Zavazadlo - 2 osoby, 1 kufr - americké letecké společnosti

Napsal michalka.platilova 2018-01-25T09:23:27+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
14 odpovědí

Ahoj,

v březnu se chystáme s manželem do Kalifornie (přílet do LA) na road trip s tím, že bychom se potom chtěli ze SF přesunout letecky do Philadelphie, odlet do ČR máme z NY. Jedeme s jedním kufrem - velké přelety (ČR - USA) by neměl být problém s váhou (vždycky nám váhu sčítali), ovšem nikde jsem nedohledala, jak je to s americkými let. společnostmi...? Musíme si koupit 1 odbavené zavazadlo + doplatit nadváhu, nebo si koupíme "2 odbavená zavazadla" s tím, že nám to také sečtou? U Southwest jsou při koupi 2 letenek 2 zavazadla v ceně, ale sčítají hmotnosti, když 2 osoby mají 1kufr s váhou určitě přes 23 kg? Moc díky za rady a zkušenosti.

A už máte letenky so Southwest? Lebo sa mi zdá, že s jedným kufrom nad 23kg to len komplikujete ak máte nárok na dva.

Do kufru sbalte tašku a při přeletu odbavíte 2 kusy.

Letenky ještě nemáme, ale jeden velký kufr ano :-)

My sme u Southwest leteli, jeden z kufrov vážil cca 30kg a nechceli nám to zobrať tak sme museli na mieste kúpiť od nich ich "tašku" a preskládať veci z nadmerného kufru. Cenu si už nepametám, ale nebolo to uplne málo (zdá sa mi, že cca 50 dolárov).

https://www.terapeak.com/worth/s...916262629/

Velký kufr bude jen překážet. Při cestě tam si vystačíš jen s kabelkou. Nemusíš nic vozit, maximálně pár kousků oblečení, které můžeš postupně vyhazovat po cestě. Vše se tam dá koupit zpravidla podstatně levněji než u nás.

Při cestě zpět můžeš balit podle toho jak moc provětráš kreditku. Pokud jí vyluxuješ úplně, lze použít i kartonové krabice, nebo pytle na odpad a případně přebalovat podle požadavků leteckých společností.

Stalo se nam s AA, ze jsme meli dohromady 46kg ve dvou kufrech - 20 a 26kg (2 x 23kg allowance) a na prepazce nas to nechala nejaka (*&#@ prebalit s tim ze musime mit 2 x 23 presne..

V US bych obecne radsi nespolehal na zdravy rozum, malokdy to tam funguje jako u nas..

Jano napsal(a):

My sme u Southwest leteli, jeden z kufrov vážil cca 30kg a nechceli nám to zobrať tak sme museli na mieste kúpiť od nich ich "tašku" a preskládať veci z nadmerného kufr

... a přitom stačilo si přečíst podmínky na webu, kde je jasně uvedeno, že Southwest odbavuje zdarma DVĚ zavazadla po 50 librách/23 kg.

@Petr76 to sme vedeli, ale ďalší kufor sme naviac nemali a váha sa nakupila počas tripu.. tak sme dúfali, že to nejak uhráme s tým že: "šak to je menej než 46kg spolu".

Nakoniec sme neuhrali, nič sa nedá robiť :)

Čož je presne prípad k otázke na začiatku..

Jde o to, že je tu „kusový koncept“ a nikoliv „váhový koncept“. Takže ano, potřebujete 2 kusy zavazadel a přes to nejede vlak.

tonic: tvoje meme začínají přebíjet i padrina :D

@kickass: "V US bych obecne radsi nespolehal na zdravy rozum, malokdy to tam funguje jako u nas"

Práveže v USA našťastie stále funguje zdravý rozum a poriadok. A ten vyžadujú aj od návštevníkov. Preto tam majú poriadok a nie bordel ako u nás. To len na okraj, ale poznámku som si nemohol odpustiť.

Kritizuješ niečo, čomu absolútne nerozumieš. Ak by si aspoň trochu rozumel technike a logistike, vedel by si, že 2 x 23kg z technického a logistického hľadiska nie je to isté ako 20kg + 26kg alebo dajme tomu 5kg + 41kg. Podľa Tvojej logiky je to to isté. Veď dokopy je to stále 46kg, tak kde je problém, že?

Tá (*&#@, ako ju nazývaš, bola k Vám maximálne ústretová. Nemusela súhlasiť s prebalením a rovno Vám mohla naúčtovať príplatok za nadváhu. Rozumný človek, keď si v podmienkach prečíta, že limit je 23kg, tak sa do toho limitu zbalí.

Hmotnostné a rozmerové limity našťastie ešte stále de facto určujú technici (aspoň dúfam), a nie nejakí namyslení manažérikovia, ktorí si myslia, že môžu "rozkázať vetru dažďu". Okrem toho, do váhových limitov hovoria aj zákony na bezpečnosť práce a ochranu zdravia zamestnancov.

V zámorí som toho nalietal pomerne dosť. Takmer vždy som musel ísť z rôznych dôvodov na check-in priehradku, a takmer vždy sa tam našiel niekto, kto nechápal, čo je to hmotnostný alebo rozmerový limit. Až na výnimky to bol vždy držiteľ pasu EU.

Celé je to o tom, že nakladači zavazadel si ve Státech vymohli, že nebudou nakládat zavazadla těžší než 50 liber. A že ve Státech je myšlení "outside of the box" docela problém je taky fakt. Myšleno obecně.

Děkuji za rady, rozměrově kufr odpovídá, váhově bychom ho určitě nenarvali 46 kg oblečení, atd., ale max. 30 kg, což dle podmínek nelze a tím pádem se samozřejmě přizpůsobíme :-)

Hlavne 2 kufre majú výhodu. Rozložiť veci - nikdy nevieš, či to ho nestratia :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!