Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Len aby NZ vobec tento rok pustil turistov ;-)

0 Citovat

sexiakcie napsal(a):

Len aby NZ vobec tento rok pustil turistov ;-)

Toto riziko jsem ochoten podstoupit. Kdyžtak bude voucher nebo jiná země.

0 Citovat

My rozmyslame so zenou kupit C letenky z PRG do Tokya ( ceny aktualne cca 1500e, takze celkom fajn )...a ako tak pozeram, prebookovat by sa to dalo pripadne aj na Auckland a da sa povedat celu Australiu a Aziu. Musim sa v tom este vecer pohrabat ci nenajdem pripadne este lacnejsie letenky.

btw cez twiter nam v pohode katarci prebookovali biz letenky z povodnych PRG-DOH-SEZ-DOH-PRG na VIE-DOH-SEZ-DOH-VIE :) 

0 Citovat

@Jan Doležal: A jak to probíhalo a jak dlouho to trvalo, než to změnili? Já jsem dnes ráno taky volal do pražské kanceláře, nahlásil jsem trasu a data, na jaká to chci změnit, borec řekl, že zjistí, jestli tam existují lety, a dá mi vědět... od té doby čekám. Bylo to taky tak? Volali, mailovali...?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Jan Doležal: A jak to probíhalo a jak dlouho to trvalo, než to změnili? Já jsem dnes ráno taky volal do pražské kanceláře, nahlásil jsem trasu a data, na jaká to chci změnit, borec řekl, že zjistí, jestli tam existují lety, a dá mi vědět... od té doby čekám. Bylo to taky tak? Volali, mailovali...?

No, zkusil jsem zavolat na pražský office. Během pár minut mě spojili s indem v Kataru. Předtím jsem si zjistil, kam a kdy mají stejný tarif. To jsem nahlásil, pán mi řekl, počkejte na drátě a za 10 minut mi pověděl, ok, změna možná zdarma. Nahlásil jsem pár bezpečnostních údajů a bylo. Dohromady asi 15 minut.

0 Citovat

@Jan Doležal: a bylo potřeba zachovat počet dnů ve staré a nové cílové destinaci?

0 Citovat

Rosm napsal(a):

@Jan Doležal: a bylo potřeba zachovat počet dnů ve staré a nové cílové destinaci?

To jsem nezkoušel. Už předtím jsem to koupil na očekávanou dobu, takže jsem jen změnil data odletu a příletu tak, abych zachoval dobu trvání. A ani jsem neměl možnost zkrátit, protože tam nebyl správný tarif.

0 Citovat

@Jan Doležal: je potřeba čekat až těch 14 dní na změnu , mají to někde v podmínkách?

0 Citovat

Rosm napsal(a):

@Jan Doležal: je potřeba čekat až těch 14 dní na změnu , mají to někde v podmínkách?

Nezkoušel jsem volat dřív, na jejich stránkách mají:


Rerouting for voluntary purposes (i.e. where there has been no flight disruption) is possible 14 (fourteen) days after making the booking. New flights must be booked in the same booking class (RBD), be operated by Qatar Airways and can be changed within the same country of origin and/or within a 5,000 (five thousand) mile radius from the original destination booking. If the same booking class is not available, a fare and taxes difference may apply.


https://www.qatarairways.com/en-...dence.html


A tak předpokládám, že je potřeba to dodržet. Jinak tarify se mění různě. během minulého týdne nebyl ani jeden O tarif do AKL a tento se jich tam objevilo mraky. Jestli se chce člověk nervovat s možností, že správný tarif nebude nedokáži posoudit, mě to za to stálo.


0 Citovat

sonic napsal(a):

My rozmyslame so zenou kupit C letenky z PRG do Tokya ( ceny aktualne cca 1500e, takze celkom fajn )...a ako tak pozeram, prebookovat by sa to dalo pripadne aj na Auckland a da sa povedat celu Australiu a Aziu. Musim sa v tom este vecer pohrabat ci nenajdem pripadne este lacnejsie letenky.

btw cez twiter nam v pohode katarci prebookovali biz letenky z povodnych PRG-DOH-SEZ-DOH-PRG na VIE-DOH-SEZ-DOH-VIE :) 

Pokud se nepletu, tak Tokyo se dá trefit třeba i z Bali. Kam jsme kupovali letenku za 16 000, tedy 600 euro cca.

Viz 5000 mil:

http://www.gcmap.com/mapui?P=DPS...&DU=nm

0 Citovat

Tak na mě si právě operátor vymyslel to, že systém mu neukazuje vzdálenost z Nagpuru na Seychely, takže změnu nemůže provést. Ale že můžu zkusit zavolat později, že možná systém bude aktualizovaný...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak na mě si právě operátor vymyslel to, že systém mu neukazuje vzdálenost z Nagpuru na Seychely, takže změnu nemůže provést. Ale že můžu zkusit zavolat později, že možná systém bude aktualizovaný...

Možná bych zkusil twitter:

https://twitter.com/QRSupport


A nebo volat a čekat na jiného pána. Rozhodně to bude hodně o lidech na druhé straně. Nicméně co píšete je určitě jedno možné řešení toho, že se spousta lidí pokusí nějak změnit letenky...

0 Citovat

ak ti to neponahla, tak to urcite ries cez twiter, ja som tak prebookoval letenky spomenute vyssie. Sice trvalo to nejaky tyzden ( vzdy zalezalo kto u nich sadol v praci za pocitac ), ale mne takato komunikacia vyhovuje viac kedze to mam s nimi "cierne na bielom" ako to s niekym riesit hodinu po telefone a nakoniec mi povie ze nieco nevie a mam zavolat neskor...

Inak rozmyslame kupit teraz u katarcov rovno dve biz letenky z PRG ked uz su dva roky take fajn flexi...1x smer Tokyo ( aj tak by som tam mal ist buduci rok pracovne a mozno to spojit s olympiadou ak bude ) a 1x ten spominany Denpasar...tam ked som hodil vzdialenost 5000mil, tak to vychadza na celu Aziu, Australiu, Novy Zeland a dokonca pripadne aj Maledivy/Seychelly ak by sme sa chceli len vyvalit. 

0 Citovat

Jasně, zkouším twitter i FB, taky to mám radši písemně, ale zatím nikdo nikde nezareagoval... tak uvidíme, budu zkoušet dal všechny kanály.

0 Citovat

my chtěli změnit Nágpur na Vietnam a bylo nám řečeno, že je vzdálenost větší než 5000, že to na tuto destinaci nejde. doplatek za změnu chtěli 552 EUR/2 osoby. navíc se přes českou kancelář vůbec nedá dovolat..

0 Citovat

Ja som všetko riešil telefonicky na portugalské číslo. Volal som asi 4x. Do cca 5 min som bol spojený a asi za 15 minút všetko k spokojnosti vyriešené. 

0 Citovat

Petra napsal(a):

my chtěli změnit Nágpur na Vietnam a bylo nám řečeno, že je vzdálenost větší než 5000, že to na tuto destinaci nejde. doplatek za změnu chtěli 552 EUR/2 osoby. navíc se přes českou kancelář vůbec nedá dovolat..


To je nejaké čudné. Ja som menil Tokio za Maledivy a v pohode to vyšlo 4890 míl.

0 Citovat

Petra napsal(a):

my chtěli změnit Nágpur na Vietnam a bylo nám řečeno, že je vzdálenost větší než 5000, že to na tuto destinaci nejde. doplatek za změnu chtěli 552 EUR/2 osoby. navíc se přes českou kancelář vůbec nedá dovolat..


skuste napisat sem... prgagencysupport@cz.qatarairways.com

nejaka pani/slecna mi odpisala hned na druhy den a nemala problem menit letenky. Len ked som sa opytal ci nahodou nie je mozne zmenit odletove letisko z PRG na VIE tak mi napisala ze bohuzial nie ( co je podla ich podmienok pravda ale vedel som ze cez twiter mam vacsiu sancu na take nieco )

Co sa tyka komunikacie cez twiter tak ako som napisal...je to na dlhsie a zalezi od toho kto v dany den sadne v praci za PC, ale za tyzden sa to s nimi doriesit da...len sa netreba nechat odbit po prvej sprave ze treba volat call centrum :) ...som im napisal ze ja nemam cas vyvolavat na call centrum a bol by som rad keby sme to doriesili takouto komunikaciou. A podarilo sa. 

0 Citovat

torpy68 napsal(a):


To je nejaké čudné. Ja som menil Tokio za Maledivy a v pohode to vyšlo 4890 míl.

Nám řekli, že do Vietnamu je to 5194 a že změna není možná :(

0 Citovat

sonic napsal(a):


skuste napisat sem... prgagencysupport@cz.qatarairways.com

nejaka pani/slecna mi odpisala hned na druhy den a nemala problem menit letenky. Len ked som sa opytal ci nahodou nie je mozne zmenit odletove letisko z PRG na VIE tak mi napisala ze bohuzial nie ( co je podla ich podmienok pravda ale vedel som ze cez twiter mam vacsiu sancu na take nieco )

Co sa tyka komunikacie cez twiter tak ako som napisal...je to na dlhsie a zalezi od toho kto v dany den sadne v praci za PC, ale za tyzden sa to s nimi doriesit da...len sa netreba nechat odbit po prvej sprave ze treba volat call centrum :) ...som im napisal ze ja nemam cas vyvolavat na call centrum a bol by som rad keby sme to doriesili takouto komunikaciou. A podarilo sa. 

děkuji, zkusím, na twitteru mě odkázali na linku v Doha, ve zprávách nic řešit nechtěli

0 Citovat

NAG-HAN 1 725 mil

NAG-SGN 1 963 mil

Ty míle co říkáš ty, tak to je ta vychcávka co začali dělat, že tě pošlou nejdřív zpět do Dauhá a pak dál. Nevím co jim jeblo, tohle není nikde v podmínkách a je to naprostá kravina. Takže zkoušet znovu, přes jiné pobočky atd.

Samozřejmě jsou to podmínky aerolinky a může si je měnit jak chce, ovšem radši změnu zrušit úplně, než vymýšlet babišoviny.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

NAG-HAN 1 725 mil

NAG-SGN 1 963 mil

Ty míle co říkáš ty, tak to je ta vychcávka co začali dělat, že tě pošlou nejdřív zpět do Dauhá a pak dál. Nevím co jim jeblo, tohle není nikde v podmínkách a je to naprostá kravina. Takže zkoušet znovu, přes jiné pobočky atd.

Samozřejmě jsou to podmínky aerolinky a může si je měnit jak chce, ovšem radši změnu zrušit úplně, než vymýšlet babišoviny.


Zajímavé, když já to routuji, tak mi vychází NAG-DOH-SGN cca 

NAG DOH 285° (W) 285° (W) 1,535 nm

DOH SGN 095° (E) 092° (E) 3,240 nm

                                                              4,775 nm

Takže i tak by se to mělo vejít. Ale rozhodně to je možnost, jak lidem zamezit změnu letenky. Možná bych čekal i nějaká interní pravidla, že když je cena od do, tak to routujte a limitujte přes DOH, ale když je letenka dražší, tak to nechte být a změnte to. Proč třeba limitovat Tokyo a Sydney, když cena je 'podobná'....

0 Citovat

AHoj, me dnes rekli na lince, ze z Nagpuru do 5000mil nejsou seyschelly, maledivy, ani zanzibar. Povedlo se to nekomu zmenit, mam Q

0 Citovat

To mají rozbitou kalkulačku. I když to beru přes Doha (novodobý ojeb), NAG-DOH-MLE (Maledivy) je to 3821 mil.

Zkusil bych to ještě jednou. Podrobně bych si nastudoval jejich pravidla, včetně měření vzdálenosti, otevřel bych si aspoň 1 nástroj pro měření vzdálenosti (např. gcmap.com) a zavolal tam a ptal se po podmínkách. Zda jsou stále stejné a pak bych udeřil, že bych to rád změnil v souladu s nimi na XXX. Že mýáš třídu X, ten nový let od do má taky tu třídu atd.

Budí to ve mně dojem, že šejkové zjistili, že udělali chybu. Lidi jim nakoupili Nágpury za pár šušňů a teď je chtějí změnit na mnohem dražší lokality. Vymysleli match bookovací třídy, pak k tomu přidali prášilovské počítání vzdálenosti přes Dauhá a nyní si vymýšlí i vlastní čísla.

0 Citovat

To jsou zmetci. Nagpur - Doha 1500  mil, Doha - Mahe 1800 mil, Nagpur - Mahe 2000 mil.

0