V létě v Minsku se budou konat Evropský hry. Lístek na tyto hry umožní bezvízový vstup jakýmkoliv způsobem (není omezen jen na letiště) do Běloruska od 10.06 do 10.07.2019. Bonusem: placené silnice budou zdarma. Možná bude taky umožněn bezvízový vstup i do Ruska, stejně jako bylo v průběhu MS ve fotbale 2018 v Rusku (každý kdo měl lístek mohl vstoupit i do Běloruska). Lístky už jsou v prodeji: https://www.en.minsk2019.ticketpro.by/. Stojí od 50 Kč. .

Bezvízovy vstup do Běloruska (Ruska) 10.6.-10.7. (i po zemi)

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Já se zase můžu podělit o zkušenosti z přechodu v Brestu (jela jsem autobusem). Vše proběhlo docela rychle (ať už při cestě do Běloruska tak i v opačném směru). Na hranicích se zajímali pouze o pas a vstupenku. Pojištění nijak nekontrolovali. Každopádně vstupenku nechat! Při výjezdu z Běloruska byla opět kontrolována. Celkově to byl však výlet, který stál za to. Byla jsem v pouze v Minsku, ale město na mě zapůsobilo. A nakonec ani ta atletika, která mi přišla jako nejmenší zlo ze všech nabízených sportů, nebyla vůbec zlá a užila jsem si ji :) 

0 Citovat

Já jel taky autobusem, konkrétně z Varšavy, na hranicích téměř 2h kontrol v obou směrech. Pojištění neřešili nakonec nikde, stačil pas a vstupenky. Zajímalo by mě, jestli někdo dostal třeba pokutu, v případě, že sportovní akci nenavštívil :)? Minsk paráda (Varšava teda taky!), všechno tam bylo super, i lidi. Jen tam nikdo nechtěl mluvit anglicky, takže musely pomoci ruky a nohy. Už teď se nemůžu dočkat, až se vydám někdy na výlet do Baltských zemí :).

0 Citovat

Dodám, že pasová kontrola ve vlaku asi 20 minut, zato pasová kontrola s autobusem asi 2 hodiny ...

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Vím, pozdní update (už tu měl být ve středu), ale dřív to nešlo (vodka, sports, dievočky). 


Pokolko idu dievocky ?

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Vím, pozdní update (už tu měl být ve středu), ale dřív to nešlo (vodka, sports, dievočky). 


Pokolko idu dievocky ?

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Vím, pozdní update (už tu měl být ve středu), ale dřív to nešlo (vodka, sports, dievočky). 


Pokolko idu dievocky ?

0 Citovat

baca12 napsal(a):


Pokolko idu dievocky ?

Nevim, jak jine, ale ty nase jen za koktejly, cenove okolo 15 BYN. Kazdopadne velmi cenne studnice informaci nejen o Minsku, ale vubec celkove o Belorusku, nebot ony byly puvodne z Gomelu. Za-zdarovjaaaaa …

0