Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s cestováním do této destinace. Tato destinace mě zaujala a ráda bych se zeptala, jaký je nejlepší způsob dopravy jak se tam dostat, jelikož nemůžu nic najít budu ráda za jakékoliv rady a tipy. Díky S pozdravem Lenka .

Indonésie- Waigeo

Založila ve fóru Letiště

2 reakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s cestováním do této destinace. Tato destinace mě zaujala a ráda bych se zeptala, jaký je nejlepší způsob dopravy jak se tam dostat, jelikož nemůžu nic najít budu ráda za jakékoliv rady a tipy. Díky S pozdravem Lenka

0

Ahoj,

tak Raja Ampat je jistě nádherné místo. Ale není to Bali nebo podobná turistická místa v Indonésii. Nevím, jaké máš zkušenosti s cestováním, ale toto je pro zkušené cestovatele. Nebo zaplatíš větší částku, třeba tady: http://aquatravel.cz/zajezdy/raj...pat-papua/ a dá se tam dostat s nějakou cestovkou. Díky tomu, že tam není konkurence, tak je tam na Indonésii relativně draho. Nenašla jsi nic, protože tam moc lidí nejezdí. Já jsem dal do vyhledavače jméno a hned vyskočila celá spousta odkazů v angličtině. Letět se tam dá ze Singapuru nebo i Jakaty s přestupem v Manadu nebo Makassaru.Lety do Sorongu a odtud lodí do Waisai. Pak už po zemi. Ale nestudoval jsem to detailně.  Jsou tam velmi omezené služby, takže cestování je tam obtížné,obzvláště bez znalosti indonéštiny. Já jsem tam kdysi taky chtěl, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Nechávám si to na později. Až procestuju zbytek Indonésie. Pokud ale máš bohaté cestovatelské zkušenosti, tak je to jistě výzva a jedno z mála nádherných míst prakticky bez turistů.Pokud jsi ale jen někde viděla obrázky a řekla sis, že je super tam zeletet, tak si to na vlastní pěst velmi rozmysli. Tot aspon můj názor :) Třeba se tu ale najde někdo, kdo tam na vlastní pěst byl a poradí. Taky by mě to zajímalo, protože nad tím pořád uvažují. Bud jihozápadní Sumatra nebo Papua je můj příští cíl v Indonésii

0 Citovat

Tady jsou informace z loňska:

http://travelujeme.sk/tours/raja-ampat/

Velmi se jim tam líbilo a doporučují. Já tam nebyl, ale řekl bych, že s ohledem na delší cestování a a vyšší náklady tam má smysl jet buď pro potápěče nebo pro ty, kteří chtějí co nejméně turistická a přitom krásná místa (a jsou ochotní pro to něco obětovat). Šnorchlování je také výborné. Pro začátečníky to asi není úplně vhodné, ale tito také tehdy nebyli tak zkušení (asi 4. měsíc na cestě, před tím jen s CK).
0
2 reakce