ahoj cestovatelé, hledám letenku do mexika, konkrétně do Cancunu nebo Playa de Carmen na přelomu února a března zhruba na 14 dní.. nemůžu nic kloudnýho sehnat.. myslím, že je reálná cena do 10K.. nemusí to být nutně z ČR, v pohodě odkudkoli z Německa nebo jiného blízkého okolí.. díky! .

Mexiko

Založil ve fóru Hledám letenku

Libor_S napsal(a):

Volaris uvádí ceny bez letištního poplatku, který se ale zaplatit musí.

Vždyť jsem to psala, s TUA za 520, což pořád vycházelo o dost líp než Viva 

0 Citovat

To jsem psal k těm zmíněným 51 MXN. Ne každý ví, že TUA je letištní poplatek, který Volaris do inzerované ceny nepočítá. Na můj let zase vycházela o dost líp Viva.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To jsem psal k těm zmíněným 51 MXN. Ne každý ví, že TUA je letištní poplatek, který Volaris do inzerované ceny nepočítá. Na můj let zase vycházela o dost líp Viva.

jaj, jasné, dík za doplnění :)

0 Citovat

Dneska přílet do Mexico city na checkinu nám řekli, že již na náš let není místo, tak nám posunuli let do Cancunu o 5 hodin později. Jako kompenzaci nám aeromexiko dali 350 pesos voucher na jídlo a 4000 pesos voucher na lety s aeromexiko. 

0 Citovat

ejkie napsal(a):

Dávám teď dohromady plán na 11 dní v Mexiku, teda spíš pouze na Yucatan peninsula. Budu mít půjčený auto, zatím mám plán Tulum -> Valladolid -> Merida -> Isla Holbox -> Cancun. Chci nakombinovat koupačky, poznávání nějakých profláknutých míst a hlavně se dobře najíst.

1/ Máte nějaké doporučení, co se týká Meridy? Vyplatí se tam dávat dvě noci, nebo se dá atmosféra pochytit za jeden den a noc stačí?

2/ Tip na dobrý street food nebo restauraci v uvedených místech? :D 

3/ Poslední 2 noci před odletem chceme dát chill na pláži v Cancunu, nejlíp s all inclusive. Máte někdo doporučení na dobrý hotel?

Tak jen rychlý report po návratu.

  • Valladolid a Merida za mě určitě nejlepší města z navštívených, když nepočítám menší vesnice, (Cancun, Tulum, "Holbox") a za mě zde rozhodně stačí 2 noci
  • Jídlo jsem obecně očekával lepší, respektive jsem nečekal tak propastný rozdíly totožných jídel kvality/chuti na různých místech. Různě jsme kombinovali street food, menší restaurace i turistický traps. Většinou jsme chodili na oběd a večeri a nejlépe jsem se najedl ve Valladolidu a Meridě, jedno z nejlepších street tacos a polívky pak na Holboxu tady - https://g.page/lec-mu?share
  • Výběry z bankomatu s poplatkem 38 až 100 MXN; teméř všude, kde jsem to tak nějak čekal, šlo platit kartou; 500 MXN mi vzali všude
  • Ruiny u Tulumu dobrý, Chichén Itzá mě vůbec nebavilo a totálně mě sr*li prodejci na každém rohu ("almost for free", "only one dolar"), Coba i s půjčením kola naprosto skvělý
  • Většina navštívených cenotes boží, kdyby někdo chtěl, napište PM a zkusím dát dohromady místa, ve kterých jsme byli
  • Pokus o scam na benzině jen jednou v Tulumu. Měl jsem platit 480 MXN, podal jsem mu 500 MXN a nevím jak se mu to povedlo (dával jsem si fakt bacha, protože jsem o tom četl :-D), ale najednou měl v ruce 50 MXN. Stačilo trochu zagesikulovat a dát mu najevo, že opravdu dostal 500 MXN a trvat si na tom a najendou ji našel. :)
  • Ty jejich retardéry jsou občas opravdu peklo :-D
  • Místní nosí roušku úplně všude. Pak jsou takový situace, kdy většina lidí na motorce nemá nasazenou helmu, ale roušku poctivě jo. :-) Jinak jako u nás, tedy v uzavřených prostorech a venku, kde je hodně lidí (ve Valladolidu v parku chodila skupina tří policistů stále dokola a upozorňovala na to).
0 Citovat

Retardéry na Yucatánu mi přišly v pohodě a nebylo jich moc, ale peklo s retardéry bylo v některých městečkách u sopek východně od Mexico City. Občas mi při najíždění na ty úzké rychlostí pouhých 10-15 km/h lehce vyskočil předek jako bych najížděl kolmo na obrubník. Jednou jsem s Kia Rio o něj škrtnul prahem za předním kolem. Z města Cholula k sopkám jich bylo i mimo zástavbu dost neznačených z asfaltu tj. stejná barva jako silnice s max. snesitelnou rychlostí 20 km/h. I jedna neplacená hlavní silnice (2+2 pruhy) měla v zástavbě (což bylo téměř neustále) širší retardéry s max. 20-25 km/h každých 200 m. Zlaté Jordánsko nebo Omán, kde jsem je zažil dosud nejhorší. A když nebyly retardéry, byly v NP velké díry v asfaltu, kterým se nedalo vyhnout ani při pomalé jízdě, nebo asfalt nebyl 25 km, i když to na mapách bylo značené stejně jako asfaltka. Byl to výjezd z východu na sedlo mezi Popocatépetlem a Iztaccihuatlem do 3700 m n.m., odkud už byla ale na západ pěkná silnice s retardéry jen v pár městech a i neplacená dálnice z Amecameca směr Mexico City až na oblasti v dírami dobrá.

0 Citovat

Zdar lidi... snažím se najít letenky na cestu Evropa (Praha, Berlín, Vídeň, Mnichov, Norimberk nebo něco v dosahu) do Mexico City na zhruba 12. srpna a pak zpáteční z Cancúnu na 2. září (zase plus mínus). Vyhledávač mi tady našel mraky letenek, ale žádná nejde rezervovat - hlásí to chybu, že nabídka není aktuální - a takhle u asi 50 nabídek, které jsem měl tu trpělivost proklikávat. Netušíte, co s tím? Případně nějaký tip na letenky na tuhle oblast a termíny? Díky moc!

0 Citovat

Především zadej odlet a přílet na stejné letiště, ten přelet si pak dokup dodatečně. A použij např skyscanner.

 

0 Citovat

Ono to multicity nachází za nějakých 12 tisíc, jen Mexiko City nebo jen samotný Cancún a zpět je výrazně dražší. A navíc to taky nefunguje :-) Dokupovat hodlám přelet Mexiko City-Cancún.

0 Citovat

tam se dají zobrazit ceny za celý měsíc a můžeš si z něj vybrat levnější dny

0 Citovat

Jasně, ale pořád to vychází o dost dráž (i pět tisíc na letence), než co vyhledá systém ARES. Tak mě jenom zajímá, jestli je nějaká chyba v nastavení ARESu, mezi počítačem a židlí u mě nebo co je vlastně blbě. Hledám cestu k tomu, jak nakoupit letenku za 12, když ji systém umí najít a nabídnout, ale nedovolí mi ji koupit. Koupit letenku za 17 jinde umí každej, to je pro mě až poslední varianta :-) Tím spíš, když těch letenek bude šest.

0 Citovat

Zdravím, jedeme v lednu na týden do Cancúnu a chci se zeptat, zda má smysl si půjčovat auto. Chceme navštívit Chichén Itzá a nějaké cenotes, případně něco v okolí ještě. Nebo je v pohodě to absolvovat organizovaným výletem? S půjčením auta ani s řízením v Mexiku nemáme zkušenosti. Děkuji za postřehy :-)

0 Citovat

To si musíte rozhodnout sami. Každý způsob má své výhody a nevýhody. Na Chichen Itzá je podle mě nejlepší bus, zvlášť pokud je to výlet na 1 den čistě tam a zpět. Na cenoty např. ty poblíž Tulumu jsou třeba i tyto možnosti dopravy: taxi, kolo, skútr, pěšky. Asi bych se zaměřil na výběr místa pobytu. Fakt Cancún na celý týden? Já v něm nebyl a ani mě to tam nelákalo, tak to nemůžu posoudit.

0 Citovat

Ahoj, rozhodoval bych se podle toho (1.) kolik Vás jede a (2.) kolik času z týdne chcete reálně strávit na pláži a kolik poznáváním. Pokud máte za cíl jen Chichen Itza a fotku v cenote, pak je auto podle mě zbytečný. Na Chichen Itza se busem či s cestovkou dostanete a podél pobřeží je cenote dost - často ale mají omezený časový limit a u pokladny protočíte oči, před rokem stály i hodně přes 500 pesos na osobu na 60 či 90 minut.

Pokud jedete celá rodina a poznávání vás baví, mezi historickými památkami jsou tu také pyramidy v Cobá, archeologické zóny Ek Balam nebo Uxmal a obecně populární Tulum s vlastní archeologickou zónou. Cenote v centrální části poloostrova (např. kolem Valladolidu) přijdou na pár peněz (150 pesos) a budete tady sami. Na druhou stranu pak na pláži strávíte z týdne celkově jen 3-4 dny.

Můj Yucatán byla kombinace - 3 dny v hotelu v Tulumu u pláže, další 3 dny auto a poznávání. Pokud bych jel znovu, udělal bych to stejně, jen bych si dal 7 + 7 dní a dojel až do Guatemaly.

0 Citovat

Ahoj, kam byste si zaletěli z Cancúnu, kdybyste měli týden čas? Yucatan už máme celkem proježděný a pár dní se chceme nechat rozmazlovat v rezortu, ale ten týden před tím bychom rádi něco vymysleli. Máme rádi archeologické památky, přírodní krásy i půvabná města. Moře samozřejmě taky, ale to si užijeme na závěr.

0 Citovat

Belize na týden akorát

0 Citovat

Guatemala by ty požadavky splnila. Letět byste mohli do Guatemala City jako Katka Ostrá v březnu a pokud byste chtěli navštívit i Tikal, který je trochu z ruky, letět zpět byste mohli z Flores (Mundo Maya).

0 Citovat

Do Belize snad ani neni treba litat, kdyz je mozny tam prijet z Cancunu pres Chetumal.

Kdysi jsem tam stravil prave presne tyden. Z archeologickych pamatek se nabizi Xunantunich pobliz San Ignacia (Caracol uz je hloubeji v pralese a vyzaduje tedy vice casu). Pak byla fajn Dangriga s plavbami na ruzne Cayes s plazemi a tyrkysovym morem. Celkem dobra plaz i v Placencia. V nejvetsim meste Belize City pry tu a tam mirne buji kriminalita, oproti tomu je udajne klidne hlavni mesto Belmopan (neznam, jen jsme meli kratkou zastavku chicken-busu na tamnim autobusaku).

0 Citovat

No zas tak blízko to autem není- přes 8 h čistého času, to jsou dva dny cestování (tam a zpět), což mi přijde trochu škoda…

0 Citovat

Pokud je to po zemi daleko a casu neni nazbyt, pak asi letet. Mel jsem tam vice casu a taky kratsi vzdalenosti z Guatemaly. Nejprve jsem jel z Flores a Melchor de Mencos (Guatemala) do San Ignacia a pak po tydnu plul z Punta Gordy do Livingstonu (Guatemala).

0 Citovat

Tak jsem cvičně mrkla na ceny letů mezi Cancun a Belize a je to teda darda, takže, byť by mě to lákalo, tudy cesta nepovede;-)

0 Citovat

Ale možná některý z mexických států? Je to levné, lítá to denně- Veracruz, Oaxaca, Chiapas nebo tak něco?

0 Citovat

To Belize se dá v pohodě autobusem nebo autem - je to pořád podél pobřeží. Je to něco jiného než Mexiko - mluví tam anglicky. Nemusíš to dávat v kuse, dá se cestou přenocovat.

Jestli chceš někam letět, tak mě napadá Roatán - ale je to jen další ostrov, možná stejný jako Cozumel.

Vnitrostátní letenky budou určitě levnější - asi nejzajímavější je pacifické pobřeží - Puerto Vallatra, Acapulco, Mazatlán, případně výlet na sopky v okolí CDMC - např. Popocatépetl.

1 Citovat

Nebyl jsem tam, ale lidi si obvykle pochvalují San Cristóbal de las Casas a okolí viz třeba tady: https://thepartyingtraveler.com/...t=cmp-true

Jinak můžu doporučit letět do Mexico City a tam se v okolí najdou památky (např. Teotihuacán), půvabná města (např. Puebla a Cholula) i přírodní krásy (hlavně sopky). Na Popocatépetl se ale dá dojet jen do sedla se sousední sopkou Itztaccíhuatl do asi 3600 m n.m. a dál se nemůže ani pěšky - jedině na tu druhou sopku.

0 Citovat

Díky moc, Chiapas vypadá hodně dobře:-)

0