Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Italská stopka je tady. Brněnské letiště v ohrožení :D

0 Citovat

Zdravím všechny cestovatele :). Mám dotaz. Máme zakoupeny letenky doBbenátek na duben. Nyní se šíří zpráva, že je v řešení zrušení letu. Pokud dojde ke zrušení letu ze strany EasyJetu, vrátí nám všechny peníze? Má někdo zkušenosti. Ještě počkáme. kdyby to zrušili, tak by bylo po problému a kdyby ne, jenom bychom let změnili na jiný termín. Díky moc za rady :)

0 Citovat

Peníze budou muset vrátit. Typicky na kartu, s kterou se platily. Bát vámi věnuji větší pozornost rezervovanému ubytování. Zda má možnost storna a dokdy platí - bývají velké rozdíly - od jednoho měsíce např. do 1 dne před pobytem.

0 Citovat

Při sprchování dnes ráno jsem si všiml, že se mi na zadku objevil červený pupínek. Nemůže to být ten koronavirus?

0 Citovat

Ked len na zadku tak je to v pohode. Horsi by bolo na predku :)

0 Citovat


No raději bych to bedlivě sledoval. Může se to šířit :-)

0 Citovat

leny.rapouchova napsal(a):

Zdravím všechny cestovatele :). Mám dotaz. Máme zakoupeny letenky doBbenátek na duben. Nyní se šíří zpráva, že je v řešení zrušení letu. Pokud dojde ke zrušení letu ze strany EasyJetu, vrátí nám všechny peníze? Má někdo zkušenosti. Ještě počkáme. kdyby to zrušili, tak by bylo po problému a kdyby ne, jenom bychom let změnili na jiný termín. Díky moc za rady :)


Ubytování jsem měl přes airbnb a minulý týden když v Itálii začal bum, jsem založil ticket na zrušení a refundaci ubytování, urychlil jsem to komunikací přes facebook (tam reagují do hodiny) a druhý den mi volal někdo z Německa, že není problém stornovat a refundovat vzhledem k situaci tak jsem to potvrdil a celou výši za ubytování mám zpět. 

U Ryanairu se nebojím, vypadá to že se zruší odlety z Itálie takže logicky nemohu letět ani tam, to samé Easyjet

0 Citovat

To jsem zvedavy, co vymysli O Leary ,  ten  bude mit jiste nejake originalni reseni ,ona to napred musi schvalit Evropska komise  to zastaveni letu a co pozemni doprava   ? To ,me budou sledovat  jestli jedu na lyzovacku do Rakouska nebo do Italie  a kamiony taky prestanou  jezdit ? A jen tak mimochodem ,kdo schvalil let vladniho letadla  do Ciny ?  Navic je to vsechno  s krizkem po funuse ..kolik lidi se jen do Prahy vratilo vcera  z lyzovacky v Italii ? Fakt vlada komediantu v CR

0 Citovat

Pokud se budou rušit lety, což budou. Tak se vrátí plná cena letenky zpět na účet, ze kterého to bylo placeno. Jenom jsem zvědavý, kolik chytráku bude požadovat kompenzaci, když za toto letecká společnost nemůže... Se těším na ty dotazy za několik hodin/dní. 


PS: K tomu Brno a LF, PRG není na tom o moc lépe, respektivě stejně jak BRQ

0 Citovat

Michal napsal(a):

Peníze budou muset vrátit. Typicky na kartu, s kterou se platily. Bát vámi věnuji větší pozornost rezervovanému ubytování. Zda má možnost storna a dokdy platí - bývají velké rozdíly - od jednoho měsíce např. do 1 dne před pobytem.

Hezký den děkuji. Tomu pozornost právě věnujeme více, ale s ubytováním není moc řeč. Máme tam nevratnou rezervaci a na zprávy neodpovídají. Dokonce jsme tam telefonovala a pořád mi říkají, ať počkáme, že to teď nebudou řešit. Bohužel, tohle nikdo nemohl tušit.  není to přes CK, ale booking formou nevratné rezervace.  Aspoň letenku  snad dostaneme zaplacenou. Uvidíme. Děkuji moc.

0 Citovat

Adam Rymarczyk napsal(a):


Ubytování jsem měl přes airbnb a minulý týden když v Itálii začal bum, jsem založil ticket na zrušení a refundaci ubytování, urychlil jsem to komunikací přes facebook (tam reagují do hodiny) a druhý den mi volal někdo z Německa, že není problém stornovat a refundovat vzhledem k situaci tak jsem to potvrdil a celou výši za ubytování mám zpět. 

U Ryanairu se nebojím, vypadá to že se zruší odlety z Itálie takže logicky nemohu letět ani tam, to samé Easyjet

Hezký den, to je super. My bohužel máme rez. přes booking jako nevratná rezervace, takže uvidíme co vyhádáme. Bombardujeme je, jak se dá, třeba se nějak domluvíme. Aspoň ta letenka :)

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Pokud se budou rušit lety, což budou. Tak se vrátí plná cena letenky zpět na účet, ze kterého to bylo placeno. Jenom jsem zvědavý, kolik chytráku bude požadovat kompenzaci, když za toto letecká společnost nemůže... Se těším na ty dotazy za několik hodin/dní. 


PS: K tomu Brno a LF, PRG není na tom o moc lépe, respektivě stejně jak BRQ


 Super, děkuji :).Jono, to by měl taky zajímalo. Je to fakt nešťastná situace.

0 Citovat

Tak pokud máte nevratnou rezervaci, neuhádáte nic.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Tak pokud máte nevratnou rezervaci, neuhádáte nic.

Počítáme s tím, ale za zkoušku člověk nic nedá. Aspoň ta letenka. ... Vše je o lidech :). 

0 Citovat

Karel napsal(a):

Tak pokud máte nevratnou rezervaci, neuhádáte nic.

Ale samozřejmě počítáme s tím, že ne. Nedá se nic dělat. 

0 Citovat

Karel napsal(a):

Tak pokud máte nevratnou rezervaci, neuhádáte nic.

Občas se to dá s ubytováním vykomunikovat nebo změnit termín. Pokud je to přes portál, je možná, že s tím pomůže.

Jinak v případě koronaviru ještě přichází uzavření celého města / hotelů v něm, a v tom případě by se to refundovalo.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Občas se to dá s ubytováním vykomunikovat nebo změnit termín. Pokud je to přes portál, je možná, že s tím pomůže.

Jinak v případě koronaviru ještě přichází uzavření celého města / hotelů v něm, a v tom případě by se to refundovalo.

Ano, právě to zkoušíme, ale zatím komunikace žádná. Pořád čekáme na nějaké řešení. Aha, to uzavření Benátek mě nenapadlo. Uvidíme, jestli se uzavřou nebo ne...Děkuji.

0 Citovat

leny.rapouchova napsal(a):

Ano, právě to zkoušíme, ale zatím komunikace žádná. Pořád čekáme na nějaké řešení. Aha, to uzavření Benátek mě nenapadlo. Uvidíme, jestli se uzavřou nebo ne...Děkuji.

Když ubytování nekomunikuje, kontaktujte portál, přes který ho máte rezervované (typicky Booking nebo Agoda) a řekněte jim, že se vám s ubytováním ani nedaří spojit. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Když ubytování nekomunikuje, kontaktujte portál, přes který ho máte rezervované (typicky Booking nebo Agoda) a řekněte jim, že se vám s ubytováním ani nedaří spojit. 

Ano, dnes jsem všechno napsala. Tedy  přímo na booking, tak uvidíme...

0 Citovat

Ahoj, pokud dojde k zastavení letů mezi PRG - BGY bude potřeba nějaká interakce z mojí strany, nebo Ryanair vrátí peníze sám automaticky na účet k platební kartě, ze který se platilo? Termín je 12-14.3. Díky.

0 Citovat

leny.rapouchova napsal(a):

Ano, dnes jsem všechno napsala. Tedy  přímo na booking, tak uvidíme...

Na Booking existuje i česká linka +420 239 018 307

0 Citovat

[citace="Michal"]

Na Booking existuje i česká linka +420 239 018 307

nevratná rezervace

komunikovat s booking com -pokud uzná důvod rušení , booking se spojí s ubytovatelem a společně zruší rezervaci. U nevratné rezervace ubytovatel platí provizi a je jedno jestli klient přijede nebo nepřijede.

0 Citovat

Na agode pri nevratnej rezervacii, po dohode s ubytkom bolo vsetko bez problemov a prachy mi vratili.

Ubytko rusene v koreii, kedze dosol tajfun a lety boli zrusene.

Bolo treba najskor kontaktovat ubytko, ten potvrdil vratenie penez a potom agodu, ta to akceptovala a vsetko bolo v cajchu.

0 Citovat

petrcb napsal(a):

[citace="Michal"]

Na Booking existuje i česká linka +420 239 018 307

nevratná rezervace

komunikovat s booking com -pokud uzná důvod rušení , booking se spojí s ubytovatelem a společně zruší rezervaci. U nevratné rezervace ubytovatel platí provizi a je jedno jestli klient přijede nebo nepřijede.


Super, moc děkuji. Zrovna jsme tam volala a povolili aspoň změnu termínu, pokud nám zruší let - na co teď čekáme, udělají prý snad výjimku, tak uvidíme. Moc děkuji za tip :).

0 Citovat

Někdo tu psal Easyjet, Nekdo Ryan....


Česká vláda pod vedením Andreje Babiše rozhodla o zastavení letů z Prahy do Benátek, Milána a Boloně a rovněž letů do Jižní Korey. Konkrétně se jedná o následující italské lety:

Praha – Benátky/VCE / ČSA

Praha – Benátky/TSF / Ryanair

Praha – Benátky/VCE / easyJet

Praha – Boloňa / Ryanair

Praha – Miláno/MXP / easyJet

Praha – Miláno/MXP / ČSA

Praha – Miláno/BGY / Ryanair

Brno – Miláno/BGY / Ryanair

Lety mohou být přerušeny na maximálně 14 dní, aktuálně o zákazu jedná Ministerstvo dopravy s Evropskou Unií, od kdy budou letecká spojení přerušena tak není jasné. Vzhledem k tomu, že tato situace v minulosti ještě nikdy nenastala, není úplně jasné, zdali nemůže toto rozhodnutí EU ještě zvrátit.

Pokud Vám tak bude zrušen let některou z výše uvedených aerolinek, tak máte nárok na vrácení peněz za letenky, není však nárok na jakékoliv kompenzace.

0