Zdravím10.2 odletám do Peru kde si chci koupit motorku a projet velkou část jižní ameriky. Chtěl sem se zeptat jestli má někdo zkušenost s kupováním a registrací motorky v Peru. A dalsi otázka se týká cestovního pojištění. Hledám nějaké pojištění které je na celý rok bez nutnosti se vracet do čech. A které nebude stát majlant.S pozdravem Honza .

Jižní amerika na motorce a cestovní pojištění

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Zdravím

10.2 odletám do Peru kde si chci koupit motorku a projet velkou část jižní ameriky. Chtěl sem se zeptat jestli má někdo zkušenost s kupováním a registrací motorky v Peru. A dalsi otázka se týká cestovního pojištění. Hledám nějaké pojištění které je na celý rok bez nutnosti se vracet do čech. A které nebude stát majlant.

S pozdravem

Honza

0

Hola Honzo,

ohledne dlouhodobeho cestovniho zdravotniho pojisteni si vzpominam, ze jsem kdysi pro rocni pobyt v Latinske Amerce vyuzil to od banky. Je vazane na platebni kartu pro maximalni dobu v zahranici 3 mesice . Pokud jsem se nevracel zpet, tak dalsi tydny a mesice jsem si zaplatil pres komercni pojisteni.  Ohledne motorky Ti neporadim, ale doufam, ze pak napises nejaky cestovni report jako treba Diarios de Motocicleta :-D

0 Citovat

Chválím, že chlapec myslí ekologicky a koupí si dopravní prostředek na místě. Že se nechová jako ti snobové s těmi trabanty, co je posílají v kontejnerech přes půl planety.

0 Citovat

Tak hlavně to vyjde daleko levněji si motorku koupit tam než si nechat poslat svoji :)

0 Citovat

To chápu, já mám v plánu dát CCCP nebo to co z něj zbylo ve Volze.

0 Citovat

Cestovní pojištění si najdi na nějakém srovnávači. Já jsem používal Generali nebo Uniqa. Pojištění k bankovním kartám nepřichází v úvahu kromě úvodu, ale asi se budeš odhlašovat od ZP, takže potřebuješ doklady o pojištění po celou dobu. Standardní pojištění platí jen do určité nadmořské výšky, min. pro treking, ale možná se to týká i jízdy po silnici, kde se třeba v Bolívii překročení limitu výšky nevyhneš. Příplatek na vyšší výšku na celou dobu by to dost prodražil a na většinu cesty ani není třeba. Pro dobu nad limitem jsem si obvykle sjednával další pojištění s příplatkem u jiné pojišťovny.

České cestovatelské weby sleduju přes 6 let, ale nikdy se nikdo na toto neptal, ani takovou zkušenost nepopisoval (Jižní Ameriky bych si všiml). Ani jsem nikoho takového za 13 měsíců cesty kolem Jižní Ameriky nepotkal. Jen ty, co jeli na kole nebo na motorce dovezené z Evropy. Kromě Kolumbie ani obyvatelé Jižní Ameriky na motorce moc nejezdí. V rádiu jsem slyšel před mnoha lety vyprávění Čecha, který si asi v Chile koupil malou motorku (tuším 50 cm3) a projel i další země. Zkus googlovat v angličtině nebo nějaké zahraniční fórum.
0 Citovat

Už něco načtené o tom mám, ale chtěl sem zkusit i na českém foru. Neměl by to být problém s koupi te motorky, spis bych videl jako problem to že neumim španělsky :D. Ale nejak to dopadne, doufam že dobře :)

0 Citovat

S koupí není nikdy problém, ale s registrací často. A bez znalosti jazyka teprve.

0 Citovat

Hola amigo.

Tak to by mne zajímalo taky,  jak hladce to pujde s koupí a registrací motorky. Máme zkušenosti z různých zemí, ale z Jižní Ameriky ne. Co je dobré (z naší zkušenosti )pohlídat si předem : jaké a kolik dokladů je potřeba pro koupi, kdo a kde udělá registraci, jaké pojištění potřebuji na motorové vozidlo, přejezdy mezi státy s peruánskou značkou (kde může být problém?), kde je možné na závěr zrušit registraci, prodat motorku (musí to být v místě nákupu?).

Můžu-li říct názor : osvědčilo se nám najít si místní firmu či jednotlivce, který všechno tohle zařídí, a pomůže.

Přeji hezký výlet a ať jde všechno hladce.

tenhle odkaz mi připadá smysluplnej, tak ho přikládám

http://www.horizonsunlimited.com...help-95354

0 Citovat

Iwka napsal(a):

Hola amigo.

Tak to by mne zajímalo taky,  jak hladce to pujde s koupí a registrací motorky. Máme zkušenosti z různých zemí, ale z Jižní Ameriky ne. Co je dobré (z naší zkušenosti )pohlídat si předem : jaké a kolik dokladů je potřeba pro koupi, kdo a kde udělá registraci, jaké pojištění potřebuji na motorové vozidlo, přejezdy mezi státy s peruánskou značkou (kde může být problém?), kde je možné na závěr zrušit registraci, prodat motorku (musí to být v místě nákupu?).

Můžu-li říct názor : osvědčilo se nám najít si místní firmu či jednotlivce, který všechno tohle zařídí, a pomůže.

Přeji hezký výlet a ať jde všechno hladce.

tenhle odkaz mi připadá smysluplnej, tak ho přikládám

http://www.horizonsunlimited.com...help-95354

Diky. snad to klapne vsechno. A nejaky tip na pojisteni dlouhodobe nemate?
0 Citovat

Takže kdyby to někoho zajímalo tak koupit motorku v peru je celkem jednoduché. Pokud umíte španělsky tak stačí zajít do dealera s moto, a vyřešit to všechno s ním, a on se postará o značky, pojištění atd. Pokud španělsky neumíte tak najít někoho kdo vám pomůže, nám pomohl Toby z around the block z huanuco v peru. My teď čekáme na značky a papíry a za týden konečně vyrazíme. 

1
10 reakcí