ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

Celý ten Yucatán je hodně turistická oblast a takový čajíček, kdo chce vidět autentické Mexiko, ten letí jinam. Například takový Ciudad Juárez na hranicích s Texasem a El Paso, to vede statistiku v počtu vražd a chlapci z gangů si tam řežou hlavy. Životnost náčelníka policie se tam počítá max. na měsíce.

0 Citovat

To není nic pro Mirjura. Tomu vadí i odpadky na ulici a maličko vybydlené domy. Co pak hlavy a těla válející se na ulici. Tulum je pro něho jistě to správné místo 😎. Tam si Naděždo můžeme zaletět my, když nás turistický masakr na Yucatánu rozladí. 😂😂. 

0 Citovat

A letíš kormidelníku?

Momentálně řeším refund přes banku (TAP Mexiko).

0 Citovat

@niemandos: ty aby sis nerýpl...

0 Citovat

To jsem celý já 😃

0 Citovat

@ Naděžda Asi ne. Ale nikdy neříkej nikdy. Třeba poletím. Bude záležet na aktuální situaci. A jak se ti daří s refundem?  Přeju hodně  štěstí. Mně to trvalo 2 měsíce.

0 Citovat

Právě posílám bance podklady a korespondenci.

Zruší mi let tam a ponechají v platnosti let zpět, jsou to kokoti, jak na něj mám asi nastoupit?

0 Citovat

Tak to je jednoznačná záležitost. Za dva měsíce máš  peníze na účtu.

0 Citovat

A ještě mi nabízejí upgrade.

0 Citovat

včera odlet z Cancunu do Vídně s Austrian airlines, jsme neočko a na základě podmínek LH, na které jsme byl připraven se odvolat, žádný test podmíněně před odletem, nikdo nic při check in nechtěl, jen ve Vídni dotaz, zda tranzit - měli jsme auto na parkovišti před letištěm. Ještě k jedné poznámce zde v diskuzi - při letu tam bylo plno, tak jsme dopředu zvolili upgrade na PE za 200 eur. Viděl jsem in natura možnost business class za 600 eur a musím říct, že premium je úplně v pohodě, tedy co se místa týče. U austrian to funguje tak, že lze buď fix upgrade dle jejich aplikace nebo varianta BID 72 hod před odletem, kdy nabídnete "svou" cenu, která je buď akceptována nebo ne. V praxi to znamená, že máte při rozkliknutí bid nabídky slide s posuvným kurzorem, kde nejnižší dosažitelná položka byla těch 200 eur, níže to nešlo zadat.

1 Citovat

Dávám teď dohromady plán na 11 dní v Mexiku, teda spíš pouze na Yucatan peninsula. Budu mít půjčený auto, zatím mám plán Tulum -> Valladolid -> Merida -> Isla Holbox -> Cancun. Chci nakombinovat koupačky, poznávání nějakých profláknutých míst a hlavně se dobře najíst.

1/ Máte nějaké doporučení, co se týká Meridy? Vyplatí se tam dávat dvě noci, nebo se dá atmosféra pochytit za jeden den a noc stačí?

2/ Tip na dobrý street food nebo restauraci v uvedených místech? :D 

3/ Poslední 2 noci před odletem chceme dát chill na pláži v Cancunu, nejlíp s all inclusive. Máte někdo doporučení na dobrý hotel?

0 Citovat

Zdravím z Meridy. Mně musel stačit večer a v podstatě mi to stačilo projít se pozdě večer 1,5 h. přes centrum tam a zpět. Je to tu pěkné, místní mladí jsou v restauracích a barech, občas živá hudba, 1/3 až 1/2 má kupodivu venku roušky.

Nevím, jestli se street food  dá doporučovat podobné jako dobré restaurace, ale po velké zeleninové polévce v jednoduché restauraci u ADO bus nádraží za 50 (neměli v menu, ale domluvili jsme se) jsem si dal tacos s 2 různými náplněmi po 10 MXN na náměstí před kostelem de San Juan a bylo to dobré.

Na rozdíl od východního pobřeží tu jsou místy malí komáři, když se člověk večer na delší dobu zastaví.

0 Citovat

Tulum je horší Mykonos

0 Citovat

Kolik vám teď dávají bankomaty poplatek za výběr? U Santanderu si vzali 63MXN, u City 58 a HSBC chce 80. To už je docela darda, který vám vychází nejlíp?

Jinak teď jsem se šla na busaku ADO zeptat na lístek, a byl asi o 60MXN dražší než na netu, a i paní mi řekla že to je lepší koupit tam. 

0 Citovat

Je to tu několikrát, Banco Azteca za 30.

0 Citovat

Můžu potvrdit, že Citibanamex má 30,74 MXN, jak už bylo dřív psáno.

Já mám z pár nákupů od ADO zkušenost, že cena je stejná. Někdy ale mají slevy na první lístky, třeba z Tulumu do Chichen Itza cca o 100 MXN (i pár dní předem) a při nákupu o něco později je lístek postupně dražší o asi 12 peso za každý vykoupený zlevněný lístek.

Ještě k té kritice ceny od Miguelase. Nejde srovnávat 1. třída s běžným busem u nás. 2. třída je na Yucatánu levnější než u nás a má víc místa na nohy než Flixbus (nemá WC, ale běžný bus u nás taky ne). Včera z Chichen Itza asi 125 km do Meridy trvalo skoro 3 h. a stálo 125 MXN (většina busu je na této lince 2. třída). Colectivo z Playa Del Carmen do Tulumu stalo 50 tj. míň než půlku busu 1. třídy a bylo pohodlné a stejně bezpečné (akorát to chce mít menší batoh mezi koleny s kolenem do uličky).

0 Citovat

Libore, já jsem se jen pozastavil nad tím, že v chudé zemi třetího světa za autobus zaplatím víc než za letadlo, víc než v Evropě nebo Státech za srovnatelný bus, kde včasnou jízdenku třeba z LA do SF nebo z Vegas do LA pořídíš za pár babek. ADO se mi nevyplatilo vůbec. Uznávám, že si drží standard, i když vzadu jim WC taky smrdí. Ale aby třeba za parhodinovou jízdu Acapulco Mex účtovali podle kvality 600-800 pesos, to je moc. Ostatní firmy na tom nejsou lépe, třeba noční přejezd Pto Escondido - Acapulco bych řadil k nejhorším jízdám v životě. Autobus krap, cena za ani ne 350km a to jsem netušil, že to bude 9 hodin jízdy (předpokládal jsem 6) 600 pesos, konfigurace 2+2, v buse ale místo 45 lidí tak 70, na mém místě někdo, koho řidič musel vyhodit, kdo si nesedl tak celou noc byl na stojáka, ti lidi to opravdu ustáli, někdo seděl i na hajzlu, ten nešel ani použít bez pobliti,  bylo nachcano i na zemi, mokro a všude hajzlpapir rozhazeny. By se měli poučit z jiných zemí latinské Ameriky, kde sice celonoční jízda stojí taky 5 nebo 6 stovek, ale v busu konfigurace 2+1 a za malý příplatek sedíš na té jedničce.

Ohledně toho létání, ono to na první pohled vypadá, že nejdražší položkou je letištní taxa TUA, ale stačí si u Vivy (Volaris je drahý jak čert) koupit najednou  na jednu rezervaci dva lety s přestupem, já takto s nimi teď letěl přes celé Mexiko z Atlantiku na Pacifik a zpět čtyřikrát, a v průměru za segment jsem nedal i s TUA víc než 600 (v mém případě vždy přestup v Mex, můžeš si tam naklikat třeba i celodenní stopover), první let z Meridy, jen jsou tam drobné potíže s online check in (protože máš dva lety na jedné letence), který často přes web nejde udělat, v appce už vůbec, vyhrožují, že na letišti bude check in za poplatek, ale měl jsem ho zdarma. Jde i check in přes WhatsApp, s polovičním úspěchem, když error, tak na přepážce zdarma. Kdybych to byl tušil, co to bude za jízdu, a jiná firma tu trasu nejezdí, tak přikoupim s Vivou Pto Escondido-Mex-Acapulco tak za 1200 s ne špatným přenocováním v tranzitu na T1 v Mex (jen trochu zima a každých pár minut hlášení) a měl bych svatý pokoj a dva lety navíc. Nebo kdo by tam nechtěl nocovat tak nejlevnější čtyřhvězda s bazénem na střeše v Mex za 500 a dá se jít i levněji, love hotel třeba na Av. Zaragoza za 250 za noc, navíc tam je výhoda, že check out je až v jednu odpoledne. Viva vůbec neřeší rozměry zavazadel, neřeší nic, kdybych měl v tarifu zero dvakrát více, tak projdu.

0 Citovat

V zemích, kde jsou low cost aerolinky, bez ohledu na chudé nebo bohaté země, jsou vždy letenky levnější než busy, pokud jsou koupené v optimální dobu. Včasné jízdenky na první sedadla jsou jen reklama pro ty společnosti. WC v ADO mi nesmrdělo. Acapulco-Mex je min. 5 h. jízda a vyšší kvality, takže sice je drahá, ale nedá se to srovnávat s běžným busem v ČR a už vůbec ne s včasnou jízdenku na pár míst.

Ta jízda z P.E. byla hrozná, ale sedačky 2+1 by to nezachránily. Měli by dát víc spojů. V Jižní Americe jezdí běžně i 2+2. Za 1 z 2+1 jsem nikdy příplatek neplatil a seděl tam (např. i na Sumatře).

Hlášení na T1 MEX jsou příšerná a hlasitá. Každou chvilku "it's extremely important to maintain distance..." Stačilo mi, že jsem tam dnes zkejsnul na čas při hledání na netu vhodného ubytka a půjčovny a přes noc bych tam teda být nechtěl. Můžeš popojet pár stanic metra a mít za 10 USD vlastní "apartmán", i když má svá specifika, ale je tu klid, lidi jsou fajn a procvičim si španělštinu.

Check-in na webu Viva mi šel bez problémů a je teď na něj 24 h. místo 4 či 8 u zero a light tarifu. Majitel hostelu v Meridě, který hodně létá, mi říkal, že Viva kontrolují váhu u tarifu zero, ale teď asi moc ne.

Jestli chceš ušetřit peníze, zůstaň na některých místech déle a nelítej po pár dnech sem a tam přes velkou zemi. Obvykle lidi cestují pro radost, ale tento důvod u tebe nevidím dle toho, co píšeš (i když problémy sem tam jistě má každý, mě třeba včera nas.ali mafiáni v Chichen Itza, že jsem si nemohl vzít do areálu na 4 h. ani pár banánů, ale stovky prodejců suvenýrů tam nechají.) Sorry, ale vidím u tebe jako důvod cestování spíš jen závislost na něm.

0 Citovat

Libore, jen jedna technická. U Vivy v tarifu zero, ač je na webu uvedeno, že odbavit se můžeš kvůli covidu už 24h před cestou, ve skutečnosti tomu tak není a platí opravdu ty 4 hodiny, i kdyby ses na hlavu postavil, což není zátěž pro člověka, který má data v mobilu. Několikrát vyzkoušeno a i ten robot na WhatsApp tě vyhodí, pokud to zkoušíš dříve. 

Při dnešní inflaci a nejisté době se peníze šetřit nechystám, naopak mě to táhne znovu do Ameriky, Kolumbie, Panama, CR pura vida, právě i s návštěvou těch no go zón, kam jsem vždy chodil ať to bylo Rio nebo Bogota, Lima, karibské ostrovy, o tom podle mně to cestování právě je. Je to asi rozdíl v mentalitě a životní filozofii tvé a mé, ale než spát jednu noc na hostelu tak raději letiště, stan nebo i ten "bordel", i bych si naordinoval pět nocí na T1 v Mex než jednu noc na hostelu.

Jinak hezký zbytek dovolené přeju.

0 Citovat

Já dělal check-in až ve svém limitu 8 h., tak jsem si to nemohl ověřit. Ty ale data máš, tak můžeš i cestou na letiště.

Pak je nejlepší využít dané peníze na prodloužení cesty a klidně i víc na jih od zmíněných zemí, kde je toho k vidění na víc než rok cestování. Do těch no go zón se asi nemusí bát někdo, kdo na první pohled nevypadá jako bohatší turista (s pořádným foťákem). I když hlídat si okolí, jestli se někdo v přítmí nepřibližuje a pokud ano, hlídat si kapsy, pokud tam je něco cenného, to chce i v běžných oblastech Latinské Ameriky včetně Mexika. Zrovna mi vyprávěl jeden etnický Mexičan, jehož rodiče už žili v USA (on v LA, čerstvě v důchodu), jak mu před několika dny večer v Tulumu ve vedlejší ulici v centru ukradl mladík z kapsy mobil.

Hostely jsou pro mě fajn, ale teď jsem chtěl něco u metra mezi letištěm a busy na Teotihuacán, tak mám levný apartmán, kde chodím s majitelem, synem atd. na večeři a snídani do restaurace či stánku. Jinak ten bus na Teotihuacán je dobrá připomínka 80. let co do hudby: The Final Countdown, Tarzan Boy, Words don't come easy, ale pak přešli na místní hudbu.

0 Citovat

Libore, už to tu zaplevelujeme, já na rok nemůžu úplně pryč, mám drahou polovičku, která chce taky k moři, zvířata a další závazky. Když vezmu březnové a květnové Kanáry, co máme zaplacené, tak plán do poloviny roku splněn. Určitě bych ti v Mex doporučil vyjet lanovkama (uvidíš je právě cestou na Teotihuacán), mě na to nezbyl čas, tak snad příště. První je na konečné metra Indios Verdes, druhá zajímavější pár km směrem k pyramidám. 

0 Citovat

Kdyby měl někdo zájem, tak mám na prodej 325 peso.  Nechám je dle aktuálního kurzu, tj. 

1 MXN ( mexické peso ) = 1.059 CZK (česká koruna)

Jsem z Prahy.

0 Citovat

Co se týče těch letů, tak jsem pár dní zpět letěla právě s Volarisem Huatulco - CDMX, měli tam na celý měsíc za 51MXN, a to klidně i den předem. S TUA jsem za segment dala 520MXN a to jsem kupovala den předtím. Navíc jsem 250 dostala ještě zpět, protože 2h zpoždění. Sice do kreditu který už nikdy neuvidím, ale co už. Takže za mě Volaris cajk.

S ADO jsem jela z CDMX do Oaxaca city a pak do Pochutly, taky docela štreky, a dokonce jsem si dobrovolně vzala místo u wc, které ani nesmrdělo a bylo čisté celou dobu. Asi štěstí začátečníka :)

0 Citovat

Volaris uvádí ceny bez letištního poplatku, který se ale zaplatit musí.

0 Citovat

Situs terpercaya kami hanya ada di kategori bawah ini : 

https://199.192.26.4
https://199.188.206.214
https://199.192.31.27
https://199.192.31.67

 

0