Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Normalne kontaktuj bud primo je nebo prodejce, at ti to upravi. Neni to nic nenormalniho, parkrat se mi to stalo i u jinych spolecnosti. Mne ted taky udelali qtarci udelali desneh hokej na letech do Vietnamu, ktery se snazim prebookovat na rijen. 

0 Citovat

Už jsem jim napsal, tak uvidím, co s tím udělají. Díky za reakci"

0 Citovat

Zdravím všechny. 22.4. máme letět směr Rarotonga (PRG-DOH-AKL-RAR). Vzhledem k situaci to není reálné a tak jsem začal řešit, jak let zrušit a dostat celou částku na účet, protože o vystavení voucheru nestojím. Dle posledních informací (zdopravy.cz, rezervační system QR) ve středu 22.4. žádný přímý spoj z Prahy do Doha nepoletí (rezervační systém QR nabízí pouze lety s přestupem, např. přes MUC). Jinými slovy - námi zakoupený segment PRG-DOH je zrušený. A tak jsem na adresu prgagencysupport@cz.qatarairways.com napsal email s žádostí o vrácení celé částky za jízdné dle článku 11.3.1 Přepravních podmínek:


3. Nedobrovolné vrácení peněz

Pokud zrušíme let, nedokážeme provozovat let přiměřeně podle časového harmonogramu, nezastavíme v místě, které je pro cestujícího cílovým místem nebo je na letence uvedeno jako mezipřistání, nedokážeme poskytnout předtím potvrzené volné místo nebo způsobíme, že zmeškáte letecký přípoj, na který máte rezervaci, bude částka vrácených peněz:

3.1 Pokud nebyla použita žádná část letenky, částka se jedná zaplacené ceně jízdného.


Před chvíli mi přišla odpověď, že mi bude vystaven voucher, a že pro vystavení mám vyplnit formulář na stránkách QR. Vypadá to, že vracet peníze na účet nechtějí ani v případě, že zruší let... Chvíli se chci ještě zkoušet handrkovat, ale pak už mě jen napadá využít chargeback. Kdyby někdo měl podobnou zkušenost, budu rád za každou radu nebo názor. Díky 

0 Citovat

miro776 napsal(a):

hmm, tak to vypada,ze ziadost o klasicky strorno/refund letenky (storno na qr webu 17.3. 22:50, nechcel som voucher)  sa odignorovala... sice mi vtedy doslo potvrdenie na email,ze:   We received your request (#xxxxxx), and it is being reviewed by our support staff.  Ale letenka (odlet 8.4) je stale confirmed v MMB na QR webu ...  pricom som vtedy 17.3.  robil hned 2storna po sebe, a ta druha letenka (odlet 26.3.) uz neexistuje. na tu druhu letenku mi vtedy  zobrazilo (screenshoty mam) confirmation refundu  a presnu ciastku "Subtotal to be refunded"...

teraz mi dosiel voucher na letenku BEG-HKG (C, odlet mal byt 8.4.),   storno letenky som robil 17.3. ,  doslo mi vtedy na email info:   We received your request (#xxxxxx), and it is being reviewed by our support staff. , 


ale letenka bola stale dostupna v MMB v stave confirmed, 

 teraz mi dosiel email  s pdf:   "transportation credit voucher"


We are pleased to attach your electronic receipt for your travel.

We wish you a pleasant journey.

Your Qatar Airways Team

0 Citovat

hehe...takze zbytocne aj skusat refundovat letenky na koniec juna smer Seychelly? Sice ked zapnem mobilnu appku, tak mi tam ponuka refund nakolko sa zmenili casy letov, ale moc teraz nemam chut sa s nimi natahovat ci mi z toho vyplatia hadam "aj" polovicu sumy ( hlavne ked v appke nezobrazuje kolko by vratili / kedysi to tam mali )

Asi ich skusim trosku ponatahovat cez prgagencysupport@cz.qatarairways.com a tam o nich vytrieskat info ci maju v plane to komlet refundovat. Ten chargeback neviem ci by sa teraz dal urobit cez banku/kartovu spolocnost kedze Qatar sa v podstate tvari ze sluzbu planuje dodat...

btw, existuje nejaka smernica kedy by pri zmene casov letov bola aerolinka povinna vratit peniaze? Ak ano a mate ju niekto po ruke, sem s nou. Dakujem

0 Citovat

sonic napsal(a):

hehe...takze zbytocne aj skusat refundovat letenky na koniec juna smer Seychelly? Sice ked zapnem mobilnu appku, tak mi tam ponuka refund nakolko sa zmenili casy letov, ale moc teraz nemam chut sa s nimi natahovat ci mi z toho vyplatia hadam "aj" polovicu sumy ( hlavne ked v appke nezobrazuje kolko by vratili / kedysi to tam mali )

Asi ich skusim trosku ponatahovat cez prgagencysupport@cz.qatarairways.com a tam o nich vytrieskat info ci maju v plane to komlet refundovat. Ten chargeback neviem ci by sa teraz dal urobit cez banku/kartovu spolocnost kedze Qatar sa v podstate tvari ze sluzbu planuje dodat...


Hele, já to právě nechci dělat přes klasické storno letenky skrze cancellation fee. To bych totiž raději volil voucher. Ale ve chvílí, kdy QR zruší let mám dle jejich Přepravních podmínek nárok na VRÁCENÍ plné ceny za jízdné. A jejich nabízený voucher není o vrácení peněz - to je o tom, že peníze drží stále QR že ano. A před chvílí mi přišla další odpověď - mám možnost si letenky přebookovat :)... Jakobych tuhle možnost neznal... Evidentně se snaží udělat vše pro to, aby nemuseli peníze vracet vůbec a už vůbec ne v plné výši.

Tak či onak budu trvat na svém. Možnost chargebacku už řeším i s bankou.

0 Citovat

Já zatím nic. Lety už v MMB nevidím - požádal jsem o refundu z důvodu změny času odletu. Info o tom kolik mi vrátí nevím. Včera mi akorát přišla (asi po dvou dnech od položení dotazu) automatická  odpoveď ze supportu, která jen opakuje to samé co mají na webu - žádné konkrétní info. Nakonci je pouze poznámka, že jsou v současné době zavaleni požadavky a nestíhají a pokud můj let není v následujícím týdnu ať je kontaktuji později.


Možná jsem se s tím refundem unáhlil a kdybych počkal, lety by možná zrušili sami. 
0 Citovat

@Mates85, ja som presne pochopil ako to chces urobit a v podstate takou cestou by som isiel aj ja...tak kludne sem potom davaj update co nove. Ako som pisal, my mame letenky na koniec juna a mame v nich dokopy pomaly 5k. Len ked sledujem tu situaciu co je teraz tak...

- ziadat teraz cez ich appku o refund je asi blbost...clovek ani poriadne nevie kolko dostane naspat a kedy ich dostane, ale hlavne po ziadosti o refund sa mu letenky zrusia

- to uz radsej ako to takto zrusit je nechat to este chvilu vyhnit a pripadne sa zariadit...mozno to aj risknut s posunutim niekedy na jesen ( aj ked nie je vobec iste ako bude vyzerat letecka preprava a turizmus a ci sa vobec bude uz dat niekde cestovat )

- alebo teda pockat ci sa nezrusia lety uplne, alebo nebude ban na odlety/prilety na urcite letiska v dany cas a poziadat o kompletny refund mailom / ak clovek nepochodi, tak o chargeback cez banku/kartovu spolocnost kvoli nedodanej sluzbe

...a este tu je otazka ci, a potom pripadne kolko to danu letecku spolocnost bude bavit takto tahat a o kolko penazi budu ochotni prist napr katarski sejkovia. Aby to proste neodpiskali a od urciteho casu uz nedostane nikto nic naspat a zo dna na den iba prejdu vsetky lietadla a personal z jednej spolocnosti do druhej a bude sa lietat dalej s "cistym" stitom...

 

0 Citovat

@sonic

Tak zákaznická podpora vytáhla v zatím posledním mailu těžkou munici - force majeure. Tomu předcházel mail s tímto mým jasným dotazem:

V případě, že mnou zaplacený let QR292 (PRG-DOH) s odletem ve středu 22.4. v 17.20 byl/bude společností Qatar Airways zrušen, bude mi na základě této žádosti vrácena částka rovnající se zaplacené ceně jízdného v plné výši, a to v souladu s článkem 11.3.1. Přepravních podmínek společnosti Qatar Airways?

Takže se začínají odkazovat na vyšší moc a tvrdí, že full refund v takové situaci není možný - pouze voucher nebo přebookování. OK. Nedalo mi to, rozhodil jsem sítě a čekám na vyjádření právníků a spotřebitelské poradny dTestu.

Co ale považuji za naprosto zásadní je komuniké Evropské komise týkající se Nařízeni EC 261/2004 ve světle nynějších událostí spojených s Covidem-19 ze dne 18.3. (zdroj: https://ec.europa.eu/transport/s...30_en.pdf). Pokud si to vykládám správně, tak v případě zrušení letu/letů leteckou společností musí mít zákazník VŽDY možnost vybrat si i full refund, ne pouze vystavení voucheru! Právník nejsem, proto zjišťuji dál. Vás všechny, případně i zdejší adminy prosím o to samé. Myslím si, že zmíněný dokument může řešit obrovské množství dotazů, které se zde v současnosti řeší.


Jen pro zajímavost - odkaz na článek, kde potvrzují moji domněnku a opírají se právě o EC 261/2004:

https://onemileatatime.com/ec261-coronavirus/

K dalšímu vývoji vám sem zase hodím info.


 

0 Citovat

Už to tady proběhlo minimálně 2x v jiných vláknech minulý týden, včetně odkazů na výše uvedený dokument. Ano je nárok vždy na vrácení peněz v případě zrušení letu. A ano,pokud pošlou voucher,pripadne ho odmitnes a neposlou,tak nezbývá nez řešit,až se situace uklidni. D test a jeho vyjádření Ti v tuto chvíli je k ničemu,na co máš právo je jasné napsané v uvedeném dokumentu,to že to některé (mnohe) aerolinky nerespektují je fakt,se kterým v tuto chvíli nic neudělaš,je třeba počkat až se situace uklidni a budou mít kapacitu řešit tyto věci.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Už to tady proběhlo minimálně 2x v jiných vláknech minulý týden, včetně odkazů na výše uvedený dokument. Ano je nárok vždy na vrácení peněz v případě zrušení letu. A ano,pokud pošlou voucher,pripadne ho odmitnes a neposlou,tak nezbývá nez řešit,až se situace uklidni. D test a jeho vyjádření Ti v tuto chvíli je k ničemu,na co máš právo je jasné napsané v uvedeném dokumentu,to že to některé (mnohe) aerolinky nerespektují je fakt,se kterým v tuto chvíli nic neudělaš,je třeba počkat až se situace uklidni a budou mít kapacitu řešit tyto věci.


Díky za info. Možná by tahle problematika stála za článek na blogu, aby se to neřešilo v jednotlivých vláknech. Já dost dobře chápu, že infolinky všech společností jsou extrémně vytíženě. A dost dobře rozumím i tomu, že prioritou je udržet si peníze zákazníku a pokud možno je nevracet. Pokud ale někdo působí na evropském trhu, pravidla jsou daná a takovými pravidly se musí řídit. Čas tak mohli ušetřit jak mně, tak i sobě. Na moji žádost mohli napsat to, že v případě zrušení letu společností QR mi bude nabídnuto vrácení celé částky, vystavení voucheru, přebookovaní letenek. A já bych neměl potřebu to řešit zde, ani nikde jinde a s nikým jiným. 

0 Citovat

Mates85 napsal(a):


Díky za info. Možná by tahle problematika stála za článek na blogu, aby se to neřešilo v jednotlivých vláknech. Já dost dobře chápu, že infolinky všech společností jsou extrémně vytíženě. A dost dobře rozumím i tomu, že prioritou je udržet si peníze zákazníku a pokud možno je nevracet. Pokud ale někdo působí na evropském trhu, pravidla jsou daná a takovými pravidly se musí řídit. Čas tak mohli ušetřit jak mně, tak i sobě. Na moji žádost mohli napsat to, že v případě zrušení letu společností QR mi bude nabídnuto vrácení celé částky, vystavení voucheru, přebookovaní letenek. A já bych neměl potřebu to řešit zde, ani nikde jinde a s nikým jiným. 

Ano musí se řídit pravidly,ale fakticky se jimi prostě neřídí a Ty v tuto chvíli tahas za kratší konec,to je prostě fakt,se kterým je třeba se v tuto chvíli smířit.Reseni je nechat si voucher,případně odmítnout a poté z nich vymáhat peníze, což bude reálně řešitelné po zklidnění akutní situace,protože se tím teď nikdo zabývat nebude.

0 Citovat

https://www.headforpoints.com/20...her-offer/


“Qatar Airways has amended its ‘Travel with Confidence’ and flight disruption policies to give customers even more flexibility. Customers who choose to receive a travel voucher for future use will receive the full unutilized value of their ticket plus an additional 10% of the fare cost as an added value offer. Customers also have the option for a refund back to the form of payment they used when purchasing their tickets – the administration of this refund will take up to 30 days to process. Vouchers for future travel continue to be the most expedient way of helping customers while we manage the backlog.

“We hugely appreciate the understanding and patience of our customers during a time of unprecedented call volumes and call centre closures due to government restrictions around the world.”


pozn, ten isty statement dnes dal aj do QR  vlakna na FT forum  uzivatel: "goingplacestogether" /  "Company Representative, Qatar Airways"


0 Citovat

Tak QR změna přístupu správným směrem!

0 Citovat

Tak super! Díky za info, miro776


0 Citovat

Zaujímavé že nikde na ich stránke nič také nie je...

0 Citovat

Uz jsem objevil, ze maji vyjadreni na twitteru, kde toto potvrzuji. Nicmene, mne se porad Letuska brani, ze maji podminky ze dne 16.3., ktery umoznuji pouze vydani voucheru v puvodni hodnote.

0 Citovat

@Mates85, na ten mail prgagencysupport@cz.qatarairways.com si pisal cesky ci treba pisat anglicky? Diky

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Uz jsem objevil, ze maji vyjadreni na twitteru, kde toto potvrzuji. Nicmene, mne se porad Letuska brani, ze maji podminky ze dne 16.3., ktery umoznuji pouze vydani voucheru v puvodni hodnote.



Na twitteri som to našiel aj ja, ale na ich stránkach je toto:

Service alterations


However, because of the operational challenges faced due to Covid-19 (coronavirus) we have altered or cancelled some of our services.

If you are affected, you can re-book your ticket to alternative dates or destinations, or opt to receive a voucher for future travel, valid for one year from its issuance date. This policy applies to all tickets issued anytime until 30 June 2020, for travel on or before the same date.

    If you have booked your ticket though a travel agent, please contact your travel agent to amend your booking or exchange your ticket for a future travel voucher.
    If you have booked your ticket on qatarairways.com or through any of our offices, you can re-book your tickets or exchange your ticket for a future travel voucher by telephoning any of our offices or contact centres.

If your flight is operating normally and you have booked or are planning to book tickets for travel up to 30 September 2020, but you wish to change your travel plans, you can alter your travel date free of charge, or exchange your ticket for a future travel voucher valid for one year, up to 3 days prior to departure. This includes award flights.


a toto :


you can alter your booking date; free of charge or receive a travel voucher in case your plans have changed. This applies if you have booked or will book flights for travel up to 30 September 2020.

Travel vouchers can be issued for the full unutilized value of the ticket. Validity of the travel voucher is one year from date of issuance.

    To request this voucher please enter the keyword COVID1052 in the comments.


Nikde ani slovo o možnosti vrátenia peňazí a ani o tých 10% .

Tak čím sa majú tie agentúry riadiť ?

Tým čo je na twitteri, alebo tým čo je na oficiálnych stránkach ?


Tiež mám koncom Júna letieť s nimi do Tokia takže aj mňa to zaujíma.

I keď momentálne to ešte neriešim, a čakám ako sa situácia vyvinie. V kútiku duše ešte verím že by sme mohli letieť.




0 Citovat

sonic napsal(a):

@Mates85, na ten mail prgagencysupport@cz.qatarairways.com si pisal cesky ci treba pisat anglicky? Diky

Odpovídali česky. Takže anglicky psát netřeba. Ještě včera odpoledne mi napsali, že peníze mi prostě vrátit nemohou. Že mám podat reklamaci na centrálu v Dauhá: tell-us@qatarairways.com.qa


Nechám to teď být. Až bude můj let zrušen (je "not confirmed), začnu to zase řešit. Jak jsi psal, QR se stále tváří, že tu službu dodají...

0 Citovat

Tak to vypadá, že moje žádost o refund se taky odignorovala. Ve svém profilu ovšem lety už nevidím, ale když si rezervaci vyhledám podle PNR a příjmení, tak mi to stále najde s tím, že booking status je confirmed a trip status je non confirmed - se změnou času jsem nesouhlasil. Na ten český email jsem taky psal a odpoveděli, že žádnou žádost o refund neevidují. 


Snažil jsem se najít, jak to v podmínkách mají s tím refundem a je fakt, že fare rules říkají, že Refund není možný (jde o nejlevnější tarif), ale předpokládám, že při změně času odletu, kdy refund sami nabízeli by nějakou částku vrátili. Nicméně pokud by mělo jít jen o cenu letenky, tak jsem se díval a  je to jen cca 10% z ceny, zbytek jsou poplatky. Miro tady psal odhad 50 - 60%, což by tedy bylo výrazně lepší, ale pořád málo 😀


Tak nevím asi budu stále čekat jak se to vyvine, pokud by lety zrušili úplně je větší šance dostat peníze zpět. Voucher beru jako poslední variantu s tím, pokud by se dal aspoň prodat, protože sám ho nebudu moct využít. 

0 Citovat

Voucher předpokládám nebude vázaný na osobu, takže půjde prodat, otázka je s jakým diskontem. Vzhledem k tomu, že je teď fasují pomalu všichni a platnost bude omezená, vidím to tak na 50%. 

0 Citovat

Takze letuska se uz chytla za nos a poslali mi dneska email, ze Qatarci umoznuji plnou refundaci. Takze se prece jen dockam penez.

0 Citovat

Nevíte prosím, jestli jde EMD voucher využít při online rezervaci? Snažím se to zadat ve všech možných tvarech a nic, stále stejná hláška "This offer is no longer valid. However, you may continue to book using our standard fares.(CUG012)".

0 Citovat

FYI, už má oficiální odpověď po 14 dnech:


"You will not be able to use the EMD voucher for online reservation. Currently all our worldwide contact centres are closed. Try ringing DOHA office +974 4022 6000 press 0 to speak to operator they have reduced office hours 7am to 3.30pm Monday to Wednesday, Thursday 7am to 3pm."

0