Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

rsaf napsal(a):

Problém hrozí v rozvojových zemích, kde je to s úrovní hygieny a zdravotnictví značně pochybné. Osobně třeba nevěřím tomu, že v Kambodži (která je plná Číňanů) je jen jediný (a navíc již vyléčený) případ. 

Nevím, co si myslet o japonském zdravotnictví, když 6 dní po zakotvení výletní lodě v Jokohamě říkají toto:

"Japan’s health ministry said on Monday that so far it had tested 439 people on the ship for the coronavirus. That leaves more than 3,000 who have not been tested, receiving only initial health checks. Japanese officials have said they do not have the capacity to test everyone on the ship."

https://www.nytimes.com/2020/02/...-ship.html

0 Citovat

Abych řekl pravdu, tak já to pořád s tou lodí nějak nechápu. Oni otestují člověka, jestli je ok, ale i když je ok, tak ho tam dále nechají? Takže třeba další den po negativním testu to může chytit. A než se dostane k dalšímu testu tak uběhne X dní. 

0 Citovat

Tak mi teď CA po posunutí letu PEK-KUL o den ten let nakonec úplně zrušili a koukám, že na stejné období zrušili i PEK-HKT a PEK-CNX taky, takže mám asi po žížalkách. 😂 

0 Citovat

Řešil tohle (zrušení části letů Air China) už někdo přes Tripair?

0 Citovat

Tolik smůly jsem si na sebe nepřivolal, ale zeptal jsem se odvážně SA, jestli by nešlo vyměnit lety tam za něco od aliančních partnerů, i z jiného města, a prý nemůžou a) měnit výchozí letiště a b) aerolinku, takže vlastně není za co měnit, když ruší další a další lety. 😂 

0 Citovat

Ale zdá se, že můžou měnit příchozí letiště ;) :D

0 Citovat

Ono v té Asii teď není o co stát, rušení  a změny letů lze i nadále očekávat.

0 Citovat

VRÁCENÍ PENĚZ ZA LETENKY AIR CHINA - VYŠLO TO


Ahoj, je tu už strašně moc komentářů, tak jsem to celé nečetla, ale myslím, že by tahle moje zpráva mohla pomoci někomu z vás.


S kamarádkou jsme si přes Cestujlevne koupily v červenci 2019 2 letenky do Tchaj-wanu s Air China na začátek března 2020. Teď jsem četla na internetu, že Air China vrací poplatek v plné výši za letenky zakoupené do 24.1.2020 - kvůli epidemii coronaviru. Zkusila jsem tedy zažádat o storno letenek a vrácení peněz přes zpostředkovatele (Klálovna - Student Agency, letenky@kralovna.cz) A VYŠLO TO!


Tady ještě vyjádření, které my poslali:

Dobrý den,


Air China umožňuje zrušení letenek obsahujících úsek v Číně a jejich plnou refundaci pro všechny letenky zakoupené do 23.1.2020, co znamená, že i Vaše letenky lze plně refundovat.


Navrácena by zde byla částka 8960 Kč / osoba.


Prosím o potvrzení stornování letenky za výše uvedených podmínek na můj email. Potvrzení je nutné písemně z mailu uvedeného při vytváření rezervace. V případě více cestujících v jedné (společné) rezervaci uveďte prosím jména osob, které chcete stornovat. Tato nabídka platí pouze do odvolání, nejpozději však 24hodin (příp. 1pracovní den) před původním odletem.


Vrácení částky je plně v kompetenci letecké společnosti, trvá cca 4 týdny od zadání storna v systému, při nestandardních situacích déle.


Dobropis, neboli opravný daňový doklad Vám bude zaslán na Váš email z účetního systému jakmile od dopravce platbu obdržíme.


Částka Vám bude vrácena stejnou formou, jako byla provedena úhrada letenky (bezhotovostním převodem/platební kartou). Splatnost dobropisu je 14 dní.

0 Citovat

Nebudu zlý jako DimikUK, ale... tohle už se ví přímo od Air China, píšou to na webu už nějaký týden. Student Agency to jenom potvrzuje.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ale zdá se, že můžou měnit příchozí letiště ;) :D

Jasně, to je hodně užitečné, dá se přehodit na let do země, které Číňani drží za koule a ty si proto nedovolí dopravu z Číny jakkoli omezit. :) A už zakoupené přelety po destinaci si můžu tak jako tak strčit do špic... :)))

EDIT: Tohle je dobré čtení; Jestli to někdo ocení, tak Rudá Marta a Надежда určitě. :))) https://thediplomat.com/2020/02/...ronavirus/

0 Citovat

Přátelé, měl bych dotaz. Riskovali byste na vašem místě dvoutýdenní cestu na Srí Lanku (druhá polovina února) s přestupem v UAE? Od vypuknutí celé věci s koronavirem se snažím zachovávat chladnou hlavu, ale začínám mít čím dál tím větší pocit, že je situace mnohem závažnější, než Čína i další asijské státy přiznávají. Největší strach nemám ani tak ze samotného viru, ale z toho, že se situace za pár dnů natolik zdramatizuje, že začnou platit restrikce v letecké přepravě nejenom z Číny, ale i dalších asijských států a já někde uvíznu na dobu neurčitou. Poslední zpráva o uzavření vietnamského města Son Loi mi také moc na náladě nepřidala....

0 Citovat

My zas máme letět začátkem března přes Doha do Kuala Lumpur a Langkawi. O ta místa jako taková asi nejde, tam si nemyslím že se to zvrtne, ale nechce se nám riskovat to, že na dohromady 5 přestupech a přeletech dostaneme vedle sebe v letadle někoho kdo chrchlá a kašle. To abych se celou dobu na dovolený otáčel a byl v takový divný nejistote se mi asi nechce bejt.

0 Citovat

@ Cestovatel, Tomáš

A co jako chcete slyšet? Myslíte, že tady najdete nějakou vědmu, která vidí do budoucnosti? Jet, či nejet? Toť otázka. Co člověk, to názor, tak že vám tady akorát tak zamotají hlavu.

Já letím 29.2. přes IST do BKK a kašlu na nějaké názory. Dokud se do té doby něco razantně nezmění, tak poletím. A co bude zpátky uvidíme. A nenechám se ovlivňovat subjektivními názory jakéhokoliv fóra.

0 Citovat

Nechci od nikoho slyšet nic. Taky sem se tady neptal, jestli mám letět nebo ne. Nebo někde vidíš otazník?

0 Citovat

J0x napsal(a):

EDIT: Tohle je dobré čtení; Jestli to někdo ocení, tak Rudá Marta a Надежда určitě. :))) https://thediplomat.com/2020/02/...ronavirus/

Tu Kambodžu taky pozoruji. Číňanů všude mraky (a hodně jich tam i dlouhodobě žije, takže cestování na ČNR tam určitě bylo ve velkém), zdravotnictví a celkové fungování státu spíše v rozpadu. V oficiálních číslech je jeden, ještě k tomu vyléčený případ, což je proti 33 případům v Thajsku značný nepoměr, až se tomu věřit nechce... Navíc s přístupem místní vlády se zmetkem Hun Senem v čele. Nějaké rozšíření by Kambodža (bez masivní pomoci ze zahraničí, do které se ovšem nikdo nehrne) neustála.

0 Citovat

Cestovatel napsal(a):

Přátelé, měl bych dotaz. Riskovali byste na vašem místě dvoutýdenní cestu na Srí Lanku (druhá polovina února) s přestupem v UAE? Od vypuknutí celé věci s koronavirem se snažím zachovávat chladnou hlavu, ale začínám mít čím dál tím větší pocit, že je situace mnohem závažnější, než Čína i další asijské státy přiznávají. Největší strach nemám ani tak ze samotného viru, ale z toho, že se situace za pár dnů natolik zdramatizuje, že začnou platit restrikce v letecké přepravě nejenom z Číny, ale i dalších asijských států a já někde uvíznu na dobu neurčitou. Poslední zpráva o uzavření vietnamského města Son Loi mi také moc na náladě nepřidala....

Sri Lanka má jednoho nakaženého, UAE snad 8 (a to pravděpodobně díky tomu, že jsou velký transitní hub). V žádné zemi není vývoj takový, že by jeden den bylo 10, druhý den 100 případů apod. aby se letecká doprava omezovala ze dne na den.

Osobně bych nic nerušil ale zároveň bych (a v této situaci obzvlášť) nikam neletěl bez značné finanční rezervy (v této situaci klidně 50tis na hlavu). Pokud se tam zasekneš, budeš prostě zaseknutej, hotel zaplatíš a pořád věřím tomu, že náš stát zajistí evakuaci dříve, než tam sejdeš hlady. 

0 Citovat

No zpětně jsem rád, že jsem se na podzim rozhodl místo květnového Japonska koupit květnový západ Kanady, takže teď si aspoň nemusím lámat hlavu s tím, jestli se tam vůbec dostanu. Pokud se to tedy do té doby nerozšíří všude.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Nechci od nikoho slyšet nic. Taky sem se tady neptal, jestli mám letět nebo ne. Nebo někde vidíš otazník?

Tak sorry. V tom případě to bylo určeno pouze pro Cestovatele.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Tu Kambodžu taky pozoruji. Číňanů všude mraky (a hodně jich tam i dlouhodobě žije, takže cestování na ČNR tam určitě bylo ve velkém), zdravotnictví a celkové fungování státu spíše v rozpadu. V oficiálních číslech je jeden, ještě k tomu vyléčený případ, což je proti 33 případům v Thajsku značný nepoměr, až se tomu věřit nechce... Navíc s přístupem místní vlády se zmetkem Hun Senem v čele. Nějaké rozšíření by Kambodža (bez masivní pomoci ze zahraničí, do které se ovšem nikdo nehrne) neustála.

Viděl bych to tak (a doufám, že se pletu), že pokud Číňani zavirují Kambodžu, tak je zmetek nechá následně Kambodžu "opravit", napakovat se na tom a ve výsledku ji i ovládnout....
0 Citovat

Takze cez taiwan sa da zasa lietat na filipiny

0 Citovat

Cestovatel napsal(a):

Přátelé, měl bych dotaz. Riskovali byste na vašem místě dvoutýdenní cestu na Srí Lanku (druhá polovina února) s přestupem v UAE? Od vypuknutí celé věci s koronavirem se snažím zachovávat chladnou hlavu, ale začínám mít čím dál tím větší pocit, že je situace mnohem závažnější, než Čína i další asijské státy přiznávají. Největší strach nemám ani tak ze samotného viru, ale z toho, že se situace za pár dnů natolik zdramatizuje, že začnou platit restrikce v letecké přepravě nejenom z Číny, ale i dalších asijských států a já někde uvíznu na dobu neurčitou. Poslední zpráva o uzavření vietnamského města Son Loi mi také moc na náladě nepřidala....


Dont worry, tiez idem o tyzden na sri lanku a absolutne to neriesim, bol tam zatial 1 nakazeny a aj ten uz je vylieceny. V tropickych krajinach ani nema virus prijatelne podmienky na sirenie takze netreba sa bat na 99,9% sa situacia nezrvrtne tak aby si sa zo sri lanky domov nedostal :) a ak by nahodou tak zostat zaseknuty na Sri lanke nie je zas tak zle :P 
0 Citovat

Ja se modlim aby nase korporace zakazala kvuli tomu posranemu viru vsechny sluzebky (pres-pristi tyden Moskva).. Zatim akorat chteli prispevek na charitu pro postizene Koronavirem.. Tak si jedu do Makra koupit par Corona beeru.. :) Jako moralni podporu.. :D

0 Citovat

Singapore Changi foto včera



img-20200216-224848.jpg
img-20200216-224851.jpg
img-20200216-224855.jpg
img-20200216-224857.jpg

0 Citovat

Takovýhle stanoviště mají na TPE už od doby MERS.

0 Citovat

Dnes po checkinu v obyčejném ** hotýlku v Geylangu vytáhla recepční bezkontaktní teploměr a všechny nás pěkně změřila, než vydala karty od pokojů😆

0