ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

Jak to, prosím, vypadá s nákupem SIM karty na letišti v Cancúnu? Jsou nějaká specifika? Ceny jsou OK?

0 Citovat

My jsme si nechali poradit od místních, co nás vyzvedávali v Cancúnu na letišti - prý tam nekupovat a počkat až mimo letiště. Koupili jsme hned poté v Tulumu, kam jsme přejížděli, na obchodňáku Chedraui - operátor Udafon, neomezená data na 15 dnů za 150 pesos. Mají různé tarify dle délky pobytu, na 1 měsíc myslím 300 pesos neomezeně...

 

0 Citovat

Díky. Nainstalovali ji? Byly za tuto cenu i hovory?

0 Citovat

Ty budeš Libore i mimo pás pobřeží, kde je signál ode všech operátorů +/- stejný. Tedy doporučuji Telcel, který má nejlepší pokrytí. případně Oxxo, které používá jeho síť. I tak je mnoho oblastí, kde signál není nebo je mizerný.

edit: Vykašli se na ty turistické tarify, to je pro lolky. Kup samotnou sim (chip) a tu nabij přes web, app nebo v obchodě podle svých potřeb. Častou jsou akce, proma, vyjde to na pár kaček. Ideální je jejich app, kde vše vidíš, můžeš dobíjet atd. Vše ízy-pízy, strčíš do telefonu a jede to.

1 Citovat

@Libor_S: Vše nainstalovali přímo před námi, hovory jsme nezkoušeli, potřebujeme hlavně internet a neomezená data za tu cenu jsou super. Pravdou je, že jsme většinu času okolí Tulumu a děláme každý den výlety autem, takže např Coba zcela bez signálu i Sian Kaan - jestli jedeš větší okruh, ber to, co radí cali...

1 Citovat

@Petr _70
my budeme teď od neděle týden v Tulumu (stejný model jako vy s vypůjčeným autem)
Mohl bys být tak moc hodný a napsat nám tady, co jsi už podnikl a nějaké krátké hodnocení?
Určitě nebudu sám, který to ocení. Nějaké tipy na co si dát třeba pozor? Případně kde se v Tulumu dobře najíst a jaký MXN kurz je v současné době v Tulumu ve směnárnách (aby byla možnost si to porovnat se směnárnou v CUN na letišti).  Večeře (pokud tam ještě budete) na nás v Tulumu jako revanž samozřejmostí :)

0 Citovat

@Martin_58: Jsme tady na privátním ubytování a máme českého průvodce ( pokud chceme a platíme ), takže se to moc nedá srovnávat a hodnotit - každému sedí něco jiného. Nás zajímají hlavně památky a moře, to druhé bez lidí, což Tulum není. Z bankomatu jsme vybírali na hlavní třídě u HSBC, 10tis pesos s poplatkem 80. Naproti přes cestu je bankomat a nejnižším poplatkem ve městě za 50 pesos, max částka na jeden výběr 16tis pesos. Během našeho pobytu i našeho průvodce ( žije zde několik let v kuse ) udělal borec přímo u bankomatu tak, že mu vyměnil kartu, aniž by si toho hned všiml - až u placení v dalším obchodě mu nešel zadat pin a tak to naštěstí stihl včas nahlásit do své banky...bereme benzín tam, kde nám doporučili, platba kartou stále v pohodě a včera najednou nešlo ani jednou kartou - nevím, jestli něco chtěli zkoušet, ale musíš stále sledovat a být připraven, že se Tě pokusí ojebat, takže když začal odcházet s kartou v terminálu někam do pryč, rychle jsem vysedl z auta a kartu mu sebral, zaplatil hotově a jel dál. Platby zde nikde nejsou bezkontaktní, takže Ti kartu vezmou z ruky, strčí do terminálu a když máš štěstí, stále na ni vidíš. Když Ti podá, abys zadal pin, hledí Ti na ruce všichni kolem...V Tulumu nás vzali do pár hospod, kde prý dělají nejlepší pití, mex jídlo, atd., ale názvy si nepamatuji. Na ulici jsme se 2x sami stavili na "domácí" buritos a tacos, totální humus a za 200 pesos, ten průvodce se nám dlouho pak smál, když jsme mu to popisovali - většina stánků je mířena na pitomé turisty a nemá s kvalitní, chutnou a typickou kuchyní nic společného, takže hledejte a nalezněte :-)

0 Citovat

Jako sorry, ale to je jako Bolek i Lolek na wakacjach... Kavka obecná:-)

 

1 Citovat

@cali: v pohodě, jestli si dobře vzpomínám, vy jste dělali velký okruh po více státech. Nám se bohužel trošku seklo jednu chvíli zdraví a nebylo to jednoduché - pravděpodobně z jejich vody v jedné z rezervací. Ohledně Tulumu lze i jinak:-):

Archeological zone chodí všichni, dá se autem místo parkoviště u hlavní cesty objet až k poslední pláži Santa Fe a dojít pěšky. Krásné a hlavně prázdné pláže jsou na jih směr Punta Allen, vstupné do rezervace 100 mxn/osobu, ale příšerná nezpevněná cesta. Z druhé strany na jih Muyil vstup 130 mxn/ 2 osoby+100 mxn průchod k laguně Sian Kaan, výlet na loďce s plaváním ve vestě za 1000 mxn/osobu jsme odmítli. Myslím, že neodpovídá ani laguna Kaan Luum za 300 mxn/osobu, je to tak okoupat se a jet dál. Cenoty - máme jich na seznamu 10-ky od veřejně profláknutých po ty neznámé bez turistů, všude se platí a nějak jsme si po pár dnech řekli, že každý den vyhodit ve dvou 1-2tis mxn za okoupání v jeskyni se nám nechce. Pro nás jsou fajn pláže mezi Tulumem a Akumalem, vždy se vstupným cca 100 mxn/osobu/den. I když s sebou máme cash usd, eur, zatím jsme vybírali pouze z bankomatů, směnárny jsme neřešili. Kousek od Tulum je rezervace Dos Ojos a známé cenoty, fajn výlet.

0 Citovat

Nějak to s tím bankomatech nechápu. Ty jsi někomu dal do ruky svoji kartu aby ti vybral peníze? Proč proboha? Nebo jsi to dal svému “průvodci” ať ti vybere on? No jestli jsem to teda správně pochopil, pak ten průvodce je totální blb, nebo byl s tím druhým domluvený, že tě oškubou. V každém případě bych někoho podobného poslal do hajzlu. Jinak fakt jak píše Cali. Ale ne každý může mít dostatek zkušeností

0 Citovat

To byl asi nějaký člen gangu. 

1 Citovat

Petr psal, že někdo vyměnil kartu jeho průvodci (ne Petrovu kartu). Dovedl bych si představit, že někdo kartu při použití v bankomatu ukradne, ale nechápu, že si té výměny nevšiml. Jedině snad nějakým odvedením pozornosti, jako "omylem" ušpiněním jídlem např. kečupem a čištěním toho, co vybírá peníze, by se to dalo vysvětlit. O takových situacích využívaných pro okradení v Latinské Americe jsem četl, ale ne v souvislosti s bankomatem. Ale proč ne? Když budou dva sehraní, překvapený člověk si výměny nevšimne. Nejlepší je vybírat z bankomatu v bance nebo před ní s nějakými zábranami, aby těsně okolo nemohli procházet lidi, pokud to jde.

0 Citovat

Jsem se přehlédl. No odpadá varianta číslo dva, i když kdo vi. I kdyby zůstala ta první, že se někdo, kdo žije na místě nechá okrást, svědčí o jeho kvalitách :-)

0 Citovat

Třeba to byl člen konkurenčního gangu.

1 Citovat

:-)) 

Z jiného soudku... Koupil tady někdo letenky s Condorem z FRA, co prodával Ltur? Mému známému jí do CUN zrušili, resp. vrátili prachy i když v rezervaci jí vidí a teď čtu na vft, že i haldě Němců, tedy zda je v tom nějaká logika?

0 Citovat

díky za komentáře všem, upřesním tu kartu - je tady časový posun, takže 7 ráno:-)

Ten průvodce je evropan, ale dlouhodobě tu žije. Asi si ho vyhodnotili, že je gringo, když stál v řadě na bankomat a borec, co byl za ním prostě čekal na příležitost. Když tady končíš výběr, musíš zmáčknout tlačítko, že chceš vrátit kartu a jak bylo před tímto krokem, přistoupil k němu, jako že mu jde poradit, protože to cizinci neznají. Takže zmáčkl tlačítko, vzal kartu, co vyjela z bankomatu a předal ji průvodci. Při této operaci ji stihl vyměnit za jinou a nikdo si ničeho nevšiml - s úsměvem se všichni rozešli. No a pak zjistíš, že to není TA karta :-) Když mi to popisoval, byl úplně v klidu, věděl, že to je jeho chyba, jen se s tím ještě nesetkal za ty roky pobytu zde...hezké ráno všem !

2 Citovat

No fíha,tak to je síla.Díky každopádně za takové upozornění.My už čekáme v Lisabonu na boarding do CUN.Tak brzy i já se podělím o zážitky..

0 Citovat

Vem si sebou nějakou starou již nefunkční prošlou kartu a až tě budou chtít takto okrást, tak je můžeš převézt tím, že jim jí podstrčíš.

2 Citovat

Landqvist jesti ta narážka ohledně drahoty ADO byla na mně, tak si za názorem stojím, jsem zvyklý jezdit za méně než půlku. To už se na střední vzdálenosti vyplatí letět Vivou s tarifem zero včasně koupeným, rozměry baglu neřeší a s cenou se vejdeš do 500kc za letenku.

K SIM kartám, kupoval jsem přímo na letišti v Mexico City v obchodě 7/11 Telcel (nejlepší pokrytí a jako jediný funguje na Holboxu, i když tam nespolehlivě a většinou bez dat takže na home Office to není) za 29 peso a data plán na měsíc 4.5GB a WhatsApp zdarma za 200 peso, celkem tedy 229, po vložení okamžitě fungovala, právně z ní píšu.

0 Citovat

Díky za info k SIM. Do 500 Kč za letenku s Vivou asi jen z letišť, kde je nižší poplatek, ale Merida má už jen ten poplatek asi přes 500 Kč. Příplatek za o 1 stupeň lepší letenku jsem měl 35 MXN a kromě většího zavazadla (stejně jako Iberia) mám i 3x možnost změny zdarma a trochu víc času na online check-in. Jinak je to hlavně o konkurenci, která tam u autobusů chybí (aspoň na Yucatánu).

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Díky za info k SIM. Do 500 Kč za letenku s Vivou asi jen z letišť, kde je nižší poplatek, ale Merida má už jen ten poplatek asi přes 500 Kč. Příplatek za o 1 stupeň lepší letenku jsem měl 35 MXN a kromě většího zavazadla (stejně jako Iberia) mám i 3x možnost změny zdarma a trochu víc času na online check-in. Jinak je to hlavně o konkurenci, která tam u autobusů chybí (aspoň na Yucatánu).

 

já kupoval letenky z Meridy do MEX od Volarisu přes mytrip.de za 15 EUR - na webu Volarisu stály přes litr :D

0 Citovat

Viděl jsem o pár stovek levnější letenky na mytrip, ale na to tu máme to známé vlákno "proč nechci kupovat letenky o 200  Kč levněji". Zrovna v situaci, jaká je teď, to koupím u aerolinky tím spíš.

0 Citovat

Michaela _8 napsal(a):

[citace="MIGUELAS "

K SIM kartám, kupoval jsem přímo na letišti v Mexico City v obchodě 7/11 Telcel (nejlepší pokrytí a jako jediný funguje na Holboxu, i když tam nespolehlivě a většinou bez dat takže na home Office to není) za 29 peso a data plán na měsíc 4.5GB a WhatsApp zdarma za 200 peso, celkem tedy 229, po vložení okamžitě fungovala, právně z ní píšu.

 

Ahoj, diky za info, právě jsem ji taky koupila v CDMX 🙂 ale za ty 200 není 4,5GB dat, to je jen 4,5G síť. To máš asi ten tarif SIN LIMITE 200 a tam jsou 3GB. 

[/citace]

0 Citovat

Hola z Tulumu, tak máme za sebou zdárně let s TAPem - žadný problém s nima nebyl.Letadlo teda nacvaklý a servis na palubě standardní. V CUN vyzvednutí předem rezervovaného auta u Easy way (378 USD za na 2týdny s full pojištěním) bez sebemenšího problému (placeno cash a na deposit použita hello kreditka).Dokonce jsme dostali lepší,prostornější auto - Dodge (najeto jen 50tis,čisté a hodně zachovalé, manuál a řídí se to moc dobře).Ubytování na první týden máme přes booking.com v My Tulum a zatím spokojenost. Velký supermarket je doslova za rohem. Jinak už 2x placeno debetkou mSvět od mBank (GoSmart market na benzíně + Aki supermarket Tulum) a v poho bez poplatku. A vyrazíme pomalu na pláááž.

2 Citovat

Michaelo, já u Telcelu na začátku měl opravdu 4.5GB. Nahlásil jsem, že potřebuju data na měsíc. Jinak kdykoli si můžeš ověřit zůstatek přes *133#.

0