Zdravím. Zvažuji rozvržení dovolené na příští rok. Rádi bychom s přítelem strávili dovolenou (14 dní) u moře, klasicky - opalování, koupání + pár výletů za památkami.  V úvahu přicházejí destinace jako např. Malta, Kanáry, Řecko, Černá hora, Bulharsko... prostě levnější destinace (pokud se podaří letenky v akci). Z letišť přichází v úvahu Brno, Bratislava a Vídeň (při nejhorším i Praha). Zde bych se chtěla zeptat, kdy a kam se dá nejdříve/nejpozději letět? Zda už by třeba bylo možné se v některé z těchto blížších destinací během květnových svátků vykoupat? Připadá mi to nereálné, ale letos se v květnu se snad dalo koupat i u nás :D A dále jaké je počasí začátkem června a třeba v druhé polovině září? Ráda bych osobní zkušenosti, co se týká teplot i třeba deště, bouřek.  .

Počasí květen/červen/září v blízkých přímořských destinacích

Založila ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

Zdravím. Zvažuji rozvržení dovolené na příští rok. Rádi bychom s přítelem strávili dovolenou (14 dní) u moře, klasicky - opalování, koupání + pár výletů za památkami.  V úvahu přicházejí destinace jako např. Malta, Kanáry, Řecko, Černá hora, Bulharsko... prostě levnější destinace (pokud se podaří letenky v akci). Z letišť přichází v úvahu Brno, Bratislava a Vídeň (při nejhorším i Praha). 

Zde bych se chtěla zeptat, kdy a kam se dá nejdříve/nejpozději letět? Zda už by třeba bylo možné se v některé z těchto blížších destinací během květnových svátků vykoupat? Připadá mi to nereálné, ale letos se v květnu se snad dalo koupat i u nás :D A dále jaké je počasí začátkem června a třeba v druhé polovině září? Ráda bych osobní zkušenosti, co se týká teplot i třeba deště, bouřek. 
0

Ahoj, během května bych se podíval po Eilatu, nebo Jordánsku. Ještě Kypr by šel, z Vídně máte všecko za hubičku. Na konci září jsem byl na Mallorce letos (kdo nebyl) a teplota 27-28 stupňů, moře ještě vyhřáté.

0 Citovat

V květnu jsme byli na Mallorce a na koupání tam bylo :) opravdu parádní dovolená, spousta možností výletů, plážového válení i výšlapů :) mrkni tady: https://www.nebudvorvan.cz/2018/...lorca.html

0 Citovat

A co zkusit Kypr (Larnaca) z Katowic. Byl jsem tam tento rok dvakrát (březen, červenec) a super. 

0 Citovat

Základ je lepšie skorá jeseň ako neskorá jar. A čím ďalej na východ, tak tým sezóna v stredomorí dlhšie trvá

0 Citovat

Na Kanary  klidne uz  brezen  , duben, v dubnu i na Madeiru  ( koupani  Porto Santo )  Recko  od kvetna  Kreta , ale jak uz tu  pise rcal  Kypr  , m0hlo by byt Maroko  , dalsi  recke ostrovy  cim blize Turecku  a  na  jihu , tim se da drive behem cervna  prakticky uz vsechny jiznejsi 

Na podzim bych volil  treba  Sardinii ,  Korsiku , Sicilii , Mallorcu , Ibizzu  nebo treba Algarve Portugalsko .

Kreta . , Rhodos  budou i na podim super ,ale na jihu  bude  v zari  v 8 vecer tma , kdezto v cervnu  bude  svetlo  dlouho  .,ale zase more je studenejsi  ,  Spanelsko radeji na podzim   Costa Brava byva  v cervnu     bourkova  

lonske leto  jsme treba meli  v cervnu  Korfu   v zari  Rhodos 

Z tech vasich zminovanych,  Malta  byli jsme v dubnu a hodne nam prselo , radeji podzim , naopak Cerne Hory bych se  v cervnu nebal,  Bulharsko radeji zari 

JInak behem kvetnovych svatku  bych vybral ten Kypr ,nebo Maroko , v Maroku jsem byl na zacatku kvetna  a bylo uz  30 , na Kypru jsme byli na Silvestra a  koupali jsme se , ale radili at prijedeme  priste v listopadu , takze  druha  polovina zari tam bude urcite dobra , ke konci zari  jsme byli na Samosu,  ale uz  tam sezona pomalu koncila 

Jeste by se  dal takovy bonbonek ..jet v kvetnu na ty svattky  do oblasti Malagy  , presneji  nekam k Motril  a dopolede  si zajet  na Mulhacan   ( Siera  Nevada  ) zalyzovat  a odpoledne se koupat  je to  asi  70 km , cestou se da navstvit Granada a zahrady 

0 Citovat

Také Turecko je tiež super a v  septembri tam bude ešte pekne :) 

0 Citovat

Ahoj, my jsme byli předloni v květnu na Faru v Portugalsku a projeli jsme i celý jih Španělska. Bylo vedro, takže koupat se dalo každý den, akorát voda byla víc osvěžující, ale to v těch vedrech vůbec nevadilo. Super je, že tyhle místa nabízejí moře výletů a možností. Rok před tím jsme byli v červnu na Azurovém pobřeží ve Francii a to bylo totéž - teplo, osvěžující voda. My takhle jezdíme protože pláže jsou téměř prázdné a navíc ceny zájezdů jsou ještě díky mimosezóně dost nízké. Doporučuju vybírat ubytování na eTravel, tam mají nejnižší ceny. Jinak si myslím, že v tomhle období by byly super i Kanáry, Baleáry, Kypr, Sicílie, Sardinie a řecké ostrovy.

0 Citovat

Rekl bych , ze srovavat leto v CR ,  s letem v jiznich destinacich  . je  trosku od veci , samozrejme  je lepsi letet cerven a zari  nez prazdniny . nekde to jde uz i od toho kvetna a treba i v rijnu  a pocasi jak  tam asi bude lze  odhadnout z dlouhodobych  prumeru. Jak skutecne bude  neumi odhadnout  nikdo ,Kanary  maji smysl od listopadu do dubna  pak uz je to asi trosku zbytecne , ubytovani je podle me nejlepi vybirat pres  booking.com

0 Citovat

Ze zmíněných destinací Kanáry jsou použitelné celoročně a tedy nebál bych se jich ani začátkem května, jinak my byli na Tenerife v půlce října, nějaké zkušenosti máme popsané na http://www.cestanahoru.cz/tenerife/


Takové Bulharsko či Černá hora mi přijdou použitelné v užším období, řekněme od půlky června  do půlky září. Ale vše je o preferencích cestovatele - Chorvatsko na květen taky asi nebude moc doporučováno a pro mě to byl nejlepší možný termín, protože tam ještě bylo minimum turistů, přes prázdniny bych tam určitě nejel jak kvůli množství lidí tak vedru...

0 Citovat

Děkuji všem za rady. Jsem překvapená, že je tolik destinací pro nás použitelných. 

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

No já tedy nevím, zda má smysl létat za teplem v době, kdy je i u nás.

Jak tam kdy bylo je tak trochu na nic (a přehledné tabulky jsou na internetu- foreca.com), protože tebe přece zajímá jak tam teprve bude.  


Právěže když se na nějaký takový server podívám, tak mi tam vyskočí všude teploty kolem 22 stupňů.
0 Citovat

Eilat lítá Ryanair do konce března, myslím, že i Maďaři, pak už letenky vychází draho. Já byla letos  v půlce června na Kefalonii  počasí bohužel na draka, hodně pršelo a bylo chladno, opalovali a koupali jsme se 3dny z celýho týdne : (. Kréta by byla asi lepší a v červnu se dá sehnat docela levně. Prostě počasí červen a září,  bohužel bývá ve středozemí nevyzpytatelný, může být krásně, ale může už i pršet.

0
12 reakcí