Má někdo zkušenost s pojišťovnou Direct ? Je to celkem nová česká pojišťovna.Sháním roční pojištění (ne multitrip, ale celoroční) a plnění od téhle pojišťovny vypadá super, ale bohužel jsem nenašla žádné hodnocení.Já dříve využívala Evropskou pojišťovnu, ale ta neumožňuje návrat do ČR, aniž by nezaniklo pojištění.Od Allianz ani Generali pojištění nechci, protože ti neradi plní a jsou s nimi problémy. POkud máte dobrou zkušenost s jinou pojišťovnou, tak budu ráda za tipy. Předem děkuji .

Pojišťovna Direct - zkušenost (či tip na jiné dlouhodobé pojištění - singletrip)

Založila ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

Má někdo zkušenost s pojišťovnou Direct ? Je to celkem nová česká pojišťovna.

Sháním roční pojištění (ne multitrip, ale celoroční) a plnění od téhle pojišťovny vypadá super, ale bohužel jsem nenašla žádné hodnocení.

Já dříve využívala Evropskou pojišťovnu, ale ta neumožňuje návrat do ČR, aniž by nezaniklo pojištění.


Od Allianz ani Generali pojištění nechci, protože ti neradi plní a jsou s nimi problémy. POkud máte dobrou zkušenost s jinou pojišťovnou, tak budu ráda za tipy.


Předem děkuji
0

Ještě jsem neviděl pojišťovnu, která by "ráda" plnila jakékoli pojistné plnění.  

0 Citovat

Vždy se musím smát těmto názorům viz tazatelka... 

Plnění vypadá super - to bych dal do zlatého fondu výroků (nejen) cestujlevne.com. Plnění vypadá super, to je asi jako když řeknete během těhotenství podle fotky  z ultrazvuku, že se Vám narodí olympijský vítěz. To plnění bude to, co (možná) dostanete v případě pojistné události, jaké bude, to záleží na spoustě faktorů, z nich řadu Vy sama vůbec nedokážete ovlivnit.

A že Allianz a Generali neradi plní. To je taky dobrý:-) Asi jako napsat, že třeba Qatar na long haulech dávají okoralé pečivo. Nikomu ho třeba opravdu dali... Ale lidi s nimi přesto rádi létají a jsou spokojení. 


0 Citovat

No on je Direct vlastně bývalý Triglav, jen to od těch neschopných slovinců koupila investiční skupina kolem Řeháka, bývalého generálního ředitele České pojišťovny a rebrandovali to na Direct. Přečti si pojistné podmínky a pak se rozhodni jestli ti to za to stojí. A pokud se něco stane, tak než tu škodnou událost nahlásíš, tak si ty pojistné podmínky přečti několikrát za sebou. A pokud chceš myslet hodně dopředu, tak případný spor o pojistné plnění by řešil v soud v Brně a Direct bude zastoupen advokátem Růžičkou (vlastně celou činnost právního odboru Directu vykonává jeho AK), který byl kdysi ředitelem právního odboru České pojišťovny a v tomto oboru se fakt vyzná.

0 Citovat

Ahoj, 

vlastně většina pojišťoven nabízí cestovní pojištění na dlouhodobé pobyty. Ovšem pozor - u některých a myslím, že je to i tohoto produktu Directu je zakuklené "opakované výjezdy nebo cesty". To znamená, že na daném území můžeš být celou pojistnou dobu (třeba právě ten rok), ale nepřetržitě třeba jenom 90 dní.. Jinak limity přes 5mio + odpovědnost je samozřejmostí. Docela přehledně je to tady: https://www.yespojisteni.cz/celo...pojisteni/

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ještě jsem neviděl pojišťovnu, která by "ráda" plnila jakékoli pojistné plnění.  


Ano, žádná nechce plnit, ale jsou takové, které se tomu chtějí za každou cenu vyhnout, navíc některé nemají služby v angličtině (když volá lékař ze zahraniční nemocnice a nikdo s ním není schopen mluvit anglicky). Proto se ptám na konkrétní zkušenosti s touto pojišťovnou.



0 Citovat

cestovatel951 napsal(a):

Ahoj, 

vlastně většina pojišťoven nabízí cestovní pojištění na dlouhodobé pobyty. Ovšem pozor - u některých a myslím, že je to i tohoto produktu Directu je zakuklené "opakované výjezdy nebo cesty". To znamená, že na daném území můžeš být celou pojistnou dobu (třeba právě ten rok), ale nepřetržitě třeba jenom 90 dní.. Jinak limity přes 5mio + odpovědnost je samozřejmostí. Docela přehledně je to tady: https://www.yespojisteni.cz/celo...pojisteni/


Děkuji za komentář. Ano, o tomhle vím, proto mluvím o pojistce "single trip", nikoli "multi trip". Je to má už několikátá dlouhodobá pojistka, ale ta Evropská pojišťovna je docela drahá, tak se pohlížím po něčem jiném.
0 Citovat

LukasAK napsal(a):

No on je Direct vlastně bývalý Triglav, jen to od těch neschopných slovinců koupila investiční skupina kolem Řeháka, bývalého generálního ředitele České pojišťovny a rebrandovali to na Direct. Přečti si pojistné podmínky a pak se rozhodni jestli ti to za to stojí. A pokud se něco stane, tak než tu škodnou událost nahlásíš, tak si ty pojistné podmínky přečti několikrát za sebou. A pokud chceš myslet hodně dopředu, tak případný spor o pojistné plnění by řešil v soud v Brně a Direct bude zastoupen advokátem Růžičkou (vlastně celou činnost právního odboru Directu vykonává jeho AK), který byl kdysi ředitelem právního odboru České pojišťovny a v tomto oboru se fakt vyzná.


Děkuji za komentář k věci! Pojistné podmínky jsem samozřejmě četla... Zajímalo mi hlavně, jestli má někdo zkušenost s řešením pojistné události. O některých pojišťovnách se ví, že jsou neochotní a nepříjemní, jiné zase jsou celkem vstřícné, tak se ptám na ten Direct... Ale s ním očividně nikdo moc zkušeností nemá (ať už špatné, nebo dobré).
0 Citovat

Renata . napsal(a):


Ano, žádná nechce plnit, ale jsou takové, které se tomu chtějí za každou cenu vyhnout, navíc některé nemají služby v angličtině (když volá lékař ze zahraniční nemocnice a nikdo s ním není schopen mluvit anglicky). Proto se ptám na konkrétní zkušenosti s touto pojišťovnou.



Milá dámo, lékař z žádné nemocnice nikdy nevolá pojišťovnu, ani pojišťovna jemu... Pojišťovna ten produkt, který si koupíte jen navenek frontuje a poskytuje doplňkové produkty, např. úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti atd. To, co máte na mysli, provádí smluvní společnost, která pro danou pojišťovnu zajišťuje asistenční službu. Té tedy voláte ze zahraničí, že máte problém a ona je pak v kontaktu s příslušným zdravotnickým zařízením a komunikuje i třeba s lékaři. V Evropě velké skupiny jako AXA nebo Allianz používají svoje dceřiné asistenční společnosti, jiné pojišťovny používají sdílené typu Mondial, Europe assistance a případně další lokální partnery. Z důvodu obvyklé láce u nás, má řada těchto společností lokální call centra u nás a jako zaměstnanci jsou záměrně vybíráni rodilí mluvčí se znalostmi více jazyků. Tedy to, že by se z asistenční služby nedomluvil s nějakým doktorem je na úrovní pohádek z babičiny krabičky. Mimochodem Váš zmiňovaný Direct používá Europe Assistance stejně jako x dalších našich pojišťoven.

0 Citovat

cali napsal(a):

Milá dámo, lékař z žádné nemocnice nikdy nevolá pojišťovnu, ani pojišťovna jemu... Pojišťovna ten produkt, který si koupíte jen navenek frontuje a poskytuje doplňkové produkty, např. úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti atd. To, co máte na mysli, provádí smluvní společnost, která pro danou pojišťovnu zajišťuje asistenční službu. Té tedy voláte ze zahraničí, že máte problém a ona je pak v kontaktu s příslušným zdravotnickým zařízením a komunikuje i třeba s lékaři. V Evropě velké skupiny jako AXA nebo Allianz používají svoje dceřiné asistenční společnosti, jiné pojišťovny používají sdílené typu Mondial, Europe assistance a případně další lokální partnery. Z důvodu obvyklé láce u nás, má řada těchto společností lokální call centra u nás a jako zaměstnanci jsou záměrně vybíráni rodilí mluvčí se znalostmi více jazyků. Tedy to, že by se z asistenční služby nedomluvil s nějakým doktorem je na úrovní pohádek z babičiny krabičky. Mimochodem Váš zmiňovaný Direct používá Europe Assistance stejně jako x dalších našich pojišťoven.


Není asi potřeba arogantního tónu.  Vím, jak pojištění funguje, že lékař/pojištěnec komunikuje s asistenční službou, takže omuvte mou nepřesnou formulaci. Mám zkušenost právě pouze s asistenční službou Evropské pojišťovny (mají svou vlastní), která vím, že funguje skvěle. Děkuji za infomraci ohledně asistenční služby, kterou využívá pojišťovna Direct.


0 Citovat

Proboha, necitujte predchozi prispevek, zasirate vlakno.... 

0 Citovat

Dobrý den Direct v žádném připadě!!! Žádala jsem od nich škodní událost kterou mi způsobil jejich klient a katastrofa všechno sepsáno nafoceno a nic vše zamitnuto já mám auto pojištěno u jiné pojišťovny a bez problémů Teda zatím a to jsem řešila tu stejnou škodnou událost pojišťovna si vyžádala papíry nafotila a jen poslali že je to vyřešeno ale Direct nikoli opět zamítnuto asi potřebujou peníze a vyplacení neuznavaji teď  trochu humoru no jo blíží se vánoce potřebujou prémie na vánoce. Pokud máte jiný názor ráda si jej přečtu a kdo uvažuje o directu tak nečekejte že vám něco zaplatí!! 

0 Citovat

Nasraná paní si přišla vylít emoce na pojišťovnu, která se nechová jako oslíčku otřes se ;-)

0
12 reakcí