Ahoj,Přes agenturu vasnaroky.cz resime kompenzace za zpožděný let s TAP Portugal. Bohužel to došlo až do fáze podání žaloby. Nemám v dané věci žádné zkušenosti, proto bych se chtěl zeptat, zda by z toho mohla pro mě plynout nějaká nepříjemnost. Například forma nějaké "msty" ze strany letecké společnosti v případě opětovného koupení letenek od nich, nebo cokoliv jiného... Díky za každý názor.M. .

Kompenzace za zpožděný let - soudní vymáhání

Založil ve fóru Co se nevešlo

My meli 14.den pred zpatecnim letem zmenu/posun letu a mezipristani v Zurichu na ceste z Malty s AirMalta, pozadala jsem pres web o kompenzaci sama a po 14 dnech se ozvali, do mesice bylo 4x400€ na ucte.

0 Citovat

ancerf: Proč tak málo?

0 Citovat

Standa 009 napsal(a):

ancerf: Proč tak málo?

Celková kompenzovaná částka: € 250
Provize ClaimCloud: € 125 - https://claimcloud.cz/cs/pricing/ - predpokladam dle "Případ soud"
DPH z provize ClaimCloud: € 26.25

0 Citovat

Tak to je brutální provize. Že mají 25%+DPH jsem věděl, ale že když to pošlou dál, tak si řeknou o další peníze jsem netušil. Měl jsem za to, že to už je v těch "pětadvaceti"..

0 Citovat

Ahoj, tento rok s TAPem zpoždní přes 5 hodin ze San Francisca. Uletěl návazný let z Lisabonu do Prahy. Po příletu do Lisabonu měli již připravené nové letenky na další den, vouchery na jídlo a parádní hotel na přespání. V kiosku Tapu na letišti jsem si vyzvedl potvrzení o zpoždění letu. Cca 2 emaily dělali drahoty, ale nakonec zaplatili 600 Eur/ hlava ( byli jsme 4 )vše včetně taxi do a z hotelu. Do měsíce..

1 Citovat

Moje zkušenost s Wizzair kompenzací za zpožděný let.

- let Varna - Praha 13.7.2022, W64525 , něco přes 4 hodiny zpoždění, závada na klimatizaci, opravovali to přes notebook, oficiálně jsem v ruce nic neměl, 3 osoby.
- následnš jsem psal na Wizzair e-mail o odškodnění a odepsali mě, že nemám nárok a konec.
- píšu jim e-mail znovu, že chci vědět oficiální důvod zpoždění
- odepisují, že důvodem zpoždění je vyšší moc
- já odepisuji, že chci vědět konrétně, jaká vyšší moc
- oni- že se jedná o ochodní tajemství a nic mi neřeknou
- já- že se s nimi budu soudit a dal jsem jim termín úhrady odškodnění
- oni - ať si vezmi právního zástupce a soudím se s nimi
- já píšu na Úřad pro civilní letectví do Bulharska a podávám stížnost proti rozhodnutí Wizzair
- do tří dnů odpověď z úřadu, že to poslali let. společnosti a do 5.10.2022 se mají vyjádřit
- 5.10.2022 - nic se neděje a ticho po pěšině
- pak v půlce listopadu e-mail od Wizzairu, že reklamaci uzavírají a nemám na nic nárok
- čtvrtek 24.11.2022 píše e-mail Wizzair Úřadu pro civilní letectví v Bulharsku a v kopii mě, že mají pro mě dobrou zprávu, že věc prošetřili a všichni pasažéři letu W64525 VAR-PRG ze dne 13.7.2022 mají nárok na kompenzaci 250,- EUR/os a mám jim poslat číslo účtu
- úterý 29.11.2022 - přišlo na účet 18283,-Kč



11 Citovat

Nevím, jaké by bylo vhodnější vlákno, tedy šoupnu to sem... 

Aktuální  verdikt soudu a věřím do budoucna bude podobných přibývat. https://1url.cz/rryfk

1 Citovat

Zkus to ještě jednou cali. Nejde to otevřilt

0 Citovat

Stačí, kdyz odstraníš tu mezeru za "k". Pak funguje.

1 Citovat

Asterix napsal(a):

- úterý 29.11.2022 - přišlo na účet 18283,-Kč

Jen drobna poznamka, podle me skoda nechat posilat na CZK ucet a nechat se ojebat bankou na kurzu. Lepsi treba free Fio EUR ucet s kartou nebo Revolut, clovek pak ty eura casem vyuzije nekde v zahranici treba :)

0