Zrušení letenky od letecké společnosti

Napsal Zdeněk 2018-03-10T01:09:47+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
7 odpovědí

Zdravím,

náhodou jsem měsíc před odletem mrknul na stránku Turkish Airlines, u které mám zakoupenou letenku a tam na mě vyskočila hláška - Neočekávaný problém se vyskytl ve vašem letu označeném TK1770, TK166, TK168, TK1767. Přečtěte si podrobnosti o letence.

Žádné podrobnosti tu nejsou. Zobrazuje se tam jen okno - zrušit let, na které jsem zatím neklikal. Nikdo mi žádnou zprávu neposlal, nevolal, peníze nevrátil.

Asi tedy letecká společnost má nárok zrušit letenku, ale čekal bych od nich, nebo od prodejce letenky nějaké informace.

Říkám si, dokud mě nikdo nekontaktoval a letenka není zrušená s nějakým odůvodněním, tak  já ji rušit nehodlám.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Musíš se ptát tam, kde jsi letenku koupil.

zkus checkmytrip

Predminulý rok som mal takú istú hlášku na jednom lete (na letenke jeden let zo štyroch), ale okno zrušiť let som tam nemal, v itinerári na Expediii aj Turkish Airlines boli lety potvrdené, do odletu ďaleko, tak som to neriešil. Nechcel som do toho rýpať, lebo letenka bola kúpená v chybnej tarife. Po nejakom čase hláška zmizla sama od seba. Ale pre istotu môžeš kontaktovať predajcu alebo Turkish Airlines.

Mě se takhle u TK stalo, že mi zmizel celý zpáteční let JRO-IST-LGW. Nechal jsem to být, ale po 14 dnech, co se nic nedělo jsem si zavolal na Turkish, tam mě vyfuckovali, že se musím obrátit na prodejce. Prodejce (mytrip.com) chtěl samozřejmě poplatek 750 Kč/os.. Po pár minutách asertivního vyjednávání mi nakonec zdarma posunuli let na další den. 

Radši si zavolej prodejci, nebo přímo na TK, pokud jsi to kupoval přímo u nich a budeš mít klid na duši.

Díky za informace. Už jsem psal prodejci letenek, tak uvidím. Teď po registraci na checkmytrip jsem si přidal svoje lety, ale nic podstatnýho jsem tam nenašel, jen je tam stav rezervace - neznámý.

checkmytrip jen potvrzuje existence letenky a den pred odletem pripomene, ze se zacala online registrace na let.  Nic vic. Je dobry pro letenkare.

Zdravím,

nakonec vše dobře dopadlo. Zkoušel jsem nejdřív písemně kontaktovat prodejce  airtickets, ale těm evidentně nefunguje technická podpora na stránkách. Po odeslání dotazu mi mělo přijít na mail potvrzení o přijetí zprávy, což se nestalo, tudíž zpráva nedorazila ani k nim. Napsal jsem tedy na Turkish Airlines do Prahy a od nich jsem dostal informaci, že to byla pouze technická chyba na stránkách.

Díky všem za pomoc

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!