Používání platebni karty (ne me vlastni)

Napsal Thom@s 2018-12-17T18:16:53+01:00 ve fóru Co se nevešlo

Petr76 napsal(a):

Tohle bylo možné a relativně snadné v 90. letech. Teď je to podstatně složitější. Navíc kvůli jedné cestě? 

Nazval bych to nouzovym resenim a souhlasim, ze kvuli jedne ceste je to docela zoufaly reseni. Ale zoufali lide delaji zoufale ciny… 

K te slozitosti… v 2015 jsem zakladal ucet u BofA bez SSN, na adresu hotelu a neexistujici status studenta univerzity Las Vegas a slo to BEZ JEDINYHO problemu. Loni u US Bank, priznam se, ze si nepamatuju, jesli vyzadovali SSN, ale rekl bych, ze ne a byla to zalezitost 15 minut. Z toho nejvic casu zabralo vymyslet Nickname a heslo.

Ucty jdou vetsinou zrusit i z ceska online, takze by to vyzadovalo pouze jednu zastavku v bance.

floodland napsal(a):

Me spis prekvapuje, ze nikomu nevadi, ze někdo kdo ma na sobe exekuci, si vesele planuje cestu na Havaj....bohužel je to ukázka soucasne spolecnosti. Smutne. 

Třeba to nefinancuje z vlastních zdrojů... :-)

a ESTA prejde?

exekuce v CR je trapit nebudou. Takze ESTA projde. 

Uz davnejsie si nerobim iluzie o momentalnej urovni spolocnosti, ale toto uz aj na mna je dost ...

Thom@s napsal(a):

Abych to vysvetlil, ucet nepoužívám z duvodu exekuce. Tak co by jste poradili? 

Zaplatit. 

exekutor na majetk ve společném jmění zásadně dosáhnout může (vč. prostředků na účtu druhého z maželů), ale s jistými výjimkami. Hmotněprávní úprava je obsažena v § 731 a násl. NOZ, procesněprávní pak v § 262a a násl. OSŘ ve spojení s § 42 EŘ za podmínky stanovené v ust. § 304b odst. 4 EŘ (exekutor se dostane jen na polovinu prostředků na účtu druhého z manželů) . Pokud to doteď neudělal, má to svůj důvod (např. právě proto, že se jedná již jen o druhou polovinu prostředků, SJ bylo zúženo, jedná se o výhradní majetek druhého z manželů nabytý např. v dědictví, atd.). Povinný v exekuci není vězeň a zahraniční cesty nikomu hlásit nemusí. Poskytování součinnosti třetích osob exekutorovi je upraveno v § 33 EŘ a letecká společnost by byla povinna exekutorovi k jeho žádosti sdělit pouze údaje k přepravovanému zboží (aby neposílal do zahraničí majetek postižitelný exekucí). Reálně si ale nedokážu představit, že by exekutor průběžně obesílal všechny aerolinky létající z Evropy.

Řešením je skutečně vystavit druhou kartu k účtu na manžela, protože exekutor nemůže postihnout účet, pokud je dlužník pouze jeho disponentem.

S tím otevíráním účtů si úplně nejsem jistý, vím mám zkušenosti "jen" z Kanady 2016, ale banka vyplňovala SIN number, což je jejich pracovní číslo a předpokládám, že v US to bude hodně podobné... 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!