Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

tonic napsal(a):

Mna skor fascinuje to, ze ked idem na hajzel v robote, tak pomaly kazdy piaty clovek si nevie umyt ruky po srani a ti isti by saskovali s lacnymi textilnymi ruskami, ktore nemaju ziadny efekt. Rovnako aj antivaxxeri - pytaju si ci je na Seycheloch vsetko ok, kedze v AZII je coronavirus, ale aby sa dali zaockovat proti chripke, tak to nie, inak by boli autisti. 


Je to velmi smutn0, ale je to tak. Někteří lidé se dokonce ještě ani nenaučili splachovat. 

0 Citovat

V březnu pátek 13. Letím do Hg. Raději bych letenky vrátila, Swiss však zatím refundaci pro Hg nenabízí. Roušku bych si koupila, aspoň pro útěchu, ale jsou stejně vyprodané... 

0 Citovat

Lucie Malcová napsal(a):

V březnu pátek 13. Letím do Hg. Raději bych letenky vrátila, Swiss však zatím refundaci pro Hg nenabízí. Roušku bych si koupila, aspoň pro útěchu, ale jsou stejně vyprodané... 


Tak to určitě bude úplně smolný den. 🤣 Ale třeba ty roušky, které k něčemu jsou, budou do té doby zase v prodeji.  😊 http://www.aena.es/en/madrid-bar...tions.html
Letím o týden později přes Peking, tak doufám, že je to dost času na to, aby panika skončila...

0 Citovat

Panika určitě jen tak neskončí, politici si na tom dělají PR. Bureš dnes dokonce plánoval vládní speciál a zákaz přímých letů z Číny. 


0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Panika určitě jen tak neskončí, politici si na tom dělají PR. Bureš dnes dokonce plánoval vládní speciál a zákaz přímých letů z Číny. 


Tak Bureš se hlavně nakazil sám - korunavirem. Proto chce vyčerpat každou korunu, kterou uvidí...

0 Citovat

Za tyden a neco odletame do BKK. Rusit neco kvuli tehle medialni hysterii mi prislo zbytecne. Nicmene jsem pro jistotu koupil par tech rousek s filtrem proti virum. Ani ne tak kvuli panice, ale spis pro pripad, ze by se to tam s tou inkubacni dobou nejak nehezky exponencialne rozneslo. Nic to nevazi a psychologicky ma manzelka hned trochu lepsi pocit :D 

0 Citovat

Pokud bude čím letět, ani bych se nedivila, kdyby někdo ty lety čínských aerolinek do EU na základě mediální hysterie zakázal.

0 Citovat

Nám byly teď zrušeny lety 11.2-5.3 z HKG na Filipíny a zpět s Cebu Pacific...Do HKG letíme z Prahy se Swiss, tak pokud nám to nezruší taky, předpokládám, že si letenky můžem zarámovat :))

0 Citovat

Můžete zůstat v HKG. Je pěkný. A ubytování je kvůli protestům a teď koronaviru nebývale dostupné. Sehnat lze velký pokoj s koupelnou už od nějakých 600 Kč za noc. Před rokem naprosté scifi. 

0 Citovat

co ted v hongkongu - ocean pak zavreny - slavny mysak  taky zavrel svuj park a kachnu v bistru  nekoupite

0 Citovat

Evropské aerolinky lety do Číny zrušily už všechny. Snad vydrží alespoň ty čínské do EU.

0 Citovat

Nezrusili uplne, niektore znizili len frekvenciu letov, ale ... nevidim to zatial ruzovo, tusim taka Delta pre nezaujem cestujucich zrusila docasne lety na trase LA - Peking\Shangai co uz je co povedat. Kam sa hrabe taka Budapest :)


Uvidime co bude po 9. feb, ocakava sa ,ze spicka nakazenych zacne klesat niekedy zaciatkom juna ... no neviem si celkom predstavit, ze Cina svojich obcanov "zabetonuje doma" na dalsie mesiace, ale v Cine je snad vsetko mozne.


Mne dnes inac prisiel email s posunom casu o 5 minut Peking - Yangon, takze zatial to vyzera, ze sa nevzdavaju :)
0 Citovat

A čteš správně datum? Není to o rok a 5 minut? 

0 Citovat

Mňa za 4 týždne tiež mal čakať Hong Kong.. disneyland & ocean world som rozhodne neplánoval, takže to je mi fuk či sú zavreté, ale ako píše Michal to riziko nechceného predĺženia výletu už mierne je. Ak bude možnosť tak pravdepobne by som radšej cestu presunul o pár mesiacov.

0 Citovat

To by bolo smutné plánovanie, keby som hongkong obmedzil na ocean park. To ako keby v prahe zatvorili u fleku. Tragédia

0 Citovat

tonic mas nejake divne porovnani - u fleku a oceanpark - co chces v hk jineho  delat - chytat ryby ?

0 Citovat

Je to přes 200 ostrovů a na každém máš kopce a skály a z nich vyhlídky a na většině z nich skoro nikoho nepotkáš. S výjimkou Victoria Peak...

0 Citovat

A v Chungking Mansion se dá zase pozorovat přes 200 národností. :)

0 Citovat

Truhlik, to dufam, ze nemyslis vazne;)

Oprava teda, ako keby v prahe zatvorili zoo.

0 Citovat

China Air ruší lety do Šanghaje z EU, fajn je že pripoj z Šanghaje do Tchaj wanu mu nezrusily. :)

0 Citovat

Já myslím, že není až takový problém s tím virem jako s panikou okolo. Je naprosto nepředvídatelné co kterého politika v rámci PR napadne a jak se zachovají aerolinky (např. včera přiletělo z Číny do Prahy večerním letem jen necelých 60 lidí).

Letenky zatím drží, ale nevím jak dlouho a jestli řešit hotely a víza...měl jsem raději nekoupit Brazílii, kam se chci podívat už dlouho. JV Asii jsem vybral hlavně kvůli možnosti půjčení motorky.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Letenky zatím drží, ale nevím jak dlouho a jestli řešit hotely a víza...měl jsem raději nekoupit Brazílii, kam se chci podívat už dlouho. JV Asii jsem vybral hlavně kvůli možnosti půjčení motorky.

Rozhodne priste radeji nakoupit Brazilii, ta je cestovatelskou bonanzou! Vesmes Latinos k nam maji jaksi v mnoha ohledech blize nez Asiate. Jen ta anglictina je tam vzacnejsi, coz ovsem naopak muze v mene znamych regionech zarucit skvele dobrodruzstvi. Snad priste!

0 Citovat

@ jakub Langer  mas nekde nejaky cestopis  nebo itinerar po Brazilii ? pred  temi 18 lety  mi Brazilie utekla diky tomu ze mi odmitli dat  dalsi vizum , kdyz jsem chtel na ambasade v La Pazu  vizum a sjet pak po  Amazonce  do Manusu a pokracovat pak do Venezuely  a nakladnim letadalem za  100 dolaru  tehdy na Miami .Nakonec jsem pak jel do Peru  a do Equadoru a  na to Miami letel prea Bogotu normalni linkou , ovsem to se uz neda porovnavat  po tech letech  ,,Ockovani je ale asi do Brazilie  nutne ze ?  Tehdy jsem byl pripraveny se nechat naockovat v La Pazu ,nemel jsem nic

0 Citovat

Michal napsal(a):

A čteš správně datum? Není to o rok a 5 minut? 


Ano spravne, 27. feb 2020 ... ale pomaly to zacinam balit. Vyjadrenie madarskeho veduceho:

Hungary could suspend direct flights with China because of the coronavirus outbreak within days, Gergely Gulyás, the head of the Prime Ministerʼs Office, said at a regular press briefing on Thursday, according to state news wire MTI ."To the best of my knowledge, these flights will be stopped in days," Gulyás said, answering a question about cancellations of China flights by a number of big airlines.

0 Citovat

To že včera Itálie jako první EU země zakázala všechny lety do/z Číny podle mě spustí lavinu a do několika dnů bude následovat celá Evropa. 
Příští týden mám letět s Air China do Thajska, vypadá to, že poletím leda do p*****. 

0