Prosim vas, spousta for na tema cicar je 2-3 roky stara. V pondeli odletam, po komunikaci pres email i cicar napsal, ze se plati az pri vraceni vozidla. Nikoli pri vyzvednuti. Je tu nekdo, kdo ted byl nedavno a mel auto u cicaru? Zda platil az pri vraceni? Diiky ❤️❤️ .

Cicar

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Prosim vas, spousta for na tema cicar je 2-3 roky stara. V pondeli odletam, po komunikaci pres email i cicar napsal, ze se plati az pri vraceni vozidla. Nikoli pri vyzvednuti. Je tu nekdo, kdo ted byl nedavno a mel auto u cicaru? Zda platil az pri vraceni? Diiky ❤️❤️

0

Je tady toho plno napsáno. Stačí hledat.

0 Citovat

My jsme na Gran Canarii platili při převzetí auta.

0 Citovat

Půjčeno na Kanárech  2x, platil jsem vždy v hotovosti při půjčení, vždy chtěli zálohu na PHM  ( 30 - 50 EUR ),  kterou vždy při vrácení auta  v hotovosti vrátili.

0 Citovat

Zdar, za 2 měsíce letíme na Gran Canaria a chtěl bych půjčit auto od CICARu. Nemáte někdo vysledováno, jak se pohybují ceny v závislosti na termínu? Prostě jestli cena s blížícím se termínem stoupá, nebo je lepší počkat na poslední chvíli? Díky za info.

0 Citovat

U Cicar placeno zatím vždy až na místě před převzetím vozidla, vždy byla na výběr platba jak v hotovosti, tak i platební kartou - jak kreditní, tak i debetní (Tenerife). Zálohu po mě nikdo nechtěl, půjčováno na letišti.

0 Citovat

A rezervováno jsi měl předem přes jejich web? 

0 Citovat

Cicar jsem si na podzim booknul dva měsíce předem (bez karty) a potom sledoval vývoj ceny. Nijak se to nezměnilo, týden za 107 eur za mini SUV, nebo jak nazvat Opel Mokka:) Nezažil jsem nikde pohodovější přístup u jakékoliv půjčovny než u nich, no stress.

0 Citovat

díky, tohle jsem chtěl vědět

0 Citovat

@kedar

Také předem přes jejich web.

0 Citovat

Cicar jsem využil již 3x,  zatím vždy vše OK, auta ve výborném stavu a vyšší kategorie než rezervováno. Pohyb cen nahoru jsem  zjistil jen  jednou , bylo to však v řádu jednotek procent. Platil jsem vždy výhradně v hotovosti. Doporučuji  rezervaci přes web včetně registrace, vlastní výpůjčka  je potom  řádově do pár minut. Nyní jsem si v registraci  měnil č. řidičáku, neb mám nový.

0 Citovat

jj, mám to v plánu búknout předem, jen jsem chtěl vědět, jak hodně dopředu. Ale podle Vašich info je to asi celkem jedno. Ještě jednou díky

0 Citovat

Na Kanárech používám většinou už jen Cicar (pozitivní zkušenost cca 10krát), žádné ojebávky, slušné ceny, plné pojištění, žádné nebo minimální depozity, a to pouze na PHM cca 0-40 Eur.

Akorát na menších ostrovech (Gomera, Hierro) doporučuji auto řešit trochu s větší časovou rezervou

0 Citovat

I ja doporucuju Cicar  ,objednavka predem zdarma  bez zalohy ,depozit zadny  ,jen na PHM ktery je vracen na kartu pri ponechani stejneho mnozstvi PHM jake bylo prevzato 

0 Citovat

Koukala jsem už vícekrát na Cicar, ale vychází mi vždycky o dost dráž, než jiné půjčovny. Teď mám rezervovaný Dollar za 86E, Cicar vychází 191E v našich termínech. Což už je dost velký rozdíl.


0 Citovat

No nevim , u Dollaru se mi ukazuji dvoji ceny  prvni  modra  podobna tem  86 E a pak cerna vysledna celkova  podobna cenam u Cicaru ( do 150 E ),navic bude asi i depozit

Jen 2x jsme meli od nekoho jineho nez od Cicaru ( poprve ) a pak primo na miste ,kdy jsme to nemeli na cely pobyt

Slysel jsem dobre reference  na plus car ,taky bez depozitu ,ale Cicar na Kanarskych prevlada  a ma asi nejlepsi podminky ,tak jak pise  Tonda 2 

Nevim ,ale cena 86 E mi prijde  divna  to je tak na 3 dny ,podle te ceny Cicaru tipuju za ma jit o tyden a vice   U  Cicaru bezne auto v economy  tak asi 120-140 E

Zkusmo jsem se podival pres Ryanair  nabizi  pujceni od Dollaru na tyden v takove cene tech 86 E  na tyden , ovsem je treba cist podminky a mimo jine  depozit  770 Euro 

Takze volba je  alepon pro mne jasna  ..Cicar bez zalohy  pri rezaravci a bez depozitu  moznost platit cimkoliv a to i za prespokladu o neco drazsi ceny  ,ktera urcite neni vic jak dvojnasobek 

0 Citovat

Dollar je koupený přes rentalcars.com, takže cena je celková za 11 dní, full-full, depozit 770E, auto economy.  

Takže více jak dvojnásobek rozdíl. Jediný, co má Cicar asi navíc, je druhý řidič zdarma a bez depozitu. 

0 Citovat

Muze byt , ale rentalcars  mam pocit nema buhvijake extra super reference ,spis narazim na negativni, nekteri ho dokonce prirovnavaji ke Goldcaru  a ten depozit 770 Euro je vlastne na Kanarech cena za kterou mam treba    ubytovani a stravovani na cely pobyt pro dva ,bez rizika ze mi pujcovna neco automaticky strhne

0 Citovat

mikir napsal(a):

depozit 770 Euro je vlastne na Kanarech cena za kterou mam treba    ubytovani a stravovani na cely pobyt pro dva

toto porovnanie som nejak nepochopil. Depozit mám na kreditke len zablokovaný a po skončení nájmu mi ho uvoľnia. A ak mám kreditku s dostatočným limitom, v ničom ma tá blokácia neobmedzí.

Ale to čo miniem na ubytovanie a stravu mi už nevráti po skončení pobytu nikto. :)

0 Citovat

V tom ohledu mas jery pravdu ,ale jednak kazdy nemusi mit na kreditce  takovou castku ,kdyz ma treba vycerpany uverovy ramec ,a pak mam vyber zda chci platit kreditkou ,nebo debetkou nebo v hotovosti ( tedy u Cicaru) a pak jak pisu vratis auto s tim ,ze vhodis  klice do boxu a ejhle, za nejaky cas zjistis , ze ti strhli s kreditky penize za neco co neni pravda  a slozite to resis  ,jak uz se to vice lidem stalo

0 Citovat

Jery :  Nestudoval jsem podmínky, ale  předpokládám, že depozit  vrátí  v plné výši, pokud vrátíš auto nepoškozené( jinak by depozit ztrácel význam) , určitě tam bude spoluúčast !  To je asi  zásadní rozdíl proti cicaru, který má spoluúčast  nulovou ! ( nejen druhý řidič ).....

0 Citovat

Depozit ti blokuji pouze na kreditni karte a s te pak i kdyz auto vratis vporadku muzou neco strhnout i pozdeji,s cimz nemusis souhlasit  Nulova spoluucast je super ,protoze neresis nic ,pochopitlne to nesmis mit pojistene pres treti stranu ,zrovna na Rhodosu se mi stalo ze na zanovnim aute zustaly ryhy   (castecne v prachu ,ale asi trosku i v karoserii  pri prujezdu kolem hodne ostreho krovi na velmi uzke ceste ) napred to zkoumali ,ale kdyz zjistili ze je plne pojisteni tak neresili nic ,Casto se lidem stava  ,ze jim z kreditky odectou pokutu ,,at uz za rychlost nebo spatne parkovani nezaplacene mytne a podobne  ,pokud to musi resit jinyma cestama ,tak se na to vykaslou

0 Citovat

OMG :) 

 samozrejme že pri poškodení požičovňa uplatní  spoluúčasť (ktorá môže byť ale nemusí vo výške depozitu), písal som o stave, kedy auto vrátim bez poškodenia.

Na takéto prípady je tu icarhireinsurance/worldwideinsure a pod. Prípadne ak mám veľa zbytočných peňazí, tak dokúpenie poistky na nulový excess na prepážke, smaozrejme... Ale ak by som si mal pri každom mojom  požičaní auta kupovať nulovú poistku na prepážke...


mikir napsal(a):  

Depozit ti blokuji pouze na kreditni karte ...

Depozit je možné blokovať na kreditke alebo debetke s dostatočným zostatkom na účte, to je jedno. Druhá vec je, že požičovne poväčšine vyžadujú  kreditku..

mikir napsal(a):  


Casto se lidem stava ,ze jim z kreditky odectou pokutu ,,at uz za rychlost nebo spatne parkovani nezaplacene mytne a podobne ,pokud to musi resit jinyma cestama ,tak se na to vykaslou

Teraz ale miešaš dokopy dve nesúvisiace veci - poistka na nulový excess a pokuta. Aj keby si mal neviem akú poistku, tak sa nevzťahuje na pokuty a tie ti požičovňa stiahne z karty. A je úplne jedno, či máš spoluúčasť nulovú, alebo 1000 eur. 

jasné, ak nemajú údaje o karte a je to malá suma, tak sa na to asi vykašlú, ale nie je to z dôvodu, že by to pokrývala nulová spoluúčasť.

0 Citovat

Jasne s dostatecnym zustatkem na ucte ...coz u me rozhodne nehrozi -)) a ano tak jsem to myslel s tou neznalosti  udaju  a  malou sumou 

0 Citovat

Pro me, kdo nema kreditku, je Cicar pohlazeni na dusi :) stejne tak Autoreisen, diky bohu za ne

0