Ahoj chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s poničeným zavazadlem. Samozřejmě jsme to hned reklamovali zde na letišti, následně jsme se měli ozvat firmě Dolfi1920, která měla posoudit, zda je zavazadlo opravitelné nebo ne. Jednalo se o polykarbonový kufr, který byl komplet zničený, řekli nám, že s eopravit nedá, ale vzhledem ke stáří kufru uplatňují amortizaci a za nový kufr obdobných kvalit mám doplatit 1800. ( podotýkám, že můj kugfr byl 3,5roku starý, použitý 3x, takže skoro jako nový). Od té doby se s nimi dohaduji. Nechci doplácet nic, nabízí mi i nějaký shit bez doplatku. Tak se chci zeptat, jestli nemáte někdo podobné zkušenosti? ( ještě mě napadlo, že třeba pojišťovny amortizaci ze zákona aplikovat nesmí, tak jestli to tady není obdobné) Díky za každou radu :) .

Zničené zavazadlo

Založila ve fóru Co se nevešlo

Ahoj chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s poničeným zavazadlem. Samozřejmě jsme to hned reklamovali zde na letišti, následně jsme se měli ozvat firmě Dolfi1920, která měla posoudit, zda je zavazadlo opravitelné nebo ne. Jednalo se o polykarbonový kufr, který byl komplet zničený, řekli nám, že s eopravit nedá, ale vzhledem ke stáří kufru uplatňují amortizaci a za nový kufr obdobných kvalit mám doplatit 1800. ( podotýkám, že můj kugfr byl 3,5roku starý, použitý 3x, takže skoro jako nový). Od té doby se s nimi dohaduji. Nechci doplácet nic, nabízí mi i nějaký shit bez doplatku. Tak se chci zeptat, jestli nemáte někdo podobné zkušenosti? ( ještě mě napadlo, že třeba pojišťovny amortizaci ze zákona aplikovat nesmí, tak jestli to tady není obdobné) Díky za každou radu :)

0

Offtopic ... dolfi1920.. žeby Adolf a rok založenia NSDAP? :))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Offtopic ... dolfi1920.. žeby Adolf a rok založenia NSDAP? :))


Tvl čuměla jsme na to asi 5 minut než mi docvaklo, co tím chtěl autor říct...Dobrý postřeh :D :D možná proto jsou takoví ko*oti :D
0 Citovat

No poznám jedného čo mal dvoch vlčiakov - Dolfiho a Beniho..:))

0 Citovat

Jak jsi přišla, že pojišťovny nesmějí aplikovat amortizaci? Samozřejmě, že jí aplikují a i v cestovním pojištění, resp. pojištění zavazadel. Základní zákonná norma je OZ a v tomto případě § 2849. Tedy pokud bys to uplatňovala na jakékoliv pojišťovně, na 99,9% dostaneš to, co ti nabízí Dolfi. Ten 3,5 roku starý kufr má prostě takovou současnou hodnotu. Blbě se to akceptuje, ale je to tak.  Mně jednou zničili kufr, plastový shit - Dolfi1920 za týden přivezli stejný nový. Za mě spokojenost. 

0 Citovat

leda že by jsi měla GAP pojistku na zavazadlo, potom by zaplatili cenu nového. Ale asi je to tak jenom u aut.....

0 Citovat

Neměli by ti alternativně nabídnout kompenzaci v penězích? Třeba proto, že jsi potřebovala cestovat a mezitím sis už nový kufr koupila? Pak si můžeš koupit nějaký levnější nebo jinde se slevou. 

0 Citovat

V roku 2010 som s nimi riesila poskodenu batozinu, kufor bol dvojrocny, uplne rozbity. Neposlali peniaze, ani nechceli nic doplatit, doniesli novy kufor, ktory pouzivam doteraz. 

0 Citovat

Řešil jsem ulomené kolečko na letu do MUC. S němcema to bylo na dlouhé lokte (nedalo se to tam poslat), dolfi byl ochoten to za peníze opravit (a němci by to potom možná proplatili) ale bylo to i s posláním skoro 1500Kč. Koupil jsem za 200Kč nová kolečka z Číny a vyměnil jsem to sám. 

0 Citovat

Já mám ten kufr zničený, tak že oprava nebude možná, je tam asi 5cm prasklina skrz naskrz, utržené ucho a vyrvané dvě postranní nožičky. Jinak peníze jsem po nich samozřejmě chtěla, napsala jsem jim ať mi cenu za nový kufr poníží o tu částku co po mě vyžadují. Na to mi bylo odpovězeno, že finanční kompenzace neposkytují. Nabídli mi tedy jiný kufr, který vypadá oproti tomu mému jako něco, co nevydrží vůbec nic :( moc se mi na to nechce přistoupit. Ale jak různě lovim na internetu, tak na ně asi žádné páky nemám a soudit se s nima fakt nechci..:/ Jako jen mi to přijde trošku nefér, říkám 3x použitý kufr, nebyl na něm ani škrábaneček, teď je totálně rozbitý a oni mi za to nabízí nějaký hrozný shit a nebo mi dají stejný nový, ale musím si zaplatit polovinu!! :(

0 Citovat

Jak je to dlouho? Moc šancí tomu nedávám, ale zkusil bych se obrátit zpátky na aerolinku s tím, že už nový kufr máš a druhý si už kupovat nechceš. A že ti odmítají kompenzaci vyplatit v penězích. 

Případně bych z nějakého důvodu trval na stejné značce kufru. Aspoň jim to trochu zkomplikuješ. 

Mimochodem, s jakou společností jsi letěla? 

0 Citovat

Trochu me mrzi, ze ted diky pracovnimu vytizeni nemam cas do fora prispivat. Tak to vzdy tady jen zkouknu. Tady mi to ale neda. Jen strucne: soudit se nechces, tak ber, co davaji. Zaklad je v montrealske umluve, ne v NOZu. Podle mne mas za tve situace narok na stejny kufr stejne stary (za predpokladu, ze jej lze poridit “jety” na netu) a pokud nelze, tak na stejny novy (stejne znacky, velikosti, barvy). Takze zatlac na dolfi, doloz porizovaci cenu (nebo soucasnou, pokud je stale v nabidce) a pozaduj, at ti dodaji stejnou znacku (pokud to nebyl noname a oni nenabizi noname) stejne velikosti.

A amortizace je na delsi povidani, to Cali proberem nekdy na tom pivku;-)

0 Citovat

Fakt mě několikrát napadlo,  co s tebou je:-) Pivo jasná věc.

0 Citovat

Tvl, fakt ted nestiham:-( Same soudy,spisy se mi kupi a klienti urguji progres. Ale jak se otepli, tak me v kanclu nic neudrzi a zahradky to jisti;-) 

0 Citovat

T napsal(a):

Jak je to dlouho? Moc šancí tomu nedávám, ale zkusil bych se obrátit zpátky na aerolinku s tím, že už nový kufr máš a druhý si už kupovat nechceš. A že ti odmítají kompenzaci vyplatit v penězích. 

Případně bych z nějakého důvodu trval na stejné značce kufru. Aspoň jim to trochu zkomplikuješ. 

Mimochodem, s jakou společností jsi letěla? 


Vraceli jsme se 1.kvetna, od te doby jsem s nima v kontaktu. Taky me napadlo se obratit zpatky na tu pani s ekterou jsem vypisovala reklamaci, otazka, jestli s tim oni budou chtit neco delat, trosku se bojim, ze me odkazou zpatky na Dolfi :/ Jinak leteli jsme s Lufthansou, ale reklamaci jsme resili v Praze po priletu.
0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Trochu me mrzi, ze ted diky pracovnimu vytizeni nemam cas do fora prispivat. Tak to vzdy tady jen zkouknu. Tady mi to ale neda. Jen strucne: soudit se nechces, tak ber, co davaji. Zaklad je v montrealske umluve, ne v NOZu. Podle mne mas za tve situace narok na stejny kufr stejne stary (za predpokladu, ze jej lze poridit “jety” na netu) a pokud nelze, tak na stejny novy (stejne znacky, velikosti, barvy). Takze zatlac na dolfi, doloz porizovaci cenu (nebo soucasnou, pokud je stale v nabidce) a pozaduj, at ti dodaji stejnou znacku (pokud to nebyl noname a oni nenabizi noname) stejne velikosti.

A amortizace je na delsi povidani, to Cali proberem nekdy na tom pivku;-)


Ono je problém, že ten můj kufr už se koupit neda , ani na bazarech jsem ho nenašla. Je to značka Titan ( nemyslím si, že by to byl úplný shit) stál mě 3,5tisíce cca, platila jsem to tehdy v keši, účtenku už jsem taky hledala a nenašla :( jediný co mě napadá zkusit se ozvat na prodejnu, kde jsem ho pořizovala, jestli by nedohledali fakturu...Oni mi jinak nabízí stejnou značku, tedy Titan, jen trošku jiný, na webovkách ho mají za 4200 a po mě chtějí ať doplatim 1800Kč. 

Já se v tom právě trošku už začínám plácat, vůbec nevim na co mám nárok :D Vyžaduju po nich ať mi pošlou podmínky, podle kterých se u nich řídí amortizace, zatím tuto prosbu úspěšně ignorují. Na netu jsem někde našla, že většinou si tyhle firmy strhávají 10% za 1 rok užívání. Tak se začínám smiřovat s tím, že si u nich vyberu jiný kufr, jiné značky za cca 2000Kč. Nebo mám pořád trvat na svém?

0 Citovat

No mas narok na nahradu zpusobene skody, a to bud uvedenim v predesly stav (jiny co nepodobnejsi kufr stejneho stari a opotrebeni) nebo financni nahradu odpovidajici obvykle cene tveho kufru v dobe jeho zniceni (s prihlednutim k jeho opotrebeni, proste castku, za kterou bys svuj kufr prodala). Volba je na tobe. Odpovednost ma letecky dopravce, ne dolfi, ten ti kufr neznicil.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

No mas narok na nahradu zpusobene skody, a to bud uvedenim v predesly stav (jiny co nepodobnejsi kufr stejneho stari a opotrebeni) nebo financni nahradu odpovidajici obvykle cene tveho kufru v dobe jeho zniceni (s prihlednutim k jeho opotrebeni, proste castku, za kterou bys svuj kufr prodala). Volba je na tobe. Odpovednost ma letecky dopravce, ne dolfi, ten ti kufr neznicil.


Diky moc za odpovedi :) kazdopadne vis co je jeste zajimave? ja po nich chci at mi poslou nejake podminky, podle kterych se u nich ridi amortizace a oni mi napsali, ze zadne interni podminky  mi zaslat nemuzou....To mi prijde, jako kdyby si to tam delali jak uznaji za vhodne..:/
0 Citovat

I kdyby nějakou interní metodiku na to měli, tak ti ji určitě nezašlou a nikdo je k tomu nemůže přinutit.

0 Citovat

Zdravím, Markéto,  možná Vám můžu trošku poradit. Zásadní je: nevzdat to:). Se společností Dolfi jsem začala komunikovat loni, když jsem si na Ruzyni vyzvedla kufr, který byl nevratně zničený. Byl to 3 roky starý, párkrát použitý SuitSuit  v perfektním stavu, na který byla ještě 7 let záruka! Když jsem ho kupovala, využila jsem nějaké akce a dostala se na velmi dobrou cenu, vzhledem k tomu, jak skvělý byl. Běžná cena v té době byla o několik stovek vyšší. Což píšu proto, že byla chyba, že jsem hned v úvodu reklamace tu reálnou cenu přiznala.  Není totiž povinností reklamujícího doložit, za jakou cenu kufr koupil.  Doklad ani nevyžadovali a obvyklá cena tohoto modelu byla vyšší. Viděno zpětně, v jednání s Dolfi se poctivost nevyplácí. Reklamaci ihned uznali, ale nabídli mi kufr v úplně jiné kvalitě a cenové kategorii, se zárukou 2 roky. S tím, že vzhledem k amortizaci si musím ještě připlatit. To jsem odmítla, tak obratem navrhli, že mi ten samý blbý kufr dají bez doplatku :). To jsem odmítla, tak mi nabídli o trochu lepší kufr s doplatkem, to jsem odmítla atd. ... Celé to působilo dojmem, že na to nemají žádná pravidla, že mě prostě jen chtějí utahat. Po několika týdnech dopisování (paní, se kterou jsem komunikovala nikdy neodpovídala přímo, všechno si nechávala schvalovat od šéfa:)) jsme pořád byli  u kufrů, které kvalitou a cenou zdaleka neodpovídaly tomu, o který jsem přišla. Myslím si, že v tom je ten "obchodní model" - většina lidí rezignuje a vezme si nějaký šunt, případně pár stovek, protože chce mít klid. Když vezmeme v úvahu, že Dolfi kufry nakupuje bez DPH a nejspíš s velkou slevou, je to docela prima byznys. Akorát občas jim do toho někdo hodí vidle - jako já. Po čase rezignovali a oznámili mi, že moji reklamaci postupují Delta Airlines, která se vyjádří do 30 dnů. Ale ať počítám s tou amortizací, že rozhodně víc nedostanu:). Když se 2 měsíce nic nedělo, psala jsem jim znovu, jestli mi můžou poslat kontakt na někoho v Deltě, kdo to řeší. Měla jsem pochyby, jestli to tam vůbec poslali. Odpověď byla, že  žádný kontakt nemají:). To už mě fakt vytočilo, takže jsem jim decentně naznačila, že by ty jejich praktiky mohly zajímat ČOI i média. Druhý den jsem  kontakt na Deltu dostala (ten je jinak nemožné dohledat, aspoň mně se to nepodařilo). Jakmile jsem paní z české pobočky Delty popsala problém, obratem jsem měla v mailu omluvu a na kontě 100% částky.  Přesně tolik, kolik jsem za kufr kdysi zaplatila. Což mi přijde fér - koupila jsem si letenku, včetně odbaveného zavazadla, a není můj problém, že s ním někdo  třísknul. Nešlo jen o ty prachy, zas takové částky to nebyly, ale fakt jsem cítila velkou satisfakci. Nemám ráda, když ze mě někdo dělá blbce a už vůbec nevím, proč bych to měla akceptovat od firmy, která na tom založila svůj byznys. Na druhou stranu musím přiznat, že to mailování bylo otravný a rozhodně bych to nechtěla opakovat. A taky je možný, že každá letecká společnost má v tomhle jinou politiku a já měla štěstí v neštěstí, že Delta se dohadovat nechtěla. Čili moje hlavní rada je - nenechte se zblbnout :). Pokud máte trochu času a pevné nervy, je velká šance, že svoje peníze dostanete zpět. Dolfi jen odvádí pro letecké společnosti špinavou práci, ale pokud to neakceptujete, konečné rozhodnutí je na tom, kdo Vám prodal letenku. Držím Vám palce:).

0 Citovat

Aktuální zkušenost s poškozeným kufrem po příletu do Prahy. Letěl jsem s KLM a měl jsem odbavené zavazadlo. Skořepinový kufr měl jeden roh promáčklý, šel jsem teda vyřídit reklamaci. Dostal jsem potvrzení o poškození s tím, že jsem se měl obrátit na Dolfi. Poslal jsem jim fotky + potvrzení a za cca měsíc mi poslali, bez jakékoliv extra komunikace kufr nový, podobný, ale jiný a samozřejmě levnější než můj. 

Zkoušel jsem kontaktovat i pojišťovnu, ale zatím bez reakce, asi toho mají teď přes sezonu moc. 

0 Citovat

Standardní postup. Nevím o tom, že by letecká společnost proplacela bonus podle pořizovací ceny kufru.

0 Citovat

Ano, taky se mi stalo, zavolal jsem na Dolfi, že to není ekvivalent a musí to vědět. Po chvíli otočili a levný kufr přijeli vyměnit za dražší.

1 Citovat

Normálně si příště zabal svoje krámy do krabice od banánů a obal jí smršťovací fólií, ušetříš si tak spoustu zbytečných starostí, ty afektovaná hérečko.

11 Citovat

Musím říct, že představa, jak jdu se zničeným kufrem do médií, mě nadchla. Úplně vidím tu dramatickou reportáž na Nově v TN! Nejdřív reportérka ukazuje křáplý kufr na kameru, pak říká, že Dolfi nabídla naší divačce místo stejného kufru jen nějaký brak a nakonec se ptá kolemjdoucích "co tomu říkáte?"

11