Qatar airways

Napsal David Eiselt 2014-01-09T15:40:56+01:00 ve fóru Letecké společnosti

Není potřeba používat směnárnu. Na letišti jsou i bankomaty a nepřiráží si žádný poplatek. 

Karty berou prakticky všude, vybírat ani není potřeba. A nasávat se tu taky dá, dámy to navíc mají skoro zadarmo, stačí si zjistit, kde je zrovna ladies night 😁

niemandos napsal(a):

Z meho pohledu ztraceny čas, ale přiznávám, ze mě města absolutně nelákají. Myslim, ze po šesti hodinách letu ještě člověk není rozlamany, aby musel odpočívat, v čisté postely se vyspim v cílové destinaci, kde budu o půl dne dřív. 

Ne vždy je to tak jednoduché - někdy 6hod letu předchází ještě přískok lowcostem a po něm následuje další 6hod let a třeba ještě několik hodin po zemi (třeba při cestě domů), pak se pauzička po cestě hodí. Do cílové destinace se navíc snažím doletět tak, abych tam byl v rozumný čas, mohl se ubytovat a večer jít spát - u mě to omezuje jetlag. Když přiletím v 6 ráno tak někde půl dne bloumám než mě ubytují, na fleku usnu, v noci jsem pak vyspaný a srovnávám to několik dní. 

Při low-budget cestování ne vždy na konci čeká tak úplně čistá postel a ta 5* je pěkné zpestření. 

@rsaf

Jasné.muze to byt různé.Ja cestuji taky Lowcost, ale první a poslední den si dopravam lepší ubytování. Po cestě tam je fajn si odpočinout a trosku se dat do kupy.Pri cestě zpátky jsem zase po třech týdnech cestovani a ne zrovna lezení na plazi dost zničeny :-). Chapu, ze se muzes přibližovat lowcostem, ale ja to nikdy nedělám. Vzdy travim poslední den v místě návratu a tam letam z letist dostupných vlakem či autem do řekneme 4 hod. No a lety vybírám tak, abych nepriletel nekam ve 4 ráno. Radši si priplatim.Pro mě par hodin v Doha je opravdu ztráta času. Ale jsem mozna divny. Treba v Dubaji jsem byl za posledních 5 let 10 krát, jednou dokonce 12 hod přestup a do města jsem nejel. Města jako Dubai či Doha mě jednoduše nelákají :-)Je to takový Disneyland z meho pohledu. Hlavne teda Dubai :-)

Podobně jako Dubaj je i Doha destinace na odškrtnutí si "byl jsem tam" (a není důvod se vracet zpět) a ten stopover mi přijde jako docela elegantní způsob jak to odškrnutí si vyřešit.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!