1. Fórum
  2. Co se nevešlo
  3. Výběr kufru - velikost, kg

Výběr kufru - velikost, kg

Napsal kristyna.labikova 2020-01-13T10:16:12+01:00 ve fóru Co se nevešlo

Tak váhu už taky mám :-) Po 30 letech cestování a neustálém remcování manželky, jsem pro klid duše svolil nákup. Pravda při putování nízkonákladovkama Asii, kde pořád nakupujete a přebalujete se může hodit. Před vánoci "ulovila" v Tescu ve slevě strašlivou kobylu...pravda asi za 130 Kč. Udělal jsem doma kontrolní převážení 2kg činky a váha ukázala 1kg :-) Hned druhý den jsem ji šel vrátit a koupil ji pod stromeček ETA za 290 Kč...malinkatá, digitální a váží přesně. S takovou můžu žít.

Zpět ke kufrům ;-)

Osobně preferuji skořepinový s oddělenou částí ve víku (to má většina) a 4mi kolečky. S kufrem nepodnikám žádné pochoďáky přes pole, takže nepotřebuji extra velká kolečka a naopak se mi s tím 4kolečkovým lépe popojíždí na letišti (nevláčím ho za sebou ale jede mi jak pejsek vedle nohy). Do oddělené části ve víku pak dávám málo potřebné věci (bundu, kterou jsme měl jen na cestu, již nakoupené suvenýry nebo špinavé prádlo) takže se mi to vše nemotá v té části kufru, do které chodím častěji. 

Skořepinových kufrů mám několik, ale používám je opravdu občas (v jednom vozím nafukovací paddleboard). Na cestách létám většinou s několika různými dopravci, naposledy v Asii s 5-ti a kufr v ceně měl jen jeden z nich. Proberu šatník a vyberu nejvíce obnošené kousky, které po cestě odhazuji. Vystačím tak s příručním zavazadlem a po návratu za ušetřený peníz zakoupím nový outfit.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!