ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

Ahoj,

měnili jsme peníze na letišti ve směnárně v Carmen a pak vybírali různě - Santander bere bez problémů české karty.

0 Citovat

Z mojí zkušenosti je větší problém měnit USD než výběr z ATM, aspoň v listopadu Quintana Roo, Yucatan, Campeche. Respektive měnit lze, ale v dost mizerném kurzu a někdy opruz, že některé směnárny zadávaly číslo pasu, to jim nešlo zadat, takže smůla. Kámoš nakonec USD měnil ve Valladolidu ve zlatnictví. ATM většinou chtějí fee, ale třeba Banco Azteca jen

30 MXN

0 Citovat

och super, tak to teda na USD kašlu, nebo vezmu něco málo pro jistotu, a na normální žití vyberu MXN v bankomatu v Mexico City. Jen ještě dotaz, když vyberu větší částku, dají se nastavit bankovky které chci? Ne že mi to vyflusne bankovky 500+ které mi pak nikdo nevezme

0 Citovat

Tak to už asi záleží na technické pokročilosti bankomatu...

0 Citovat

Já to řešil kartou Revolut (plán Metal), všude naprosto bez problémů.

0 Citovat

Platba kartou byl velký problém, bankomaty většinou vpohodě. USD za 19 pesos, EUR za 21 na každém kroku.

0 Citovat

Letím v květnu a zajímá mě koks, jak je čistý? Nerada bych tam naletěla chlapcům z gangů na nějaké svinstvo.

1 Citovat

V bance Azteca byl dobrý kurz dolaru, ale nešel jim skenovat český pas a odmítli dolary vyměnit (zkoušeli jsme víc poboček). Jinak směnárny jsme viděli pouze na letištích. Některé bankomaty kromě poplatku mají také omezeno kolik lze vybrat. Vybírali jsem v bankomatu Santander, kde šlo vybrat velké množství najednou. Na benzínce a v obchodě, hotely lze platit kartou, levné hospody a tržnice ne.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Letím v květnu a zajímá mě koks, jak je čistý? Nerada bych tam naletěla chlapcům z gangů na nějaké svinstvo.

Nejlepší koks maj na severu, ve městě Monclova.

0 Citovat

Běžně se na letišti v Mex. City dá vybrat na českou kartu, poplatek (výběr 3000 peso, zaúčtováno Cz bankou cca 1.09) cca 35Kc. Bankomatů je tam hodně. Nebo se dají vyměnit dolary za peso, směnáren je tam alespoň 30, s podobnými kurzy, nejvíce dávají za 100$ bankovky, v kurzu 19.50-19.80 (30.1.2022). Rovněž mění eura (kurz kolem 22) a taky kanadské $. Je to jedno z mála letišť na světě, kde je výhodné měnit peníze, potom ve městech obecně směnáren moc není a kurz může být horší (třeba Valladolid, Merida max 19.50 a spíše i méně). Jinak platba kartou Oxxo/Chedraui bez problémů, ale nemají to bezkontaktně, je třeba vložit kartu do terminálu.

2 Citovat

Ahojte, neválí se doma někomu přebytečné pesos? Vyměním v Praze :-)

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Běžně se na letišti v Mex. City dá vybrat na českou kartu, poplatek (výběr 3000 peso, zaúčtováno Cz bankou cca 1.09) cca 35Kc. Bankomatů je tam hodně. Nebo se dají vyměnit dolary za peso, směnáren je tam alespoň 30, s podobnými kurzy, nejvíce dávají za 100$ bankovky, v kurzu 19.50-19.80 (30.1.2022). Rovněž mění eura (kurz kolem 22) a taky kanadské $. Je to jedno z mála letišť na světě, kde je výhodné měnit peníze, potom ve městech obecně směnáren moc není a kurz může být horší (třeba Valladolid, Merida max 19.50 a spíše i méně). Jinak platba kartou Oxxo/Chedraui bez problémů, ale nemají to bezkontaktně, je třeba vložit kartu do terminálu.

super díky moc za info :) ty bakomaty ti dávaly jaké nominální hodnoty bankovek např u toho Santanderu, když jsi vybíral to maximum najednou? 

0 Citovat

já bych v tom žádnou vědu nehledal. Bankomaty není problém najít, bohužel s poplatkem. Směnárny na každém rohu a u větších nákupních center taky (většinou stejný kurz), jedině myslet na to, že vyžadují pas. Platba kartou nebyl problém u většiny restaurací a v obchodech už vůbec (dokonce kartu přijímají i někteří stánkaři třeba u Chitzen Itza)
Někde psali, že je problém s většími bankovkami, které údajně nechtějí brát. Nikde jsem s tím problém neměl. 
Měl jsem sebou asi za 10t dolary, zbytek jsem řešil kartou přes Revolut, kam jsem si vždycky dobil jen trochu, pro případ, že by někdo naskenoval kartu atd. Naštěstí bez problému.

0 Citovat

Dobře se bavím. Tady se řeší takové blbosti, že člověk nestačil čumět. Jako by bylo Mexiko nějaká prdel světa,, kde slunce celý den nesvítí. A jen tak pro zajímavost.. U nás se dá vybrat z bankomatu větší částka ve stovkách nebo co? 

0 Citovat

Když už se zde "řeší blbosti", tak jednu přidám. V listopadu v Cancúnu ve Walmartu nám nešlo platit kartou, zkusili jsme VISA debetní, Mastercard kreditní a Reiffeisen debetní i kreditní. Zkoušeli jsme to i další dny, ale nešlo. Přitom v jiných obchodech i pouličních občerstveních všechny tyto karty normálně fungovaly. Z bankomatu šlo vybírat bez problémů, poplatek byl fixní, cca 30 pesos.

0 Citovat

to @Michaela _8

ja som menil USD v MEX, najlepsie kurzy na Terminali 1, v zone pred pasovkou, vela zmenarni kurz 19.50-19.85 ale pozor velmi skoro rano (prilet 05.00 am) zly kurz a malo otvorenych zmenarni, lepsie pockat, po 09.00 am uz ok.

V CUN som nasiel najlepsi kurz na Terminali 2 vpravo hned u hlavneho vchodu.

Kartou Revolut som platil 3x a v pohode.

Bankovky 500 v pohode rozmenia vo velkych nakupnych centrach, pripadne ked hodnota kupovanej veci sa blizi hodnote bankovky.

0 Citovat

Zdravím a předně tady děkuji zase vaše napomocné komentáře a rady.


Rovněž s rodinou vyrážíme příští týden do Mexika ( přílet Cancun ) a následný pobyt v Tulumu a Meridě a samozřejmě řešíme jak naložit s financemi, zda je lepší mít hotovost (v našem případě USD) nebo debetní/kreditní kartu. Původně jsme chtěli používat Revolut kartu či kartu mBank - mSvět, ale na cizích fórech jsem četl cosi o fixním poplatku 10% při každé platbě kartou u kteréhokoliv z MX obchodníků a nespočet problémů při výběru z místních bankomatů (jako např. skrytý poplatek, který se ukázal až na samotném bankovním výpisu/historii transakcí a na bankomatu o něm nebyla předem žádná zmíňka či to, že i když je na Revolut kartě k dispozici přímo místní MXN měna, tak i tak bankomat dělá konverzi apod.).

Proto jsem tady nyní moc uvítal čerstvé zkušenosti ohledně Santander bankomatů, kde by tedy měl být pouze fixní poplatek cca 30MXN a žádné pozdější překvápko s dodatečnými poplatky.

zajímalo by mne proto ještě, zda
1) uživatelé Revolutu měli na kartě přímo k dispozici MXN měnu (a při výběru u Santander bankomatů  již nedocházelo ke konverzi) nebo CZK
A jaké další bankomaty máte ještě 100% ověreny jak na Revolut kartu tak na naše CZ kreditní/debetní karty)

2) jestli se vyplatí na letišti v CUN vyměnit komplet vše co budeme mít v USD s tím, že tam bude jasně nejlepší kurz pro směnu nebo bude i stejná či alespoň podobná možnost v Tulumu. A zda vůbec ta možnost na letišti bude, když máme plánovaný přílet na 22:30 hod.

3) zda má vůbec cenu zkoušet výměnu USD na MXN v bance (kde by měl být standardně dobrý kurz), když tady popisujete problémy s českým pasem při nutnosti zaevidování při samotné směně

4) zda má někdo ohledně výměny/výberu přímo zkušenosti z Tulumu či Meridy

Předem díky za cené rady.

0 Citovat

ahoj, prosím o radu, nějak se v tom zamotávám. Letím s Iberií Mnichov-Madrid-Mexico-Cancun v neděli - já jsem očkovaný 3x (naposled v prosinci), kamarád 2x (vejde se do 270 dnů a covid pozitivní byl v prosinci). Znamená to tedy, že toto nám stačí k celé cestě a nepotřebujeme PCR test ? 

Na webu Iberie čtu, že to má stačit, podle webu IATA podmínky taky splňujeme. Tak jestli má někdo jinou zkušenost. Díky moc.

0 Citovat

Mexico dva roky zpět. Směna peněz ve směnárnách po celém Yucatanu bez problémů a relativně stejné kurzy všude. Den před odletem jediný výběr z bankomatu v bance a při návratu z účtu -15000.-. Prostě mi někdo asi zkopíroval kartu a já se měsíc dohadovala s bankou, než došlo k vrácení peněz. Jediný mráček na skvělém měsíci v Mexicu.

1 Citovat

Martin _58 napsal(a):
1) uživatelé Revolutu měli na kartě přímo k dispozici MXN měnu (a při výběru u Santander bankomatů  již nedocházelo ke konverzi) nebo CZK
A jaké další bankomaty máte ještě 100% ověreny jak na Revolut kartu tak na naše CZ kreditní/debetní karty)

Ja jsem vybiral primo v Cancunu na letisti v prvni pulce prosince pomoci karty od Wise, coz predpokladam bude fungovat defakto stejne jako Revolut. Prevod mi udelal Wise a nikoliv bankomat (pricemz na karte nebylo nic v MXN, mel jsem tam penize v EUR) a na zadny problem jsem nenarazil (debetni Master Card), poplatek za vyber tam byl.

Jedina trochu zakerna cast byla, ze si bankomat stahl penize z karty uz na zacatku transakce (jakmile jsem zadal castku) a kdyz jsem pak transakci pred ukoncenim zrusil (po ukazani poplatku, protoze jsem chtel porovnat, jaky poplatek maji ostatni bankomaty kolem), proste se mi pokusil vratit ty penize zpatky na ucet uz jako pesos. Mel jsem u Wise otevreny ucet i v pesos, takze se to prevedlo na nej a pri dalsim vyberu z bankomatu se to bralo prednostne z tech pesos. Nemit ale ve Wise ten ucet i v pesos, tak by se to predpokladam prekonvertovalo na pesos na zacatku transakce, aby mi to nasledne bankomat vratil a doslo k druhe konverzi zpet na moji menu (eura)? Takze bych nevybral ani peso a uz bych platil dvakrat za konverzi meny? To bylo za me docela necekane prekvapeni.

Se smenarnou bohuzel zkusenost nemam, ja jsem resil vsechno kartou a slo to naprosto bez problemu, nenarazil jsem na zadny bankomat/terminal, ktery by mi kartu nevzal.

0 Citovat

@Martin_58, psal jsem tu někde výše. Na letišti kurs mizerný, po celou dobu měl kamarád problém se směnou USD, směna šla, ale nevýhodný kurs a bylo problém ty směnárny najít. Ale pravda, jezdili jsme a byli i v těch málo provařených místech. Ty bankomaty mají poplatky různé, dané i lokálně, chce to vyzkoušet. Co si pamatuji, tak asi nejnižší měla ta Banco Azteca. Poplatek za platby kartou jsem nikde nezažil, a to jsme platili i třeba 2 nápoje v Oxxo nebo pár drinků večer. Revolut i RB bez problémů, druhý kámoš měl paradoxně problémy s prémiovou kartou ČSOB, ale mohla to být náhoda. A pozor, ty poplatky za směnu chtěli i v bankách, takže to oproti směnárně žádná výhra nebyla. Tedy na letišti to nejnutnější a pak někde cestou.

Mě spíše zaujalo, co vás táhne zrovna do Meridy a Tulumu, který byl pro nás suverénně nejhorší destinací, co jsme projeli, tedy nejvíc lidí, nejvíce otravným prodejců všeho, parkování naprd. Prostě nechápal jsem ty mraky lidí, co tam hledají za štěstí.

0 Citovat

cali napsal(a):

Mě spíše zaujalo, co vás táhne zrovna do Meridy a Tulumu, který byl pro nás suverénně nejhorší destinací, co jsme projeli, tedy nejvíc lidí, nejvíce otravným prodejců všeho, parkování naprd. Prostě nechápal jsem ty mraky lidí, co tam hledají za štěstí.

Já tam teprve pojedu a i do těchto míst, takže mě případná odpověď taky zajímá. Můj důvod je, že přes Chichen Itzá pojedu busem do Meridy, odkud další den letím do Mexico City. V Tulumu chci vidět památky, cenoty a pláž. Na poloostrov Yucatán jsem si nechal jen 4 celé dny (6 dní mám na okolí Mexico City), takže mi návštěva Tulumu umožní vidět ty zmíněné atrakce na jednom místě i bez nutnosti půjčení auta (to si půjčím až v Mexico City). Je nějaká jiná destinace, která by mi toto splnila, byla snadno a rychle dostupná veřejnou dopravou a neměla zmíněné nevýhody? Navíc tam je asi letos znatelně míň turistů než v jiných letech v sezóně, takže je lepší se tam podívat teď a při případné další cestě už jet do méně profláklých míst.

0 Citovat

Budeš to sice mít Libore v jednom,ale ty davy turistů a vysoké poplatky za vstupy ti to poněkud znechutí. Osobně bych si auto na 2 dny půjčil a zajel někam dal od tohoto turistického pekla. Ale Cali tam byl před pár měsíci, tak ti to jistě vysvětlil.

0 Citovat

cali napsal(a):

Mě spíše zaujalo, co vás táhne zrovna do Meridy a Tulumu, který byl pro nás suverénně nejhorší destinací, co jsme projeli, tedy nejvíc lidí, nejvíce otravným prodejců všeho, parkování naprd. Prostě nechápal jsem ty mraky lidí, co tam hledají za štěstí.

Tos mě moc nepotěšil, letíme do CUN na 6 nocí, tak jsem chtěl být 4 noci kousek od Tulumu (Chemuyil) a odtud dělat výlety, další 2 noci pak ve Valladolidu.

Máš nějaký doporučení co nevynechat nebo čemu se vyvarovat? Díky 

0 Citovat

@niemandos: No jo jenže tam jsou oblasti s míň turisty daleko od pláží a na pár dní víc turistů vydržím, zvlášť když jich bude míň než v jiných letech. Asi je to klidnější na některých ostrovech, ale to je pro mě zdržení. Tam bych jel, pokud bych si nechal na Yucatán víc dní. Vysoké poplatky za vstupy bych platil, i kdybych spal jinde a dojel tam autem. Půjčení auta pro jednoho nemá pro mě smysl, když je dobrá veřejná doprava (a pár km po Tulumu a okolí zvládnu i pěšky). Klid s minimem turistů budu mít na sopkách a dalších místech u Mexico City.

0