Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jako upřímně... já být na jeho místě, tak cestování mimo ČR povolím nejdřív od září. Právě kvůli tomu, aby lidi měli dovolenou v ČR a utráceli tady. Nebo právě nějaký kombo, že zahraničí ok, ale 14 dní karanténa a tím pádem by si to mohl dovolit jen zlomek lidí.

Samozřejmě z mýho soukromýho pohledu to tak nechci, ale smysl by mi to dávalo absolutně.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Jako upřímně... já být na jeho místě, tak cestování mimo ČR povolím nejdřív od září. Právě kvůli tomu, aby lidi měli dovolenou v ČR a utráceli tady. Nebo právě nějaký kombo, že zahraničí ok, ale 14 dní karanténa a tím pádem by si to mohl dovolit jen zlomek lidí.

Samozřejmě z mýho soukromýho pohledu to tak nechci, ale smysl by mi to dávalo absolutně.


Nebo to zavřít na vždy. Utrácet doma pořád je lepší, než jen do září.


Nemusíš přepočítávat kurz, jazyková bariéra není problém. Smysl mi to dává absolutně.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Jako upřímně... já být na jeho místě, tak cestování mimo ČR povolím nejdřív od září. Právě kvůli tomu, aby lidi měli dovolenou v ČR a utráceli tady. Nebo právě nějaký kombo, že zahraničí ok, ale 14 dní karanténa a tím pádem by si to mohl dovolit jen zlomek lidí.

Samozřejmě z mýho soukromýho pohledu to tak nechci, ale smysl by mi to dávalo absolutně.


Pokud bys to udělal z tohohle důvodu, bude to protiústavní. :-)


Článek 14 LZPS:

(2) Každý, kdo se oprávněně zdržuje na území České a Slovenské Federativní Republiky, má právo svobodně je opustit.


Tohle jde omezit z důvodu ochrany veřejného zdraví, ale ne aby měli lidé dovolenou v ČR a utráceli tady. V podstatě v okamžiku kdy zdravotní situace umožní, aby byly hranice otevřené, stát má povinnost to udělat. Samozřejmě chápu, že přesný okamžik bude dost těžké určit, ale čím déle bude tohle trvat a čím bude situace v jiných státech lepší, tím víc na vodě zavřené hranice budou.

0 Citovat

@doctorex tak samozřejmě do médií bych dal naprosto jinej důvod a nikdy bych to takhle veřejně neřekl, být politikem :) 

0 Citovat

Tohle jsou opravdu konspirační teorie. Když necháš zavřené hranice, nepřijedou žádní turisté ze zahraničí. Aby vše začalo fungovat, je potřeba otevřít hranice i ostatních států, restartovat leteckou dopravu a zrušit karanténu.

0 Citovat

@padrino11 je fakt, že nad tímhle jsem se nezamyslel, takže by bylo určitě potřeba porovnat, co se nám vyplatí víc :)

0 Citovat

Ridder napsal(a):

@doctorex tak samozřejmě do médií bych dal naprosto jinej důvod a nikdy bych to takhle veřejně neřekl, být politikem :) 


Tak média jsou jedna věc, ale tahle země je plná právníků a nějaký Zahumenský nebo někdo podobný by to napadl u soudu. Upřímně, kdyby tohle mělo trvat rok a v okolních státech by situace byla stejná/lepší než tady, možná že bych byl ten, kdo žalobu podá :-D .

0 Citovat

Utrácet doma klidně, ale za co? 90% ubytovacích kapacit žije v době komančů a těch zbylých 10% zase většina bere za zloděje a nikdy jim nezaplatí. 

0 Citovat

Je potřeba hlídat, aby se řada dočasných opatření nestala stálými. :-)



0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Utrácet doma klidně, ale za co? 90% ubytovacích kapacit žije v době komančů a těch zbylých 10% zase většina bere za zloděje a nikdy jim nezaplatí. 


Hele někdy je život v době komančů i výhoda, třeba retro pokoje na Ještědu jsou super :-D

Ale jinak Ti rozumím...


0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Utrácet doma klidně, ale za co? 90% ubytovacích kapacit žije v době komančů a těch zbylých 10% zase většina bere za zloděje a nikdy jim nezaplatí. 

Nevim, proč by nezaplatila. Pokud se nebude moci létat, tak když 3 členná rodina ušetří řekněme 40 tis za letenky, tak si klidne muže zaplatit kvalitní hotel v ČR a ještě ušetří.

0 Citovat

Niekde sa tak skoro otvárať nebude...

 Russian national carrier Aeroflot has closed ticket sales for all international flights until Aug. 1, the Kommersant business daily reported.

0 Citovat

54% domácností má úspory 0-25k. To je neuvěřitelný...


https://www.idnes.cz/ekonomika/d...omika_mato


lol.jpg

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ona je otázka, kde nás budou chtít, 

Jo, souhlas. Když mají na ostrově epidemii pod kontrolou, asi se budou bát pustit potenciálně nakažené turisty. Na druhou stranu jejich peníze nutně potřebují.

Jsem zvědav, jak se zachová TAP Portugal, pokud budou ostrovy pro turisty zavřené. Zda vrátí peníze za letenky, umožní změnu, dá aspoň voucher ..

0 Citovat

Mě zajímá, jak dopadnu s Azory (TAP) začátkem července. Zatím 14- denní karanténa...

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

 

@Sarah

(přidáno 7.4.) Vy nevěříte, že může být v Babišově zájmu držet zavřené hranice co nejdéle? Uvědomte si, že to je to prachsprostý komanč a jen by to ve výsledku posílilo i jeho byznys. Lidi budou sedět doma a utrácet doma, jeho firmy profitují ze všeho od potravinářství po pohonné hmoty.

"Naše země je krásná, potřebuje teď pomoct, pojďme si to tady udělat hezké. Pojďme si naši zemi užít. Nepotřebujeme, aby nám sem nezodpovědní lidé opět zanesli virus, když jsme to tak skvěle zvládli. Nebudeme samozřejmě bránit pracovním cestám s potvrzením zaměstnavatele, ale lidé, kteří vycestují z rozmaru kvůli dovolené, když máme doma tolik hezkých míst a hotelů, které potřebují pomoct, se musí připravit na tvrdou karanténu. Jsem přesvědčený, že to tenhle a příští rok disciplinovaně vydrží a potom si opět budou moct cestovat do zemí, které budeme považovat za bezpečné." - klidně si takový projev dovedu představit a jeho voliči mu budou dojatě plácat.


"Babiš dnes večer na Nově - “Otevření hranic není priorita, protože Češi teď musí utrácet hlavně doma....”


Doufám, že máš pořád dostatek vtipu moji předchozí úvahu na tohle téma opět rozmetat;)


To není o dostatku či nedostatku vtipu ale o tom, že to, co jsi napsal, je skutečně konspirační teorie. :)

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Musím říct, že po shlédnutí Událostí komentářů, předevčírem na ČT s Babišem, začínám mít strach, co ještě soudruh vymyslí. Tobě velká +1

Pochybuji, že Babišovi jde o dobro českých hotelů a kempů 😀

Spíš bych hledal, jestli a v čem to vyhovuje Agrofertu a dalším správným firmám. Není povinnost se řídit zákonem o veřejných zakázkách, spousta smluv se nezveřejňuje, atd. Viz. nákupy MZ za dvojnásobné ceny od nově vzniklé firmy, atd. A to bude jen špička ledovce, kterou se nikdo ani nenamáhal maskovat. Ty opravdové špeky budou hodně schované. 

0 Citovat

Jen tak do diskuze, řekněte mi,kdo ho porad podporuje? I tady lidi různého zázemí,často velmi rozdílných názorů a postojů jediný na čem se shodnou je,že Babis je hajzl. A podpora pořád 30% +.Jako chápu,že lidi co cestují mají většinou mnohem širší rozhled,i socioekonomicky jsou nad průměrem,ale i tak, já snad neznám nikoho,kdo by se přiznal,že ho volil,co Vy,znáte vůbec někoho?:)))

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jen tak do diskuze, řekněte mi,kdo ho porad podporuje? I tady lidi různého zázemí,často velmi rozdílných názorů a postojů jediný na čem se shodnou je,že Babis je hajzl. A podpora pořád 30% +.Jako chápu,že lidi co cestují mají většinou mnohem širší rozhled,i socioekonomicky jsou nad průměrem,ale i tak, já snad neznám nikoho,kdo by se přiznal,že ho volil,co Vy,znáte vůbec někoho?:)))

Prarodiče.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jen tak do diskuze, řekněte mi,kdo ho porad podporuje? I tady lidi různého zázemí,často velmi rozdílných názorů a postojů jediný na čem se shodnou je,že Babis je hajzl. A podpora pořád 30% +.Jako chápu,že lidi co cestují mají většinou mnohem širší rozhled,i socioekonomicky jsou nad průměrem,ale i tak, já snad neznám nikoho,kdo by se přiznal,že ho volil,co Vy,znáte vůbec někoho?:)))

Já znám dost lidí co ho volí stejně jako Zemana. Mám to i v rodině a kamarádi také. Problém je, že ta mediální masáž na starší generaci opravdu působí a i když se snažíš kriticky vysvětlit, nemáš šanci.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jen tak do diskuze, řekněte mi,kdo ho porad podporuje?

Moje manželka je z malé vesnice na Moravě. 

Tam se volí jen tři strany - ANO, pak dlouho nic, KSČM a SPD a když si tam zajdu na pivko, občas se slušně koušu do jazyka.

0 Citovat

Z velké části důchodci. Dostali v posledních letech několikrát navýšení důchodu a pár dalších bonusů. Z jejich pohledu je to první vláda, která na ně opravdu myslí. A že si tím kupuje prostor dělat a krýt svoje levárny, to většině vůbec nevadí.

I když u diskuze dojdeme k tomu, že je to lhář a podvodník, tak to stejně zakončí slovy "ale letos mi zase zvýšil důchod, tak ho budu volit znovu". 

0 Citovat

to si nevybereš...

0 Citovat

V Praze se příznivci Babiše hledají těžko a osobně jsem se s nikým takovým nesetkal (ani se o politice moc nebavím, ale pokud se někdo zmínil, tak proti AB). Před pár lety mi říkal bratranec, který je původem z Prahy, ale žije v malém jihočeském pohraničním městečku, že u nich v malé strojírenské firmě, kde má nějakou vedoucí funkci, všichni dělníci volí AB).

0 Citovat

T napsal(a):

Z velké části důchodci. Dostali v posledních letech několikrát navýšení důchodu a pár dalších bonusů. Z jejich pohledu je to první vláda, která na ně opravdu myslí. A že si tím kupuje prostor dělat a krýt svoje levárny, to většině vůbec nevadí.

I když u diskuze dojdeme k tomu, že je to lhář a podvodník, tak to stejně zakončí slovy "ale letos mi zase zvýšil důchod, tak ho budu volit znovu". 

Znám lidi, důchodce, co říkají přesně to co jsi napsal. 

0