Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Je to ten stupidní návrh tmavě červené zóny k zelené, žluté a červené. Pro cesty po EU z tmavě červených zemí by měl být potřeba vždy test a 14 dnů izolace. ČR má nesmyslně spadnout do tmavě červené, přitom se to mělo týkat jen zemí s mutujícím virem.

Ale osobně doufám, že pro země nebude povinné to vyžadovat, stejně jako po nás teď nechce test Portugalsko nebo Bulharsko. A když tak by to rozhodně nemělo ovlivnit mimounijní cesty, leda, že by celá mimo EU byla najednou tmavě červená a ta izolace se vyžadovala v ČR po návratu. To by ale bylo už vážně naprosto absurdní.

0 Citovat

Jak má nesmyslně spadnout? Ta kvalifikace je 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dnů. A tam bohužel jsme, spolu s baltskými státy, Irsko, Malta, Holandsko, Španělsko a Slovensko...

Jinak doporučuji sledovat německý tisk, co se tam dnes napíše, to se u nás za 2 dny oznámí:-)

0 Citovat

A měnit se to bude jak často? Co 14 dní nebo co měsíc? Asi mě trefí, máme letět přesně za měsíc. Podle všeho ale Němci alespoň uznávají antigenní testy, alespoň něco.

0 Citovat

Dobry den vsem, prosim vas, snazim se zjistit, zda je mozne letet na Bali. Nevite nekdo blizsi informace, za jakych podminek je to mozne, pokud vubec? Moc moc dekuji

0 Citovat

Šlo to na tzv. business víza. Sami si je nevyřídíte, musíte zaplatit někomu z místních. Alespoň v prosinci to tak bylo.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

A měnit se to bude jak často? Co 14 dní nebo co měsíc? Asi mě trefí, máme letět přesně za měsíc. Podle všeho ale Němci alespoň uznávají antigenní testy, alespoň něco.

Nestahuj gatě předem. Musíš si říct, mohla jsem pro to udělat něco více? Ne, tak děj se vůle boží;-)

0 Citovat

Pff, chci vidět, jak jim tenhle systém vydrží do léta. Možná ani jaro nepřežije. A vezměte si, co všechno se změnilo jenom během ledna. A nebo to půjde do řiti úplně a budou nás chtít držet na vodítku kvůli každé mutací - mediální masáž už začal. Ve druhém případě se lidí stejně zařídí podle sebe.

0 Citovat

To je pravda, díky Cali. Už jen rozhodnout se teď takovou cestu vůbec podniknout je těžké. Okolí na nás mnohdy hledí jako na šílence, navíc už nám dávno není dvacet;-) As God wills.

0 Citovat

cali napsal(a):

Jak má nesmyslně spadnout? Ta kvalifikace je 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dnů. A tam bohužel jsme, spolu s baltskými státy, Irsko, Malta, Holandsko, Španělsko a Slovensko...

Jinak doporučuji sledovat německý tisk, co se tam dnes napíše, to se u nás za 2 dny oznámí:-)

Těch čísel se dá dosáhnout snadno. Stačí když budeme jako Čína zveřejňovat jen počty nakažených se symptomy.

0 Citovat

cali napsal(a):

Jak má nesmyslně spadnout? Ta kvalifikace je 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dnů. A tam bohužel jsme, spolu s baltskými státy, Irsko, Malta, Holandsko, Španělsko a Slovensko...

Jinak doporučuji sledovat německý tisk, co se tam dnes napíše, to se u nás za 2 dny oznámí:-)

A proč je to zrovna 500 nových případů? Opravdu je o tolik vyšší riziko v zemi s 600 případy než v zemi se 400? Nehledě na to, že to pořád neřeší, z jak zasaženého regionu člověk jede. Opravdu je nepřijatelné takhle najednou totálně znemožnit cestování, ještě by se to dalo chápat u UK a Irska těžce zasažených novou mutací, ale u kontinentální Evropy to nedává smysl.

0 Citovat

cali napsal(a):

Jak má nesmyslně spadnout? Ta kvalifikace je 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dnů. A tam bohužel jsme, spolu s baltskými státy, Irsko, Malta, Holandsko, Španělsko a Slovensko...

Jinak doporučuji sledovat německý tisk, co se tam dnes napíše, to se u nás za 2 dny oznámí:-)

Cali ,kde jsi vycetl, ze Irsko je v tom spadnuti mezi  rude , ja teda ctu z mistnich zdroju ,ze to mirne klesa ,ovsem chteji zprisneni , v poslednich dnech pry priletelo 80 lidi  do Irska bez testu, ktery ma byt od 16 .ledna  a hrozi jim az 2500  euro pokuta ,ovsem pisou ,ze Garda na letisti v Dublinu je nema pravo zadrzet a musi je pustit dal do Irska  Zda se ze chaos je proste vsude 

A jinak to je nejake katastroficke cislo  na 100 tisic obyvatel  500 lidi  za 14 dnu  ?? Vzdyt to je smesne procento ,navic ,kolik s tech  500 lidi je  hospitalizovanych a kolik je skutecne ohrozenych na zivote ??

0 Citovat

Matouš napsal(a):

[citace="cali"]

Jak má nesmyslně spadnout? Ta kvalifikace je 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dnů. A tam bohužel jsme, spolu s baltskými státy, Irsko, Malta, Holandsko, Španělsko a Slovensko...

Jinak doporučuji sledovat německý tisk, co se tam dnes napíše, to se u nás za 2 dny oznámí:-)

A proč je to zrovna 500 nových případů? Opravdu je o tolik vyšší riziko v zemi s 600 případy než v zemi se 400? Nehledě na to, že to pořád neřeší, z jak zasaženého regionu člověk jede. Opravdu je nepřijatelné takhle najednou totálně znemožnit cestování, ještě by se to dalo chápat u UK a Irska těžce zasažených novou mutací, ale u kontinentální Evropy to nedává smysl.

[/citace]

Čéče, to píšeš, jako kdybych za to mohl já... Kohouti jsou malí páni- Jitřenka řídí kokrhání! 

0 Citovat

Si viem úplne predstaviť, že keby niektorí žili v stredoveku, tak by sa pri morovej epidémii sťažovali, že veď v našom meste zomrie len 300 ľudí denne, prečo nemôžem ísť do iného na pivo, kde zomrie iba 150. A kto vymyslel, hranicu 200 denne. A ľudia zomierajú S morom, nie NA mor. A aj sused, dožil sa 35 rokov, viac než dosť.

0 Citovat

Dnes jsem byl na úřadě pro nový pas a ve frontě si mě tam vybral sekuriťak a já musel poslouchat jak se nenechá očkovat a všemožné konspirační teorie o tom, že Covid vlastně není....myslel jsem že uteču. Doufám že neměl virus.

0 Citovat

No tak nemáme středověk ani mor, to přirovnání dost kulhá:-)

0 Citovat

Je libo vylet do UK?...tak si pripravte £1000 na hotel kde vas zavrou na 10 dni. Dalsi level bude asi koncentrak.

https://www.theguardian.com/worl...lers-to-uk

0 Citovat

Ja teda nevim kde se tady berou informace o nejakem tezkem zasazeni Irska novou mutacii  ,jednak ty mutace jsou normalni a bude jich pribyvat  a pak to je vyborny strasak na lidi ,,aha nova mutace zprisnime opatreni ,,,Ja ziju na jihu Irska uplne normalne nebyt tech soustavne rostoucich nesmyslu , rousku pokud mozno nenosim tu dezinfakci pouzivam  na 5 km od domu jim kaslu ,zaridim si co potrbuju a jsem cim dal nasranejsi na ty idioty co vymysleji napric Evropu jeden nesmysl za druhym  V ramci moznosti jsem loni cestoval jen mezi Irskem a CR  v CR jsem taky cestoval pochopitelne i tady  v Irsku a chovam se porad  stejne  podle te majority nezodpovedne  Kdyby to bylo tak nakazlive, jak porad  strasi tak jsem to svinstvo uz davno dostal  

0 Citovat

Nuny napsal(a):

No tak nemáme středověk ani mor, to přirovnání dost kulhá:-)

Tak ale názory pretrvávajú - zem je plochá, jaštery nás ovládajú, čo nevidím,to neexistuje a Židia sa spojil proti biednym národom strednej Európy. No pravda je, že aj ten prišiel z Číny.

Pekná paralela existuje aj s epidémiou cholery, keď sa vápnom dezinfikovali studne a chudoba si myslela, že ju vrchnosť chce otráviť. Možno keby sa to vápno volalo Sputnik V... :))

0 Citovat

Hele tak pro odpůrce strkání tyčinky do nosohltanu mají v Číně novinku 😃😃. Třeba to zavedou i v EU.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_jhr

0 Citovat

ROFL. Narazil jsem na podobný článek na Novinkách a už pět minut se směju.

Když si člověk myslí, že tenhle rok nemůže být lepší, ejhle, ono to jde :D

0 Citovat

tak tady budu asi na straně mikira a zkusím se tomuhle konkrétnimu testu vyhnout B-))

0 Citovat

Vojta Slezsko napsal(a):

tak tady budu asi na straně mikira a zkusím se tomuhle konkrétnimu testu vyhnout B-))

Třeba ho zrovna mikir uvítá 😃😃

0 Citovat

To je ten východní pokrok. Místo nepříjemného výtěru z nosohltanu vcelku pohodový test.

0 Citovat

imho to je nějakej fake, ale třeba to mikir vidí, jako naději opustit zelený ostrov

0 Citovat

To se teď budete divit jaký se stane z mikira obhájce testů. A což teprve až začne svým obvyklým “stručným” způsobem testování popisovat!

0