Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s tím když je žadatel o ESTA v podmíněném trestu a ještě k tomu za drogy?Má na posuzování žádosti vliv? Je lepší to zatajit (nejednalo se o nic velkého - skončilo to podmínkou) a nebo se přiznat?Díky .

ESTA s podmíněným trestem za drogy

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Samotného mě to zajímá jak to dopadne, každopádně pak jsem napiš jak si dopadnul...

Jinak záleží na koho narazíš a jakou bude mít náladu, mě vloni dvakrát dost hrotili, když jsem překračoval hranice z Kanady svým autem na road trip, vážně doporučuju si všechno naplánovat co jim řekneš, to jsem měl dost času když jsem stál ve frontě na důkladný výslech... 

No a pak jsem měl i problém se dostat zpět do Kanady, ikdyž jsem si jistý že právo bylo na mé straně, ale hádej se s celníkem :-D, takže dvě hodiny výslech na všechno možné a nemožné, oskenoval si úplně všechno co mohl a pak mě nakonec pustil, ale trochu jsem se bál, to je pravda :-D

0 Citovat

Takže dopadlo to tak jak většina předpokládala.


Zamítnuto.


"Pohovor" trval asi 30 vteřin, slečna se mě zeptala kam jedu, s kým, na jak dlouho, co dělám za práci a pak jen zopakovala za co jsem byl odsouzenej - jestli je to pravda a konec.


Osobně mi nepřišlo, že by to odsouzení až tolik vadilo, ale spíš se moc netvářila, že nemám práci (jsem OSVČ - živnostník) a, že nevím kam přesně jedu. Řekla ať to zkusím až budu trochu víc usazenej v ČR. Nějaká nájemní smlouva atd. jí vůbec nezajímala.


Takže tak. 

0 Citovat

Komu není rady, tomu není pomoci. 

0 Citovat

America first!

Vyprdni se na ně a leť raději do Ruska, tam s vízy nebude problém.



0 Citovat

Je možné objednat se k velvyslanci / na US ambasádu na konzultaci? Zkusil bych to ještě tak, abych dostal informace.

Jinak letenku do Mexika a pozemní přechod do Států. Tam platí jiné podmínky. Nebo se na ně vykašlat a letět rovnou do Jižní Ameriky. Jen pozor, nesmí být mezipřistání v USA anebo Kanadě (ESTA + ETA s podobnými otázkami).

0 Citovat

Michal napsal(a):

Je možné objednat se k velvyslanci / na US ambasádu na konzultaci? Zkusil bych to ještě tak, abych dostal informace.

To jako fakt LOLek... velvyslanec nemá konzulární agendu vůbec v popisu práce (to jen na okraj). Ale pokud dotyčný nebyl s to si v hlavě sesumírovat nějaký uvěřitelný itinerář tak nevím jaké "informace" by tam konzultoval?

Michal napsal(a): Jinak letenku do Mexika a pozemní přechod do Států.

Teď už ve všech databázích bude figurovat jako někdo komu byly zamítnuto vízum.  Podle mne bez šance na úspěch.  

0 Citovat

Petr76: je vidět, že v tom máš lepší přehled. Všeobecně bych se v takovémto případě raději optal přímo u zdroje, než rovnou žádal o vízum. 

Jinak by mu šanci na úspěšný pozemní přechod z Mexika do USA zvýšil druhý pas. U nás se da zcela legálně. Jeho nositele by neměli být schopni nijak spojit s tím druhým u nevydařené žádosti. Samozřejmě záleží na tom, co si vše schovávají o žadatelích. Jestli je součástí i foto a otisk prstů, tak asi smolík. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jeho nositele by neměli být schopni nijak spojit s tím druhým u nevydařené žádosti.

Jméno a datum narození, ev. občanství?

0 Citovat

Jestli je trochu snědší, umí rychle utíkat a šplhat přes zeď a připlete se mezi mexické běžence, tak by to mohlo mít jistou šanci na úspěch...

0 Citovat

Naděžda 1+:-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jméno a datum narození, ev. občanství?

To sice ano, ale není to jednoznačný identifikátor. Pouze vodítko. Obzvlášť u jmen typu John Smith, New York.

Naděžda: :D
0 Citovat

Michale, bavíme se o jedné a té samé databázi.  Databázi DHS/CBP ve které  je Jan Novák, narozen 1.1.1980, muž, občan ČR veden jako někdo komu byly zamítnuta turistická viza v Praze v 10/2018. 

O dva, tři měsíce později se na hraničním přechodu v El Pasu objeví Jan Novák, narozen 1.1.1980, muž, občan ČR a imigračními úředníkovi, spadajícímu rovněž pod DHS/CBP, s vážnou tváří tvrdí že on je někdo jiný, protože má jiné číslo českého  pasu. 

I šimpanz po lobotomii by si nejspíš všimnul, že něco nehraje.

0 Citovat

A pokud s USA Česko nesdílí databázi pasů, tak si ji bez tak stáhnou jinak .. 

0 Citovat

Tak to má lefyschy celkem problém... 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Je možné objednat se k velvyslanci / na US ambasádu na konzultaci?


Není. Na Velvyslanectví USA se bez objednání (= na vízový pohovor v rámci vízového procesu, a to v konkrétní den a čas) vůbec nemáš šanci dostat. Pokud máš dotazy, řeš to emailem nebo telefonicky.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

A pokud s USA Česko nesdílí databázi pasů, tak si ji bez tak stáhnou jinak ..

Zcela irelevantní, viz výše. 

0 Citovat

Koukám, že někteří jsou tady zase studnice moudrosti.  Ono tam moc manévrovacího prostoru nebylo když to slečna utnula zamítavým stanoviskem asi po 4 otázkách. Opravdu mi tam nedali 10 minut volnýho času na nějaký objasnění situace a obhajobu.  

0 Citovat

Lefyschy napsal(a):

Koukám, že někteří jsou tady zase studnice moudrosti.  Ono tam moc manévrovacího prostoru nebylo když to slečna utnula zamítavým stanoviskem asi po 4 otázkách. Opravdu mi tam nedali 10 minut volnýho času na nějaký objasnění situace a obhajobu.  

Ja bych rekl, ze sis sam odpovedel uz minule a zes jim situaci dostatecne objasnil:

"že nemám práci (jsem OSVČ - živnostník) a, že nevím kam přesně jedu."

0 Citovat

Lefyschy napsal(a):

Koukám, že někteří jsou tady zase studnice moudrosti.  Ono tam moc manévrovacího prostoru nebylo když to slečna utnula zamítavým stanoviskem asi po 4 otázkách. Opravdu mi tam nedali 10 minut volnýho času na nějaký objasnění situace a obhajobu.  


Tak člověk nemusí být studnice moudrosti, aby si dal dohromady, jak asi dopadne žádost o víza do USA někoho, kdo je nezaměstnaný, má za sebou drogový delikt a rád by jel do USA  v neurčitou dobu, na neurčitý čas a místo, odkud by následně pokračoval do Jižní Ameriky. 

Když si to člověk takhle sesumarizuje, zní to skoro jako groteska a není se čemu divit, že to nechtěli poslouchat 10 minut. ;-) 

0 Citovat

Vždy můžeš protestovat, pokud nesouhlasíš.

Já například jezdím protestovat proti imperialismu a globalizaci před Rockefellerovo centrum, ty to můžeš zkusit jen před ambasádou a klidně se u toho můžeš na protest zhulit.

0