Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak uz mi QR na Twitteri potvrdili, ze je narok na full refund pokial o to poziadam pred odletom. Takze teraz budem vyckavat a sledovat situaciu ako sa bude vyvijat tu aj na Maledivach, a tak 14 dni pred odletom sa definitivne rozhodneme co s tym. Ci posunut o rok, alebo refundovat.

 

0 Citovat

tak hlasim maly update...presne tyzden po tom co som poziadal o refund prisiel dnes mail...

"Dear Customer, Greetings from Qatar Airways Support. We confirm that your refund request for ticket number xxx issued under booking reference xxx, has been processed. We have refunded a total of CZK xxx to the same mode of payment you made your purchase with. Please note that it may take up to 28 days for the amount to appear on your account statement.

Tak potom dam vediet ked sa objavia peniaze na ucte... ( samozrejme refunduju plnu sumu ktoru som aj za letenky zaplatil )

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Tak o tom teste neviem ze by mal byt povinny. Pokial viem tak QR to nevyzaduje a u nas by mi to potom platil stat. 

Pokial by to bolo povinne tak si cestu mozno aj rozmyslime, lebo si nemienim uplne zbytocne nechat pchat nieco do nosa a platit celkom drahe testy ktore mi u nas aj tak neuznaju.

No uvidime ako sa to vyvynie vsetko. Ale zacina sa mi to nepacit.

Test je povinný iba pri príchode na maldivy. Pri odchode z Maldiv domov vyžaduje test iba letecká spoločnosť emirates. Takže ak letite inou, nemáte žiadny problém. 

Ja letím o týždeň na Thoddoo a už sa neviem dočkať. Bude tam niekto v októbri alebo v novembri? 

0 Citovat

Takze 12 dni od ziadosti o refund leteniek ( a 5 dni od potvrdenia poziadavky o refund z ich strany ) peniaze od katarcov naspat na karte...za mna palec hore. Ak tato cudna doba pominie, urcite opat rad vyuzijem ich sluzby.

ps : dane letenky vidim stale "not confirmed" v Qatar appke medzi My Trips aj v aplikacii CheckMyTrip :)

0 Citovat

U me stejne. Zazadano o refund po zmene casti letenek an not confirmed. Refund potvrzen po 5 dnech, za dalsi 3 dny penize na ucte. Soda, ze to nevyslo. Priste urcite s nimi!

0 Citovat

Caute,

Neletel teraz niekto s QR na Maledivy?

Ze vraj robia pred odletom v Dohe AG testy. A toto uz teda nemienim riskovat, ze zostanem ja, priatelka zatvoreny na 14dni na pol ceste. Este chcvilu pockam co s toho bude, ale uz sa pomalicky s Maledivami na Vianoce zacinam lucit.

0 Citovat

https://loyaltylobby.com/2020/12...e-flights/

0 Citovat

Ano o tomto viem. Len teda ci to uz niekto neabsolvoval. Lebo keby aj boli povinne, tak si to nejak neviem predstavit behom 1 hodinoveho prestupu. Nehladiac na to, ze absolutne nikto netusi co s tymi ludmi co budu pozitivni. 

Pisal som Qr na twitter, tak uvidim co odpisu.

0 Citovat

Takze toto je oficialna odpoved s QR supportu:

All customers traveling to MLE must take a Rapid Antigen test at transit area in Hamad International Airport with no extra charges. Results are available in 15 minutes and customers will be allowed to travel if negative. This is a requirement of the Maldives government.

Co s pozitivnymi nikto nepovie. Kde budu, kto to bude platit. Ale predpokladam ze vsetko cestujuci. Toto uz fakt za to nestoji.

Pokial sa to do tyzdna nezrusi, alebo aspon neposunie pred prvy let , tak to vzdam, a skusim to prehodit, a ak to nepojde tak bohuzial uz ostane iba voucher kedze zmenu ktoru mi predtym urobili som im pred 4 dnami odkyval v presvedceni, ze uz sapravidla menit nebudu a teda nieco taketo by ma ani vo sne nenapadlo. Alebo to teda este zrusit so storno polatkom, ale to netusim kolko by mi vratili.

0 Citovat

dnešní "cestovatelé" jsou hrozný pusinky teda

0 Citovat

Tak mozno tebe by to bolo jedno, ale ja naozaj nemienim niekam cestovat s vedomim, ze mozem zostat na pol ceste niekde 2 tyzdne v karantene. A to za podmienok ktore vlastne ani oni sami vededia definovat co by bolo ak by sa to stalo.

0 Citovat

Chod den pred odletom na PCR a si v klude, nie?

0 Citovat

já pokaždé, když cestuji, tak riskuji, že mě zavřou! :D

0 Citovat

sexiakcie napsal(a):

Chod den pred odletom na PCR a si v klude, nie?

Měl jsem negativní PCR, 14 dní na to pozitivní antigen, tři dny potom negativní PCR. Takže negativní PCR neznamená, že jsi v klidu, naopak se může stát, že antigenní ti vyjde pozitivní a co se bude dít potom evidentně není jasné.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

já pokaždé, když cestuji, tak riskuji, že mě zavřou! :D

Aj ja som pocital s moznostou, ze ma mozu zavriet bud este pred odletom, alebo potom pred odletom naspat. To bolo riziko ktore som bol ochotny podstupit.

Ale aby ma zavreli v polke cesty. Potom co ? Cestovne poistenie sa na to nevztahuje, vsetky zaplatene veci na Maldivach pojdu do luftu kedze par hodin pred priletom uz nikto nic nevrati. Mne to pripada ako dost velky risk pokial by sme boli niekto pozitivny. Cela cesta v strese co sa moze stat nie v destinacii, ale uz na mieste kde nemal byt absolutne ziadny problem.

Do Kataru cudzincov nepustia. Budeme 14 dni v letiskovom hoteli?  Nikto nepovie.

A to ze 2,5 dna pred odletom budem mat negativny PCR automaticky nemusi znamenat, ze aj AG bude negativny.  Uz boli nejaky co leteli s negativ PCR a d Dohe ich do dalsieho lietadla nepustili. A iny dovod ako pozitivny AG tam tazko bol.

 

0 Citovat

Komar napsal(a):

[citace="sexiakcie"]

Chod den pred odletom na PCR a si v klude, nie?

Měl jsem negativní PCR, 14 dní na to pozitivní antigen, tři dny potom negativní PCR. Takže negativní PCR neznamená, že jsi v klidu, naopak se může stát, že antigenní ti vyjde pozitivní a co se bude dít potom evidentně není jasné.

[/citace]

Presne tohto sa bojim.

0 Citovat

Jj, souhlas. Sice ag vyjde spis falesne negativne nez falesne pozitivne, ale nahoda je blbec. Byli by jste tahova covidova verze toma hankse v terminalu. Mozna by vam jeste na prsa prisili reflexni nasivku covid positive. 

0 Citovat

Ako vtip dobre :)  V reale uz nic moc.

Pisal som este QR ci nie je narok na full refund, lebo podla ich politiky toto je involuntarily travel impact ktory som ja nijak nedokazal ovplyvnit, a zaviedli to bez akehokolvek upozornenia.

0 Citovat

Ja jsem celkem ranar, ale do tohoto bych nesel ani sam, natoz pak s rodinou. Predpokladam ze se o tebe qarar komplet postara vc letistniho hotelu a navratu domu po negat.testech. Ale opravdu ani zadarmo letistni desetihvezda, moet ke snidani a humr k veceri. Radeji doma s Popelkou a polomacenymi Arabeskani

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Ja jsem celkem ranar, ale do tohoto bych nesel ani sam, natoz pak s rodinou. Predpokladam ze se o tebe qarar komplet postara vc letistniho hotelu a navratu domu po negat.testech.

Tak tymto si prave vobec nie som isty. A strasne nerad by som to zistoval o polnoci v Dohe. Ked som sa ich pytal ake su moznosti pri pozitivite, tak mi len poslali odkaz kde su popisane moznosti pre pracujucich v Qatare, alebo osoby s povolenim na pobyt, resp. Qatarcov.

Akoze tiez do toho nepojdem, len skusam ten full refund (co ak nahodou), inak asi vocher s 2 rocnou platnostou, a uz len potom dufat ze sa nieco do dvoch rokov kupi.

Lebo rebook max do roka neviem ci nieco vyriesi.

0 Citovat

Na prosincovém zasedání GCC v Bahrajnu, nebo spíše v Kuvajtu by měly být zrušené sankce ostatních zemí vůči Kataru, včetně znovuotevření jejich vzdušného prostoru pro lety QR. To by doufám mohlo vést k jistým časovým posunům v letových řádech a tedy možnému stornu z důvodů změn. Možná dobrá zpráva pro lidi, kteří stejně jako já byli na konci první vlny v létě přehnanými optimisty:-)

0 Citovat

Četl jsem dneska hodně článků a fór ohledně testování lidí co letí do Malé přes Doha. Z počátku to prý bylo tak, že se AG testům museli podřídit všichni. Prý to bylo chaotické, stresující a letadla nabírala zpoždění. Nyní je to už tak, že pokud jste v tranzitu tak Vám stačí pouze PCR, který si přivezete z Prahy a AG test při letu na Malé musí podstoupit ti, kteří mají let z Kataru.. Hodně lidí to na různých forech potvrdilo, někteří zase tvrdí opak. Aerolinka mlčí. Z Qataru se začíná stávat docela sketchy aerolinka, která si dělá co chce. Od prohlížení žen, jestli náhodou neporodily na letišti po svévolné testování lidí v tranzitu.

EDIT: Tato zpráva je od zástupce letecké společnosti Qatar:

"Passengers flying with Qatar Airways to Maldives are not required to complete a rapid PCR COVID-19 test at Hamad International Airport unless they are originating from Qatar as part of a Qatar Airways Holidays travel bubble package.

A limited number of tests were recently carried out, purely on a trial basis, and we can confirm that no further test is required for travel to the Maldives originating outside of Qatar."

0 Citovat

Vyzera to, ze si to rozmysleli.  Mame letiet 20.12.  Vyckavam do poslednej chvile, a pokial by sa to zase rozhodli spustit, tak kaslem na to.

0 Citovat

Nemáte někdo aktuální info ohledně AG testu na letišti v Doha, mám letět za týden...

Na foru Trip Adv. jsou diskuze, ale pár dní se už nic neděje.. Dík

0 Citovat

Poletis, uvidis, napises nam :) ...ja som aktualne zrusil komplet vsetky svoje letenky a na cestovanie sa dam az ked sa to da opat do "normalu". Jedinu vynimku snad aktualne urobim v maji pracovne smer Cina a aj to preto ze o letenku, viza a ubytovanie sa chce postarat moj obchodny partner z Azie ( a aj to iba za predpokladu ze ma tam nebude cakat 14-dnova karantena ). 

0