Ahoj. Měl bych takovy dotaz, jestli ma někdo zkušenost. Z jistych duvodu nepoužívám platebni kartu. Pokud potrebuji neco platit, používám kartu manželky. Momentálně se ale chystam do LA a na Hawai sám a bez karty se neobejdu. Moje otázka tedy zni, bude problem pouzivat kartu manzelky? At uz pri půjčení auta, nebo pri platbe za hotel? Na bookingu, u hotelu co mam rezervovaně píšou, ze pri check-inu vyžadují ID a kartu, bude to problém? Prijimeni mame s manzelkou stejné. Nikdy jsem s tim teda problem neměl, ale nevim jak v USA. Díky  .

Používání platebni karty (ne me vlastni)

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj. Měl bych takovy dotaz, jestli ma někdo zkušenost. Z jistych duvodu nepoužívám platebni kartu. Pokud potrebuji neco platit, používám kartu manželky. Momentálně se ale chystam do LA a na Hawai sám a bez karty se neobejdu. Moje otázka tedy zni, bude problem pouzivat kartu manzelky? At uz pri půjčení auta, nebo pri platbe za hotel? Na bookingu, u hotelu co mam rezervovaně píšou, ze pri check-inu vyžadují ID a kartu, bude to problém? Prijimeni mame s manzelkou stejné. Nikdy jsem s tim teda problem neměl, ale nevim jak v USA. Díky 

0

Jasne ze to vadi.. Oficialne se to nesmi! To, ze to nekteri obchodnici tise toleruji je jina vec. Spravne, pokud ma obchodnik podezreni, ze kartou disponuje nekdo jiny nez majitel a disponent se prokaze jinou identitou, kartu by mel obchodnik dokonce znehodnotit. Druha vec je ze to nedelaji, protoze si nechteji nastvat zakaznika a radsi se nezajimaji..


A verim, ze predevsim autopujcovny s tim budou mit veliky problem.

Navic pozor na deleni platebnich karet. Jsou debetni a kreditni. Autopujcovny vetsinou maji podminku kreditni kartu.


Nemusis mit svuj vlastni ucet, minimalne bych ale doporucil, aby zasla manzelka ma banku a pozadala o vystaveni dodatkove karty na tvoje jmeno. Nektere banky to delaji zadarmo, jine za par korun..

0 Citovat

U auta mi kontrolovali jmeno na karte, v hotelech ne. Nez s tim mit potize, tak bych si proste zaridil kreditku, to v dnesni dobe neni problem.

0 Citovat

Jestli z nějakých důvodů nechceš mít bankovní účet, tak jsou i karty bez něj. Asi ne kreditní, ale měla by se dát najít pujčovna, která půjčí i na debetní. Nenapadá mě důvod, proč bys nemohl mít kartu.

U auta je to nutné, takže bez karty doporučuju jet jen na Oahu a jezdit busem. Na jiných ostrovech lze jezdit stopem. Kdyby byl problém s hotely, vždy se najde jiný, kde berou hotovost (bankomat se nestará o to, kdo vybírá).

0 Citovat

Budeš potřebovat doplňkovou, nejlépe  kreditní kartu. Jinak bude půjčení auta velký problém. 

0 Citovat

Ako píšu Standa a Petr76, vybav si kreditku, stačí aj dodatková na manželkin účet. V požičovni kontrolujú meno vodiča s menom na kreditke. V hoteloch tiež často porovnávajú mená a ID. PIN sa v USA na európskych kartách spravidla nepoužíva, podpisuje sa účet alebo elektronicky na tablet a podpis sa porovnáva. Ak príde obchodník na to, že chceš platiť cudzou kartou, pravdepodobne budeš mať veľmi vážny problém.

0 Citovat

V Jordánsku v Aqabe jsem  půjčovala auto na své jméno, ale řidič byl manžel a stačila kreditní karta na mé jméno

0 Citovat

pokus napsal(a):

V Jordánsku v Aqabe jsem  půjčovala auto na své jméno, ale řidič byl manžel a stačila kreditní karta na mé jméno


Jestli se nepletu, tak to je v pořádku. Kauci podle mě skládá ten, kdo je veden jako hlavní řidič?

0 Citovat

Standa napsal(a):


Jestli se nepletu, tak to je v pořádku. Kauci podle mě skládá ten, kdo je veden jako hlavní řidič?

To je v pořádku, ale on tam jede sám.

Otázka je, v jaké bance má manželka účet. Jestli vůbec vydává kreditky.
0 Citovat

to Libor_S: To byla odpověď na předchozí příspěvek. Také jsem psal už výše, že musí mít kartu na své jméno... ;)

0 Citovat

Diky za odpovedi. No bal jsem se, ze to nebude tak jednoduché. Dodatková karta se obavám, ze taky nebude řešení. Abych to vysvetlil, ucet nepoužívám z duvodu exekuce. Tak co by jste poradili? Kdyz na bookingu za hotel zaplatím předem manželčinou kreditkou a pak se na hotelu prokážu kartou na sve jmeno tak by neměl byt problém, ne? A co se půjčení auta týká, neni opravdu žádná půjčovna, kde je možné auto pujcit pouze za cash? 

0 Citovat

Thom@s napsal(a):

z duvodu exekuce. 

Něco podobného jsem čekal :)

Ne, exekuce nevadí, přístup budeš mít na peníze manželky (případně banky). Bude to její účet, pouze k němu bude vydaná platební karta na tvoje jméno.Tzn s debetní kartou nebude vůbec žádný problém. Pokud má manželka příjem a v pohodě registry, tak ať si požádá o kreditní kartu, proto tebe dostane i kartu na tvoje jméno. V zahraničí nebudou řešit, že účet není na tvé jméno. Nemají možnost si to ověřit. Bohatě jim stačí, že jsi oprávněný držitel karty ,která je navázána na jakýkoliv účet s potřebným zůstatkem.

0 Citovat

Revolut?

0 Citovat

Tak kdyby to takhle slo bylo by tp super. Mam ale strach, aby v případě, ze dostanu k jejimu uctu kartu na me jmeno, na to nejak nemohl exekutor, preci jen mame na ucte docela dost peněz. Jinak by to bylo asi ale dobré řešení. 

0 Citovat

Thom@s napsal(a):

Tak kdyby to takhle slo bylo by tp super. Mam ale strach, aby v případě, ze dostanu k jejimu uctu kartu na me jmeno, na to nejak nemohl exekutor, preci jen mame na ucte docela dost peněz. Jinak by to bylo asi ale dobré řešení. 

Předem říkám, že nevím přesně, jak to je, když jste manželé (a nemáte zúžené SJM, tam je to jasné a nemůže). Podle mě, pokud bude exekutor chtít si sáhnout na peníze manželky, tak by to udělal už dávno.

Peníze jsou její i když k tomu účtu budeš mít kartu. Exekutor jde po majetku, který je psaný na tebe. I když budeš mít k jejímu účtu kartu, pořád je to její účet. Exekutor neví, kdo má k jakému účtu kartu.

A jak psal rsaf, řešením může být i ten Revolut. Pořád to ale nebude řešit problém u některých autopůjčoven, které často vyžadují kreditní kartu.

0 Citovat

Hele nic ve zlým, ale docela jsi mě potěšil. Když tak čtu různé zprávy, jak je 900000 chudáků Čechů v exekuci, tak si říkám, že v době nebývale nízké nezaměstnanosti  to asi s finanční gramotností lidí není moc dobré.  Ale ne všichni jsou na tom špatně.

Připomnělo mi to, jak jsme se se spolužáky v 80. letech smáli, že v Německu mají (tehdy pro nás luxusní) digitálky i nezaměstnaní, ale je vidět, že s cestami na Havaj lidí v exekuci jsme Západ snad i předehnali.
0 Citovat

:-) Soudkyně Barbara hadr... Každému, co jeho jest, nicméně souhlas s Liborem, že úplně normální to asi není.

0 Citovat

Dalsi (slozitej) zbusob by mohl byt, zalozit si ucet u americke banky a vlozit na nej hotovost. Na zapade asi US Bank. Dostanes hned debetku, ale beze jmena a jen s magnetickym prouzkem, takze nevim, jestli ti na ni nekdo pujci auto. Hotely a ostatni nakupy uplne v pohode 🙂 treba tu ma nekdo zkusenost.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Me spis prekvapuje, ze nikomu nevadi, ze někdo kdo ma na sobe exekuci, si vesele planuje cestu na Havaj....bohužel je to ukázka soucasne spolecnosti. Smutne. 

Nechápeš ironii. Potěšilo mě, že to s těmi Čechy v exekuci není tak špatné, ale 2. část už je o něčem jiném. A Cali se připojil.
0 Citovat

Nevadi… myslim, ze se tady nad tim pozastavil kazdej. Ale co mame delat? Moralizovat? Nadavat mu? Napraskat ho? Neni lepsi mu proste poradit a dal to pro vlastni vnitrni klid neresit?

0 Citovat

Těm kdo se snaží poradit dekuji. A vy ostatní, pokud nechcete poradit, tak nepište, nejsem na tiskové řeči zvědavý. V takove situaci muze byt kazdy a ne úplně svojí vinou 

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Dalsi (slozitej) zbusob by mohl byt, zalozit si ucet u americke banky a vlozit na nej hotovost. Na zapade asi US Bank.

Tohle bylo možné a relativně snadné v 90. letech. Teď je to podstatně složitější. Navíc kvůli jedné cestě? 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Tohle bylo možné a relativně snadné v 90. letech. Teď je to podstatně složitější. Navíc kvůli jedné cestě? 

Nazval bych to nouzovym resenim a souhlasim, ze kvuli jedne ceste je to docela zoufaly reseni. Ale zoufali lide delaji zoufale ciny… 

K te slozitosti… v 2015 jsem zakladal ucet u BofA bez SSN, na adresu hotelu a neexistujici status studenta univerzity Las Vegas a slo to BEZ JEDINYHO problemu. Loni u US Bank, priznam se, ze si nepamatuju, jesli vyzadovali SSN, ale rekl bych, ze ne a byla to zalezitost 15 minut. Z toho nejvic casu zabralo vymyslet Nickname a heslo.

Ucty jdou vetsinou zrusit i z ceska online, takze by to vyzadovalo pouze jednu zastavku v bance.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Me spis prekvapuje, ze nikomu nevadi, ze někdo kdo ma na sobe exekuci, si vesele planuje cestu na Havaj....bohužel je to ukázka soucasne spolecnosti. Smutne. 

Třeba to nefinancuje z vlastních zdrojů... :-)

0 Citovat

a ESTA prejde?

0