Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

asi nijak, vyssia moc a detto ak zacnu staty rusit linky

0 Citovat

Zeptat se nejdřív přímo těch aerolinek, jak k tomu přistupují?

0 Citovat

Aerolinky nabízí vrácení peněz, ale o to nemám zájem, chci letět, ale je možnost, že ten let samy zruší.

Vyšší moc nevím, to je třeba uzavření letiště, ale takto někdo létá a někdo nelétá. To je spíš obchodní rozhodnutí.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Aerolinky nabízí vrácení peněz, ale o to nemám zájem, chci letět, ale je možnost, že ten let samy zruší.

Vyšší moc nevím, to je třeba uzavření letiště, ale takto někdo létá a někdo nelétá. To je spíš obchodní rozhodnutí.


Taky chci letet 😎bude to jeste drama

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ jakub Langer  mas nekde nejaky cestopis  nebo itinerar po Brazilii ?

Ockovani je ale asi do Brazilie  nutne ze ? 

Nazdar Mikire, priznam se, ze cestopis ani itinerar po Brazilii nikde zverejnen nemam. Jen par alb na FB. Treba se nekdy k cestopisu odhodlam, kdo vi?!
Puvodne jsem chtel naznacit skutecnost, ze Brazilie neni jen Rio a Iguaçu, ale desitky a stovky (zapadlych) mist, ktere clovek zrejme neobjevi na dalku. Napriklad Brazilie mi na cestovani dost vyhovuje, nebot krome nadherne prirody a nemalo historickych pamatek, jsou tam mistni lide jaksi vice obdareni optimismem nez kdekoliv jinde. To pak slibuje treba nove pratele a vubec veselejsi atmosferu, hlavne behem nejruznejsich festivalu. Cestovani tamtudy muze byt velmi dobrodruzne, pokud uz clovek nahledl do historie a kultury teto obrovske zeme. Treba diky legendam lze navstivit zajimava zapadla mista spajata s takovymi postavami jako treba Tiradentes (v Minas Gerais), Zumbi dos Palmares (v Alagoas), Lampião (v Pernambuco) … stejne tak i festivaly (nejen karnevaly) jako São João na Severovychode nebo Çairé, Boi Bumbá, atd. v Amazonii, samozrejme opet opredene mnoha legendami. K tomu vsemu ruznoroda muzika, chutne jidlo, zkratka unik od stredoevropske reality jak ma byt!

Pro ockovani plati stara trojka (hepatitis A a B, brisni tyfus, zluta zimnice). Ale ockovaci prukaz pri vstupu do Brazilie videt nechteli, pri vstupu do Bolivie ano.
Ted uz ale zpet do Asie k tematu Coronavirus …

0 Citovat

Hm, tak mi vypadly z Viewtripu lety z Vídně do Kantonu a zpět (z Kantonu na Penang a zpět jsou ještě stále potvrzené). Takže to vypadá, že jsou asi zrušené. Od SA mi zatím informační email nepřišel, ale už jsem se informoval, že nabízí plnou refundaci.

0 Citovat

LuckyB napsal(a):

Hm, tak mi vypadly z Viewtripu lety z Vídně do Kantonu a zpět (z Kantonu na Penang a zpět jsou ještě stále potvrzené). Takže to vypadá, že jsou asi zrušené. Od SA mi zatím informační email nepřišel, ale už jsem se informoval, že nabízí plnou refundaci.

Jak funguje ten viewtrip? Kde se na to mohu podivat? Dik

0 Citovat

:-) cestujlevneji: HKG-WUH-JFK

https://www.seznamzpravy.cz/clan...emie-87836

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

:-) cestujlevneji: HKG-WUH-JFK

https://www.seznamzpravy.cz/clan...emie-87836

S malym rizikem to lze levne koupit. V kvetnu uz mozna bude po vsem ... (dvojsmyslne)

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

S malym rizikem to lze levne koupit. V kvetnu uz mozna bude po vsem ... (dvojsmyslne)

krom toho, až ty lety zruší, tak to nejspíš půjde přesměrovat.

0 Citovat

Tak ted sem se dival na ten viewtrip a opravdu  cinani southern zrusili lety do vidne a - volal sem na student agency a zenska ochotna rimala ze se neska zmenila situace a maji problemy i mezi svymi mesty - vraci plnou castku,uz sem odeslal mejla o vraceni :( fuck!!!

0 Citovat

Jestli ti vrátí peníze, tak můžeš koupit něco jiného - letenky s Air China z Mnichova do Vietnamu stále drží a za velmi dobrou cenu.

0 Citovat

Pokud tedy člověk nekoupil něco levně s 3x a na podobnou cenu už se s někým jiným dostat nedokáže. 😁

0 Citovat

Když tady na fóru epidemiologove ze 4.cenove srovnávají chřipku s koronavirem, bylo by vhodné zmínit poměr mrtvích vs nakazenych. U KV je zatim umrtnost cca 2% to mim laickym pohledem je obroske cislo.Mohu se zeptat jaké % je u běžné chřipky na kterou mimochodem existuje očkování ať máme nějaká fakta?

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Když tady na fóru epidemiologove ze 4.cenove srovnávají chřipku s koronavirem, bylo by vhodné zmínit poměr mrtvích vs nakazenych. U KV je zatim umrtnost cca 2% to mim laickym pohledem je obroske cislo.Mohu se zeptat jaké % je u běžné chřipky na kterou mimochodem existuje očkování ať máme nějaká fakta?


Když už jdi začal s epidemiology ze 4. cenové, tak dovol abych tě jako češtináře repetenta (mrtvých se píše opravdu tvrdé ý) informoval, že se zde řeší zejména panické rušení letů. Každý má možnost se sám rozhodnout, zda let za daných okolností podstoupí.

0 Citovat

ptq32 napsal(a):

Cau my letime 13.2 na bali mame 2stopy v chine - jak jsi to stornoval a vraci 100procent ikdyz je tam jen prestup? Letime z vidne stou damou spolecnosti ..diky moc


Napsal jsem na Studentagency a ti bez problemu potvrdili storno plne castky (bez 200 kc za nejaky poplatek) 

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Možná hloupý dotaz, ale jak to je s kompenzací pokud čínská aerolinka zruší let méně než 14 dnů před odletem s odkazem jako u Michala "due to epidemic situation" ? Další spolucestující mi řeší storno.

Podle mě vyšší moc, tzn jen vrati penize

0 Citovat

[citace="padrino11"]


Když už jdi začal s epidemiology ze 4. cenové, tak dovol abych tě jako češtináře repetenta (mrtvých se píše opravdu tvrdé ý) informoval, že se zde řeší zejména panické rušení letů. Každý má možnost se sám rozhodnout, zda let za daných okolností podstoupí.

Děkuji za upozornění na gramatickou chybu, stávat by se mi to určitě nemělo. Jen mezi námi, šotka tam máš taky.

Ano lety se ruší z duvodu rychlého šíření viru na který zatím neexistuje očkování předpokládám, že tim chtějí odborníci trochu zbrzdit celosvětový nárůst nakažených. Nevím jestli to je panicke nebo ne, ale u viru s 10x větší mortabilitou nez je u běžné chřipky je asi vhodné udělat nějaká opatření. Při srovrovnani s chřipkou v Čr se bavíme o cca 20-25000 mrtvých ročně. Je to málo?


0 Citovat

Je to politické, nikoliv odborné rozhodnutí.

0 Citovat

padrino11 napsal(a): Je to politické, nikoliv odborné rozhodnutí.

A na to jsi přišel jak? Rád si poslechnu kvalifikovaný názor epidemiologa a virologa.

0 Citovat

jen tak pro zajimavost - kdyz tak cestujete - pocitate pri planovani nebo cestovani ze muzete tezce onemocnet nebo i zemrit - docela dulezita vec - pokud se nic zasadniho pri cestovani nestane tak to vetsina neresi - ale existuji prirodni katastrofy velke havarie  nemoci terorismus apod - pokud se stim osobne nesetkate tak to neberete jako soucast zivota  a pak vas neco takoveho potka a  je to velky sok a problem - pocitejte ze se to v cizine muze hned lechce stat - kdo neni pripraveny na smrt a mysli ze se ho to nytyka tak  ma pak VELKY  problem - ale opravdu VELKY - jde o zivot a nebo se poprve setkate  se smrti u jinych lidi - poznate ze jste smrtelny a pak se to zlomi - bud se budete bat a nebo se se smrti vyrovnate a zacnete ji brat jako beznou soucast zivota a bezne s ni pocitate - A POKUD SNI POCITATE A VITE ZE EXISTUJE TAK SI CESTOVANI A ZIVOT OPRAVDU UZIJETE

0 Citovat

korona uraduje uz aj v polsku, prve naznaky v meste kielce

https://bit.ly/2vCzW7z


0 Citovat

Nejsem epidemiolog ani virolog, ale stačí umět pracovat s informacemi a nepodléhat fake news.


WHO vyhlásila stav nouze a navrhla další opatření. Omezení cestovního ruchu organizace nenavrhuje.

Hlavní hygienik ČR jej také nenavrhuje.


O rušení přímých letů z Číny se snaží Bureš a ten jeho šulín ministr Vojtěch, protože jim to podle marketingových průzkumů momentálně přinese politické body. 


0 Citovat

baca12 - musim napsat ze mas dost - a proto poslednich deser roku je internet k ( nepouziti ) - zahlceny blbostma - drive zde byly presne a jasne informace - dnes 2/3 informaci jsou zbytecnosti ktere vse komplikuji a k nicemu nejsou - a presne toho jsi ty prikladem

0 Citovat

tady některým leze koronavirus i na mozek?

0