Ahoj cestovatelé, kdybyste si mohli vybrat jednu destinaci na světě a věděli, že je to jedna z vašich posledních cest na hodně dlouhou dobu,  kam byste jeli, aby jste si to fakt užili a měli vzpomínky ještě na pár let? Tak na  max. 2-3 týdny, limit cca 40-50tis./os. s letenkou, kombinace přírody, hezkých pláží, výletů, žádnej luxus, ale ani ne hostel. .

Top dovolená pro vás?

Založila ve fóru Co se nevešlo

kajamarik723 napsal(a):

Petr Soukup:

Jak bys zpětně hodnotil Bora Bora ? Na mně to dělá takovej až moc turistickej dojem, tak uvažuju, že bych ten ostrov vynechal a neztrácel tam zbytečně čas... Pokud teda v rámci přeletů s Air Tahiti Pass vynachat půjde...


kickass1:

Jo, něco takovýho mám v úmyslu... VIE -> SFO -> PPT (s French Bee) + si nechat pár dní okolo a využít na SF a okolí.  Ikdyž přiznám se, že SF jsem původně nikdy navštívit nechtěl - rád bych si zachoval ty zkreslený představy který o tom místě mám :-D 

Nebo z LAX se dá taky případně chytnout levnej přelet na PPT ? Stabilně nejlevněji vychází French Bee ze SFO, cca 10 tis. s příručákem... Aspoň co jsem tak sledoval...


jasne,ze Bora se da  preskocit/vynechat na AirTahitiPass,  ale kdyz uz tam clovek bude ,tak na 1-2dny bych se tam zastavil...

ale   urcite bych navstivil:  Moorea,Huaine,Raitea


odled z Bora:

https://www.youtube.com/watch?v=b5tN40EKSMg

Bora, US kanony z WW2,  dve lokality jsem stihnul, 3-ti lokalitu s kanonmy jsem nestihnul, protoze mi prselo 1den

na Bora jsem se pohyboval jenom na kole...


https://www.youtube.com/watch?v=1W9oaYa1upU

https://www.youtube.com/watch?v=20-xiL_qmEE



0 Citovat

Kostarika pro mě zatím nejlepší dovolená 🙂

0 Citovat

neviem sice momentalne aka je tam bezpecnostna situacia, ani zdravotna, cize to si treba ked tak prezistit, ale kombinacia mega prirody, peknych plazi a dobrych vyletov bola za mna zatial top Madagaskar, pricom s tym rozpoctom uplne pohode

0 Citovat

Ja mam momentalne vytipovanu Kenu - Diani beach, Hell’s gate na bicykloch, lodky na Lake Naivasha pripadne Lake Nakuru a Mount Kenya. 

0 Citovat

Celkem asi shoda  na te Fr.Polynesii , taky je mym snem i kdyz jsem uz absolvoval  Oahu , Maui    i  Raratongu  pri ceste ze San Franciska do Aucklandu 

Pokud nekdo jak mirjur neuprednostnuje ty plaze tak pak ten Novy Zeland , zil jsem tam 3 mesice  a urcite bych se tam znovu  podival , jen nevim ,zda bych nebyl  zklamany kdyz je to 21 let  a tehdy  to tam i z bezpecnosti  a pratelstvim lidi asi vypadalo jinak nez dnes  , za  3 tydny se to da objet , tyden na severnim ostrove dva tydny na jiznim  

Jizni Amerika ma smysl na dele nez tam jet  na  2-3 tydny  zil jsem tam od prosince do dubna a nepoznal steje mnoho oblasti 

Zajima me ta Aruba a je tu zminka o Evrope a  Azorech , zacinam o nich premyslet  v blizkem obdobi a tu Arubu budu asi taky sledovat , z Evropy asi Island  ten je super 

Na Kubu jsem se podivat chtel ,ale asi to taky zavrhu, jako jsem zavrhnul Dominikanskou republiku a zvolil radeji  Jamajku , Urcite ale taky nedoporucim Floridu , zil jsem tam dohromady  7 mesicu  pri dvou cestach a nic na tom tak skveleho nevidim i kydyz par zajimavych mist tam je 

Kdo uprednostnuje ty plaze   a byl uz v Thajsku , tak muzu doporucit Mauritius ,Indicky ocan je asi konkurentem jak Karibiku  tak mozna i  toho Tichomori  a  urcite i dalsi mista tam budou skvela a cenove mozna i  Maledivy ,nebo Seychely vyjdou levneji, nez  Fr. Polynesie   i kdyz to nevim jiste 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Arubu muzete spojit s Curacaem, a kdyz vas bavi i treba potapeni, tak toho jde videt hodne, ale Fr. Polynesii to asi netroufne :) 


Dobrý den, můžete mi prosím k té Arubě říct víc?Třeba do zprávy? jak je to tam cenově apod.? :)

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Petr Soukup:

Jak bys zpětně hodnotil Bora Bora ? Na mně to dělá takovej až moc turistickej dojem, tak uvažuju, že bych ten ostrov vynechal a neztrácel tam zbytečně čas... Pokud teda v rámci přeletů s Air Tahiti Pass vynachat půjde...


kickass1:

Jo, něco takovýho mám v úmyslu... VIE -> SFO -> PPT (s French Bee) + si nechat pár dní okolo a využít na SF a okolí.  Ikdyž přiznám se, že SF jsem původně nikdy navštívit nechtěl - rád bych si zachoval ty zkreslený představy který o tom místě mám :-D 

Nebo z LAX se dá taky případně chytnout levnej přelet na PPT ? Stabilně nejlevněji vychází French Bee ze SFO, cca 10 tis. s příručákem... Aspoň co jsem tak sledoval...




Když už tam budeš, byla by škoda Boru vynechat. Stačí dvě noci,  Lagoon tour,projížďka po ostrově na kole a pryč. Bora prý má nejkrásnější lagunu a já s tím souhlasím. Při příletu na BB si sedni doleva , při odletu pak doprava kvůli výhledům....

0 Citovat

EvaS napsal(a):

Dobrý den, můžete mi prosím k té Arubě říct víc?Třeba do zprávy? jak je to tam cenově apod.? :)

https://www.numbeo.com/cost-of-l...Comparison

0 Citovat

Stredni Amerika! Nejspis Guatemala ❤️

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

Když už tam budeš, byla by škoda Boru vynechat.

To je pravda, je to nádherný ostrov, ubytovanie nie je drahé a ceny normálne, a pri ceste po ostrove veľa turistov nestretneš. Tí, ktorí tam prišli za romantikou, zostávajú v rezortoch.
0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Nejlevnejsi varianta kterou jsem do Pacifiku videl, je chytit levny letenky z Vidne do LA a odtud separatne Pacifik..

Druhá možnosť je chytiť akciu za 600€ do Aucklandu (šanca tak raz za 2 roky), príp. do Sydney a odtiaľ do južného Pacifiku.
0 Citovat

hugonovak napsal(a):

To je pravda, je to nádherný ostrov, ubytovanie nie je drahé a ceny normálne, a pri ceste po ostrove veľa turistov nestretneš. Tí, ktorí tam prišli za romantikou, zostávajú v rezortoch.

Tato informace mě docela překvapila, tak jsem se podíval na booking.com na září a říjen. Nejnižší cena za pokoj (ne v resortu) je asi 1200 Kč, 2. nejnižší 1800 Kč, ale většina mnohem dražších, takže je třeba rezervovat dlouho dopředu na tyto ceny. Asi teda myslíš, že na poměry Fr. Polynésie to není drahé.

Na jednu stranu chápu návrhy Fr. Polynésie na takovýto dotaz, ale při limitu 50000 Kč mi to přijde nereálné.
0 Citovat

Reagoval som na kajamarika a Petra Soukupa, je pravda, že téma sa trochu odchýlila od pôvodnej otázky. 50000 na 2 týždne je samozrejme nereálne, reálna cena je okolo 65000 Kč. 600 Kč na osobu je dobrá cena aj na Záp. Európu, na Polynéziu je to super cena.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Druhá možnosť je chytiť akciu za 600€ do Aucklandu (šanca tak raz za 2 roky), príp. do Sydney a odtiaľ do južného Pacifiku.

Souhlasím a v tomto případě bych z jižního Pacifiku doporučoval Samou, kam jsou lety citelně levnější než do Fr. Polynésie. Nemuselo by se ani čekat na takovou akci. Mě vyšlo 17 dní na Samoi před 2,5 lety na 14000 Kč a teď je kurz pro nás o 10% výhodnější. V hostelu jsem spal jen 2 noci (myslím, že je tam jen ten jeden poblíž letiště) a jezdil jsem busem, stopem a 1 den placenou spolujízdou (stop jde velmi snadno, zastavilo většinou první auto, jednou i auto plné 4 statných policajtů v sukních - to je tam stejnokroj). Při půjčení auta to vyjde dráž a je třeba vyřizovat nějaké povolení. Ubytování je většinou za osobu včetně snídaně a večeře, cca 60-70 WST (540-630 Kč) v chatkách na pláži, pod kterými někdy šplouchá při přílivu voda. Není to žádný luxus, jen matrace na podlaze, záchody jsou v budově o kus dál, ale zážitek na celý život. Je trochu problém sehnat mimo hlavní město oběd, protože tam restaurace nejsou, ale já to vždy nějak vyřešil a nehladověl jsem. Na kratší výlety je dost míst s krásnou přírodou. Mimo prázdniny v Austrálii a na NZ je tam minimum turistů a místní rádi vidí cizince (ne kvůli jejich peněženkám). Fotky mám tady:

https://www.zonerama.com/liborst...um/3895593

Možná bych doporučil dát jen 2 týdny na Samoi a týden na NZ, pokud byste letěli přes něj a chtěli byste i nějaký delší výlet. Třeba střední část Severního ostrova s Tongariro Crossing, ale záleží i na ročním období a aktuální předpovědi počasí. Jinak třeba Rotorua, Huka Falls, Coromandel (Cathedral Cove a stromy kauri) a Auckland.
0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Reagoval som na kajamarika a Petra Soukupa, je pravda, že téma sa trochu odchýlila od pôvodnej otázky. 50000 na 2 týždne je samozrejme nereálne, reálna cena je okolo 65000 Kč. 600 Kč na osobu je dobrá cena aj na Záp. Európu, na Polynéziu je to super cena.

Jasně, to jsem myslel na celou diskuzi. Já cestuju většinou sám a 1200 Kč za noc jsem nikdy neplatil (nejvíc asi 600, když je draho, tak bývají hostely), takže vidím, že pro mě je Fr. Polynésie stále moc drahá, ale dotaz byl pro 2 a ne v hostelu, takže ok.
0 Citovat

Na Samou sa výhľadovo chystám, tak ďakujem za informácie hlavne o stopovaní. 

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Na Samou sa výhľadovo chystám, tak ďakujem za informácie hlavne o stopovaní. 

Mám sepsané zážitky na 5 stránkách ve wordu (bez háčků a čárek), což jsem posílal známým z cesty mailem. Když mi pošleš mail na SZ, můžu to poslat.
0 Citovat

Libor_S, poslal som Ti SZ, ale neviem či si ju dostal. Zdá sa mi, že zase SZ fungujú nejako zvláštne.

0 Citovat

Azory.. jediny co, tak to neni top destinace na koupani, ale plaze najdes. Nicmene voda neni ani v lete prilis tepla a plazi je malo a nejsou rozhodne jak ty z katalogu a v jinych destinacich, co tu padly. Jinak to ma ale sama plus. A urcite budete hluboko pod 50k..

0 Citovat

@hugonovak   vy me tu  s temi napady s Liborem pekne  provokujete letenka do Aucklandu za  600 euro ?  I v sezone ? tedy  prosinec az  brezen   ?   a tu  Polynesii kdy  ? na  Raratonze jsem byl v listopadu a pak pokracoval na Zeland  

O  LA moc nestojim v SF jsem byl  tyden  ,ale spis  bych to videl na letenky ze SF ,ale tak to je  stejne  jen  zatim vzdalenejsi uvazovani , Predpokladam ze  nejpravdepodobnejsi  bude  nejblizsi  cesta  mimo Evropu na tu  Arubu  ,slysel jsem chvalu jak na pocasi  tak na   cely ostrov

@Ivo  tak Azory mame taky v planu ,ale ta cena prece  nejde srovnavat , tam to nemuze byt vic nez kdekoliv  jinde  v te oblasti,  snad  tak nejvic  15-20K pro dva  i kdyz by 25 ..
0 Citovat

@Mikir Proto rikam, ze to ma same plus, vc. ceny. Zbyde jim dost penez z rozpoctu na jine veci, treba jeste nejakou dalsi destinaci do budoucna.  Na 3 tydny s letenkama a autem atd by se asi meli vejit do 50k pro dva. 

0 Citovat

Osobne by som sa zameral na zazitky, takze za mna India, Nepal, Vietnam....

0 Citovat

@Mikir: NZ asi za 580€ bolo na jar 2017, ja som cestoval apríl/máj ale dalo sa myslím kúpiť aj na marec. Bol to error Thai airways. Za posledných asi 5 rokov som cenu okolo 600€ videl 3 razy, z toho 2x to boli nejaké čínske aerolinky. S trochou šťastia by sa mala dať kúpiť letenka na NZ asi za 800€. Najčastejšie asi z Mníchova. Do Polynézie môžeš ísť hocikedy, je to celoročná destinácia.

0 Citovat

@hugonovak  diky , no ja videl  letos za 16K ale na jejich zimu  ,coz nechci , ano myslim ze tech 800-1000 euro uz spada  spis  do bezne  ceny , na tu Polynezii jsem  se uz  taky  dival  kdy tam nejmene prsi  ,jinak to je asi jedno, zaujala me i ta Samoa

No asi se zamerim  zatim na tu Arubu  tam by mely jit sehnat letenky za polovinu  , NZ jsem spis slibil zene  a  chtel bych navstivit  lidi  u kterych jsem  bydlel  2 mesice  z toho ctvrt roku ,co jsem tam byl .ale 4o-50 k jen za letenky pro dva  se me davat nechce
0 Citovat

[citace="hugonovak"]

@Mikir: NZ asi za 580€ bolo na jar 2017, ja som cestoval apríl/máj ale dalo sa myslím kúpiť aj na marec. Bol to error Thai airways. Za posledných asi 5 rokov som cenu okolo 600€ videl 3 razy, z toho 2x to boli nejaké čínske aerolinky. 

este tu bolo UA  z Fra alebo Cdg za 270€

0