1. Fórum
  2. Co se nevešlo
  3. Thajsko - počasí

Thajsko - počasí

Napsal lukas.novy 2019-01-15T13:41:14+01:00 ve fóru Co se nevešlo
2 odpovědí

Zdravím Vás cestovatelé.

Chtěl bych se vydat poprvé do Thajska na vlastní pět. Nevím ale kdy se tam vydat. Mám v plánu zkusit říjen ale... Všude na webu jsou různé informace, někde píšou že i v monzunovém období hrozí déšť max. v noci nebo třeba 1h, 2h v kuse přes den. Jinde na webu grafy ukazují že v tomto období jsou obrovské srážky. Na druhou stranu v hlavní sezoně listopad - únor tam je údajně narváno turisty. Opravdu nevím jak se zorientovat. Chci cestovat v jižní části kde jsou ostrovy tzn. Phuket, Ko Lanta, Ko Samui, Phi Phi Island. apod.


Děkuji moc za rady,

Lukáš

Nikdo ti nic nezaručí, nikdo ti nedokáže ani přesně odpovědět jak bude... počasí je tam poměrně nestálý v posledních letech - třeba loni když jsme byli na Phuketu v červenci v červenci, tak místňáci říkali, že pršelo většinu času hlavní sezóny, nám sprchlo všehovšudy 2x. Předloni na Samui konec srpna/začátek září to stejné, prostě těžko říct, s počasím je to vždycky loterie.

Obecně bych spíš doporučil spíš oblast Thajskému zálivu (Saumui atd.) a kouknul bych na accuweather jak to tam vypadalo se srážkama loni ve stejném období a případně i předloni (z hlavy nevím jestli to umožňuje...), pak si asi uděláš obrázek.

Jinak teď dával cestik sem na CL cestopisnou trilogii z (nejen) jižního Thajska z října 2018, tak doporučuji přečíst:

https://www.cestujlevne.com/cestovatele/6055

Jak už dnes v jiném vlákně psalo více lidí o zkušenostech s počasím v jižním Thajsku o prázdninách, někdy to vyjde a někdy ne. Od května do října je to podobné. Nějaký týden vyjde s modrou oblohou a minimem deště, jiný týden bude většinou zataženo s kratšími či delšími silnými dešti a někdy je to v rámci dne a týdne proměnlivější.

Na statistiky se dá spoléhat čím dál méně (viz nedávno nebo březen 2011 na Ko Samui), ale zrovna Ko Samui a okolí bych v říjnu nedoporučoval, protože to je po listopadu z hlediska statistik nejhorší měsíc (dívat se někam, jak bylo loni nemá žádný smysl): https://en.wikipedia.org/wiki/Ko...ui#Climate

Takže když už tam, tak třeba v květnu a červnu, kdy tam asi tolik lidí nebude. Koncem října je větší pravděpodobnost horšího počasí na Ko Samui a sousedních ostrovech než v jiných destinacích, kde během října monzun obvykle končí.

Je to sice malá pravděpodobnost, ale je dobré vědět i o medúzách čtyřhrankách, u kterých je nejvyšší riziko z Thajska v srpnu až říjnu na Ko Samui a Ko Phanganu:

https://www.thethailandlife.com/...h-thailand

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!