Zatím neoficiálně, ale já v tom mám už jasno - Qatar míří do Prahy ! Aneb výběrové řízení na české PP - http://bit.ly/19TWQ77 .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Není potřeba používat směnárnu. Na letišti jsou i bankomaty a nepřiráží si žádný poplatek. 

0 Citovat

Karty berou prakticky všude, vybírat ani není potřeba. A nasávat se tu taky dá, dámy to navíc mají skoro zadarmo, stačí si zjistit, kde je zrovna ladies night 😁

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Z meho pohledu ztraceny čas, ale přiznávám, ze mě města absolutně nelákají. Myslim, ze po šesti hodinách letu ještě člověk není rozlamany, aby musel odpočívat, v čisté postely se vyspim v cílové destinaci, kde budu o půl dne dřív. 


Ne vždy je to tak jednoduché - někdy 6hod letu předchází ještě přískok lowcostem a po něm následuje další 6hod let a třeba ještě několik hodin po zemi (třeba při cestě domů), pak se pauzička po cestě hodí. Do cílové destinace se navíc snažím doletět tak, abych tam byl v rozumný čas, mohl se ubytovat a večer jít spát - u mě to omezuje jetlag. Když přiletím v 6 ráno tak někde půl dne bloumám než mě ubytují, na fleku usnu, v noci jsem pak vyspaný a srovnávám to několik dní. 

Při low-budget cestování ne vždy na konci čeká tak úplně čistá postel a ta 5* je pěkné zpestření. 

0 Citovat

@rsaf

Jasné.muze to byt různé.Ja cestuji taky Lowcost, ale první a poslední den si dopravam lepší ubytování. Po cestě tam je fajn si odpočinout a trosku se dat do kupy.Pri cestě zpátky jsem zase po třech týdnech cestovani a ne zrovna lezení na plazi dost zničeny :-). Chapu, ze se muzes přibližovat lowcostem, ale ja to nikdy nedělám. Vzdy travim poslední den v místě návratu a tam letam z letist dostupných vlakem či autem do řekneme 4 hod. No a lety vybírám tak, abych nepriletel nekam ve 4 ráno. Radši si priplatim.Pro mě par hodin v Doha je opravdu ztráta času. Ale jsem mozna divny. Treba v Dubaji jsem byl za posledních 5 let 10 krát, jednou dokonce 12 hod přestup a do města jsem nejel. Města jako Dubai či Doha mě jednoduše nelákají :-)Je to takový Disneyland z meho pohledu. Hlavne teda Dubai :-)

0 Citovat

Podobně jako Dubaj je i Doha destinace na odškrtnutí si "byl jsem tam" (a není důvod se vracet zpět) a ten stopover mi přijde jako docela elegantní způsob jak to odškrnutí si vyřešit.

0 Citovat

Prodám cca 60 QAR. Možnost předání - Praha, Č. Budějovice.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Podobně jako Dubaj je i Doha destinace na odškrtnutí si "byl jsem tam" (a není důvod se vracet zpět) a ten stopover mi přijde jako docela elegantní způsob jak to odškrnutí si vyřešit.


Záleží co od toho člověk čeká a jaký má zájmy... Města taky obecně moc nemusím, ale na koupačku v moři během podzimu tak na týden mně to nepřipadá jako špatná volba (v kombinaci s letenkama okolo 4-5 tis. RT).  Byl jsem minulej rok v listopadu a neměl bych nějakej zásadní problém se tam vrátit.


Doha jsem naplánoval na dvě noci (a bohužel kvůli časům jen jeden celej den) na cestě zpět s Qatar Airways ze Seychel. Primárně kvůli tomu, abych se vyspal a měl před sebou na cestě zpět jen jeden cca 6h přímej let (cestování letadlem špatně snáším). Tak snad mně to nebude zpětně mrzet :-) Jinak ubytování jsme brali v rámci Discover Qatar v 5* postarším Mariottu za cca 2500 CZK pro dva na dvě noci (https://bit.ly/1WOwd81)


V souvislosti s tímhle bych měl jeden dotaz - taxíky v Doha fungují tak nějak normálně ? Procházel jsem TA a mám z toho takový smíšený pocity. Já jen abych věděl na co se mám připravit, vzhledem k příletu v 23:00... Vím, že tam docela funguje Uber, ale nechce se mi kvůli tomu řešit data na tel., když tam budem vpodstatě jen jeden den.

0 Citovat

@kajamarik však si Uber objednej z letiště/hotelu, kde je WiFi. Mám to stejný v plánu za pár dní v noční Dubaji

0 Citovat

Ahoj, myslíte, že je nějaká šance na free hotel při přestupu 8 hodin a 5 minut? Cca půlnoc až 8 ráno. Vím, že se ještě musí počkat na vízum, odvoz, cestu zpět.. takže bychom si na hotelu stejně moc dlouho nepoleželi. 

V případě, že by mi to nepřiklepli, dělá Qatar ještě něco jako ty free guide prohlídky města? Ale tam asi taky bude vadit ta pozdní hodina, že?

Díky

0 Citovat

Tak záleží jakou máš bookovací třídu, u té nejnižší ti na 99 % nic nedají, každopádně můžeš se zeptat na transfer desk, za to nic nedáš když už tam budeš. Katar je visa free, takže na žádný čekat nebudeš, jen projdeš imigračním. Free guide prohlídky už nejsou a to, že by byly i o půlnoci je samozřejmě nonsense...

0 Citovat

Ridder napsal(a):

@kajamarik však si Uber objednej z letiště/hotelu, kde je WiFi. Mám to stejný v plánu za pár dní v noční Dubaji


To mně napadlo, ale s Uberem ještě nemám zkušenosti, většinou půjčuju rovnou na letišti auto a jinak jsem si bral taxi... Takže můžu případně objednat když budu na wifi a pak nevadí, že budu bez dat /budu mít tel. na řidiče/ ?


Když jsem byl v Dubai min. rok, tak jsem si nechal pár cest "nacenit" přes Uber a moc dobře to oproti místním taxíkům nevycházelo, pokud si to dobře pamatuju - a pokud se něco nezměnilo.


Pokud bys bral v Dubai taxi přímo z letiště, tak je tam zvýšená sazba za nástup a km (ale pořád to bylo docela levný). Třeba v případě příletu na "sociální" terminál T2 není až takovej problém z letiště vyjít a vzít taxi "na ulici" s běžnou sazbou.


Taky jsem koukal, že v těchhle zemích funguje takovej ekvivalent Uberu - Careem a podle všeho je možný získat 1. jízdu zdarma při platbě kartou Mastercard... https://www.mastercard.qa/en-qa/...nefit.html

0 Citovat

@kajamarik určitě jsem takhle už na Grab nebo Uber jel. Ale jak říkáš, někdy se mrknu na cenu v aplikaci a taxikáři zkusím říct 80% a domluvit se. 

Díky za tip s T2. 

0 Citovat

Mame nejake info preco uz pomaly pravidelne meska poobedny let PRG-DOH s B787? Co tak sledujem na FR24, obcas su to pekne zaseky pocitajuce niekolko hodin ( teda aspon na trase DOH-PRG, v PRG sa to snazia co najskor otocit a poslat v co najkrasej moznej dobe naspat do vzduchu... )

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat - máme od Qataru voucher, který nyní chceme převést zpět na peníze, dle FAQ to lze, ale nějak netuším jak. Napsat tam nijak nejde, na stránkách jsem žádný kontakt nenašla. Nevíte někdo, jak Qatar kontaktovat?

Předem díky, Zuzana

0 Citovat

+420296184765, pondělí - pátek 8:00 - 17:00

0 Citovat

Nemá prosím někdo k dispozici slevový kód?
Co jsem tak pochopil, tak něco podobného chodí občas zkrze jejich newslettery.
Tak třeba někdo má a nepotřebuje ho..
Pokud by se někdo našel, tak budu moc rád:)

0