Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Vypadá to, že Nagpur by mohl být letos pro Čechy populární dovolenkovou destinací. Radní by mohli CL poslat nějakou provizi :)))

0 Citovat

ako som pisal, toto by som s nimi po telefone neriesil. Napisal by som im napr cez ten twiter, dal nejaky link na vzdialenosti a cakal ( predsa len ked maju cierne na bielom ze vzdialenost sedi, nemaju sa ako vykrutit ). Ked to neprejde cez jedneho inda v ich zakaznickom centre, tak to proste prejde cez druheho :) ( len sa netreba nechat odbit )

:D Eremi, tak ten Nagpur tak trosku smrdel pruserom od zaciatku, ale dalo sa cakat ze po tom ludia skocia...no a katarci si tiez vedia spocitat kolko je 2+2 a preco im urcite destinacie nakupilo mnozstvo ludi. Osobne myslim ze sa vykrucaju prave pri tychto letenkach ktore boli zjavne najlacnejsie. Lebo ani mne ani znamemu nerobili pri prebookovani problemy. Ale zase je pravda ze letenky sme kupovali este pred koronou... 

Ako tiez sa netajim tym ze rozmyslam kupit Denpasar v biz kvoli neskorsiemu moznemu prebookovaniu napr na AKL. Ale urcite by som to nemenil u nich hned po 14 dnoch od zakupenia letenky a tiez by som kupil Bali napr kvoli tomu ze ak budu menit podmienky, tak si proste aj tam urobim dovolenku...ale co robit napr tyzden-dva v takom Nagpure? :)

0 Citovat

Ještě by mě zajímalo, zda mají v podmínkách podchycen ten re-routing přes Dauhá nebo je to jen rybářská latina neochotného customer supportu, co má své instrukce. 

0 Citovat

sonic: přesně tak. Tohle nebyla akce pro masy a už předem se dalo čekat, že s tím budou velmi pravděpodobně problémy. Můj tip je, že tu zůstanou mnohé oči pro pláč.

Jinak se QR zase až tak nejde divit, když odpovídají neochotou, jelikož smysl té jejich rebooking nabídky byl zcela jiný a určitě nepočítali s lidovou tvořivostí u nás.

0 Citovat

@Michal:

Dobrovolná změna směrování (tj. kde nedošlo ke zrušení letů) je možná nejdříve za 14 (čtrnáct) dní od vystavení letenky. Nové lety musí být rezervovány ve stejné rezervační třídě (RBD), operovány Qatar Airways, musí být zachováno původní odletové místo a maximální povolená odchylka od původní destinace je do 5 000 mílí. Pokud není k dispozici stejná rezervační třída, může být účtován rozdíl v tarifu a taxách.

Změna směrování v případě narušení letového řádu (tj. zrušení letů) je možná zdarma na letech operovaných Qatar Airways, musí být zachováno původní odletové místo a maximální povolená odchylka od původní destinace je do 5 000 mílí.

Změna směrování není možné zdarma, pokud původní rezervace nezahrnovala Dauhá (například Phnom Penh (PNH) - Ho Či Minovo Město (SGN) a naopak; Sao Paulo (GRU) - Buenos Aires (EZE) a naopak).

0 Citovat

eremi: To rozhodně, ale když se takhle kroutí, nejsou o nic lepší, než ti co koupili Nagpur, protože ho pak změní.

sonic: Přece rybařit a chytat koronu ;-)

mirjur: díky. Takže je to bez otočky v Dauhá 😂 na zákaznické podpoře jsou fakt milí. 

0 Citovat

Neříkám kde je lepší, říkám jen, že se tomu zase tak nedivím.

Vzhledem k tomu, kolik tam bylo háčků až háků se daly problémy čekat (dodržení tarifu, časová flexibilita, dodržení doby pobytu, nutnost být schopen to vykomunikovat, možnost, že se QR začne cukat atd.)

0 Citovat

sonic napsal(a):

ale co robit napr tyzden-dva v takom Nagpure? :)

Tak dalo by se přejet do Agry... jezdí tam vlaky, pak trochu poznávat ten sever....

0 Citovat

Právě jsem dostal odpověď z prgagencysupport@cz.qatarairways.com. Prý tato emailová adresa slouží jen pro podporu CK a agentur a odkázali mě na již známá telefonní čísla...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Vypadá to, že Nagpur by mohl být letos pro Čechy populární dovolenkovou destinací. Radní by mohli CL poslat nějakou provizi :)))


Mám taký dojem, že tam bude celkovo viac Európanov tento rok.


Myslím, že QR už to teraz hasia ako sa dá,lebo viditeľne nepočítali s ľudovou tvotivosťou VýchodoEurópanov.

Tí pre ktorých to bolo,a stále je primárne určené si tie zmeny dokážu presadiť bez problémov.

Ten Nagpur hodne smrdel od začiatku...

0 Citovat

Nič v zlom, ale ten Nagpur a.k.a. MEGAHIT by som nechal ľuďom vyžrať. Je niečo iné keď si kúpiš KUL a chceš ísť do MNL,DPS a pod. ako keď kúpiš riť sveta a presne o 14 dní chcú zrazu tisícky ľudí meniť na Maldivy :D

Presne ako píše eremi, zmysel tejto akcie bol úplne iný a keď už to chceme využiť tak aspoň nie takto okato.

0 Citovat

Jan Doležal napsal(a):


Zajímavé, když já to routuji, tak mi vychází NAG-DOH-SGN cca 

NAG DOH 285° (W) 285° (W) 1,535 nm

DOH SGN 095° (E) 092° (E) 3,240 nm

                                                              4,775 nm

To jsou ale námořní míle, které se používají pro lodě. V (anglických) mílích je to o 15% víc.

@eremi: Jako vtip dobrý, ale dost pochybuju, že bude letos možné cestovat do Indie. Pokud tento koronavirus nějak zázračně nezmutuje do neškodné varianty, nebude se cestovat do Indie (a podobně třeba do Jižní Ameriky) ani začátkem příštího roku. Zajímavý rozhovor je třeba tady: https://thewire.in/health/india-...ns-already

@mirjur: Do Agry je to (za normální situace) 11 až 15 h. expresem, který není zrovna levný.
0 Citovat

Nejde o původní smysl pobídky ;) to bychom mohli řikat u všeho, co není s QS přirážkou...

Smutné je, že nedokáží ani upravit podmínky, aby se měli o co opřít. 

Jinak celkem prodány letenky lehce pod 0,5M, tudiž toho zase tolik nebylo ~ 20 rezervací.

Ke všemu ti šulini dali CZ do nějakého Covid-19 listu a provize stáhli na rovných 0% 😢😃

0 Citovat

Davide, většina lidí to nejspíš nakoupila napřímo bez OTA, bez přesměrování, bez referralu... Pro provize bohužel.

@mirjur, eremi & spol: Qatar Airways si prostě blbě nastavili podmínky a teď se diví, co z toho lidi dokáží vyždímat. Jejich reakce je logická, ale taky není fér. Penízky hrabat to jo, ale dodržet jejich vlastní podmínky to už ne. Dokonce si je ani nejsou schopní upravit ze zpětnou platností. To by byl sice ojeb, ale aspoň ne tak okatý. Když už nechtějí dělat re-routy z Nágpuru, ať ten let celý umožní zrušit a refundovat stylem "Vážený zákazníků, ke dni 1.7. měníme podmínky vašeho tarify a už není možný let reroutovat v rámci akce. Chápeme, že to pro vás může být omezující, proto váš let můžete zrušit. Zaplacenou částku vám refundujeme původní platební metodou." To by bylo fér.

0 Citovat

Podle tohoto rozhovoru to moc nevypadá, že by nevěděli, co dělají. https://www.forbes.com/sites/gab...d1954a1f9f

That has opened up some incredible bargains. Eager travelers have been booking cheap business class tickets from the US to Europe and then changing their destination city to Asia, for example. A very useful policy for anyone thinking about buying a ticket and worrying about future travel restrictions, but also an opportunity for those willing to book now to potentially save thousands of dollars on future travel. Rather than an overly generous mistake, it was an intentional move.

“It was to reach several targets at the same time,” said Antinori, explaining that while initially they were mainly concerned with making sure people could feel confident booking and traveling with them, the idea soon evolved. “We decided to go a step further, and be a leader in terms of flexibility, an airline the customer can rely on to change his mind, and even to change his destination.”

“It’s also to lock in some business for us,” he continued. “And if we are now a little richer with our offer, maybe we’ll have more people wanting that over a refund, and it can also support our cashflow. Of course it’s a bit of revenue dilution. It’s an investment, but it’s a good investment.”

0 Citovat

Ma niekto aktualne skusenosti s letom s katarcami? Cakaju ma s nimi lety v C ( teda ak to nezrusim alebo nepresuniem ), ale teda s tym plexisklom pred ksichtom odmietam letiet ( s ruskom problem nemam ). Pozeral som aj nejake videa na YT za poslednu dobu a moc mi to nepomohlo...niekde leteli aj s tymi stitmi, niekde mali iba ruska, niekde v C dokonca kaslali aj na tie ruska...

0 Citovat

Myslim ze v C stity su na rozhodnuti cestujuceho. Povinne su v economy.

Daj potom vediet ako to prebiehalo. Mal bybsom s nimi letiet na Vianoce pokial sa to vsetko zase neposerie dovtedy.

0 Citovat

Tak dam cerstvu skusenost s chlapcami katarskymi. Nejako sa nam blizi uz raz presunuty let VIE-DOH-SEZ a spat a kedze situacia vo svete je taka aka je, dnes im tak pozitivne naladeny oznamujem zeby som rad posunul letenky na buduce leto. A ejhla, "maly" problem predsa len nastal nakolko som si poriadne necital tie ich podmienky prebookovania atd ( nebol cas a ani chut ). Nejako som bol v tom ze dva roky bude mozne menit datum odletu ale vyviedli ma rychlo z omylu...datum/destinacia sa da menit zdarma iba na lety ak sa uskutocnia do 31.12.2020 a od 1.1. je nasledne letenka dalej iba flexibilna co znamena zmena zdarma, ale rozdiel v cene leteniek si doplatit. Takze prisla odpoved ze nie je problem zmenit termin na jun 2021, ale musim doplatit rozdiel v cenach leteniek jun 2021 vs jun 2020...to aky je aktualne ten rozdiel 5ks leteniek v C radsej pisat nebudem, zhrniem to len tak ze doplatil by to v dnesnej dobe len blazon...

Tak pisem ze ok, vidim to na refund nakolko aj tak nam zmenili casy a dokonca aj dni letov...no, na to panko moc pocut nechcel a tvrdil ze full refund iba v pripade ze lety budu canceled. Pytam sa ho a to budem vediet kedy ze budu zrusene kedze Qatar stale letenky na SEZ ponuka, ale stale to nelieta. Chlapik mi tvrdi ze to lietaju v spolupraci s Ethiopian a zeby mi trasu zmenili na VIE-DOH-ADD-SEZ ak to v ten datum este nebudu lietat priamo...to uz som nevedel ci sa smiat alebo ho poslat do p... :) No nic, predychal som, zajtra skusim ineho Inda v callcentre a rovno im pisem aj na Twitter.

Samozrejme este mi ponukol voucher +10%, ale ked pozriem kde skocili ceny leteniek v C v roku 2021, tiez ziadna vyhra...

0 Citovat

sonic napsal(a):

No nic, predychal som, zajtra skusim ineho Inda v callcentre a rovno im pisem aj na Twitter.

Samozrejme este mi ponukol voucher +10%, ale ked pozriem kde skocili ceny leteniek v C v roku 2021, tiez ziadna vyhra...


určo piš rovnou twitter, je tam větší úspěšnost flexibility :) good luck a dej vědět.

0 Citovat

Tak na toto som aj ja zvedavy. Nakolko tiez uvazujem nad refundom v Economy. Let mi zmenili a cestu natiahli o 7 hodin. Zatial som im nic nepotvrdil.

0 Citovat

twitter nemám, mám dobrou zkušenost s jejich service center - požadavek zašlu přes ten online formulář a do 24-48h mám písemnou odpověď a všechny komunikace máte pěkně vedené v historii. Většinou. Teď jsem rušil nějaký reward ticket bookovaný as před rokem, peníze vrátily za 3 dny, míle do 24hodin a jako projev dobré vůle připsali (resp.připíší) i míle, které během toho roku čekání expirovaly. Před 3dny jsem poslal žádost o cash placené letenky na prosinec 2020 (odlet z Prahy je den po odletu přípoje z Doha, na inboundu přes 8h layover v Doha - tak jsem jim napsal že je to "shambles in your booking office and absolutely unacceptable changes". Sice neodepsali, ale rezervace zmizela jak z check my trip tak i ze stránek QR, čili něco se děje a snad i pro mě žádoucím směrem.  Mám raději evidence v podobě komplet dokumentace s time stamps než nějaké domlouvání přes telefon. Ale možná jsem jen staromodní konzerva.

0 Citovat

Tak ja som dlhodobo u katarcov vyuzival ten ich komunikacny kanal ktory maju na stranke a bol som spokojny lebo som tam vzdy videl historiu celej komunikacie. Posledny rok som presiel na twitter lebo uz tam nikto poriadne neodpisoval, pripadne s velmi velkym zdrzanim. Rovnako chcem mat vsetko radsej pisomne lebo vela krat som aj na pracovnych cestach menil lety alebo datumy tak som tam mal aj rozne doplatky k cenam leteniek atd pekne "archivovane". Momentalne od vcera ziadost cez twitter na info ci mozem ratat s full refund ( myslim ze ano, ale v dnesnej dobe kto uz vie comu verit ) a zatial stale cakam na odpoved. Podla toho pripadne dalsia komunikacia alebo teda v pripade pozitivnej spravy ziadost o refund. A to som este zvedavy ako sa popasuju s tym ze mam "novu" kartu...teda cislo karty zostalo rovnake, len je nova s novym datumom exp. ( lebo uz som sa stretol s tym ze niektore systemy si s tym nevedeli poradit )

0 Citovat

ano, ten komunikační kanál na jejich stránce jsem měl na mysli. Resp. jsou 2 - na míle a reward flights používám Service Centre v Privillege Clubu a na refund zendesk. Zendesk je zahlcen víc, ale pořád Customer Service v této době nejlíp funguje právě u QR. Řeším věci s KLM, Iberií, AF a QR má nejrychlejší reakce, viz výše. Pozn,: za tento příspěvek neobdržím žádné míle ani jiný bonus.

0 Citovat

Tak jedna rychla sprava ohladom rychlej a kratkej odpovedi cez twitter :"Your original itinerary was canceled, therefore, you are entitled for a full refund. Thank you."

Edit : takze dnes mi uz aj na mail prisli spravy "Flight Cancellation notification" a lety DOH-SEZ su komplet zrusene. Takze uz mi nic nebrani poziadat o full refund... 

 

0 Citovat

[citace="sonic"]

Tak jedna rychla sprava ohladom rychlej a kratkej odpovedi cez twitter :"Your original itinerary was canceled, therefore, you are entitled for a full refund. Thank you."

Edit : takze dnes mi uz aj na mail prisli spravy "Flight Cancellation notification" a lety DOH-SEZ su komplet zrusene. Takze uz mi nic nebrani poziadat o full refund... 

Ahoj chci se zeptat, mám let v 02/21, už 2x mi změnili čas a datum přiletu zatím mi to nevadilo. Nyní mi zaslali změnu, kdy mi zkrátí pobyt v Bangkoku,  pokud se změnou nesouhlasím,  nenašla jsem nikde, kde změnu buď odsouhlasit nebo naopak? Nebo klasicky volat, mailovat,  twitrovat??? Díky 

0