Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

vovinka napsal(a):

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat zda je tu někdo kdo má let v sobotu z Prahy do Barcelony. Letíte nebo dovolenou rušíte?

Díky.

Dobrý den. Když vám někdo napíše že neletí, tak taky nepoletíte a když napíše, že letí, tak taky poletíte? Navíc od úterka do soboty se v současné situaci může stát tolik věcí, že to co platí dnes bude pozítří jinak. Dilema letět/neletět za vás nikdo nevyřeší. Leda aerolinka, pokud zruší váš let.

0 Citovat

Barcelona 20-25 březen, myslím že to půjde. Letenky mám pojištěné

0 Citovat

Adam Rymarczyk napsal(a):

Barcelona 20-25 březen, myslím že to půjde. Letenky mám pojištěné

To jsi mě pobavil po ránu. Diky 

Znáš to pořekadlo “Myslet je h...o vědět”


0 Citovat

[citace="divan"]

Já nemám žádné dilema, letím. Jen se ptám jaká je situace a jak to vypadá. A pokud neletíte do Barcelony tak proč to vůbec komentujete? :D :D

0 Citovat

Ivana napsal(a):

Omlouvám se za off topic, dcera zůstala zaseklá v Egyptě/Tabě, do Izraele, odkud měla odlétat,jí už nepustí. Vymyslely jsme cest autobusem do Káhiry, pak za draho letět do Čech, kdybyste měl někdo k tomu nějakou radu, poznámku, budu ráda, je to trochu stres


Zkuste letenky z Šarm aš-Šajch (SSH) s Pegasus - do Prahy jsou na nasledujici dny s jednim prestupem v Istanbulu kolem 2500Kč.

0 Citovat

25.3. bude mít Španělsko minimálně stejně tolik případů jako teď Itálie. Takže pokud poletíte, dost možná budete muset zůstat v domácí 14 denní karanténě. 

0 Citovat

Příští pátek mě čeká TXL-ODS-BTS. Ubytování můžu zrušit do neděle. Netuším, zda pojedu. Ukrajina a Slovensko je zatím OK, ale starosti mi dělá Německo. Příští týden bude nejspíš už na úrovni Itálie. Být odjezd dneska, ještě jedu, ale co bude za týden a půl, nemám páru. 

Nějaké důsledky pro práci naštěstí nemusím zvažovat. Patřím mezi ty, co si vystačí s home officem.

0 Citovat

V souvislosti s K. zrušený let, Easyjet nám nevrátil celou částku, peníze za připlacený přednostní nástup si nechali. To je tak prosím běžné?  Máte s tím zkušenost?

0 Citovat

P. napsal(a):

V souvislosti s K. zrušený let, Easyjet nám nevrátil celou částku, peníze za připlacený přednostní nástup si nechali. To je tak prosím běžné?  Máte s tím zkušenost?

Budou v tom mít bordel. Hádám, že na podobnou situaci nebyli vůbec připraveni.  Rozhodně zkusit napsat na chat. Jinak je to na chargeback kvůli nedodané službě.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

25.3. bude mít Španělsko minimálně stejně tolik případů jako teď Itálie. Takže pokud poletíte, dost možná budete muset zůstat v domácí 14 denní karanténě. 


Ano s tím je můj zaměstnavatel smířený. Lepší doma v karanténě než někoho nakazit, ale zase nechci aby mi propadly všechny peníze.

0 Citovat

@vovinka: máte pravdu, neletím tam. Mám letět trochu jinam v Evropě za 2 týdny... Ale obecně jediné, co se dá teď dělat, je sledovat situaci příp. čekat, jestli zruší lety. Můj příspěvek neměl v úmyslu se vás dotknout (pokud se tak stalo, omlouvám se), jen jsem napsal svůj pohled na věc (což se doufám na tomto serveru může).

0 Citovat

divan napsal(a):

@vovinka: máte pravdu, neletím tam. Mám letět trochu jinam v Evropě za 2 týdny... Ale obecně jediné, co se dá teď dělat, je sledovat situaci příp. čekat, jestli zruší lety. Můj příspěvek neměl v úmyslu se vás dotknout (pokud se tak stalo, omlouvám se), jen jsem napsal svůj pohled na věc (což se doufám na tomto serveru může).


Jistě, můžete napsat svůj názor, ale chtěla jsem názor k věci a ne diskutovat o tom, že když někdo nepoletí tak nepoletím taky a naopak :)
0 Citovat

No já už začínám být na vážkách i s mojí květnovou západní Kanadou. Přímo v Kanadě asi problém nebude, jenže odlet je z Berlína s přestupem v Londýně. V případě uzavření Německa nebo zrušení letu z Berlína bych ještě možná z British vymámil reroute z Prahy. Pokud se to ale podělá v UK nebo Kanada zakáže vstup, tak mám problém. Ubytka vesměs nezrušitelná (protože v národních parcích jsem byl rád, že vůbec něco šlo sehnat). Pojištění ke kartě od ČSOB vypadá, že tohle nekryje. Odmítnutí vstupu cílovou zemí je tam přímo jako výluka pro pojištění storna.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

No já už začínám být na vážkách i s mojí květnovou západní Kanadou. Přímo v Kanadě asi problém nebude, jenže odlet je z Berlína s přestupem v Londýně. V případě uzavření Německa nebo zrušení letu z Berlína bych ještě možná z British vymámil reroute z Prahy. Pokud se to ale podělá v UK nebo Kanada zakáže vstup, tak mám problém. Ubytka vesměs nezrušitelná (protože v národních parcích jsem byl rád, že vůbec něco šlo sehnat). Pojištění ke kartě od ČSOB vypadá, že tohle nekryje. Odmítnutí vstupu cílovou zemí je tam přímo jako výluka pro pojištění storna.


tiez je tam jedna krasna vseobecna vyluka, ze sa poistenie nevztahuje na udalosti vznikle epidemiou alebo pandemiou  :)

0 Citovat

Já už začínám být lehce skeptický s říjnovým Kazachstánem a Uzbekistánem. Jaké to nabírá grády, to jsem fakt ani před dvěma týdny nečekal. To vše jen proto, že na začátku neměli politici odvahu izolovat Čínu. A nyní ruší akce nad 100 lidí a izolují např. celou Itálii. Na to už je celkem pozdě.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já už začínám být lehce skeptický s říjnovým Kazachstánem a Uzbekistánem. Jaké to nabírá grády, to jsem fakt ani před dvěma týdny nečekal. To vše jen proto, že na začátku neměli politici odvahu izolovat Čínu. A nyní ruší akce nad 100 lidí a izolují např. celou Itálii. Na to už je celkem pozdě.

Jen pro info ty jsi který Michal? Kopecký?

Třeba Kazachstán a Uzbekistán nebudeš muset vůbec řešit. Třeba dostaneš ten koronavir, vstoupíš do historie a staneš se jednou z prvních český obětí.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Jen pro info ty jsi který Michal? Kopecký?

Třeba Kazachstán a Uzbekistán nebudeš muset vůbec řešit. Třeba dostaneš ten koronavir, vstoupíš do historie a staneš se jednou z prvních český obětí.

Já jsem přece Michal. Zapsání do historie přenechám s radostí jiným úderníkům. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já už začínám být lehce skeptický s říjnovým Kazachstánem a Uzbekistánem. Jaké to nabírá grády, to jsem fakt ani před dvěma týdny nečekal.

Nic si z toho nedělej. Podle prispevku tady to nečekali 2/3 diskutérů. A myslim, ze není nutné vše svalovat na politiky. Stačí začít od sebe, což mnozí tady nepochopili ještě dnes. No třeba to pochopí  za dva týdny.

0 Citovat

A já se bojím, že už nikdy nebudu cestovat, nezajdu si na fotbal,  na svatbě budu mít jen 99 lidí. Místní stránky se přejmenují na cestovalilevne.com..

0 Citovat

Tohle jednou přijít muselo, lidí už je na planetě prostě moc...

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tohle jednou přijít muselo, lidí už je na planetě prostě moc...


Kolik je moc?
0 Citovat

Víc než planeta zvládá. Člověk je vlastně taková škodná. Od narození až do smrti jen znečišťuje.

Jen jsem myslel, že to přijde o dost později, až za pár desítek let.

0 Citovat

Jestli jste ještě neviděli tento hovězí kousek, doporučuji. Nebudete věřit, že to není parodie, ironie nebo deepfake:

https://www.youtube.com/watch?v=YUH_8Iexwzs

A nejhorší na tom je, že to má i pokračování v podobném duchu...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jestli jste ještě neviděli tento hovězí kousek, doporučuji. Nebudete věřit, že to není parodie, ironie nebo deepfake:

https://www.youtube.com/watch?v=YUH_8Iexwzs

A nejhorší na tom je, že to má i pokračování v podobném duchu...

Uz to sem daval myslim tonic. Je to riadny grc, necudujem sa, ze vypli komentare.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Uz to sem daval myslim tonic. Je to riadny grc, necudujem sa, ze vypli komentare.

V tom případě tu není druhý díl, který je ještě víc mimo jak ten první: https://www.youtube.com/watch?v=DVntSPgsQHY

0