Ahoj, měla bych dotaz ohledně rezervace letenek přes Air Canada (Praha-Edmonton) . Letenky jsem platila svou platební kartou kamarádce, ale já s nimi cestovat nebudu.  Teď jsem narazila na informaci, že to může být problém. Některé letecké společnosti to prý neumožňují a že před letem by po ní mohli chtít pro kontrolu ukázat platební kartu, kterou byly letenky zaplaceny a že by je nemuseli pustit do letadla. Jinak platba proběhla v pořádku a ona má rezervaci letenek. Setkal se s tím někdo, nebo máte nějaké informace? .

Air Canada - rezervace letenek

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

16 reakcí

Ahoj, měla bych dotaz ohledně rezervace letenek přes Air Canada (Praha-Edmonton) . Letenky jsem platila svou platební kartou kamarádce, ale já s nimi cestovat nebudu.  Teď jsem narazila na informaci, že to může být problém. Některé letecké společnosti to prý neumožňují a že před letem by po ní mohli chtít pro kontrolu ukázat platební kartu, kterou byly letenky zaplaceny a že by je nemuseli pustit do letadla. Jinak platba proběhla v pořádku a ona má rezervaci letenek. Setkal se s tím někdo, nebo máte nějaké informace?

0

air canada nic take nema - https://www.aircanada.com/us/en/...ments.html

ale napr,. taky FlyDubai to vyzaduje pri letoch do "nestandardnych" destinacii, prip. ine azijske letecke spolocnosti.

0 Citovat

ahoj,

ještě jsem se s tím nesetkal a to už mám něco nalétáno... Nepředpokládám, že by se někdo dotazoval z jaké platební karty byla placená letenka...

0 Citovat

ten Flydubai je peknym prikladom, ze sa to vyzaduje


dcc35ul-1.png

0 Citovat

Omán Air také ...

0 Citovat

Qatar Airways od nas tiez vyzadoval ukazat kartu ktorou boli letenky platene...

0 Citovat

Třeba Spicejet v Indii taky a byl docela problém, že jsem ji neměl. 

0 Citovat

Z Qatar-u som prekvapená, odo mňa nikdy kartu nechceli.

0 Citovat

ono hlavne zalezi ako si kupovala letenky, ak cez tretiu stranu, tak nemaju ako kontrolovat kartu.

0 Citovat

zuzkalipovska napsal(a):

Z Qatar-u som prekvapená, odo mňa nikdy kartu nechceli.

Kupoval jsem přímo přes oficiální stránky a taky se o kartu nikdo nestaral. Ani v Praze, ani Dauhá nebo byrokratickém Bangkoku. Možná také záleží na tom, jestli si uděláš online check-in nebo ne. Já ho měl vždycky a k přepážce jsem šel jen s kufrem na baggage drop-off.

0 Citovat

Letenky som kupovala sa stránke Qatar-u sama. zaujímavé.

0 Citovat

ono si myslim, ze to zalezi aj od finalnej destinacie. Rovnako aj FlyDubai nedovoluje kupit cez ich web letneky niekomu inemu ak letite napr. na Sri Lanku, alebo Bangladesu.. asi maju nedobre skusenosti s roznymi kartovymi scammermi a v tych destinaciach to uz tazko vymozu naspat.

A Qatar to ma tiez vo FAQ, ze to mozu vyzadovat:

https://qatarairways.zendesk.com...-check-in-

https://qatarairways.zendesk.com...eone-else-

0 Citovat

Někde jsem k Air Canadě našel, že nabízí i program pro stopover zdarma. Letenka s nimi mi vyšla na téměř celý den v Torontu. Nezlobím se, neboť v Torontu ani Kanadě jsem ještě nikdy nebyl. Tak mě zajímalo, jak je to s tím ubytováním zdarma. Vzhledem k übernízké ceně jsem si nedělal velké naděje. Avšak do programu pro rezervace hotelu se mi podařilo přihlásit a výsledek mi doslova vyrazil dech - ceny začínají na 115 USD (CAD?)


stopover.png

0 Citovat

Nie je to tak, že dlhší stopover nenavysi cenu letenky? A hotel už len dobrovoľne

0 Citovat

Hotel není free.

0 Citovat

Stopovat zdarma ≠ hotel zdarma. Jinak jestli je to v CAD, tak nevím co je na tom tak"dechberoucího"...?

0 Citovat

To bylo ironické. Žil jsem v domnění, že hotel při stopoveru je I Air Canada zdarma. Špatném domnění. 

0
16 reakcí