Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jediná možnost jak zjistit reálnou situaci o počtech úmrtí v Číně je porovnat celkovou úmrtnost meziročně v jednotlivých oblastech. Ale otázka jestli tyto údaje Jsou k dispozici a jak jsou věroodné.

0 Citovat

Z webu:  hongkongské úřady zavedly od soboty nové opatření, podle kterého musí na 14 dní do karantény všichni, kdo přicestovali z pevninské Číny. Jedinou výjimku mají pracovníci některých logistických služeb, například řidiči kamionů a letový personál.

0 Citovat

Na letišti SIN mě dnes pobavily každých ca.200 m takové palposty, kde mají termokamerou s PC a monitorují procházející. Když má někdo pokrývku hlavy, hned za ním vyběhnou a musí si jí sundat. Fotka je mázlá, musel jsem rychle a nenápadně:-)


img-20200209-025931.jpg

0 Citovat

Ahojte. Riskovali by ste Cebu s prestupom v oboch smeroch v Taipei? Momentalne mi to najde najlepsiu cenu ale ktovie, ako sa to este na Taiwan zvrtne... 

0 Citovat

Jestli si hned potom nekoupíš nějaké přelety nebo nezrušitelné ubytování apod, tak to můžeš brát jako sázku do loterie, buď to vyjde nebo to zruší a dostaneš asi peníze zpět nebo poletíš a budeš mít v ceně všelijaká neplánovaná dobrodružství. 😀

0 Citovat

Osobně bych na nejbližší týdny a jeden dva měsíce hledal přímé lety z Evropy do Asie a to jen z takových míst, kam se dostanu v pohodě busem. Nedělal bych taky žádné multicity v Asii. Maximálně takové, kde stačí koupit lístek na vlak (takže např. KL-Singapur). Takže přestup na Taipei raději ne. Ale co člověk, to názor. 

0 Citovat

Ja by som neriskoval uz ani donovaly.

Korona je vsade :)


img-20200209-181611.jpg

0 Citovat

Ahoj, máme koupené letenky (přes Student agency) Mnichov - Hanoj s přestupem v Pekingu na konec dubna. Vyčkali by jste na vývoj situace nebo by jste letenky stornovali? Air China asi neprodává garantované letenky tzn., že nám nejspíš nenabídnou let s jinou společností? Děkuji ....... 

0 Citovat

Taky jsem měla letenky Michov Hanoj s přestupem v Pekingu, ale na březen, a let Peking-Hanoj už zrušili, protože Vietnam je jednou ze zemí, které nepřijímají přímé lety z Číny.  Já osobně jsem zbytek letenek stornovala (mohla jsem ostatně letět jen do Pekingu), protože zatím to nevypadá, že by se situace měla do měsíce zlepšit a nechci riskovat, že se zpátky zaseknu, protože mě kvůli zvýšené teplotě nebo průjmu nepustí do letadla. Ale mít to na konec dubna, tak asi ještě chvilku počkám.  Otázka je, jestli když člověk jede na dovolenou, stojí mu za to jet někam, kde ho můžou čekat takové nepřijemnosti. Ale to už je asi individuální :)

0 Citovat

Simona napsal(a):

Taky jsem měla letenky Michov Hanoj s přestupem v Pekingu, ale na březen, a let Peking-Hanoj už zrušili, protože Vietnam je jednou ze zemí, které nepřijímají přímé lety z Číny.  Já osobně jsem zbytek letenek stornovala (mohla jsem ostatně letět jen do Pekingu), protože zatím to nevypadá, že by se situace měla do měsíce zlepšit a nechci riskovat, že se zpátky zaseknu, protože mě kvůli zvýšené teplotě nebo průjmu nepustí do letadla. Ale mít to na konec dubna, tak asi ještě chvilku počkám.  Otázka je, jestli když člověk jede na dovolenou, stojí mu za to jet někam, kde ho můžou čekat takové nepřijemnosti. Ale to už je asi individuální :)


Ahoj, máme stejný případ. Máme letenky na konec dubna z MUN do Hanoje přes Peking .... Kde jsi se prosím dočetla, že ve Vietnamu nepřijímají lety z Číny? Dneska se snažím celý den najít nějaké informace, ale na webu Air China je to peklo, naše letenky "neexistují", žádné normální informace nenajdeš..... Děs, pokud i pošleš nějaký link o tom Vietnamu budu ráda. Díky, Lenka
0 Citovat

Dana napsal(a):

Ahoj, máme koupené letenky (přes Student agency) Mnichov - Hanoj s přestupem v Pekingu na konec dubna. Vyčkali by jste na vývoj situace nebo by jste letenky stornovali? Air China asi neprodává garantované letenky tzn., že nám nejspíš nenabídnou let s jinou společností? Děkuji ....... 


Ahoj Dano, máme stejný problém, pokud bys někde našla nějaké info, budu ráda, když mi je nasdílíš. Samozřejmě nabízím i opačně :) Díky předem, Lenka
0 Citovat

Lenka Chlebusová napsal(a):


Ahoj Dano, máme stejný problém, pokud bys někde našla nějaké info, budu ráda, když mi je nasdílíš. Samozřejmě nabízím i opačně :) Díky předem, Lenka

A jaké informace myslis?  To, ze čínské aerolinky v této situaci žádné přesměrovani s jinými leteckými společnostmi nenabízí, je známá věc. Aspon jsem nikde nečetl opak. A vzhledem k vývoji si myslet, ze v dubnu bude po všem, je dost naivní představa. Takze stornovat letenku je jediná rozumná možnost, pokud ovšem nechcete zažít dobrodrůžo v Číně. Ale je to jen můj názor. Ale už i Padrino to zabalil a to už je co rict :-) 

Můžete letet jindy, nebo si koupit letenky u nečínské aerolinky. Ale nebudou tak levne jako s Čiňanem :-)

0 Citovat

Stejně jako my, Německo a další země ruší přímé linky.  Pracuju v médiích, takže  mám trochu výhodu, protože o tom v práci denně čtu. Tady je seznam, nevím jak moc je aktuální (je to týden starý článek), ale je vidět, že Vietnam lety z Číny zrušil:

https://www.bloomberg.com/news/a...l-to-china

Já měla letenky přes Pelikána a ten mi jen napsal, že let Peking-Hanoj byl zrušen leteckou společností. Když jsem se podívala na flight radar, tak skutečně tyhle lety byly zrušené už od konce ledna. Nenabídli žádnou změnu rezervace.


0 Citovat

Pokud hledáte aktuální informace a letíte s Air China, tak je najdete na webu Air China v sekci News - mají tam vše jasně uvedeno.

0 Citovat

Tak jsem si po prostudování cele debaty všiml, že jsou i borci, co stornovali sami dobrovolně letenky s China Airlines, protože zrušili lety... China Airlines je Taiwan, nikoliv pevninská Cina. Oni byli první, kdo zrušili lety z a do Ciny a nainstalovali scannery a kontroly... :D A létají úplně normálně. Vzhledem k tomu, že s nimi odlétám tento týden, sleduji situaci několikrát denně a ani aerolinky, ani letiště zatím nic neruší ani v náznaku. V každém případě potřebuji odletět alespon do Indonesie, zpátky je mi to fuk... :D :D Klidně si prodloužím dovču... :D 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Nasel jsem za mene nez jednu minutu...opravdu jste nad tim stravila cely den?

https://amp.scmp.com/news/asia/s...flight-ban


OK, tak to nebylo cely den, na google jsem pak nasla, co jsem potrebovala 😊 Kazfopadne na webu Air China se fakt moc vyznat nejde. Tak diky za reakci 😉

0 Citovat

Simona napsal(a):

Stejně jako my, Německo a další země ruší přímé linky.  Pracuju v médiích, takže  mám trochu výhodu, protože o tom v práci denně čtu. Tady je seznam, nevím jak moc je aktuální (je to týden starý článek), ale je vidět, že Vietnam lety z Číny zrušil:

https://www.bloomberg.com/news/a...l-to-china

Já měla letenky přes Pelikána a ten mi jen napsal, že let Peking-Hanoj byl zrušen leteckou společností. Když jsem se podívala na flight radar, tak skutečně tyhle lety byly zrušené už od konce ledna. Nenabídli žádnou změnu rezervace.



Simčo, díky ❤

0 Citovat

Ten bacil je docela zivotuschopny...  :-) https://www.novinky.cz/zahranicn...cle-detail

0 Citovat

Singapore ...

https://www.straitstimes.com/wor...-singapore

0 Citovat

Problém hrozí v rozvojových zemích, kde je to s úrovní hygieny a zdravotnictví značně pochybné. Osobně třeba nevěřím tomu, že v Kambodži (která je plná Číňanů) je jen jediný (a navíc již vyléčený) případ. 

0 Citovat

To poslalo MZV

Letecké spojení Filipíny - Thaj-wanem

ZÚ ČR v Manile upozorňuje cestovatele, že Filipíny od 10.2.2020 přerušily letecké spojení sTchaj-wanem. Cesty na Filipíny nebo návraty z Filipín přes letiště na Tchaj-wanu nejsou možné.


A zrovna jsme tu potkali cechy co leti přes Tchaj-wan tak se snad domu dostanou

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Problém hrozí v rozvojových zemích, kde je to s úrovní hygieny a zdravotnictví značně pochybné. Osobně třeba nevěřím tomu, že v Kambodži (která je plná Číňanů) je jen jediný (a navíc již vyléčený) případ. 

Presne tak. To se tyka treba i Filipin a Indie. 

0 Citovat

https://www.channelnewsasia.com/...22306 ;  dalsi sa pridavaju k odporucaniu necestovat do singapuru 

0 Citovat

cali napsal(a):

Na letišti SIN mě dnes pobavily každých ca.200 m takové palposty, kde mají termokamerou s PC a monitorují procházející. Když má někdo pokrývku hlavy, hned za ním vyběhnou a musí si jí sundat. Fotka je mázlá, musel jsem rychle a nenápadně:-)


A kde se toulas?

0 Citovat

Takhle to aktuálně vypadá na proti coronavirus stanovišti Pisa Itálie.


img-20200211-173243.jpg
img-20200211-173219.jpg

0