Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Izrael zavedl 2 týdenní karanténu na všechny přílety do země:

pro cizince od 12.03. 2000

 https://1url.cz/vze74

0 Citovat

Vím, že je to za dlouhou dobu, ale zajímalo by mě jak by to bylo v nynějším režimu. Na květen mám koupeno čtvrtek VIE - MXP - BCN, přestup cca 2 hodiny a zpátky v pondělí BCN - PRG. Platila by nutnost karantény i v tomto případě? Snad se to šílenství už brzo vyřeší :-)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Víc než planeta zvládá. Člověk je vlastně taková škodná. Od narození až do smrti jen znečišťuje.

Jen jsem myslel, že to přijde o dost později, až za pár desítek let.

Nene. Ty jsi si to přál, aby se te to už netýkalo :-)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Budou v tom mít bordel. Hádám, že na podobnou situaci nebyli vůbec připraveni.  Rozhodně zkusit napsat na chat. Jinak je to na chargeback kvůli nedodané službě.

Děkuji, je to možné, že v tom bordel mají. A v to doufám. Jen jsem z toho byla dost překvapená, jestli je to běžná praxe. Ale ještě poprosím, jak se dostanu na chat Easyjetu? Vůbec se na něj nedokážu proklikat.  :-/

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Nene. Ty jsi si to přál, aby se te to už netýkalo :-)

Já opravdu nemůžu za to, že se lidé množí jako kobylky - stačí se podívat na příklad Egypta za 70 let trojnásobek obyvatel. O Číně a Indii se nemá cenu ani zmiňovat. A ta populační exploze je hlavně v těch nejchudších zemích, kde nemají jinou zábavu.   

Alternativa je exploze nějakého supervulkánu a následné vymření hladem, nebo nějaká jaderná havárie, nebo vojenský konflikt s následným zamořením.....tak to snad raději ten virus. 


0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já opravdu nemůžu za to, že se lidé množí jako kobylky - stačí se podívat na příklad Egypta za 70 let trojnásobek obyvatel. O Číně a Indii se nemá cenu ani zmiňovat. A ta populační exploze je hlavně v těch nejchudších zemích, kde nemají jinou zábavu.   

Alternativa je exploze nějakého supervulkánu a následné vymření hladem, nebo nějaká jaderná havárie, nebo vojenský konflikt s následným zamořením.....tak to snad raději ten virus. 



Doufám, že dostaneš alespoň nominaci na nobelovu cenu za mír. Peace
0 Citovat

@padrino11

Jsem rád, že jsi spokojený.

0 Citovat

https://www.scmp.com/news/china/...e-and-stay

Tohle je taky hezké. Tak prý je bezpečné až 4,5 metru...

0 Citovat

Spokojený nejsem, chtěl jsem to později, abych se nemusel účastnit.

Jen se snažím naznačit, že příroda má své mechanismy jak si poradit s přemožením jednotlivých druhů. Ať už jde o hmyz, hraboše, nebo lidi.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Spokojený nejsem, chtěl jsem to později, abych se nemusel účastnit.

Jen se snažím naznačit, že příroda má své mechanismy jak si poradit s přemožením jednotlivých druhů. Ať už jde o hmyz, hraboše, nebo lidi.

Tomu rozumím. Trošku se v tom orientuji :-)

0 Citovat

Všichni umřeme, padrino.

0 Citovat

To je jediná jistota dnešních dnů. 

Otázka ale je kdy a jak. 

0 Citovat

Já bych si to představoval raději až později, v posteli v náručí nějaké krásné 20-ti leté holky hned po tom.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já už začínám být lehce skeptický s říjnovým Kazachstánem a Uzbekistánem. Jaké to nabírá grády, to jsem fakt ani před dvěma týdny nečekal. To vše jen proto, že na začátku neměli politici odvahu izolovat Čínu. A nyní ruší akce nad 100 lidí a izolují např. celou Itálii. Na to už je celkem pozdě.

To bych se - vzhledem k tamnímu klimatu - vůbec nebál. Akorát to nekupuj teď, ale až v létě.


0 Citovat

Takze cerstva zprava  dneska rano Cork zadna  rouska ,zadna panika , zadna kontrola  jedna cedule v hale  o hygiene  .

dale Stansted  jeste jsem nenakoukl do haly protoze tam je mizerny signal ale v hale pred kontrolou ,zadne rousky .pak jsem zahledl jednu , zadna panika , zadna kontrola .a k prekvapeni nas Anglani nehnali ani pres e pasy ani zadna kontrola, primo do haly   jako drive  ( let z Irska  do Londyna )

  Pak na security meli trosku prisnejsi  kontolu pres ram a pak byla jeste police se psem na drogy,  tot vse ,takze se zda ze ani Irsko ani UK moc koronavir neresi

Uvidime cim me prekvapi Praha a slavny AB co od zitra zavira skoly a akce kde je vic jak 100 lidi ,,to jsem zvedavy jak budou hrat hokej a fotbal bez divaku  nebo to prerusi ?  To moh  vypsat uz v pondeli a Banik nemusel prohrat -)

Doufam ze za tyden odletim  ,nebo me uvrhne do karanteny ? a bude mi platit 60 % ?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Příští pátek mě čeká TXL-ODS-BTS. Ubytování můžu zrušit do neděle. Netuším, zda pojedu. Ukrajina a Slovensko je zatím OK, ale starosti mi dělá Německo. Příští týden bude nejspíš už na úrovni Itálie. Být odjezd dneska, ještě jedu, ale co bude za týden a půl, nemám páru. 

Nějaké důsledky pro práci naštěstí nemusím zvažovat. Patřím mezi ty, co si vystačí s home officem.

Teď  na víkend také jedu do Německa. 13-15. března, sleduji situaci, zatím vše OK. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Takze cerstva zprava  dneska rano Cork zadna  rouska ,zadna panika , zadna kontrola  jedna cedule v hale  o hygiene  .

dale Stansted  jeste jsem nenakoukl do haly protoze tam je mizerny signal ale v hale pred kontrolou ,zadne rousky .pak jsem zahledl jednu , zadna panika , zadna kontrola .a k prekvapeni nas Anglani nehnali ani pres e pasy ani zadna kontrola, primo do haly   jako drive  ( let z Irska  do Londyna )

  Pak na security meli trosku prisnejsi  kontolu pres ram a pak byla jeste police se psem na drogy,  tot vse ,takze se zda ze ani Irsko ani UK moc koronavir neresi

Uvidime cim me prekvapi Praha a slavny AB co od zitra zavira skoly a akce kde je vic jak 100 lidi ,,to jsem zvedavy jak budou hrat hokej a fotbal bez divaku  nebo to prerusi ?  To moh  vypsat uz v pondeli a Banik nemusel prohrat -)

Doufam ze za tyden odletim  ,nebo me uvrhne do karanteny ? a bude mi platit 60 % ?

A proč sem vlastě Mikire létáš? Že ty jsi sem chodíš k zubaři a k doktorovi? Na tvém místě bych se styděl. V ČR je  všechno přece tak špatné. Taková hrozná země. Nezlob se, ale už to musím napsat. Ty jsi neskutečný komik. A to jsem  ještě hodně slušný. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A proč sem vlastě Mikire létáš? Že ty jsi sem chodíš k zubaři a k doktorovi? Na tvém místě bych se styděl. V CŘ je  všechno přece tak špatné. Taková hrozná země. Nezlob se, ale už to musím napsat. Ty jsi neskutečný komik. A to jsem  ještě hodně slušný. 

Trefa do černého. 

0 Citovat

Jinak jeste pro info koukam na ceduli odletu  ,zadny odlet neni zruseny ani Mlano  Bergamo  ani jina Italie ani zadne jine zeme co se tu ted dnes leti ,aspon co vidim do 19 vecer

0 Citovat

[citace="niemandos"]

A proč sem vlastě Mikire létáš? Že ty jsi sem chodíš k zubaři a k doktorovi? Na tvém místě bych se styděl. V ČR je  všechno přece tak špatné. Taková hrozná země. Nezlob se, ale už to musím napsat. Ty jsi neskutečný komik. A to jsem  ještě hodně slušný. 

 

Niemandosi nemam  tu potrebu vytrubovat soukrome veci  do toho skutecne nikomu nic neni, ale predstav si ze mam v CR rodinu ,,,doktora resit  nemusim mam v Irsku mediacal kartu ,a neplatim u doktora nic  a i kdyby to nejakou souvislost melo, tak proc bohati Nemci seniori se flakaji na Kanarech v zime a na kazdem rohu je tam doktor a zubar ,..proc  nechodi k doktorum a zubari v Nemecku  ?

A kdyz uz do toho tak ryjes  ,pokud by clovek nedal nejakemu zubari nebo doktorovi vsimne v CR tak ta sluzba  nebude na moc skvele urovni obcas ,nebo chces tvrdit ze se nektere lekarske zakroky v CR nedelaji po znamosti? Jinak cekas  hodne dlouho....a klidn bud i sprosty Jak se Cesi chovaji na silnici ,tak se pak chovaji i v zivote ,arogance ,atd..

Ale v klidu ..jen obcas by stlo za to premyslet jestli rypes a nejen ty  do toho praveho  a nazor na jakoukoliv zem muzu mit jaky chci s tim nema misto narozeni nic spolecneho

Jinak v CR bych musel na cizinecke , nemam zadne ceske pojisteni nic si v CR neplatim

0 Citovat

[citace="Ahmad Masúd"]

Trefa do černého. 


Jiste ,40 nakazenych je pademie ...bacha
0 Citovat

mikir napsal(a):

Niemandosi nemam  tu potrebu vytrubovat soukrome veci  do toho skutecne nikomu nic neni, ale predstav si ze mam v CR rodinu ,,,doktora resit  nemusim mam v Irsku mediacal kartu ,a neplatim u doktora nic  a i kdyby to nejakou souvislost melo, tak proc bohati Nemci seniori se flakaji na Kanarech v zime a na kazdem rohu je tam doktor a zubar ,..proc  nechodi k doktorum a zubari v Nemecku  ? 

A kdyz uz do toho tak ryjes  ,pokud by clovek nedal nejakemu zubari nebo doktorovi vsimne v CR tak ta sluzba  nebude na moc skvele urovni obcas ,nebo chces tvrdit ze se nektere lekarske zakroky v CR nedelaji po znamosti? Jinak cekas  hodne dlouho....a klidn bud i sprosty Jak se Cesi chovaji na silnici ,tak se pak chovaji i v zivote ,arogance ,atd..

Ale v klidu ..jen obcas by stlo za to premyslet jestli rypes a nejen ty  do toho praveho  a nazor na jakoukoliv zem muzu mit jaky chci s tim nema misto narozeni nic spolecneho

Jinak v CR bych musel na cizinecke , nemam zadne ceske pojisteni nic si v CR neplatim


Co to meleš prosím tě o těch zubařích a doktorech? Jaké všimné? Ty seš opravdu zaseklý někdě v socíku. Už si slyšel o soukromých klinikách? Asi ne. A zrovna ty když žiješ v UK nebo kde vlastně, který je vyhlášený snad nejdelšíma čekačkama od pohotovosti po operace, tak něco o tomhle vykládej.


A ať nejsem OT - Wizz, Ryanair, BA ruší lety do Itálie do konce března.


0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Ty me bavis chlape. Muzu te angazovat jako saska v cirkusu? V pripade nemoci ti budu platit 100%


Hele ja jsem tech 100 % vysvetlil jestli jsi si nevsiml   a jinak jsou tu lidi co se chystaji nekam pres UK tak jen informuju jak k tomu zatim UK pristupuje ,ale to budes vedet lip  ja jen hlasim co vidim ,, za to nemuzu ze  se to zase svrhlo jinym smerem

Ja bych chtel videt vsechny co sem chodi ,ze jsou tak poctivi  uplne ve vsem jak  Nakonec proc tolik lidi odjelo lyzovat do Italie ? A proc tu vsichni resite zruseni letu a ubytovani ? Nuti vas nekdo nekam litat ?  Takze tak asi  hlavne dloubnout do mikira protoze je emigrant ,,,
0 Citovat

[citace="Jarda"]


Co to meleš prosím tě o těch zubařích a doktorech? Jaké všimné? Ty seš opravdu zaseklý někdě v socíku. Už si slyšel o soukromých klinikách? Asi ne. A zrovna ty když žiješ v UK nebo kde vlastně, který je vyhlášený snad nejdelšíma čekačkama od pohotovosti po operace, tak něco o tomhle vykládej.


A ať nejsem OT - Wizz, Ryanair, BA ruší lety do Itálie do konce března.


Ziju v Irsku ,a co sem tahas soukrome kliniky na ktere vetsina bezne populace nema penize  Bavim se o statnim zdravotnictvi ,ale uz mlcim  je to OT  i kdyz ta ceska hysterie pri 40 nakazenych je realita

0 Citovat

Pánové, nechte už být těch %, emigrantů, zubařů, šašků apod. a vraťte se k praktickým a racionálním info o zrušení/omezení letů apod.

0