Zdravím,  nevím zda píšu správně, ale nenašel jsem žádný obecný fórum pro kompenzace.. Měl jsem origo letenky PRG-VIE-MLE a na cestě zpět MLE-ZRH-PRG byl let WK67 (26.1.) zpožděn o hodinu, takže jsem nestihnul poslední letadlo do Prahy a dostal jsem rerouting přes FRA (doletěl do PRG o 3 hodin a 30min později)  Důvodem zpoždění letu bylo podle kapitána "plane is still not fully loaded and we are doing some paperwork" -  taky nutno podotknout, že v čase plánovaného odletu jsme ještě stále stáli v gatu a čekali na boarding..   (přitom letadlo z ZRH přistálo na čas, takže nevím proč jsme neboardovali on time) Taky se chci zeptat, zda "plane is still not loaded" a "doing some paperwork" - dveře byly otevřený asi ještě 40min po STD. (+ letiště pak bylo busy) je dobrý důvod pro akceptování ke kompenzsci? Díky moc za info, jsem z toho zmatenej..  .

EU261 kompenzace - Edelweiss

Založil ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

Zdravím, 

nevím zda píšu správně, ale nenašel jsem žádný obecný fórum pro kompenzace..

Měl jsem origo letenky PRG-VIE-MLE a na cestě zpět MLE-ZRH-PRG byl let WK67 (26.1.) zpožděn o hodinu, takže jsem nestihnul poslední letadlo do Prahy a dostal jsem rerouting přes FRA (doletěl do PRG o 3 hodin a 30min později) 

Důvodem zpoždění letu bylo podle kapitána "plane is still not fully loaded and we are doing some paperwork" -  taky nutno podotknout, že v čase plánovaného odletu jsme ještě stále stáli v gatu a čekali na boarding..   (přitom letadlo z ZRH přistálo na čas, takže nevím proč jsme neboardovali on time)

Taky se chci zeptat, zda "plane is still not loaded" a "doing some paperwork" - dveře byly otevřený asi ještě 40min po STD. (+ letiště pak bylo busy) je dobrý důvod pro akceptování ke kompenzsci?

Díky moc za info, jsem z toho zmatenej..


0

261/2004 se vztahuje i na Švýcarsko 

0 Citovat

eremi napsal(a):

261/2004 se vztahuje i na Švýcarsko 

to sice ano, ale podle euclaim.co.uk"

"Your flight departed from a non-European country and was operated by a non-European airline. Therefore your flight does not fall under the EC Regulation 261/2004 and you are, unfortunately, not entitled to compensation."

ale samozřejmě to není žádný ofiko zdroj.. ale přijde mi to taky nějaký zamotaný

0 Citovat

Pro účely 261/2004 se Švýcarsko považuje za EU,takže jsi letěl s EU aerolinkou.

0 Citovat

Vloni jsem za o 24 h zpožděný let s Edelweiss z Punta Cana do Curychu dostala plnou kompenzaci 600 euro. Šlo o technickou závadu.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Vloni jsem za o 24 h zpožděný let s Edelweiss z Punta Cana do Curychu dostala plnou kompenzaci 600 euro. Šlo o technickou závadu.

díky, mně se snaží odseknout a vymýšlí si v mailu blbosti.. už asi 5 mailů.. vidím to na dva a pak to posílám na FOCA a potom to kdyztak nekomu dam.

0 Citovat

Divné. Já byla nadšená, jak rychle jsem to s nimi vyřídila. Poslala jsem vyplněný claim a dopis, oni to hned uznali, a do měsíce bylo 2x 600 eur na účtu. Říkala jsem si- No jo, Švýcaři😉 

0 Citovat

No jo, Edelweiss, co chcete... https://www.youtube.com/watch?v=BuWrg80dXeU

0 Citovat

:D ;D.. taky všude čtu, že i Swiss se snaží “lhát” skoro víc jak Smartwings..

Jinak, co si teda myslíte o důvodu zpoždění? Mám i videa z paluby a fotky, ale co když řeknou, že je ATC nechtělo pustit?  Já vím, že nikdo není vědma, jen zda jste někdo neměl podobný případ :)

0 Citovat

Dle mého se na to nevztahuje kompenzace neboť toto bylo zaviněno třetí moci a nejspíše handlingem.  Buď se pořád nakládalo cargo/ kufry nebo nastupovalo. Doing some papework značí, že se něco podělalo, ale těžko ti řeknu, když jsem tam nebyl :D 

 A to, že jste jeli k letadlu busem nic neznamená. To už je domluva mezi dopravcem a letištěm. ( podobný případ je Austrian, který by i s 767 parkoval v polích v Praze.. ) 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dle mého se na to nevztahuje kompenzace neboť toto bylo zaviněno třetí moci a nejspíše handlingem.  Buď se pořád nakládalo cargo/ kufry nebo nastupovalo. Doing some papework značí, že se něco podělalo, ale těžko ti řeknu, když jsem tam nebyl :D 

 A to, že jste jeli k letadlu busem nic neznamená. To už je domluva mezi dopravcem a letištěm. ( podobný případ je Austrian, který by i s 767 parkoval v polích v Praze.. ) 

letiště bylo busy - letiště bylo zaneprázdněný :D jakože tam bylo moc provozu, ne že jsme jeli busem :) 


0 Citovat

Nacpat anglické slovíčko na konec věty :D jako, nejsem češtinář, ale toto mě občas na*ere :D Tak to jo, tak ikdyby bylo zaneprázdněné, tak stejně je to třetí moc, tzv. ATC ( viz. ATC strike France... třetí moc ) 

0
11 reakcí