Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jakub napsal(a):

+1

Sam pusobim v mostnim stavitelstvi, coz neni zadny “hard science” obor, ale co za nesmysly si pak clovek vzdy precte, nebo zaslechne v mediich je usmevne.   

Poslední příspěvek v diskuzi se necituje, zvlášt v případě,  kdy má  několik odstavců.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Odborná erudice lékařů (popř. kohokoli z hard science oborů) a jejich schopnost podat navýsost odborné informace laické veřejnosti stravitelnou formou jsou dvě, zcela odlišné disciplíny a ne vždy druhé znamená prvé a naopak.   


Přesně. Na to trochu dojíždí právě Prymula. Řekne naplno, co si jako odborník na svůj obor myslí. Viz ty zákazy cestování a podobně. A pak to schytá, že musí být trochu politik (což on samozřejmě není) a nemůže to lidem takhle vpálit. Pak je otázka, co je lepší. Jestli říct naplno, jak to vidí, a přitom spoustu lidí vyděsit a nasrat (ale zároveň jim dát najevo, jaká situace může nastat, aby na to byli připraveni), nebo aby to politik nějak zaonačil a mazal lidem med kolem huby, ač třeba sám ví, že to není pravda.

0 Citovat

Mimochodem, Wu-chan po uvolnění některých opatření je opět zpřísňuje a pokud jsem dobře slyšel, tak Čína zase uzavřela hranice.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Mimochodem, Wu-chan po uvolnění některých opatření je opět zpřísňuje a pokud jsem dobře slyšel, tak Čína zase uzavřela hranice.

Já našel pouze, že zavřeli hranice s Barmou. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Přesně. Na to trochu dojíždí právě Prymula. Řekne naplno, co si jako odborník na svůj obor myslí. Viz ty zákazy cestování a podobně. A pak to schytá, že musí být trochu politik (což on samozřejmě není) a nemůže to lidem takhle vpálit.

No dobře, ale to už by se po čtvrtem týdnu měl pomalu naučit, že když se nechá dotlačit k tomu, aby sděloval termíny, data, počty na tři týdny dopředu, tak si jen nabíhá na vidle.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Odborná erudice lékařů (popř. kohokoli z hard science oborů) a jejich schopnost navýsost odborné informace laické veřejnosti stravitelnou formou jsou dvě, zcela odlišné disciplíny a ne vždy druhé znamená prvé a naopak. Nemnozí mají schopnost obého. 

Znám řadu lékařů, kteří se po  negativní zkušenosti s mediální zkratkou a (ne)vědomou dezinterpretací svých slov novinářům zdaleka vyhýbají a pokládají jim zdvořile telefony. 

Na druhou stranu tu je okruh "televizních" doktorů, kteří ochotně sdělí názor na tema z vlastního oboru a pak ještě řada dalších, kteří pohovoří na cokoliv od budoucnosti cytostatik až po rady pro výsadbu ředkviček a to pro ČT24 přes Novu až po Vlastu a Blesk. Proto v médiích rotuje dvacet, třicet takových doktorů. Proto teď Pirk bere zpět svoje slova o pouhé chřipce a zdravotnický podnikatel Šmucler žvaní a žvaní (doporučuji shlédnout jeho tvorbu na fb, opravdový bizár).

Proto je prezentace Dr. Balíka nepříliš přesvědčivá, vcelku oprávněně budí dojem že s terapii remdesvirem není vnitřně ztotožněn a obecně budí dost smíšené pocity. Bylo mi nicméně vysvětleno, že dlouhodobé napojeno ECMO je pro organismus obrovská zátěž a jistá skepse je na místě.

V neposlední řadě jsou doktoři jen lidi a býť zachraňují životy jsou jako všichni ostatní, v dobrém i zlém. 

Pokud jde o zdrženlivost MUDr. Balíka k hodnocení remdesiviru, má naprostou pravdu, protože účinnost léků nelze nikdy dovozovat z kazuistik. To, že něco nastane po něčem, neznamená, že se tak stalo v důsledku toho, a pokud pacient dostane lék, už zpětně nezjistíme, jak by se za nezměněnych okolností jeho stav vyvíjel, kdyby tehdy tento lék nedostal. Je proto nutné mít testovanou skupinu s lékem a srovnatelnou kontrolní skupinu s placebem, a ani zdravotníci nesmějí vědět, co jejich konkrétní pacient dostává, aby interpretace výsledků nebyla zkreslena jejich očekáváními. Porovnává se pak četnost vyléčení nebo zlepšení stavu pacientů v obou skupinách. Takové testy už s remdesivirem proběhly, ale jejich hodnocení zatím není k dispozici, mělo by být někdy v dubnu. 

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Nazory doktora (pouheho anesteziologa) jsou liche, ale cloveka co ma misto mozku puk jsou ok a hodne citovani? Zajimave. Nestavim se ani na jednu stranu, jen me to pobavilo.

Vytrhujes úplně co jsem psal z kontextu.Psal jsem jasně,že to co říkal ke svému oboru je zajímavé,nezdaji se mi, ve zkratce, ty "politicke" a epidemiologicke nazory.A toho brankáře jsem tam dával pouze jako ilustraci názoru Sveda na to,co se děje ve Švédsku už pod dva další. Jinak osobně ho neznám,takže nedokážu říct,jestli má místo mozku puk.

0 Citovat

Počet úmrtí závisí na délce onemocnění. To, že někdo má horší čísla než my, může být způsobeno třeba tím, že nákaza starší populací začala dříve než u nás.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Vytrhujes úplně co jsem psal z kontextu.Psal jsem jasně,že to co říkal ke svému oboru je zajímavé,nezdaji se mi, ve zkratce, ty "politicke" a epidemiologicke nazory.A toho brankáře jsem tam dával pouze jako ilustraci názoru Sveda na to,co se děje ve Švédsku už pod dva další. Jinak osobně ho neznám,takže nedokážu říct,jestli má místo mozku puk.

Já v tom, žadné vytrhávní z kontextu nevidím. Jinak Lehner má bipolární poruchu.

0 Citovat

Ok,pak je zbytečné to řešit.A bipolarni porucha,jen pro tvou informaci,není porucha intelektu.

0 Citovat

Něco pro ohlečení. Radnice NY vydala doporučení během sexu.

Mimo jiné upozorňují, že během rimmingu se můžete nakazit :D


nyc.jpg

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Něco pro ohlečení. Radnice NY vydala doporučení během sexu.

Mimo jiné upozorňují, že během rimmingu se můžete nakazit :D

Tohle je ovšem opravdu vtipný,něco jako upozornění nesusit kočku v mikrovlnce nebo že tempomat není autopilot.

0 Citovat

@eremi -alebo ako u nás, umývať si ruky po návšteve toalety:)) tiež keď som bol prvý krát v USA, som si robil srandu s takýchto upozornení na toaletách a už sú aj u nás:))

0 Citovat

tonic: na druhou stranu se člověk ani nediví,když vidí,kolik lidí i tady u nás si při odchodu z toalet neumyva ruce :)

0 Citovat

zialbohu, ja to uz dlho spominam ... poznal som mladuych Rusov v USA, ktorym zacal kupelni rast regulerny hrib, ale az v korporacii som sa naucil co su ludia za hovada :D

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Počet úmrtí závisí na délce onemocnění. To, že někdo má horší čísla než my, může být způsobeno třeba tím, že nákaza starší populací začala dříve než u nás.

ČR, Portugalsko Belgie, Rakousko, Švédsko (tj. země s +- 10 mega obyvatel) měly k 1.3. 0-15 známých případů.

O měsíc později se počty testovaných na jednotku obyvatel liší násobně a počty mrtvých i o několik řádů... ČR 62 vs. Belgie 1447.



0 Citovat

Doporučená aktuální četba  pro tyto dny:    

Karel Čapek - Bílá nemoc 

Michael Crichton - Kmen Andromeda 

Ladislav Fuchs - Spalovač mrtvol

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Problém je v tom, že názory doktorů se podstatné různí, dále u vetsiny neznáme jejich politické zajmy.

A dnes koukam, ze uz se stihl prevleci do noveho.


c962ecbd-a5ed-4a9d-8780-6ac0d4e0b4a7.png

0 Citovat

Ovar rozdává polibky smrti... chudák Prymula se jistě modlil, aby se na jeho koketérii se Zemanovci a Senátem v roce 2013 (kterou si rychle rozmyslel poté, co SPOZ dostali v parlamentních volbách na podzim '13 totální výprask v podobě 1,51%) pokud možno zapomnělo a teď vyleze Milouš s plíškem. Možná by měl Zemanovi někdo vysvětlit, že i v hokeji se medaile rozdávají až na konci zápasu a ne po první třetině.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

A dnes koukam, ze uz se stihl prevleci do noveho.

Tak jasné, že na truc nepůjde ke Kalouskovi😀

0 Citovat

tonic napsal(a):

@eremi -alebo ako u nás, umývať si ruky po návšteve toalety:)) tiež keď som bol prvý krát v USA, som si robil srandu s takýchto upozornení na toaletách a už sú aj u nás:))


Kolikrát jsem na toaletě potkal debila, co šel rovnou pryč a svou pochcanou / posranou rukou šáhl na kliku. Hygiena funguje, jen pokud ji dodržují všichni.

0 Citovat

Podivejte se na tu jejich zranici  a jak sedi vedle sebe  ..takova sebranka  mi  nebude nic narizovat


https://zpravy.aktualne.cz/domac...n=Aktualne


https://www.seznamzpravy.cz/clan...paign=null


To jako budou zrat a chlastat pres rousky ,, vysmech obycejnym lidem

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Tak jasné, že na truc nepůjde ke Kalouskovi😀

Jak psal dneska Feri na instagramu. Prymula je v podstatě jasnej novej ministr zdravotnictví a uvidí se co dál. Kandidát za ANO do senátu, na prezidenta...

A historicky poprvé souhlas s mikirem, ta včerejší fotka je brutální výsměch. A do toho dneska průzkum, že má ANO 34%...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Podivejte se na tu jejich zranici  a jak sedi vedle sebe  ..takova sebranka  mi  nebude nic narizovat.


To jako budou zrat a chlastat pres rousky ,, vysmech obycejnym lidem


Quod licet Iovi, non licet bovi. To neznáš? Se podívej všude ve světě, furt ti říkají, že nemá cenu testovat, dokud nejsou příznaky, ale když se jedná o někoho výše postaveného, hned se testuje. A tak je to všude.

0 Citovat

Ahoj, jen taková vsuvka.. nezkoušeli jste si někdo předat na hranicích balík? :D S rodinou v ČR mě dělí 70km a československé hranice. Hodily by se mi z domu nějaké věci, tak mě napadlo že obě strany přijedem na hranice a předáme si balíčky.. nezkoušel to někdo? :)) To není nic proti ničemu přece, nebo?

0