komunikuješ přes OTA. A musíš solit.

0 Citovat

To si musí každý umět spočítat, jestli ušetřit při nákupu 20% a pak případně platit poplatky, nebo si těch 20% připlatit vždy.

Záleží na konkrétním routingu a aerolince. 

0