Ahoj, prosím má tady někdo tipy a zkušenosti s cestováním s průvodci? Např. lidi, kteří v dané zemi žijí nebo často cestují, si seženou skupinku cca 10-15 Čechů a danou zemi s nimi procestují? Sháním pro rodiče, kteří neumí příliš anglicky a nechtějí dovolenou strávit u moře s CK.  A cestovatelské pobyty s CK by je zruinovali. Naopak už jsem na facebooku zahlédla pár průvodců, většinou lidi, kteřé v dané zemi žijí a nabízeli své služby jako průvodce za přijatelné peníze? Nevíte prosím o někom takovém? Moc děkuji, na lokalitě nezáleží, jen by to mělo být mimo Evropu. Díky :-)  .

Cestování s průvodcem

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Ahoj, prosím má tady někdo tipy a zkušenosti s cestováním s průvodci? Např. lidi, kteří v dané zemi žijí nebo často cestují, si seženou skupinku cca 10-15 Čechů a danou zemi s nimi procestují? Sháním pro rodiče, kteří neumí příliš anglicky a nechtějí dovolenou strávit u moře s CK.  A cestovatelské pobyty s CK by je zruinovali. Naopak už jsem na facebooku zahlédla pár průvodců, většinou lidi, kteřé v dané zemi žijí a nabízeli své služby jako průvodce za přijatelné peníze? Nevíte prosím o někom takovém? Moc děkuji, na lokalitě nezáleží, jen by to mělo být mimo Evropu. Díky :-)

0

No nevim , jsem docela zvedavy ,co ti tu kdo poradi , za prve  by meli alespon trosku vedet kam  , kdy ,  co maji za zajmy, ,napsat  na lokalite nezalezi  jen by to melo  byt mimo Evropu  je dost  diviocina ...co treba do Pakistanu  , nejlip s kufrem -) a mas vystarano ...

Ale vazne ..co si predstavujes  pod  pojmem prijatelne penize ?  Myslis ze cesi co ziji v nejake exoticke zemi mimo Evropu , budou nabizet sve sluzby  za nejakou  extra vyhodnou cenu ? Proc by to delali ? A zalezi i na tom, kolik na to venuji sveho casu  a taky jak moc skutecne znaji  tu zem

Ze jsi zahledla na facebooku  nejake pruvodce  to nic neznamena , jake zaruky poskytuje  facebook ?  Vis o tech lidech neco ?  Bude to legalni sluzba za kterou pak oni musi odvest dan ,nebo to bude melouch  do kapsy ?

Mas pravdu v tom , ze  cestovky poradaji poznavacky za  hodne velke penize , neni ale lepsi aby se domluvili s nejakymi svymi znamymi co  jsou jazykove vybavenejsi  pohlidali si letenky  zajistili ubytovvani ,,,( to jde vse v cestine ) a pak na ,miste   vyuzili  mistni sluzby 

0 Citovat

Ja myslim, ze zadna odpoved, ktera by rodice uspokojila, ani prijit nemuze. Kdo by tu skupinu Cechu organizoval, aby ji naserviroval pruvodci zijicimu v cizine? Jako nekdo zadarmo? A proc? Mozna by se nekdo nasel jako pruvodce pro 2 lidi (rodice), ale to by tezko bylo levnejsi.

Slysel jsem od ucastniku zajezdu s neoficialnim pruvodcem Cechem ci ceskou rodinou jen mnoho stiznosti a neuveritelnych historek (sami tam jedou poprve a udelaji si cestu, kterou jim ostatni zaplati). V obou pripadech se jednalo spise o nejake poloblazny, kteri cestu ostatnim spis zkazili. Naopak jsem potkal starsi Polaky ve Venezuele a asi jinde i jine cizince, kteri neumeli anglicky ci spanelsky a presto cestuji sami a cesty si uzivaji. Samozrejme v pripade nejake nemoci nebo prusvihu je to blby.

Spise bych si nasel nekoho, kdo ma minicestovku jako majitel a zaroven pruvodce. Jeden clovek, ktereho bych mohl doporucit (cetl jsem jeho cestopisy a kratce s nim mluvil po promitani) a ktery pro nektere zeme takoveto zajezdy dela, je Honza Brotanek, ale cenove srovnani se zajezdy netusim: http://www.dojizniameriky.cz/

0 Citovat

@Libore presne vystizeno ,jinak jsem jen kouknul na tu jeho nabidku  na tu jizni Ameriku ,ma to urcite hezke, ale ta cena nikdy nemuze  byt takova  ,jako kdyz tam jedu sam  zrovna v jizni Americe jsem pobyval skoro  5 mesicu

Jinak jsem sam uvazoval nad necim podobnym tady v Irsku kdyz tu ziju 17 let ,ale za naklady bych to nedelal a kdyz to v CR dela legalne tak to ty naklady jeste zvysi  povinnou garanci  a mrtvymi penezi  pri povinnem pojisteni  proti krachu

A kdyz to bude nadivoko  ( taky muzu nabidnout 2-4 lidem ze je budu vozit a udelam jim program v Irsku )  tak to bude vzdycky oboustrane  s urcitymi riziky  ,navic kdyz tam ten clovek zije a ma tam naklady ,tak bude cenova kalkulace v mistnich pomerech  

Znam jeden pripad ,kdy Norove poradaji autobusove zajezdy po Kanarech  ,nikde nemaji  oficialni  kancelar ,jen rozhazuji letaky  s nabidkou , delaji to jen pro sve  krajany  i tak nevim ,proc jim to Spanelsko trpi  ,protoze rozdil v cene mezi  nabidkou vyletu  s mistni agenturou a timto  je  obrovsky ,urcite je to pololegalni a maji nejaky figl  ,protoze se o tom nechteji bavit ani ti co roznaseji ty letaky a taky je roznaseji dost nenapadne, myslim ze i v noci
0 Citovat

Díky za rady, měla jsem na mysli mimo Evropu takovou klasiku jako Bali, Sri Lanka či Mexiko. Narazila jsem právě na Bali za 13 000 (ubytování+průvodce+transfery+snidaně), kde se dala dokoupit letenka za 15 000 s emirates, bohužel už jsou termíny na letošní rok obsazené, proto mě zajímalo jestli takových lidí co pořádají podobné zájezdy není více. Rodiče bez jazyka zvládají cestovat po Evropě, ale poslat je například do Asie mám trochu obavy.

0 Citovat

Jinak ty minicestovky bude asi něco takového, co jsem hledala, takže děkuju.

0 Citovat

Pokud byste teda znali podobné minicestovku jako právě dojizniameriky.cz, tak budu moc ráda za návrhy :-)


0 Citovat

Tak jestli zvládají cestovat po Evropě, tak v Asii to je stejné, či ještě snadnější. Minimálně v těch destinacích, které zminujete, kde jsou na turisty dobře připravení a těch co umí anglicky pár vět, tam cestuje celá řada. V dnešní době mobilních telefonů, wifi v každé restauraci a ubytování a online  překladačů je to něco jiného než třeba před 20 lety :-) Osobně bych nikdy s podobnou "minicestovkou", i když to kolikrát nejsou žádné cestovky, necestoval. Jak psal Libor, většinou je to hrůza, ale jsou samozřejmě výjimky.

0 Citovat

petulka8s napsal(a):

Díky za rady, měla jsem na mysli mimo Evropu takovou klasiku jako Bali, Sri Lanka či Mexiko. Narazila jsem právě na Bali za 13 000 (ubytování+průvodce+transfery+snidaně).

Odkaz by nebyl?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Odkaz by nebyl?

Tak jestli je to na týden, je to bez letenky, ubytuje je u sebe doma, uvaří snidani a vlastním autem je povozí po Bali, tak si myslím, že z toho má pěkný vývar. Jen ve dvou osobách vydělat za týden řekněme 20 tis je na Asii slušné :-)

0 Citovat

K tomuto tématu doporučuji vytipovat si cílové země a vlézt na FB do skupin typu "Češi a Slovácí v ...", a zeptat se tam nebo skupinu jen pár týdnu provozovoat. Ve většině zemí je pár lidí, kteří ochotně radí, odpovídají a nějakými službami pro turisty si přivydělávají. Bývá tam na ně i spousta referencí. Chce to ale, aby byli alespoň trošku samostatní - z angličtiny aby uměli alepsoň čísla, aby se s použitím instrukcí a vytištěných názvů... byli schopni dostat taxíkem z letiště na hotel...

Umím si takto snadno představit třeba Thajsko - den v Bangkoku se skvělým CZ průvodcem, který je při poznávání těch nejdůležitějších míst i zaškolí jak v Thajsku přežít (důležité informace o nátuře, jak na taxikáře, jak na dopravu ve městě...), další 2 dny mohou s pomocí jeho instrukcí poznávat město sami. Potom můžou přeletět do nějaké plážové destinace kde jim opět někdo z krajanů doporučí ubytka, zařídí transfer z letiětě, výlety lodí...

0
10 reakcí