Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

No jako to mi pripada,ze jak je porad ve sluzbe,tak nestiha sledovat,jak to v tom Švédsku vypadá a to mají poloviční protestovanost jako my.

0 Citovat

Zrovna včera vyšel tento článek, zdá se, že švédští lékaři už tak klidní nejsou.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_aha

0 Citovat

Kolega překladatel ze Švédska (žije v Německu) se před pár dny na Facebooku "vztekal", že nechápe, co to tam doma ve Švédsku ta vláda předvádí. Takže Švédové určitě nejsou moc klidní.

0 Citovat

Nejen Tvůj kolega...

https://www.sport.cz/hokej/nhl/c...tion-artcl

0 Citovat

Švédsko má 7x větší úmrtnost než Čr při nekolinasobne menší hustotě zalidneni a s všeobecně zdravejsim životním stylu, dal asi nemá cenu se vracet k tématu.. 

0 Citovat

Je krásný sledovat, že jakmile se tady začně zmiňovat, že existuje i jiná cesta, okamžitě přiběhnou PR agentury a začnou vracet ovečky na tu jedinou správnou. Jen tak mimochodem Bělorusko taky nejde cestou karantény

0 Citovat

Úžasný příklad! Jj místo toho traktorova terapie a panák vodky,mají to promyšlené.

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Je krásný sledovat, že jakmile se tady začně zmiňovat, že existuje i jiná cesta, okamžitě přiběhnou PR agentury a začnou vracet ovečky na tu jedinou správnou. Jen tak mimochodem Bělorusko taky nejde cestou karantény

Pokud se budeme držet západní evropy, kde to dělají lépe než Čr? Vidím pouze výrazně horší výsledky a ve finále driv nebo později nastavené stejně restrikce. Jo v Bělorusku tam pan prezident žádný vir nevidí, tak tam logicky není, Zeman se má stále co učit.

0 Citovat

Pravda je, že zatím nevíme. Klidně se může ukázat, že počet těžkých případů, potažmo mrtvých, u nás je nízký kvůli úplně jinému faktoru. Např. https://www.lidovky.cz/domov/je-..._domov_rkj

Stejně tak se nakonec může ukázat, že to ve Švédsku bude mít podobný průběh jako v ostatních západních zemích. Jejich oficiální čísla na mil. obyvatel nejsou zatím tak strašná, i když horší než u nás. 

0 Citovat

Už to začíná. Dámy a pánové, držme si klobouky, pojedeme s kopce: https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/

0 Citovat

T napsal(a):

Pravda je, že zatím nevíme. Klidně se může ukázat, že počet těžkých případů, potažmo mrtvých, u nás je nízký kvůli úplně jinému faktoru. Např. https://www.lidovky.cz/domov/je-..._domov_rkj

Stejně tak se nakonec může ukázat, že to ve Švédsku bude mít podobný průběh jako v ostatních západních zemích. Jejich oficiální čísla na mil. obyvatel nejsou zatím tak strašná, i když horší než u nás. 


Ano 100% nevíme a spekulací je víc než dost.  Proto se držme toho co víme a to je, že si vedeme skvělé a ostatní v podstatě stejně restrikce zavádějí také, samozřejmě ty si vyberou svou daň později.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Úžasný příklad! Jj místo toho traktorova terapie a panák vodky,mají to promyšlené.

Tak léčba to je jistě příjemnější než roušky a karanténa, úspěšnost ale určitě lepší nebude:-)


0 Citovat

Na webu https://www.worldometers.info/coronavirus/ už do tabulky přidali i počet provedených testů a řekl bych, že si nevedeme vůbec špatně. V počtu testů na milion obyvatel jsme sice na nějakém 33. místě, ale před námi je téměř polovina malých zemí typu od San Marina a Gibraltar, přes Grónsko a ostrov Man až po Maltu. Takže i ten argument, jak se u nás málo testuje, začíná pokulhávat.

V tabulce chybí první tři místa – Faery, Island a Gibraltar – byl jsem líný zmenšovat stránku :)


snimek-obrazovky-2020-04-04-v-21-18-41.png

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak léčba to je jistě příjemnější než roušky a karanténa, úspěšnost ale určitě lepší nebude:-)


Paradoxně v zemi ve které je díky zaostalosti a alkoholismu průměrný věk dožití mužů cca 66 let by nemuselo být tolik umrti zapricinene Covidem v Rusku podobne.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Na webu https://www.worldometers.info/coronavirus/ už do tabulky přidali i počet provedených testů a řekl bych, že si nevedeme vůbec špatně. V počtu testů na milion obyvatel jsme sice na nějakém 33. místě, ale před námi je téměř polovina malých zemí typu od San Marina a Gibraltar, přes Grónsko a ostrov Man až po Maltu. Takže i ten argument, jak se u nás málo testuje, začíná pokulhávat.

V tabulce chybí první tři místa – Faery, Island a Gibraltar – byl jsem líný zmenšovat stránku :)

Proto jsem psal v porovnání se západní Evropou. Cisla ze zemi V4 (až na Cr) a jinych zatim nelze brat z tohoto důvodu vazne. Kdyby zas někdo navrhoval alternativní řešení...

0 Citovat

A taky se nám Irsko a Česko seřadily pěkně za sebou dle počtu zjištěných případů, tak se dají čísla porovnat, když už jsme tady obě země zmiňovali. Plus jsem nechal pro ilustraci ještě pár řádků výš Švédsko. Nic z těch čísel nevyvozuju, jen pro zajímavost je tady dávám.


snimek-obrazovky-2020-04-04-v-21-34-11.png

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Proto jsem psal v porovnání se západní Evropou. Cisla ze zemi V4 (až na Cr) a jinych zatim nelze brat z tohoto důvodu vazne. Kdyby zas někdo navrhoval alternativní řešení...

Jasně, já tím příspěvkem nijak nereagoval na tebe ;)

0 Citovat

Proky napsal(a):

Jasně, já tím příspěvkem nijak nereagoval na tebe ;)

Vím, jen jsem doplnil.

0 Citovat

Proky napsal(a):


Je to tak, neměl. Na mě jsou ty cestopisy v prvé řadě moc dlouhé, což je ale samozřejmě můj problém, já toho volného času prostě moc nemám. Takže jsem někde přečetl jen pár útržků, vím jakým stylem jsou psané a není to můj šálek kávy. Ale asi to dělá dobře, když jsou její cestopisy tak oblíbené. Podle řady až obdivných komentářů si to své publikum evidentně najde a pro CL jen dobře, protože to zvyšuje návštěvnost webu / čtenost cestopisů. Včera jsem tu dával jeden ostřejší komentář k tomu - chtěl jsem si trochu ulevit, protože mě ten pocit neomylnosti a arogance fakt dopálil, ale pak jsem si vzpomněl na tuhle hlášku https://www.youtube.com/watch?v=Xn63ilg8Fwc a po půl minutě jsem ho raději smazal. :)

Ty cestopisy jsou z meho pohledu hrozne. Prekvapilo me, ze jste reagoval 😀

0 Citovat

eremi napsal(a):

Nejen Tvůj kolega...

https://www.sport.cz/hokej/nhl/c...tion-artcl

Nazory doktora (pouheho anesteziologa) jsou liche, ale cloveka co ma misto mozku puk jsou ok a hodne citovani? Zajimave. Nestavim se ani na jednu stranu, jen me to pobavilo.

0 Citovat

[citace="Jakub"]

Nazory doktora (pouheho anesteziologa) jsou liche, ale cloveka co ma misto mozku puk jsou ok a hodne citovani? Zajimave. Nestavim se ani na jednu stranu, jen me to pobavilo.

[/citace

Problém je v tom, že názory doktorů se podstatné různí, dále u vetsiny neznáme jejich politické zajmy. Aspoň trochu vypovídající hodnotu má odkaz, který sem dal Proky a ten hovoří jasnou řečí.

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Problém je v tom, že názory doktorů se podstatné různí, dále u vetsiny neznáme jejich politické zajmy.

Souhlasím.

https://zpravy.aktualne.cz/domac...590604f2e/

0 Citovat

Odborná erudice lékařů (popř. kohokoli z hard science oborů) a jejich schopnost navýsost odborné informace laické veřejnosti stravitelnou formou jsou dvě, zcela odlišné disciplíny a ne vždy druhé znamená prvé a naopak. Nemnozí mají schopnost obého. 

Znám řadu lékařů, kteří se po  negativní zkušenosti s mediální zkratkou a (ne)vědomou dezinterpretací svých slov novinářům zdaleka vyhýbají a pokládají jim zdvořile telefony. 

Na druhou stranu tu je okruh "televizních" doktorů, kteří ochotně sdělí názor na tema z vlastního oboru a pak ještě řada dalších, kteří pohovoří na cokoliv od budoucnosti cytostatik až po rady pro výsadbu ředkviček a to pro ČT24 přes Novu až po Vlastu a Blesk. Proto v médiích rotuje dvacet, třicet takových doktorů. Proto teď Pirk bere zpět svoje slova o pouhé chřipce a zdravotnický podnikatel Šmucler žvaní a žvaní (doporučuji shlédnout jeho tvorbu na fb, opravdový bizár).

Proto je prezentace Dr. Balíka nepříliš přesvědčivá, vcelku oprávněně budí dojem že s terapii remdesvirem není vnitřně ztotožněn a obecně budí dost smíšené pocity. Bylo mi nicméně vysvětleno, že dlouhodobé napojeno ECMO je pro organismus obrovská zátěž a jistá skepse je na místě.

V neposlední řadě jsou doktoři jen lidi a býť zachraňují životy jsou jako všichni ostatní, v dobrém i zlém. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Odborná erudice lékařů (popř. kohokoli z hard science oborů) a jejich schopnost navýsost odborné informace laické veřejnosti stravitelnou formou jsou dvě, zcela odlišné disciplíny a ne vždy druhé znamená prvé a naopak. Nemnozí mají schopnost obého. 

Znám řadu lékařů, kteří se po  negativní zkušenosti s mediální zkratkou a (ne)vědomou dezinterpretací svých slov novinářům zdaleka vyhýbají a pokládají jim zdvořile telefony. 

Na druhou stranu tu je okruh "televizních" doktorů, kteří ochotně sdělí názor na tema z vlastního oboru a pak ještě řada dalších, kteří pohovoří na cokoliv od budoucnosti cytostatik až po rady pro výsadbu ředkviček a to pro ČT24 přes Novu až po Vlastu a Blesk. Proto v médiích rotuje dvacet, třicet takových doktorů. Proto teď Pirk bere zpět svoje slova o pouhé chřipce a zdravotnický podnikatel Šmucler žvaní a žvaní (doporučuji shlédnout jeho tvorbu na fb, opravdový bizár).

Proto je prezentace Dr. Balíka nepříliš přesvědčivá, vcelku oprávněně budí dojem že s terapii remdesvirem není vnitřně ztotožněn a obecně budí dost smíšené pocity. Bylo mi nicméně vysvětleno, že dlouhodobé napojeno ECMO je pro organismus obrovská zátěž a jistá skepse je na místě.

V neposlední řadě jsou doktoři jen lidi a býť zachraňují životy jsou jako všichni ostatní, v dobrém i zlém. 

+1

Sam pusobim v mostnim stavitelstvi, coz neni zadny “hard science” obor, ale co za nesmysly si pak clovek vzdy precte, nebo zaslechne v mediich je usmevne.   

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Ty cestopisy jsou z meho pohledu hrozne. Prekvapilo me, ze jste reagoval 😀

S první větou souhlas. K té druhé větě – nemohli bychom si tady všichni normálně tykat? 😀 Přece se tu nezačnem za chvilku oslovovat titulem 😀

0