ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

@Martin_58

Letíme do Mexika na konci měsíce a taky si chceme půjčit auto. Co jsem projel net, nejlépe mi vychází půjčovny na letišti YUKI CAR RENTAL a právě ta EASY WAY. Psal jsem do EASY WAY a na 12 dní mi nabízí auto za 535 USD. :-D Objednával si předem, nebo až na místě a máš v té ceně opravdu full pojištění i s 0 % spoluúčastí? 

 

0 Citovat

@ejkie

Ten rozdíl bude daný časem (máme tu nulovou spoluúčast), já to u nich rezervoval už v září (letenky koupeny už v červenci).Zřejmě už budou dost vybookovaní, tak to nyní zvedají, když se začíná zase hodně lítat (viz to naše plné letadlo).Plus jak sem psal, dokonce pro nás neměli to původně menší auto.

0 Citovat

Na můj dotaz mi recepční říkala, že tu je víc lidí než před covidem. Holt se nedá snadno jezdit na pláže do Asie. Letadlo Levelu z Barcelony (v řadě sedačky 2+4+2) bylo taky úplně plné. Vedle mě sedící mladá cestovatelka (Brazilsko-Francouzka žijící teď zrovna v Británii) chtěla jet na Isla Mujeres a nenašla tam volnou postel v hostelu, tak jela zatím do Cancúnu, pak asi raději do Puerto Escondido (i kvůli předpovědi lepšího počasí, na Mayské riviéře jsou předpovídané tento týden občasné přeháňky nebo bouřky, ale v pondělí bylo slunečno a horko - i pozdě večer jsem se trochu zpotil při chůzi po městě od autobusu do ubytka) a pak možná jinam do Střední Ameriky. Když na pasovce řekla, že možná bude zůstávat v Mexiku 6 měsíců, chtěli po ní výpis z účtu a další věci. Ode mě chtěla paní akorát letenku po dotazu na délku pobytu, když to mám jen krátce, a minutu nebo dvě do ní zírala.

0 Citovat

Ja vim, ze se to muze stat kdykoliv-jakkoliv, ale ADO busiky se tu ted resily. Ja dalkove autobusy nepouzivam od doby, co s nama usnul ridic cestou z francouzskych Alp.

https://www.riviera-maya-news.co.../2022.html

 

 

0 Citovat

ADO je to lepší na trhu. Pořád tam má člověk místo, zásuvky. Jsou i horší, třeba noční bus Altamar P.to Escondido-Acapulco uvnitř minimálně 70 lidí a ti co neseděli dokázali celých 9 hodin stát v uličce. 

Nevim o co teď celnikum jde, měli by být rádi za každého turistu a den, co tu je ochoten strávit. Mě ocas na pasovce zdržel skoro 10 minut a kromě letenky chtěl dokládat všechna ubytka a pak mi milostivě nadělil jen 27 dnů ani o chlup víc.

Počasí na Mayské riviéře je mimo moje chápání, kdy statisticky leden a únor jsou měsíce s minimem srážek, tak jak píše Libor tento týden předpověď nic moc, nebylo to lepší ani před 2 týdny, kdy jsem tam byl. Sázka na jistotu je pacifické pobřeží, tam za dva týdny ani kapka.

 

 

0 Citovat

Třeba měli obavy, že jsi gastarbeiter a přiletěl jsi tam zneužívat jejich sociální systém.

1 Citovat

My jsme se včera kvůli silnému dešti otočili přímo před Chitzen Itza a jeli zpět, nemělo smysl ani čekat. Hlavní parkoviště po 9 hod už zavřené a borci kolem hlavní cesty okamžitě chtěli kasírovat 60 mxn a ještě prodávali pláštěnky. Tak jsme to zkusili zezadu přes zona hotelera, tam by to šlo za 55 usd / osobu a dostanou vás do areálu privátně, ale kvůli tomu dešti by to byly vyhozené peníze. Takže jsme se otočili a cestou zpět se stavili na úžasnou malovanou keramiku a další krámky, po pžíjezdu do Tulumu vedro, modrá obloha, všude lidí, jak na Václaváku. K tomu počasí - místní nám říkali, že za posledních 5 let nejnižší teplota v noci 14st. Nyní během 14 dnů opakovaně v noci 10 st a nic moc...

0 Citovat

Z hlediska usnutí řidiče je lepší vyhnout se nočním jízdám, což většinou dělám. Ale to se může stát, i když řídím sám a zatím mám právě jedinou takovou zkušenost (v zásadě se nic nestalo a zážitek to byl ze zpětného pohledu dost dobrý).

Ubytka po mě naštěstí nechtěli. Mám jen na první 2 noci. Doufám, že když mi na vstupní formulář, který se odevzdává při odjezdu, napsala přesný počet dní dle letenky, že si nebudu muset prodlužovat "víza" v případě pozitivního testu před odletem.

Hlavně v únoru už by mělo být sucho. Dnes se předpověď na wunderground, což považuji za nejlepší pro zahraničí, zlepšila, zvlášť pro Tulum. Dnes zatím modrá obloha. Jinak holt působí mnoho let na mnoha místech změna klimatu. Třeba u Rudého moře v Egyptě bylo od půlky prosince min. donedávna, co jsem to sledoval a komunikoval s ubytovatelem, neobvykle chladno s teplotami do 21 st.C s často silnějším severním větrem. V Luxoru jsem měl nejchladnější den v Egyptě v prosinci ráno 4 st.C a max. 18 (při slunečném dni, zataženo až později odpoledne).

0 Citovat

V neděli letím do Cancúnu a chtěli bychom s přáteli podniknout to nejlepší co jen jde. Je nás 5.. Napadá vás něco? Vzít private a zaletět na nějaký ostrov? Máte nějaké zkušenosti? Budget není omezen.

0 Citovat

No a co tam objednat nějaké děvky, tranďáky a spoustu koksu?

6 Citovat

Petr82 napsal(a):

V neděli letím do Cancúnu a chtěli bychom s přáteli podniknout to nejlepší co jen jde. Je nás 5.. Napadá vás něco? Vzít private a zaletět na nějaký ostrov? Máte nějaké zkušenosti? Budget není omezen.

Temptation Resort 🤩💦🤩


0a0b9442-66f5-486c-97e9-3265199666a4.jpeg

1 Citovat

Nebo tak - v resortu bude už všechno k dispozici v rámci all inclusive. 

0 Citovat

¡Confirmo!

0 Citovat

Napíšu ještě něco k tomu, co se tu řešilo dřív. SIM Telcelu mám z Oxxo za 150 + 29 za SIM kartu za 2 GB na 26 dní (3 GB asi za 200, 4 GB za 300 + karta). Na letišti v Cancúnu jsem viděl jen banku s kurzem 18 MXN za USD a ani jsem si nevšiml bankomatů, ale koupil jsem lístek na ADO bus kartou na přepážce ADO, tak jsem měnil až v bance u stanice v Playa Del Carmen za 19,60 MXN za USD (zdržení s pasem jen pár minut, otevřeno i v 21 h.) Směnáren je tu spousta s obvyklým kurzem teď 19,40 za USD a 21,40 za euro, což je o 3% horší od středu než u dolaru. Ani tam to není nic extra při středu 20,80, takže bankomat se vyplatí víc.

Dnes mi jiný recepční říkal, že turistů je tu podobně jako před covidem touto dobou, ale v prosinci jich bylo víc než dřív. 

Počasí bylo dnes do 11 h. jasné, do 15. h. postupně hodně mraků nad pevninou s občasným sluncem a teplo a pak slabší déšť s přestávkami (šel jsem akorát z pláže, tak předběžná sprcha už cestou, ale mám to pár stovek metrů) a večer dlouhý silný déšť, po kterém byla zima na tričko.

Moře má dle různých webů kolem 27 st.C, což je trochu víc, než je běžné rozmezí pro únor, takže mě napadá, že i to může mít vliv na víc srážek. Koupání je příjemné, vlny malé, i když mám pocit, že je voda lehoučce cítit (nedivil bych se, kdyby nebyla odpadní voda dokonale čištěná), ale jako v Pattaye to není. Řas je místy trochu ve vodě, ale nijak to nevadí.

Místa na pláži Mamitas je dost a jsem rád, že není zaplněná půjčenými lehátky a slunečníky (každý si musí přinést tj. obvykle stačí deka, ručník nebo rovnou lehnout na písek). Plážím přeplněným lehátky se raději vyhnu a dojdu jinam. Ve vodě nebylo kousek dál od vchodu nikdy moc lidí (běžně 10-20 m ode mě nikdo i poblíž břehu, natož kousek dál) a po Egyptu je příjemný návrat k normálu, že se za vstup neplatí.

Líbí se mi, že je vidět hodně ptáků. Nejen racci, ale občas přeletí nad pláží nebo těsně nad mořem pelikáni, hejna malých ptáků rychle běhají po pláži nebo letí těsně nad vodou, přeletěla fregatka a viděl jsem na palmě i bílého dravce s černými křídly (nejspíš káně pestrá - White-tailed hawk, má rozpětí křídel 1,2 - 1,4 m), když se pak pár metrů nade mnou proletěl krátce nad moře a ukázal krásné černobílé vzorce spodní části těla.

V hostelu jsem pokecal s Němci kolem 60 let starými, kteří mj. třeba jeli veřejnou dopravou z Maroka do Toga (5 měsíců) nebo 3 měsíce cestovali takto po Madagaskaru. Toto mě zvlášť zaujalo, ale byli všude možně a nejoblíbenější má 1 z nich Antarktidu (plachtil na větší lodi) a Aljašku. Letěl teď do Mexika s Aeromexico byznysem, že jim sám nabídl, kolik by si připlatil k ceně za economy (prý obecně by mohli přijmout 250-300 eur, že mu to poradil syn).

1 Citovat

Byl jste se někdo podívat u Laguny Bacalar? Stojí to za zajížďku? 

0 Citovat

Otázka, odkud pojedeš, ale určitě doporučuji. Ideálně spojit třeba s mayskými ruinami Calakmul/Xpujil. Je to samozřejmě taková turistická past, ale na 2-3 dny fajn. Pěkné koupání v samotné laguně a cenotě vedle, pár míst k vidění, večer zapařit  a jet dál. V zapadlé a hlavně na místní orientované taquerii Diaz jsem měl snad nejchutnější jídlo během celého tripu+fajn ubytko vedle (Makech).

0 Citovat

Bacalar rozhodně doporučuji, jeli jsme člunem po jezeře cca 4 hodiny a pak pláž Cocalitos, zastávka cestou z Tulum do Palenque a na cestě zpět Calacmul a opět Bacalar. Když neprší má jezero hezčí barvy, když má dost vody je lepší na koupání.

0 Citovat

Laguna Bacalar je dobrá zastávka tak na dva dny cestou do / z Calakmulu,

foto zde: https://domexikaazasezpatky.word...a-bacalar/

0 Citovat

Laguna moc hezká, ale město komplet rozkopané a v rekonstrukci včetně silnic (prosinec 2021).

0 Citovat

Díky za odpovědi. Máme to jen na 6 dnů, takže uvažuju to jet Tulum - Bacalar - Valladolid - Cancun, nebo Tulum - Valladolid - Rio Lagartos - Cancun. Nevím co zvolit, ale radši bych volil míň profláklý místa, i když je mi jasný, že tam je skoro všechno turistický...

0 Citovat

Jako Rio Lagartos je taková díra po bombě. Pokud bude předtím pár dnů pršet, laguna nebude růžová, ale hnědá. Vůbec ten lodní výlet tam je opravdu hodně komerce. Z celé té oblasti mě zaujalo jen pobřeží a divoké pláže směrem na Holbox, i když třeba ženské z toho nijak nadšené nebyly. Pokud tam pojedeš, je zbytečné jezdit po placené dálnici, víc zábavy a koukání je po těch šoustkách. Přesun třeba Valladolid - Bacalar je poměrně dlouhý a hodně nudný. Pokud jsi 6 dnů celkově, tak bych tedy omezil ty přesuny, které jsou hodně nezáživné. 


img-20211107-103050.jpg

0 Citovat

Nic lepšího jsem nevymyslel. Je mi jasný, že ty přesuny jsou dlouhý a nudný. Původně jsem chtěl 4 dny u Tulumu a 2 dny ve Valladolidu, ale trochu mě děsí ta komerce, tak jsem někam popojet, kde bude míň turistů. Napadá tě něco lepšího?

0 Citovat

Z mého, podotýkám subjektivního pohledu, se mně líbil více Bacalar než Rio Lagartos. Ale zase pokud budeš ve Valladolidu, je to odtud blíže. Tedy možná zajet z Valladolidu na otočku do Rio Lagartos, dát tour lodí, to je dohromady 2-3 hoďky, pokud bude čas, zajet se podívat autem na pobřeží a zpátky do Valladolidu. Na silnici mezi Valladolidem a Rio Lagartos jsou v těch vesničkách venkovní restaurace, kde se hodně jede vepřové, my jsme byli v Temozónu, skvělé jídlo. Pěkný je po cestě třeba i kostel v Calatmul, jsou tam okolo i nějaké cenoty. Fakt, těžko radit...

0 Citovat

JJ, radit někomu je těžký, každý to máme nastavený jinak.

Bacalar mi příjde hezčí, ale vadí mi ta hrozná zajížďka, proto je Rio Lagartos příhodnější. No, pobudeme 2 dny na pláži a pak se rozhodneme. Díky.

0 Citovat

Tulum a okolí je fajn... pokud chceš vidět něco, co stojí za to vidět, tak budeš muset tu komerci nebo více turistů strpět... v opačném případě ti zbydou ty nudné přejezdy. :-) Ale není to tak strašné, ta komerce. Zase se máš kde ubytovat, kde slušně najíst... :-)

0