Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ta A350 má asi jíný úspořádání/počet sedadel než B787, že? Dnes v Dauhá nechali kvůli overbookingu asi 20 cestujících (viděl jsem docela naštvanou skupinku 6 českých padesátníků :D ).

Nehledě na to, že jsem určitě nerezervoval řadu před emergency seats, takže jsem si na noční let ani nemohl položit sedačku, přičemž cestující přede mnou mohli. K tomu připočtu asijskou rodinu na trojce předemnou, jednoho vedle mě, a dva za mnou, kteří byli brutálně nachlazení a bez roušek na mě kašlali, kýchali a chrchlali takovým způsobem, že to přišly několikrát řešit letušky, protože si cestující stěžovali... to byl let smrti, jestli nebudu první čech s koronou já, tak nikdo :D  O žádném luxusu se na tomto letu nedalo bavit.

0 Citovat

To je neprijemna zkusenost. U QR ma A350 v economy o 15 mist vic nez B787, takze overbooking byl asi zpusoben necim jinym. Let o kterem pises byl z DOH do PRG? 

0 Citovat

V pondeli QR pozastavil lety do Ciny  , mozna to byla skupina lidi,co letela z ciny do prahy,proste se chteli dostat domu, tak prebookovani z Ciny do Qataru slo,a na let do Prg uz to proste neslo... lepsi zustat 12h v Doha na letisti cestou domu, nez zustat v Cine tedka, ale to je jen moje hypoteza...

0 Citovat

hmmm...tak Qatar to navysenie kapacity v PRG vyriesil salamunsky. Ranny aj poobedny let budu lietat zda sa mi od aprila v starych A330-200 kde sa im oproti B787 zvysi kapacita z biz 22/eco 232 na biz 24/eco 236-248 ( podla toho ktoru verziu budu posielat. Takze to skutocne nevyzera na momentalne dlhodobejsiu zmenu z B787 na A350, jedine zeby mali tolko biz cestujucich ( A350 ma biz 36 a eco 247 )

0 Citovat

Však 350 je oficiálně jen na únor, to není žádný tajemství.

0 Citovat

ja som skor reagoval na to ze v zakulisi sa pisalo/hovorilo ze na poobednej linke by mohol byt nahradeny moderny B787 za moderny A350...no a zatial je opak pravdou a Qatar ma v plane posielat do Prahy "starsie" A330...ono je to docela downgrade hlavne v C class kde cestujuci prichadzaju o priamy pristup do ulicky ( B787 aj A350 ma usporiadania 1-2-1, starsie A330 maju usporiadanie 2-2-2 )

0 Citovat

Když tak to už bude lítat A333 a ne A332 

0 Citovat

Tak jedine zeby ma Qatar v "My trips" klamal... ( vid priloha )


xxx-q.jpg

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Když tak to už bude lítat A333 a ne A332 

  z operacnych duvodu tam muze byt kdykoliv zmena z A333 na  A332, nebo naopak

0 Citovat

z operacnych dovodov ( ak sa nieco pototo alebo na druhu stranu by to vyzadovala situacia ) tam moze byt v ten den aj A350 s Qsuites...bavme sa o tom co tam realne planuju, nie co moze byt ;)

mna osobne skor mrzi ze Qatar ktory ma poobednym letom v podstate konkurovat dubajskej A380 tam nasadi "obycajny" A330...hlavne to nechamem z marketingoveho hladiska ked uz ludia boli zvynuti na "karbonovy" Dreamliner.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Když tak to už bude lítat A333 a ne A332 

ranni A332 a odpo A333 :--) ale do dubna je jeste cas, treba se to zmeni.

0 Citovat

Qatar Airways Launches New Policy to Provide Maximum Flexibility for Passengers‎ 06 March 2020,

https://www.flyertalk.com/forum/...-30th.html


0 Citovat

 Čiže ak som to dobre pochopil kedže máme prvý let v rezervácii 30.6 a druhý 1.7 vzťahuje sa to aj na nás?

Ďalej pri zmene dátumu by sa doplácal rozdiel v cene keby bol?

No a pri zrušení nehrozí zatiaľ full refund, ale dajú voucher s ročnou platnosťou v cene letenky na kúpu inej sprípadným doplatkom ak by bola drahšia?


Dúfam že sa to dovtedy ukľudní a nič musieť rušiť nebudeme.

0 Citovat

Mám dotaz, změnili nám časy odletů, což je vzhledem k aktuální situaci a dalším okolnostem asi to nejlepší co nás mohlo potkat :-) Navíc nové časy se mi moc nelíbí.


Je tam nějaký časový limit do kdy, musí člověk se změnou souhlasit/odmítnout? Odlet máme až za dva měsíce a rád bych proto ještě cca měsíc vyčkal, jak se situace vyvine. Jen abych nepromeškal nějaké časové okno do kdy je nutné změnu odmítnout.


Ještě jedna věc, ve správě rezervace je poznámka, že v případě refundu mohou být uplatněny nějaké poplatky. Měl jsem za to, že v případě změny času odletu se vrací celá částka. Je to tak? Kupováno přímo na webu QR.   


0 Citovat

Obavam se, ze Vam nevrati nic. V podminkach maji ze negarantuji vubec nic, at uz letadlo, casy nebo s jakou aerolinkou Vas poslou. Refund se bude ridit podminkami zakoupene tridy letenek,  takze nejspise na poplatcich prodelate boty. Ja mam letet uz za 10 dni a porad doufam, ze zrusi lety protoze aktualne nabizeny kredit neni moc idealni forma refundu.

0 Citovat

Opravdu? Díky za názor. Je pravda, že podmínky jsem nestudoval. Bral jsem to tak, že v případě změny času je vždy možné odstoupit od smlouvy, protože podmínky se změnily. V tomto případě je odlet posunut o 5 hodin a krátký přestup se proměnil na noční čekání v DOH. 


O refund už jsem na jejich webu požádal, zatím bez reakce. Budou zahlceni požadavky, takže to asi nějaký čas potrvá. Nevím jaký je proces, jestli nejdřív přijde info o tom kolik by vrátili nebo letenka se rovnou zruší. 


Zkoušel někdo volat na to jejich české číslo, dá se tam něco vyřídit?


Zrušení letu je taky varianta - je to až v květnu s odletem z Vídně, ale díky tomu časovému posunu odletu mi tohle přišlo jako lepší varianta. Pokud nevrátí nic, tak to samozřejmě nepotěší, ale přežiju to :-)

0 Citovat

Taky nám změnili let a tou poznámkou o poplatcích, že mohou být, si taky nejsem jistá. Letenku máme economy. Jestli jste teda nesouhlasil a  už požádal o refund, tak dejte prosím pak  vědět, jaký byl výsledek. Děkuji. 

toncek napsal(a):


Ještě jedna věc, ve správě rezervace je poznámka, že v případě refundu mohou být uplatněny nějaké poplatky. Měl jsem za to, že v případě změny času odletu se vrací celá částka. Je to tak? Kupováno přímo na webu QR.   


0 Citovat

ohladne QR doporucujem sledovat FlyerTalk forum... je tam niekolko vlakien, kde sa toto riesi...

za seba som sa rozhodol nevyuzit "voucher", ale zrusit vsetky svoje QR lety, Covid19 bude pruser,

pretoze minimalne mesiac, mozna 2mesiace budu hranice CR zatvorene,tak cesty (Marec,April) sa nedaju preletiet...

robil som storno na webu QR 3x,

prve storno 11.3. , rusil som letenku do SIN cca 12hod pred odletom - Request Refund bol este stary formular ,

tj pracne vypnit vsetky udaje, etix,PNR,datum prveho letu atd...

confirmation email z QR m dosiel okamzite,ale neviem, kolko budu refundovat. (odhad 50-60%)

druhe a tretie storno robene 17.3.,

zmenily Request Refund formular, uz je nutne si zvolit,ci chcete Refund alebo Voucher....

letenka do BBK, odlet z PRG 26.3. - u tohoto storna mi okamzite ukazalo kolko mi budu refundovat, (cca 65%ceny letenky), email QR prisiel

letenka do HKG, odlet z BEG 8.4. - tiez mi prisiel confirm.email, ale ohladne ciastky , kolko bude refund neviem, odhadujem 50-60%...

0 Citovat

Uz jsem vyplňoval ten nový formulář, ale je fakt, že jsem tam nevyplnil žádný z těch dvou kódů, který tam měli. Voucher taky nechci, ten druhý kód byl tuším na refund, ale nepoužil jsem. Vyplňoval jsem taky etix number pro oba pasažéry a další detaily.


Teď jsem koukl na manage my booking a info o tom, že mi změnili čas odletu a jestli s tím souhlasím nebo chci požádat o refund zmizelo. Každopádně booking status je stále confirmed, ale trip status je not confirmed. 


@miro776: Dík, zkusím mrknout na FlyerTalk.

0 Citovat

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak postupovat v případě, že mi nejspíše zrušili lety. Měl jsem zaplacený (přímo na stránkách QR) let na termín 1.5.-17.5.2020 do Ománu - Salalah včetně jedné noci stopoveru v Doha.


Dnes jsem se přihlásil do rezervace a lety DOH-SLL-DOH tam vůbec nemám a mám tam vidět jen PRG-DOH-PRG. Žádné info nic. Nevidím žádný email a kontakt je obsazený. Poradíte mi prosím někdo jak postupovat? Zda čekat, že se to do té doby vyřeší? 


Díky Marek



0 Citovat

hmm, tak to vypada,ze ziadost o klasicky strorno/refund letenky (storno na qr webu 17.3. 22:50, nechcel som voucher)  sa odignorovala... sice mi vtedy doslo potvrdenie na email,ze:   We received your request (#xxxxxx), and it is being reviewed by our support staff.  Ale letenka (odlet 8.4) je stale confirmed v MMB na QR webu ...  pricom som vtedy 17.3.  robil hned 2storna po sebe, a ta druha letenka (odlet 26.3.) uz neexistuje. na tu druhu letenku mi vtedy  zobrazilo (screenshoty mam) confirmation refundu  a presnu ciastku "Subtotal to be refunded"...

0 Citovat

nevíte, zda je možné na voucher refundovat i letenku koupenou jinde než na webu Qatar, přes nějakou OTA typu edreams, lastminute, g2g, apod.

Mohlo by to být jednodušší, než se s nimi hádat o refund. Nevíte jestli toto ze strany Qatar jde?

0 Citovat

Já jsem to pochopil tak, že voucher ti dají i když máš koupeno přes OTA, ovšem musíš si to dohodnout přímo s OTA: 

If you have booked your ticket though a travel agent, please contact your travel agent to amend your booking or exchange your ticket for a future travel voucher. 

0 Citovat

miro776 napsal(a):

hmm, tak to vypada,ze ziadost o klasicky strorno/refund letenky (storno na qr webu 17.3. 22:50, nechcel som voucher)  sa odignorovala... sice mi vtedy doslo potvrdenie na email,ze:   We received your request (#xxxxxx), and it is being reviewed by our support staff.  Ale letenka (odlet 8.4) je stale confirmed v MMB na QR webu ...  pricom som vtedy 17.3.  robil hned 2storna po sebe, a ta druha letenka (odlet 26.3.) uz neexistuje. na tu druhu letenku mi vtedy  zobrazilo (screenshoty mam) confirmation refundu  a presnu ciastku "Subtotal to be refunded"...


Já už svoje lety v MMB dneska nevidím, ale pořád mi nepřišel žádný email, nikde žádné info o tom, kolik bude refundováno, prostě nikde nic. 

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti s tímto? Qatar mi přehodil let tak "šikovně", že na trase PRG - HAN vylétám z DOH v sobotu a ten samý den, až bude letadlo v HAN, mi vylétá spoj z PRG. Už teď na 99% vím, že nikam neletím, ale přesto jsem jim napsal. Myslíte, že to opraví a je to chyba systému? Díky, pokud máte někdo podobnou. zkušenost. 


snimek-obrazovky-2020-03-21-v-8-55-03.png

0