Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak já mám zm

ěny v řádech minut, ale automaticky ve správě rezervace jsou hned nově  možnosti na zrušení, rebooking, voucher, míle. Také přemýšlím, že využiji... Doba je nejistá.

0 Citovat

[citace="cali"]

Tak já mám zněny v řádech minut, ale automaticky ve správě rezervace jsou hned nově  možnosti na zrušení, rebooking, voucher, míle. Také přemýšlím, že využiji... Doba je nejistá.

Díky také nevím, jak s tím naložit moc letět chceme, ale ty neustálé změny,  nařízení atd. mě tak nějak štvou a HLAVNĚ ta nejistota, zda se bude mít jak vrátit. 

 

 

0 Citovat

Ja som akurat vyplnil formulare na refund leteniek...kedze lety su "canceled", tak by mali vratit plnu sumu. Zvazoval som este voucher +10%, ale ako pise cali, doba je neista a tak skusim zobrat naspat peniaze kym este nejake maju :) ...ak sa situacia buduci rok zlepsi, bude sa dat lietat, rad si u nich opat kupim letenky aj ked budu o kusok drahsie. 

@keellim, skus im napisat cez twitter ake su momentalne tvoje moznosti a podla toho sa skus zariadit.

0 Citovat

Tak teraz som trochu na pochybach co robit.

QR predlzili ich politiku bezplatnych zmien az do konca roka 2021 pre letenky zakupene do konca roka 2020.

Je to sice trosku menej benevolentne ako zo zaciatku. Namiesto 5000 mil je iba 500, ale ak ste clenom ich vernostneho programu tak sa daju robit zmeny v ramci regionu, a ostatne ostava tak nejak zachovane.

No a kedze moje letenky do MLE na Vianoce uz presli zmenou ktoru som im este neodkyval tak rozmyslam ci to refundovat, alebo to skusit prehodit na Vianoce 2021. 

Prehodit to naspat na povodne Tokio sa uz podla noveho neda. 

Tazka dilema... A este k tomu sa mi menila karta, tak neviem ci by to nebol problem pri refunde.

0 Citovat

pokud máš vánoční Maledivy 2020 za rozumný peníz a opravdu tam chcete letět, určitě bych přehazoval na Vánoce 2021 . Pokud ti v tom visí dost peněz a o Maledivách 100% přesvědčen nejsi, refund. Jistě denodenně řeší refundy na karty které expirovaly v mezičase, to by byla moje poslední starost.

0 Citovat

Refund na expirovanou kartu není naprosto žádný problém, účet ke kreditní nebo debetní kartě zůstává stejný. Už mi takto byly opakovaně bez problémů refundovány peníze.

0 Citovat

Tak ako pisu kolegovia ohladom karty, zistoval som si uz davnejsie...pokial zostala rovnaka karta a iba sa jej zmenila expiracia ( teda bola vydana nova ), s refundom naspat na kartu by nemali byt ziadne problemy.

Inak u mna aktualne tak ze som minulu stredu poziadal o refund 5ks C leteniek, obratom mi prisiel mail "Refund request" s textom "We registered your request for a refund (#3587xxx). You will receive confirmation when our support team processed your refund, this may take a several days due to the increased volume of requests." a odvtedy zatial nic :) ...tak ale ved este maju cas, zatial v Manage my booking mam stale lety zobrazene ako Not confirmed ( nakolko boli zrusene lety DOH-SEZ )

0 Citovat

Ja bych naopak ty maledivy letos na vanoce letel. Cena za hotel letosni vanoce vs. pristi vanoce bude v neprospech pro pristi rok. Ikdyz zapoctes cenu za covid testy, tak by se ti to melo vyplatit. Pokud ne, tak dava 100% smysl rebooking na pristi rok.-)

0 Citovat

Premiumletenkář napsal(a):

pokud máš vánoční Maledivy 2020 za rozumný peníz a opravdu tam chcete letět, určitě bych přehazoval na Vánoce 2021 . Pokud ti v tom visí dost peněz a o Maledivách 100% přesvědčen nejsi, refund. Jistě denodenně řeší refundy na karty které expirovaly v mezičase, to by byla moje poslední starost.

Tak mam to asi za necelu polovicku terajsej ceny. Musim si to este premysliet. Zrusit sa to da kedykolvek do 3 dni pred odletom.

Uvidim ako sa este mozno dovtedy pomenia podmienky.

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Ja bych naopak ty maledivy letos na vanoce letel. Cena za hotel letosni vanoce vs. pristi vanoce bude v neprospech pro pristi rok. Ikdyz zapoctes cenu za covid testy, tak by se ti to melo vyplatit. Pokud ne, tak dava 100% smysl rebooking na pristi rok.-)

Na tomto nieco bude. Teraz to mam napocitane cca tak, ze by nas to cele vyslo mozno este menej ako stoja iba letenky .

 

0 Citovat

Ja mam ubytko s polopenzi za 35k. To samy ubytko o rok pozdeji se snidani za 70k.-) Budu cekat na posledni chvili jestli se neobjevi nejaka levna vodni vila. Samozrejme, muzeme spekulovat, ze to muze zlevnit. Nebo, ze ten covid test muzou chtit i za rok... a nebo... potvrzeni, ze jsi ockovanej vakcinou proti covidu... coz muze stat jeste vic net covid test. Ale to uz je hodne velky sci-fi.-)))

0 Citovat

Ahoj. Čtu tu něco o Maledivách.. taky jsem sem chtěla napsat, zdali se teď někdo chystá? Máme letenky na polovinu listopadu (původně jsme měli mít se stopoverem v Dauha, což vidim, že už asi neklapne, ale změněno stále ještě nemáme). Na MZV píšou, jak nedoporučují tam cestovat, ale byli jsme teď na Tenerife, v Miláně, v Malaze a kdyz tam člověk je, tak kromě těch roušek jsou to spíše výhody než nevýhody.. nebyl teď někdo náhodou? Jak to tam vypadá? 

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Ja mam ubytko s polopenzi za 35k. To samy ubytko o rok pozdeji se snidani za 70k.-) Budu cekat na posledni chvili jestli se neobjevi nejaka levna vodni vila. Samozrejme, muzeme spekulovat, ze to muze zlevnit. Nebo, ze ten covid test muzou chtit i za rok... a nebo... potvrzeni, ze jsi ockovanej vakcinou proti covidu... coz muze stat jeste vic net covid test. Ale to uz je hodne velky sci-fi.-)))

Tak ja mam zatial ubytko rezervovane na Thoddoo . Ale teda zatial nie je iste ci sa vobec domace ostrovy otvoria ,  i ked podla poslednych sprav by sa tento mal. Cena za polpenziu aj s dopravou z/na letisko 880USD.  Budem cakat ako sa to vyvrbi vsetko.

Este napisem QR na Twitter nech mi potvrdia moznost full refundu aby som im to ked tak potom mohol prilozit keby sme sa to rozhodli zrusit.

 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Ahoj. Čtu tu něco o Maledivách.. taky jsem sem chtěla napsat, zdali se teď někdo chystá? Máme letenky na polovinu listopadu (původně jsme měli mít se stopoverem v Dauha, což vidim, že už asi neklapne, ale změněno stále ještě nemáme). Na MZV píšou, jak nedoporučují tam cestovat, ale byli jsme teď na Tenerife, v Miláně, v Malaze a kdyz tam člověk je, tak kromě těch roušek jsou to spíše výhody než nevýhody.. nebyl teď někdo náhodou? Jak to tam vypadá? 

Sice by sme mali ist az na Vianoce, ale podla poslednych sprav to tam vyzera upne normalne. Teda az na to ze sa neda presuvat medzi ostrovami, a funguju zatial iba rezorty.

0 Citovat

Stihnul někdo dnešní limit na učitele v ČR? 

0 Citovat

sonic napsal(a):

Tak ako pisu kolegovia ohladom karty, zistoval som si uz davnejsie...pokial zostala rovnaka karta a iba sa jej zmenila expiracia ( teda bola vydana nova ), s refundom naspat na kartu by nemali byt ziadne problemy.

 

Tak mne Unicredit aktivne zmenil MC za Visa. Ale ucet zostal rovnaky tak predpokladam ze by to nemal byt problem s refundom.

0 Citovat

@fridgy

Včera jsem se na to díval. Ty jsi to dnes zkoušel? Já jsem se díval na podmínky a nikde jsem neviděl, že by to bylo i pro vysokoškolské učitele. Aspon co jsem se narychlo v noci četl.

 

0 Citovat

torpy68 : Karta je úplně jedno, rozhodující je účet, takže s refundem nebude problém. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@fridgy

Včera jsem se na to díval. Ty jsi to dnes zkoušel? Já jsem se díval na podmínky a nikde jsem neviděl, že by to bylo i pro vysokoškolské učitele. Aspon co jsem se narychlo v noci četl.

 

 

200 milionu Indu a Filipincu celej vecer zhavilo pocitace aby neco urvali :D

0 Citovat

@kickass1

To je dost možné, ale nějak se mi vybavuje, že tam bylo psáno, že tam jsou kvoty pro jednotlivé země nebo aspon světadíly. Ale byl jsem včera večer značně zmožen a tudíž si to možná špatně vybavuju :-)

0 Citovat

Kvóty pro jednotlivé země tam byly, ale netuším jak detailní. Jinak to bylo klasicky limitovaný počtem letenek. Spíš jsem zvědavý jak budou porovnávat ty údaje z formuláře s potvrzením od zaměstnavatele při checkinu na letišti, když se dá letět až za rok. Takže ten, kdo změní zaměstnavatele, má automaticky smůlu?

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

[citace="Eda Novak"]

Ja mam ubytko s polopenzi za 35k. To samy ubytko o rok pozdeji se snidani za 70k.-) Budu cekat na posledni chvili jestli se neobjevi nejaka levna vodni vila. Samozrejme, muzeme spekulovat, ze to muze zlevnit. Nebo, ze ten covid test muzou chtit i za rok... a nebo... potvrzeni, ze jsi ockovanej vakcinou proti covidu... coz muze stat jeste vic net covid test. Ale to uz je hodne velky sci-fi.-)))

Tak ja mam zatial ubytko rezervovane na Thoddoo . Ale teda zatial nie je iste ci sa vobec domace ostrovy otvoria ,  i ked podla poslednych sprav by sa tento mal. Cena za polpenziu aj s dopravou z/na letisko 880USD.  Budem cakat ako sa to vyvrbi vsetko.

Este napisem QR na Twitter nech mi potvrdia moznost full refundu aby som im to ked tak potom mohol prilozit keby sme sa to rozhodli zrusit.

 

[/citac

Taky máme jet na Thoodoo, do Coco Villy :) kam vy? O tom že by se měly otevírat jen resorty jsem neslyšela. To mu napíšu, jak to vypadá.. zítra by snad měl končit nouzový stav, tak snad uz to bude jen lepší :)

Full refund je ale v případě, že let zruší. Jinak max přesun, co jsem tak pochopila.. já budu muset zrušit ten stopever, tak snad to půjde v pořádku, bez řečí :)

0 Citovat

My by sme mali ist do Thoddoo Beach view.  Minimalne do 15.10. su otvorene iba rezorty.

Podla mojich informacii by sa Thoddoo malo od toho 15.10. otvorit pre turistov, ale to sa este moze zmenit.

Mne jeden povodny let zrusili, a presunuli ma na dalsi v tom dni, takze by mal byt narok na full refund.

Ja som so zmenou este nesuhlasil. Nechavam to otvorene a zariadim sa podla toho, ako sa bude vyvijat situacia.

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

My by sme mali ist do Thoddoo Beach view.  Minimalne do 15.10. su otvorene iba rezorty.

Podla mojich informacii by sa Thoddoo malo od toho 15.10. otvorit pre turistov, ale to sa este moze zmenit.

Mne jeden povodny let zrusili, a presunuli ma na dalsi v tom dni, takze by mal byt narok na full refund.

Ja som so zmenou este nesuhlasil. Nechavam to otvorene a zariadim sa podla toho, ako sa bude vyvijat situacia.

Máte pravdu. Od 15.10 mi to ubytování také potvrdilo.. co je ale však docela zarážející je to, že mi psali, že je potřeba mít opět test ns cestu zpět. Prý to dělají přímo na Thoodoo, za 100$ a je to prý z toho důvodu, že většina aerolinek/destinací stejně požaduje test, takže to udělali jako povinnost..

0 Citovat

Tak o tom teste neviem ze by mal byt povinny. Pokial viem tak QR to nevyzaduje a u nas by mi to potom platil stat. 

Pokial by to bolo povinne tak si cestu mozno aj rozmyslime, lebo si nemienim uplne zbytocne nechat pchat nieco do nosa a platit celkom drahe testy ktore mi u nas aj tak neuznaju.

No uvidime ako sa to vyvynie vsetko. Ale zacina sa mi to nepacit.

0