jaké máte zkušenosti se skyscanner.cz

Napsal Honza Koutecký 2018-01-04T22:07:40+01:00 ve fóru Vyhledávače letenek

To si musí každý umět spočítat, jestli ušetřit při nákupu 20% a pak případně platit poplatky, nebo si těch 20% připlatit vždy.

Záleží na konkrétním routingu a aerolince. 

ale tak zase u lowcostov typu Ryanair, alebo Wizz komunikujes priamo s aerolinkou aj ked to je kupovane cez OTA, nie?

Jake poplatky vlastne prichazeji v uvahu?

Máš to uvedeno v obchodních podmínkách (ale oni tam dost přehánějí aby přesvědčili lidi k nákupům balíčků za nesmyslné ceny).

 Pokud se jedná o běžnou aerolinku která má online na webu manage my booking, tak tam zadáš svůj email a máš informace o letu přímo od aerolinky.  Pokud aerolinka změní časy letů, pošle ti nové emailem a ty je jen potvrdíš. Prodejce můžeš potřebovat v případě, že ti nové časy nevyhovují a potřebuješ je změnit nebo let úplně zrušit (pokud ti to odmítne udělat aerolinka, což může ale také nemusí).

Ivo napsal(a):

Jake poplatky vlastne prichazeji v uvahu?

Kdy musíš komunikovat přes OTA? Mám tu jednu historku - Loni jsem letěl s Deltou do Peru. Protože hyperakční cena byla jen přes jediného OTA - Pelikána, koupil jsem to přes něj. Víkend před odletem si čtu zprávy a zjistím, že hurikán má zasáhnout Atlantu přímo v době mého mezipřistání v ní. Zavolám si přes Skype na německou Deltu a tam mi sice sdělí, že v tomto případě umožňují rerouting, ALE hned vzápětí mě vyfakují, protože jsem to koupil přes OTA a mám to řešit přes něj.

Pelikán je naštěstí celkem solidní OTA, jen o víkendu funguje pouze v sobotu (myslím 11 až 13h), ale mám štěstí, zrovna jsem se strefil do té správné doby, kdy funguje jejich infolinka. Nejdřív tam o ničem nevědí, o půl hodiny později volají a mám rerouting. Jestli si myslíš, že tím to skončilo, tak ani náhodou. Nakonec jsem musel řešit re-routing re-routingu, protože nad Amsterdamem byly bouřky.

Pochybný OTA, co má poplatky nejen za platbu kartou, by si od tebe za řešení tohoto problému vyinkasoval rovnou dva poplatky. Ty bývají ve výši několika desítek euro / dolarů za úkon.

No a co by se stalo, kdybys tu zprávu o hurikánu nečetl?

Přišel bys na letiště k odletu a tam by tě u přepážky sami přesměrovali na nový routing a zdarma.

To je jeden z možných scénářů. Taky bych tam mohl zjistit, že poletím nejdříve za dva dny, protože alternativní lety jsou plné NEBO pilot mohl bravurně přistát v Atlantě a já tam s tisícovkami jiných lidí na dost dlouho zkysnout NEBO někam divertovat a čekat věčnost na alternativní spoj... Plus jsem měl odlet z Mnichova, že... ;-)

To se ti může stát vždy i s tím nejlepším OTA. Aerolinka má povinnost se v takovém případě o pasažéry postarat ať už jsi letenku koupil kdekoliv.

Samozřejmě, když poletím v období hurikánů na druhý konec světa na svatbu sestřenici, která se vdává maximálně 2x - 3x za život a mám tam mít proslov, tak si nechám alespoň 1-2 dny času jako rezervu. 

 

U cílové destinace to člověka napadne hned, ale u destinace jen pro přestup už nemusí. 

diky za reakce, prinosne. Do ted jsem byl schopen se OTA prodejcum vyhnout a vse kupovat na strankach aerolinek, ale navstivena mista se rychle rozsiruji a uz prichazi na radu destinace, kam prodejce letenku v pozadovany kombinaci ani neproda, anebo za cenu vysoko prevysujici rozumnou miru.. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!