Včera jsem si tak projížděl videa na YT a skončil na videích, kde ukazují různé podvodníky.Konkrétně mě zaujalo, že  třeba náramkový scam je popisován, jako něco problematického k odolání. Že není opora pro podvedeného, aby nemusel platit, atd. Tak prostě když mi někdo cpe náramek a já ho nechci, tak ho hodím na zem, prodejce pošlu od plic do pípy a jdu dál, no ne?  At si tam někde po mě pořvává klidně. Prostě jsem nepochopil, že jsou z toho cestovatelé tak vyplašení.Edit: pokud někdo máte zkušenosti se scamem, klidně napište kde, kdy, jaké, co s tím dělat, at se obohatíme.  .

Scamy, heloumajfrendi, aneb radosti cestování

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jak nekdo zminoval vys, ja jsem taky strasne neduveriva a prvoplanove radeji tak protivna, ze vetsinou vsechny hned odradim. 

Nalitli jsme ale v Maroku, kdyz nam nosili na stul misticky s jidlem, ktere jsme si neobjednali, a pak po nas chteli sileny penize. Strhla se ohledne toho velka hadka, sebehlo se na nas s pritelem asi 7 Arabu :)) Nakonec jsem jim rekla, ze jestli se neuklidni, obejdu kazdeho jednoho cloveka v restauraci a reknu jim, co delaji a budou mit po srande. Ocividne se lekli (Why would you do this to me?!), ale moc nereagovali, tak jsem zacala obchazet zakazniky. Prala bych vam videt tu hruzu v ocich, rychle to vzdali. S usmevem na to vzpominame :D Maroko je cely takovy otravny, zejmena to jejich “The street is closed!” 

Modifikace naramku je pak posunuta v Nicaragui. Deti nosi kyticky upletene z travy, zadarmo samozrejme ne. 

V Gruzii nam chlapec ve smenarne nechtel promenit nektere dolarove bankovky, zdaly se mu zasle. Nenapadne je potom zkousel nevratit, svinak jeden.


Jeste dodam super strategii kamarada - ve Spanelsku jsou oblibeni “Cerveza fria” cmoudi, kdyz uz za nama prisli asi po desate behem 15minut, kamarad se jich s ledovym klidem zeptal, jestli maji nejake drogy, nejlepe heroin nebo kokain. Uz jsme je ten vecer nevideli! 

0 Citovat

Náramky už prodávají i ve Lvově, naštěstí nejsou vysloveně otravní.

0 Citovat

Ještě mám děsivou zkušenost z Tinderu v Saigonu.

Sraz před jejím barákem a že se půjdeme najíst. Ukázala mi na mobilu její výběr - evidentně nejvíc posh restaurace ve městě, tak jsem řekl, že zkusíme najít jen něco na ulici. Po celou večeři byla protivná, ale společný účet i s pitím vyšel kolem stovky, i když si dala dvě jídla, tak sem si říkal, jak sem na ní vyzrál :D  Pak že půjdeme na pivo. Všechny Graby sem samozřejmě platil já. Dojeli sme do nějáký pivnice kde byly lahváče od 200 kč, belgický piva apod. Řekl sem že tohle ne a zatáhl ji do baru vedle, ale i tam to bylo 2x dražší než v Praze. Navíc se se mnou celou dobu snažila flirtovat, měla mikrosukýnku a pokládala mi svoje nohy na moje, ale jen tak půl minuty a pak zase pryč! 
No po pár pivech kolem půlnoci jsme odjeli zpět k jejímu baráku a šli do obchodu, kde sem koupil ještě 2 pivka a ona si normálně nakoupila cereálie a nějaký blbý super mlíko za 80 kč a dala mi to do košíku. Když sem začal protestovat, začala se na mě lepit a obměkčila mě. Po nákupu řekla, že už musí domů. Totální scam, ale každá zkušenost člověka posílí! 

0 Citovat

To je klasika. Ladyboyové a kurtizány. V Charkově mi psala jedna, co měla na fotce cedulku s "free onenightstands" a přitom by ráda dolary. Spoustu dolarů. Hezky jsem ji v chatu poděkoval, nahlásil a zrušil propojení.

0 Citovat

Tinder funguje jen mezi homosexuály, pro heteráky to opravdu není.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tinder funguje jen mezi homosexuály, pro heteráky to opravdu není.

To si asi mylis s Grindr.

0 Citovat

Myslím Tinder - aby taková věc fungovala měl by být vyvážený poměr mezi nabídkou a poptávkou a to je jen u homosexuálů. U heteráků je drtivá poptávka u chlapů, čehož využívají různé podvodnice, pro které je to magnet. Šance na nějaký úspěch je tam asi jako že vyhraješ miliony v loterii. 

0 Citovat

V ČR bych ti dal za pravdu, ale ve Vietnamu je to obráceně, dokud jsi teda běloch :D  Přemýšlel jsem, že o tom napíšu zážitkový tématický cestopis, ale ty nejpikantnější detaily by neprošly cenzurou, vzhledem k tomu, že na web mohou chodit i děti :( 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

V ČR bych ti dal za pravdu, ale ve Vietnamu je to obráceně, dokud jsi teda běloch :D  

Tak tomu nejak nerozumím.? Nahore pises, jak te děvče odrbralo ( o peníze) a tady zase, jaká je to pohodicka ve Vietnamu. Asi mi něco uniká. Jedine, ze to probíhá vzdycky stejně, totiž ze se slečna hodně zdarma naji a napije a pak jen ten konec nejak nevyšel. Jen si říkám, jestli by návštěva veřejného domu nevyšla levněji  s větší jistotou výsledku. Ale neorientuji se :-)). Klidne něco napis. Spousta lidi by to jistě zajímalo. Pikantnosti lze vypustit ;-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak tomu nejak nerozumím.? Nahore pises, jak te děvče odrbralo ( o peníze) a tady zase, jaká je to pohodicka ve Vietnamu. Asi mi něco uniká. Jedine, ze to probíhá vzdycky stejně, totiž ze se slečna hodně zdarma naji a napije a pak jen ten konec nejak nevyšel. Jen si říkám, jestli by návštěva veřejného domu nevyšla levněji  s větší jistotou výsledku. Ale neorientuji se :-)). Klidne něco napis. Spousta lidi by to jistě zajímalo. Pikantnosti lze vypustit ;-)

+1

Taky nějak nechápu o jaký děsivý scam šlo :-)
0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Myslím Tinder - aby taková věc fungovala měl by být vyvážený poměr mezi nabídkou a poptávkou a to je jen u homosexuálů. U heteráků je drtivá poptávka u chlapů, čehož využívají různé podvodnice, pro které je to magnet. Šance na nějaký úspěch je tam asi jako že vyhraješ miliony v loterii. 


Ehm... tak teda alespoň v Praze je tinder absolutně super věc. Už bych teda vyhrál hodně milionu v loterii :D 

0 Citovat

Ach tieto moderné appky na všetko. Niekedy stačil rohypnol...

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ach tieto moderné appky na všetko. Niekedy stačil rohypnol...

Ty draku!  :-) No nekde jsem četl, ze tento způsob je ve Vietnamu  pořad aktuální. Jen teda na bílou holku v baru. Ale mozna to bylo jinde. Už se mi to plete :-)))

0 Citovat

tez nechapem aky to je scam, normalna vec aj doma, proste kupujes drinky na zabave a nakonec aj tak nist nebude.


inac na prazsky tinder by mohol spravit recenziu michal. ten vzdy vsetky svoje vylety opisuje objektivne bez priklasovania :)
0 Citovat

Jarda napsal(a):


Ehm... tak teda alespoň v Praze je tinder absolutně super věc. Už bych teda vyhrál hodně milionu v loterii :D 


Je otázka co považuješ za úspěch - já jsem na gazely a tu holku potřebuji fyzicky vidět, drtivá většina jich postavu gazely opravdu nemá (i když jsou o tom samy přesvědčené) a pokud se dostanu do spárů takové statné samice, bývám zklamán a musím se hodně hlídat s pitím, jinak jsem pro ni snadná kořist...

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak tomu nejak nerozumím.? Nahore pises, jak te děvče odrbralo ( o peníze) a tady zase, jaká je to pohodicka ve Vietnamu. Asi mi něco uniká. Jedine, ze to probíhá vzdycky stejně, totiž ze se slečna hodně zdarma naji a napije a pak jen ten konec nejak nevyšel. Jen si říkám, jestli by návštěva veřejného domu nevyšla levněji  s větší jistotou výsledku. Ale neorientuji se :-)). Klidne něco napis. Spousta lidi by to jistě zajímalo. Pikantnosti lze vypustit ;-)

Myslel jsem to trochu s nadsázkou, byla to sranda a překvapivě ostatní rande byly úplně jiný a mnohem zajímavější. Zlatokopky se najdou v malý míře všude :D  

Pražskej tinder je pro průměrně vypadajícího kluka k ničemu, matchuje to jen tlustý nebo divný holky - takový to "já hledám vztah", ale ve výsledku se spolu (v lepším případě) jen pomuchlujem a už se nikdy nepotkáme :D  


0 Citovat

padrino11 napsal(a):


Je otázka co považuješ za úspěch - já jsem na gazely a tu holku potřebuji fyzicky vidět, drtivá většina jich postavu gazely opravdu nemá (i když jsou o tom samy přesvědčené) a pokud se dostanu do spárů takové statné samice, bývám zklamán a musím se hodně hlídat s pitím, jinak jsem pro ni snadná kořist...


Gazely :D dobrý výraz. No hele já to dělal tak, že jsem si s těma holkama dlouho psal, pak jsem zkusil vymámit nudes - pro jistotu že jo. A když ok, tak pár rande a je to že jo. Ale je pravda, že poslední půl rok se to na tinderu hemžilo jen samýma podivnýma nebo extrémně tlustýma holkama. Jak píše Áčko no. Jsem si připadal jak někde v USA. Nechápu, že si tolik mladých holek dobrovolně takhle ničí zdraví.

0 Citovat

Za mě jednoznačně kolébkou "vyjebávačů" je Kuba! To je i na knížku :-) Každý den kdy jsem si říkal, že se mnou nevyjebou, přišla vždy novinka :-D Na druhou stranu před nimi smekám, co dokážou vymyslet.

0 Citovat

Nám se naopak v Bangkoku stal opak scamu. Zastavil nás na ulici typek, ktery procházel, jestli nechceme vidět nějaké Waty. Souhlasili jsme, on zastavil tuktukare, chvilku apolu mluvili, a ze za 40 Bahtu nam ukaze nejake zapadle chramy. Tuktukar nas vozil asi 2 hodiny po chramech, pak jsme mu řekli, ze uz toho mame dost, tak nás odvezl na Khao San a řekl si o těch 40 Bahtu. Takže i v Thajsku se najdou ochotní lidé :-) 

0 Citovat

Jarda napsal(a):


Gazely :D dobrý výraz. No hele já to dělal tak, že jsem si s těma holkama dlouho psal, pak jsem zkusil vymámit nudes - pro jistotu že jo. A když ok, tak pár rande a je to že jo. Ale je pravda, že poslední půl rok se to na tinderu hemžilo jen samýma podivnýma nebo extrémně tlustýma holkama. Jak píše Áčko no. Jsem si připadal jak někde v USA. Nechápu, že si tolik mladých holek dobrovolně takhle ničí zdraví.


Gazela - hodně štíhlá, pružná, menší pevná prsa a malý zadek.....je jich čím dál méně (fastfoody vítězí).

0 Citovat

Pravil expert na gay seznamky...

0 Citovat

Ani mi nemluvte. Letos v březnu třítýdenní trip do Indie. Do Dillí jsme přiletěli asi ve 2 ráno, letadlo klasika zpoždění a metro už nejelo. Tak že se půjdeme podívat na taxíky. Asi čtyři neoznačený jsem odmítnul. Pak jsme teda vzali jeden označený, ale cesta asi 3 km nás stála 20ecek, ze prej musi jet i zpet a letiste je drahe. No nic. Druhý den jsem se šli podívat do centra. Sotva jsme vylezli z metra tak jeden hellomajfriend, že nás vezme do nějaký toursit agency. Říkám si ok, tak aspoň vezmu nějakou mapu nebo tak. No nakonec jsme tam zkejsli asi 2 hodiny a ten týpek, že nám naplánuje trip a všechno zařídí. Tak jsme tam pár tisíc nechali, ale zase na druhou stranu, jsme měli v Kerale poté řidiče, ubytování a všechno to bylo ok. Destinace taky vybral fajn. Akorát ta cena bych řekl, byla na Indii trochu vysoká. Ovšem v porovnání s cestování ve střední Evropě, to vyšlo dost podobně. Takže nás trochu natáhli, ale ve finále no big deal. Jinak v Milán a Řím mi neskutečně znechutili ti borci, co prodávají selfie tyče a další kokotiny. Nejlepší je na ně fakt mluvit česky nebo ideálně jít pryč. Ale jak oni jsou neskutečně otravný... 

1 Citovat

Zkusenost z Kambodze


za kamaradkou prisla zena s ditetem ze nema penize na jidlo atd a at jde s ni do obchodu at vidi co kupuje ze je to pro tu malou.Tak kamaradka neco nakoupila a pak se za tyden docetla ze se jedna o klasicky scam, ze zena po case vse vrati a jede na cast ze zisku porad dokola.....

0 Citovat

Ani nevím jestli to jsem patří, ale pro mě nová zkušenost. Vídeň, objednaný Uber. Za 5 minut měla přijet Toyota Corolla, zelená barva, 2 minuty před příjezdem mobil schovávám do kapsy, ulice prázdná, nulový provoz, takže příjezd nemůžu minout. 

Za cca ty 2 minuty přijíždí Toyota Corolla, zelené barvy, označena velkým nápisem Uber. Nasedáme, ale za jízdy se řidič ptá na cestu. Je mi to divné, ale říkám si, že třeba chce užít jinou aplikaci na navigaci. Už jsme nějakou minutu na cestě a zobrazí se mi naštěstí na hodinkách zpráva, že řidič na nás čeká na místě.(byt vypitý, nebo nemít hodinky, tak to třeba zjistím až na hotelu, není vůbec a nevím, jak by to bylo se stornem) .Úplně jiné auto, stornuju za 6E a dozvídám se od řidiče, že nás neveze přes Uber, ale na taxametr. Bohužel nemůžu dokázat, že je to on na koho jsem měl čekat, protože v aplikaci je už jen to jiné auto. 

Byl to kousek, takže rozdíl v ceně nějaké 4E (+ 6E za storno, které ale Uber po reklamaci vrátil). Borec podle mě vyjel na objednávku Uberu, ale těsně před příjezdem ji zrušil a nabral nás na sebe.

Vím, že Uber mění auta i v průběhu, ale toto byla fakt málo frekventovana ulice, takže je vyloučené, že by to byla náhoda, že se tam zrovna v daný čas objevilo stejné auto a borec  na kyvnuti zastavil. 

Možná čekal, že budeme vzhledem k době víc pod vlivem, nebo se mu to kvůli pár Eurům vyplatí, netuším. Příště hold kontrolovat mobil znovu v době nástupu.

12 Citovat

Asi Egypťan :D

1