Ahoj. Chci se zeptat, co by jste doporucili za autopujcovnu v Honolulu? Kreditku nemam, mam pouze debetku, ale co tak koukam, většina pujcoven je bere. Takze spis jestli ma nekdo osobni zkusenost a doporucil by. Díky A jeste dotaz, je potreba úředně přeloženy řidičák? Zrovna čtu u advantage renatl, ze to doporučují  .

Hawaii pujceni auta

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Co se týká kreditních karet, ty vydává banka podle bonity klienta, tedy podle výše příjmu s ohledem na další čerpané úvěry - dostaneš kreditní limit. Půjčovnu jeho výše nezajímá pokud je dostatečný. V USA jsou až na vyjímky platební karty brány jako kreditní a při platbě českou debetní kartou jsem musela často odkliknout kartu jako kreditní, jinak byly s validací potíže.


0 Citovat

floodland napsal(a):

 Bavime se o pujcovnach v USA, tedy te zemi, kde je vetsina vydanych karet kreditnich. 


To je omyl, debetních karet je v USA v oběhu zhruba 2x tolik, co kreditních(650 vs 320 miliónů)

0 Citovat

Je cena na Alamo konečná? 

Mitsubichi Mirage na 2 tydny 371USD vypadá fajn.. 

A ještě dotaz, mam si prodavat neco z toho! 

Extended protection 14$/day

Roadside assistance protection 7$/day


0 Citovat

Nebudu se pouštět do diskuzí o tom, co je kreditka - nemá to smysl. Přidám sem vlastní zkušenost z ledna 2018. Auto v HNL jsem bookoval přes Expedii celkem na poslední chvíli, půjčovna Budget, 230 EUR/5 dní. Po příletu jsem jim strčil mez. ŘP, na který nikdo nekoukal a platil kreditní kartou RB, jinou jsem nezkoušel. Vrácení auta probíhalo extrémně snadno, přijelo se na parkoviště, obsluha si zapsala km, zkontrolovala nádrž a vytiska receipt. Stačilo jen nechat klíče v zapalování a vystoupit. Na ITO to probíhalo obdobně taktéž přes Expedii spolu s hotelem, takže nevím přesnou cenu, půjčovna Budget. Tankování benzínu je v USA kapitola sama o sobě. Na automatu se mi to nikdy nepodařilo, oblíbený ZIP 90210 nefunguje. Zkoušeny všechny karty debet AirBank, debet RB i kredit RB. Ani jednou kartou se mi nepovedlo zaplatit ani v officu na terminálu, tj. tankování probíhalo vždy za cash. Kreditku do USA vřele dporučuju, nejsem si jistý, zda lze bez ní půjčit auto (alespoň u velkých půjčovan je to tak v podmínkách) a taky se to hodí na deposit.

0 Citovat

Zadat PSČ zúčtovací adresy ke kartě, kterou jsi platil tě nenapadlo? 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Zadat PSČ zúčtovací adresy ke kartě, kterou jsi platil tě nenapadlo? 

Český PSČ vůbec nebere. Já jsem si zapamatoval ZIP z adresy v Brooklynu, kde jsme jednou bydleli a fungovalo mi to po celých USA.

0 Citovat

Ale bere... 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ale bere... 

Oukej tak jsem asi blbec a po zadání českýho PSČ mi to hlásilo chybu jenom jako...

11225 funguje 100% všude ;)

0 Citovat

to Petr: na Hawaii na benzínce ve Waimanalo mi stojan nebral PSČ z čr, ani náhodně vymyšlené. Na pumpě mi pak řekli, že u nich mohou platit u stojanu pouze místní (přišlo mi to jako blábol, ale nešla debitka (visa) ani kreditka (master) od český.

Letos na AK jsem platil u stojanu vždy kreditkou a psč si volil každý den, jak mě napadlo a naprosto bez problému.

0 Citovat

tiez doporucujem carrentalhawaii.com - mal som cez nich pozicane 3 auta na 3 ostrovoch. vyhodou je zero deductible a full tank zdarma (pri cenach na hawaii celkom benefit). auta su od Alamo.

0 Citovat

floodland napsal(a):

To je to co rikam celou dobu. Ani ceska kreditka neni jistota. A k cemu ti bude hotovost u samoobsluzny pumpy v noci uprostred pouste? Budes cekat do rana na obsluhu. 

No tak podobná věc se mi stala v noci v Itálii u dálnice, když jsme se vraceli z letiště. První benzinka úplně zavřená, tak na další, ale to už jsem fakt jel jen tak tak, dorazil jsem k ní asi ve 2 v noci, samoobslužná, kartu mi to nebralo. Tak hotovost, měl jsem jen 2 desetieurové bankovky. Dal jsem tam první, požralo to, ale nevydalo ani kapku. Co teď? Risknout i tu druhou? Naštěstí tam byl otevřený krámek, který sice nepatřil přímo k benzince, ale človíček hned věděl, o co jde - prý nejsem první, a uměl stojan donutit k poslušnosti, takže jsem dostal benzin i za tu první desetieurovku... Takové různé srandy člověk zažije. :-)

0 Citovat

floodland napsal(a):

To je to co rikam celou dobu. Ani ceska kreditka neni jistota. A k cemu ti bude hotovost u samoobsluzny pumpy v noci uprostred pouste? Budes cekat do rana na obsluhu. 


Nic se ale nemění na tom, že jet do USA s jednou kartou a bez kreditky je více než zvláštní.
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Zadat PSČ zúčtovací adresy ke kartě, kterou jsi platil tě nenapadlo? 


Jistě že napadlo. O této kulišárně jsem věděl dopředu a měl připraveno pár čísel posbíraných z všelijakých zaručených diskuzí, odtud třeba ta 90210. Bohužel nic nepomohlo. Celkem jsem to čekal. Co jsem nečekal, že si nepředplatím nádrž kartou u živé obsluhy uvnitř pumpy. Zkoušeli jsme tam tři karty a možná tři různé terminály a bez úspěchu. Nicméně pumpař byl ochotný, byl jsem jeho prvním exotem z ČR :-) Po návratu jsem si o tom cosi studoval a zaznamenal nějakou zprávu, že v USA se mají v nějakém brzkém čase měnit systémy a mají přejít na PIN kód a dohnat tak zbytek civilizovaného světa.
0 Citovat

Zdravim cestovatele ,pokud se chystate na Kauai,zkuste fb Juaan Johnny pujcuje auta bydli v Lihue,nekdy ma i  volny pokoj.Taky ma  par aut na Turo ,Slovanum  dava lepsi cenu.Kdyby nemel je tam jeste Honza K. a Milan.Cesi hrajou nohec ve stredu v Kapaa.hriste u kruhace ..Za AC hardware v Kapaa je vacation rental ,jde se tam po Akoa st. mezi Burger King a tim malym autobazarem a zije tam par Slovaku a  maj taky extra auta . Na Kauai je cim dal vic policajtu ,pokud nebudete tel.za jizdy($350) apod.pasy (170)rychlost,tak nebudete mit zadnej problem,mezinarodni ridicak neuskodi,nas kamos Slovak kvuli tomu musel k soudu.Jestli chcete vice info tak falcon21 zavinacseznam.Jinak Kauai je podle me nadprumerne bezpecny misto,(blbci jsou vsude a je dobry mit respekt k mistnim ) a da se vyjit relativne levne kdyz vite kam jit ,spat se da v aute nebo ve stanu.Aloha

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.  

0 Citovat

podarkimeleuz napsal(a):

Na Havaji je mezinárodní řidičák povinný.

Není.

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="podarkimeleuz"]

Na Havaji je mezinárodní řidičák povinný.

Není.

[/citace]

Máte svůj ŘP psaný v anj? Já nemám a toho mám rok starý.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

[citace="floodland"]

[citace="podarkimeleuz"]

Na Havaji je mezinárodní řidičák povinný.

Není.

[/citace]

Máte svůj ŘP psaný v anj? Já nemám a toho mám rok starý.

[/citace]

Je psaný latinkou. To stačí. 

0 Citovat

Mohu odkaz na takovou informaci? Všude jsem jen dohledal, že ŘP musí být anglicky, ne latinkou. Předpokladám, že "Jméno", "Příjmení" anglicky není. Bavíme se tu o h.vnech s ohledem na to, že mezinárodní ŘP stojí 50 kč.

0 Citovat

A co na tom ŘP chceš proboha překládat? Jméno, datum narození a platnost tam jsou a nic víc nepotřebuješ. Ani ta skupina nebude nikoho zajímat.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

...Bavíme se tu o h.vnech s ohledem na to, že mezinárodní ŘP stojí 50 kč.

Nejde o cenu. Jde o ten čas, který mi všechno tohle běhání zabere, a ten stud, když musím někde ten cár papíru vytahovat. O tom, že to po návratu mohu hodit do koše, protože jsem to ani jednou nepoužil, ani nemluvě.

 

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Mohu odkaz na takovou informaci? Všude jsem jen dohledal, že ŘP musí být anglicky, ne latinkou. Předpokladám, že "Jméno", "Příjmení" anglicky není. Bavíme se tu o h.vnech s ohledem na to, že mezinárodní ŘP stojí 50 kč.

Jde o standardizovaný EU řidičák, což znamená že stejné položky znamenají totéž bez ohledu na to, jestli jsou psané anglicky, česky nebo dánsky. Akceptován nesčetněkrát bez problémů jak půjčovnami, tak policii. Ale jestli rád chodíte po úřadech, tak si mezinárodní pořiďte.

0 Citovat

Já se vůbec nepřu o tom, že je to nesmyl v roce 2021 používat nějaký cár papíru z roku 49, že je to byrokracie a ztracený čas na úřadě.

Ale pokud si mám dát na váhu 50 kč a 30 min na přepážce, nebo letět na dovo na Hawaii a kvůli 50 kč si rozbít plán dovo, tak já těch 50 kč a 30 min obětuji.

Samozřejmě v půjčovně to nikdy nikoho nezajímalo. Za dobu cestování jsem ho musel použít jednou a to na hranicích US x Kanada v Peace Arch. Takže vám gratuluji, že jste ho nemuseli nikdy použít, já měl však jinou zkušenost.

0 Citovat

Upřímně, je větší problem mezinárodní řidičák ukázat, než ho nemít vubec. Mnoho lidí je poměrně dost překvapených, když ho poprvý vidí. 

0 Citovat

Já si taky vždy beru mezinárodní. Kupuju si oba dva, protože cena je směšná. Časově je to 30 min i s cestou. Nikdy jsem ho nepotřeboval, ale už jsem četl, že ho po někom vyžadovali. 

0